• bu başlığa yazılanları hep imrenerek okudum ilk günden beri. bir çok arkadaşımızın sevincine ortak olduk bu vesile ile ve elimizden geldiğince de yanında olduk. ama ne yalan söyleyeyim uzun zamandır buraya yazan arkadaşlarımıza hep imrendim. kötü duygular beslemedim yanlış anlamayın ama çocuk gibi hep bir keşke benim de olsa tadında duygularım oldu.

  uzun zamandır istediğimiz oldu ve ikinci tüp bebek denememizde eşimin hamile olduğunu bu sabah 6 buçuk gibi öğrendim. o saatten bu yana güldüm, ağladım, heyecanlandım. annemin ve teyzemin telefonda ağlayarak sevinmelerini duyunca zaten ipler koptu konuşamadım bile, telefonu eşime verdim direk. garip duygular içindeyim. hayaller, acabalar kafamda sürekli gidip geliyor.

  uzun lafın kısası ne kadar daha yolun başı olsa da bu sevincimi sizlerle paylaşmak istedim. bu arada eşimin ikiz bebeklere hamile olma olasılığı da var.* onu da 3 hafta sonra öğreneceğiz. umarım her şey yolunda gider ve yavrumuzu ya da yavrularımızı sağlıkla kucaklarız.

  bu vesileyle transfer döneminde bir ver kırmızıyı da benden gelsin.
 • sevgili dostlar,

  2 ocak 2019 çarşamba günü kısmet olursa yeni iş yerimde genel müdür yardımcısı olarak göreve başlayacağım. 34 yaşımda bu seviyeye gelmeyi tahmin etmemiştim. çok mutluyum ve bunu ailemle paylaşmak istedim. allah’a şükürler olsun.

  bu vesile ile tüm sözlük ailemizin yeni yılını kutlar, yeni yılda hepimize sağlık, huzur ve mutluluk dilerim.
 • sözlük baba oluyorum!!

  dün eşime test yaptırdık ve hamile olduğunu öğrendik, o kadar değişik bir his ki inanamıyorum, haberi bile uçurdu bizi, ailelerimiz dışında yalnızca 2 can dostuma söyledim ve bir de sizlere söylüyorum kardeşlerim, büyüklerim...*

  inşallah haziran sonu temmuz başı gibi yavru aslanım gelecek...

  allah'ım sağlıklı sıhhatli nasip eder inşallah bize ve her isteyene...

  (bkz: ağlamak istiyorum)
 • selamlar;

  izmirliyim. bu sene haziran ayında ağır bir ameliyat geçirdim ve bu yüzden 413'teki kombinemi yenileyememiştim. içim içimi yiyordu haftalardır ama dedim ya, kombine edinmemek için geçerli bir bahanem vardı ve kendimi bu şekilde teskin ediyordum.

  az önce netflix'te bir şeyler bakınırken birden canım sıkıldı dostlarım. sanırım hayatımda renk yoktu, heyecan yoktu, dahası "bu hafta cumartesi mi yoksa pazar mı oynuyoruz? otobüs gece mi yoksa gündüz mü kalkacak?" sorularını artık sormaz olmuştum. bu benim için büyük bir eksiklikti sanırım, bilemiyorum.

  sonra birden, kimselere sormadan, kimseye söylemeden akşamın 10'unda açtım paso'yu, seçtim doğu 416'yı ve bir kombine edindim. zaten 1 adet boş yer vardı ve sihirli bir şekilde benim için ayrılmış gibiydi bu yer * üstelik maçlara da tek başıma gideceğim bu kez, yanımda sizleri bir kenara bırakıyorum, tanıdığım kimseler olmayacak maç esnasında. ne yazık ki ameliyatım sebebiyle sesim çok iyi çıkmıyor 2 aydır ama takımıma sesimle olmasa bile yüreğimle destek verebileceğimi bilmek moralimi birden yerine getirdi. sesim çıkmıyor ama gerekirse avuçlarım kanayıncaya kadar alkışlayacağım herkesi, bunu bilmek de güzel.

