• 1
  benim adım cimbombom. evet, ben bir mustafa cengiz sempatizanıyım. daha doğrusu sempatizanıydım. ilk yönetimindeki 6 aylık ısınma sürecini takiben ikinci kez seçildikten sonraki artı ve eksilerine baktığımda bugün itibariyle kendisine karşı ciddi soru işaretlerim var.

  prekazi8 yazar arkadaşımızın yaklaşımını beğendim.

  idari olarak idare eder* buluyorum,
  iletişim olarak felaket buluyorum,
  ekonomik anlamda basarili buluyorum,
  transfer konusunda yetersiz görüyorum,
  yönetim kurulu listesinde daha güclü kisilerin olmasi* gerektigini düsünüyorum.

  edit: o da ne! başlık başıma kalmış. başlığı açan arkadaş nereye kaçtı?
 • 2
  gerek burada gerekse eksi sözlükte ozan ve burak'in trollerine karsi mustafa cengiz'i savunan belki de en fazla savunan kisi benim.

  idari olarak basarili buluyorum,
  ekonomik anlamda basarili buluyorum,
  transfer konusunda yetersiz görüyorum,
  yönetim kurulu listesinde daha güclü kisilerin olmasi gerektigini düsünüyorum.

  abdurrahim albayrak'i ise hicbir zaman sevmedim ve galatasaray'da görev almamasi gereken biri olarak görüyorum.

  istediginiz soru varsa sorabilirsiniz.
 • 3
  gammazlamak gibi olmasın ama olenekadarhepseninyanindayiz da onlardan biridir. aynı zamanda fatih terim'in de sempatizanıdır. her ikisinin de galatasaray'ın menfaatleri için çaba gösterdiğini düşünür ve arada anlaşmazlıklar olmasını normal karşılar. doğrudan her konuya birinin fanatiği olarak değil de konu özelinde kim haklı kim haksız diye bakar. mesela forvet alınmaması ve transferlerin basının önünde açık açık dile getirilmesi konusunda yönetime kızgındır. ama bu durum olumlu işlerde takdir etmesine engel olmaz. benzer şekilde terim'i son olaylar özelinde haklı bulsa da geçmişte terim'i eleştirdiği konular olmuştur ve gelecekte de olacaktır.

  böyle ifadelerin itham amaçlı kullanıldığını gördükçe "akıllı düşman aptal dosttan iyidir" lafı aklıma geliyor. terimciler ve cengizciler diye galatasaray taraftarını ayrıştırınca elinize ne geçecek merak ediyorum. benzer içerikle bir yazı medyada yer alsa haberi yapanın yemediği küfür kalmazdı. sizin ne farkınız var?
 • 4
  iclerinden biri ben olabilirim.

  ancak sorun şu ki ben fatih terim'i de seviyorum. bu iki ekibin birbirine art niyet gutmeden beraber yurumeleri gerektiği taraftarıydım fakat zannediyorum artık fatih hocamin aciklamasindan sonra öyle bir şey pek mümkün değil.

  neden sempati duyuyorum?
  mustafa cengiz yönetimini ekonomik ve idari anlamda beğenmisimdir. transfer vs. konusunda ben de başarısız buluyorum ama transfer taraftarı olmadığım için böyle şeyleri takmıyorum. takanlara da saygi duyuyorum çünkü gs başarılı olmayı hakeden bi kulüp. bu yüzden benim isteklerimin ( isteklerim; kulübü ekonomik anlamda duzeltmek, galatasarayin malina kendi mali gibi bakmak, teknik ekiple iyi gecinup avrupa arenasina surekliliği saglamak) çoğunluğunu karşıladıklari icin su asamada kendilerinden memnunum. gec de olsa herkesin memnun kalacagi bi forvet alacaklarını da düşünmekteyim.

  mustafa cengiz'in her açıklamasını dinlemisimdir, izlemisimdir. bu adam beni söylediklerine inandırdı ve attigi adimlarda galatasarayin menfaatlerini düşündüğünü bana hissettirdi. samimiyetine de güvendim.

  istegim taraftari terimci aysalci cengizci diye ayristirmayip galatasaray'ın menfaatlerine en uygun olan bir seçim yapmak ve en sonunda kişilerden bagimsiz kazananın galatasaray olması.

  ben boyle düşünüyorum.

  aslında daha cok sey soylerim de mobilden zor oluyor.
 • 5
  sempatizan olmamakla birlikte;
  malî açıdan açıklanan verileri görünce galatasaray'ın yıllardır ihtiyacı olduğu yönetimiymiş kendisi.

  kendisi başkan olmadan da bu performası gösterebilirmiydi bilmiyorum.

  söylenecek yazılacak çok şey var da kısaca yazacağım.

  ülkenin ekonomik krizde olduğu, doların euronun 50% arttığı, enflasyonun 60-70% dayandığı bir ekonomide, kar açıklayabiliyorsan (ki bu açıklamada henüz satılan futbolcular da çok + ozan kabak bonservis + rodriguez bonservis - marcao bonservis = 16 milyon euro) başarılısındır.