• 1176
  10 ay aradan sonra ülkeye tatile geleceğim sözlük. sevinmek ile beraber çok riskli bir karar veriyorum çünkü hala oturumum ve çalışma iznim yok(başvurum var, geçici oturum ve çalışmam var, kartım(kesin karar) henüz çıkmadı.)

  çok saçma gelecek biliyorum ama şuan avrupa'da çalışıyorken, avrupadan çıkarsam avrupaya geri giremiyorum. tekrar vize almam gerekiyor kurallara göre. korkum bileti alıp türkiye'ye tatile geldikten sonra bayram dolayısıyla vizenin yetişmemesi ve benim burada kalmam. işte o zaman çok ilginç bir durumla karşı karşıya kalırım.

  ama yine de uzun zaman sonra ülkeye dönecek olmam bile mutlu olmama yetti.
 • 1181
  selamlar;

  izmirliyim. bu sene haziran ayında ağır bir ameliyat geçirdim ve bu yüzden 413'teki kombinemi yenileyememiştim. içim içimi yiyordu haftalardır ama dedim ya, kombine edinmemek için geçerli bir bahanem vardı ve kendimi bu şekilde teskin ediyordum.

  az önce netflix'te bir şeyler bakınırken birden canım sıkıldı dostlarım. sanırım hayatımda renk yoktu, heyecan yoktu, dahası "bu hafta cumartesi mi yoksa pazar mı oynuyoruz? otobüs gece mi yoksa gündüz mü kalkacak?" sorularını artık sormaz olmuştum. bu benim için büyük bir eksiklikti sanırım, bilemiyorum.

  sonra birden, kimselere sormadan, kimseye söylemeden akşamın 10'unda açtım paso'yu, seçtim doğu 416'yı ve bir kombine edindim. zaten 1 adet boş yer vardı ve sihirli bir şekilde benim için ayrılmış gibiydi bu yer * üstelik maçlara da tek başıma gideceğim bu kez, yanımda sizleri bir kenara bırakıyorum, tanıdığım kimseler olmayacak maç esnasında. ne yazık ki ameliyatım sebebiyle sesim çok iyi çıkmıyor 2 aydır ama takımıma sesimle olmasa bile yüreğimle destek verebileceğimi bilmek moralimi birden yerine getirdi. sesim çıkmıyor ama gerekirse avuçlarım kanayıncaya kadar alkışlayacağım herkesi, bunu bilmek de güzel.

  adanmış hayatların umudu diye boşa demiyoruz sanırım. galatasaraylı olmak gerçekten çok güzel.
 • 1182
  sözlük çok mutluyum, bugün aldığım haberle baba olacağımı öğrendim. evet sözlük baba oluyorum baba, baba!! nasıl sevinçliyim anlatamam demek isterdim ama maalesef evli değilim sözlük.

  işler buraya gelsin, ben de herkes gibi buraya sevincimi yazayım, arkadaşlar bi aslan daha gelecek dünyaya yazmak için uzun süredir birlikte olduğum kız arkadaşımla gelecek ay evleniyorum sözlük. gerçekten çok heyecanlıyım. aşık olduğum kadınla evleneceğim, sanki diğer yarım gibi. şu dibi delik dünyada benim de sesime ses verecek biri olacak lan. hepiniz davetlisiniz demek isterdim ama maalesef evlenme durumu da henüz buraya gelemedi sözlük.

  olaylar buraya gelsin diye dün kız arkadaşımı güzel bir restorana götürdüm. sanırım fark etti önceden ama hep hayal ettiğimiz gibi bir evlenme teklif ettim. oğlum bir sürü para saydım yüzüğe ama değdi lan. ulan sözlük kabul etti evlenme teklifimi sevdiğim kadın. liseden beri birlikteydik. aynı ilde üniversite okuduk. okul bitti, iş bulduk artık zamanı dedim. evlenme teklif ettim. kabul etti oğlum ya. ulan davul tutup sağa sola bağırmak istiyorum. ömrüm boyunca onun gözlerine bakıcam lan! oğlum oturmaya mı geldik? oynayın laaan demek istiyorum ama o da olmuyor be sözlük.

  şaka lan sözlük. esmiyor sözlük esmiyor. ulan duyum falan yok, gece geçmiyor ya. yaprak kımıldamıyor bildiğin. ulan bu sessizlik hayra alamet değil.
 • 1185
  babam vardiyalı çalışıyor. akşam mesaisi bitince akşam yemeğinde, sabah biterse kahvaltı yaparken gelip; "falcao gelmiş mi?" diye soruyordu. facebook kullanıyor. oradadaki gruplarda da bugün gelecek yarın gelecek muhabbetleri oluyormuş. falcao gelecek diyorlar ama sen daha iyi bilirsin diyordu. demin geldi, falcao gelmiş hayırlı olsun dedi. yahu nasıl sevinmiş. yorgunluk argınlık kalmamış. çocuk gibi gruplarda yazılanları okuyup seviniyor. iyi ki geldin falcao.
 • 1191
  selam güzel sözlüğün güzel yazarları. nasıl ifade etsem bilemiyorum çünkü ilk defa yaşıyorum bu duyguyu. benim bir tanecik kız kardeşimin prenses mi prenses bir kızı oldu. e tabi ben de dayı oldum :) yalan yok çocuklarla aram hiç bir zaman harika olmadı lakin dünden beri onu her gördüğümde göz yaşlarıma hakim olamıyorum. çok çok çok çok çok çok mutluyum sözlük sizlerle de paylaşmak istedim.