• 2
  2017-2018 sezonunun ortalarına geldiğimiz şu günlerde 2. ve 3. lig takımlarına iddaa üzerinden verdiği desteği yarı yarıya azaltma kararını açıklayarak kulüpleri afbuyur bok gibi ortada bırakan süpersonik teşkilat.

  --- alıntı ---

  tff 2'nci ve 3'üncü lig kulüpler birliği ile ottocool karagümrük başkanı cengiz günaydın, dha'ya yaptığı açıklamada, 2'nci ve 3'üncü lig'de yer alan kulüplerin spor toto'nun desteğini çekmesi ile 500 bin tl gelir kaybına uğradığını ifade etti.

  2. ve 3. lig kulüplerinin spor toto'dan gelen paralar ile ayakta durduğunu belirten başkan günaydın, "bunun da bizde bir standardı var. iddaa'ya 2. lig kulübü 28 kere girer 1 senede, 3. lig takımları da 18 kere girer. lig devam ederken 6'ncı haftada spor toto dedi ki; 'ben tasarrufa gittim ve sizi bundan sonra 28 kere yerine 18 kere alacağım, 18 aldığımı da 11 maç alacağım.' bir anda kulüplerin tamamı 6'ncı haftadan sonra 500 bin tl gelir kaybına uğradı. o ligde yer alan kulüpler nasılsa spor toto'dan para gelecek diye senedini çekini yazdı. ondan sonra da iş bir anda açığa düştü şu anda kulüpler isyanda. kulüpler maça çıkmak istemiyorlar. biz de çarşamba günü toplanıp maçlara çıkıp çıkmama için bir karar alacağız. şu anda alınan bir karar yok ama çarşamba günü bir karar almak için ankara'da toplanacağız" diye konuştu.

  --- alıntı ---
 • 3
  yalnızca futbolda değil başta hentbol, voleybol gibi diğer amatör branşlarda da iddaa'ya giren maç sayısı oldukça azaltıldı ve kulüplerin neredeyse en önemli gelir kaynağı olan spor toto gidince oyuncuların kulüplerinden paralarını alamama durumları baş gösterdi.

  ülke sporu adına son derece kötü olan bu durum, içinde uzun süredir olduğumuz ama bence artık çok ciddi hissetmeye başlayacağımız ekonomik krizin de habercisi.