  adanmış hayatların umudu diye boşa demiyoruz sanırım. galatasaraylı olmak gerçekten çok güzel.
 • sevgili sözlük,

  ben 30 yaşında, ailesinin 2 çocuğunun büyüğü, tıp eğitimi almış bir adamım. kendimi mesleğim gereği sağlık konularında sakin bir insan olarak tanımlardım. ta ki bugüne kadar...

  kıbrısta ikamet eden kardeşimi yaklaşık 1 saat önce doğuma aldılar. annem yanında. onlarca doğum görmüş, bazılarında şahsen bulunmuş ben, telefonun ucunda kardeşimin çığlıklarına dayanamadım. yanında olamadığım için suçlu hissettim kendimi. insan kendi ciğeriyle sınanınca doktor falan olamıyormuş. ama sonunda, 1 saat önce üzüntüden ağlayan bu eşek kadar herif, şu an sevinçten ağlıyor.

  nur topu gibi bir kızın dayısı oldum sözlük:)
 • sözlük çok mutluyum, bugün aldığım haberle baba olacağımı öğrendim. evet sözlük baba oluyorum baba, baba!! nasıl sevinçliyim anlatamam demek isterdim ama maalesef evli değilim sözlük.

  işler buraya gelsin, ben de herkes gibi buraya sevincimi yazayım, arkadaşlar bi aslan daha gelecek dünyaya yazmak için uzun süredir birlikte olduğum kız arkadaşımla gelecek ay evleniyorum sözlük. gerçekten çok heyecanlıyım. aşık olduğum kadınla evleneceğim, sanki diğer yarım gibi. şu dibi delik dünyada benim de sesime ses verecek biri olacak lan. hepiniz davetlisiniz demek isterdim ama maalesef evlenme durumu da henüz buraya gelemedi sözlük.

  olaylar buraya gelsin diye dün kız arkadaşımı güzel bir restorana götürdüm. sanırım fark etti önceden ama hep hayal ettiğimiz gibi bir evlenme teklif ettim. oğlum bir sürü para saydım yüzüğe ama değdi lan. ulan sözlük kabul etti evlenme teklifimi sevdiğim kadın. liseden beri birlikteydik. aynı ilde üniversite okuduk. okul bitti, iş bulduk artık zamanı dedim. evlenme teklif ettim. kabul etti oğlum ya. ulan davul tutup sağa sola bağırmak istiyorum. ömrüm boyunca onun gözlerine bakıcam lan! oğlum oturmaya mı geldik? oynayın laaan demek istiyorum ama o da olmuyor be sözlük.

  şaka lan sözlük. esmiyor sözlük esmiyor. ulan duyum falan yok, gece geçmiyor ya. yaprak kımıldamıyor bildiğin. ulan bu sessizlik hayra alamet değil.
 • oldu sözlük. nasipse evleniyorum.

  dün ikinci yılımızı doldurduk kız arkadaşımla. yemeğe çıktık, curly ve baranakcok kardeşlerimin yardımlarıyla hazırladığım videoyu izlettim. ağlamaya başladı. sonra arka fonda şampiyon cimbombomum melodisiyle erol evgin' in "söyle canım" şarkısı eşliğinde teklif ettim ve evet cevabı aldım.

  bana bir mektup verdi, 2 yılımızı anlatan ve o mektubun içinde "biz gs sözlükte yazdığın o sevinme duvarıyız" yazıyordu. sözlüğü bıraktığımı söylememiştim ona, yutkundum, hatıralar canlandı. canını yerim dedim.

  bu sözlükteyken aşık oldum,
  (bkz: #1094815)

  bu sözlükteyken tanıştım,
  (bkz: #1109928)

  bu sözlükteyken çıkmaya başladık,
  (bkz: #1120228)

  nasipse buraya bir de edit çakıp, bu sözlükte evlenicem. bildiğin çok mutluyum lan!

  not: modlardan rica etsem benim karmamı "damat adayı" yaparlar mı?
 • bugün 9:30 itibariyle baba oldum sözlük. canım oğlum, musa eren'imi kucağıma verdiler gece 4'ten başlayan uzun ve gergin bekleyişten sonra.
  o an, onun o daha kısık kısık bakan gözleriyle "nereye geldim lan ben" diyen o bakışları, o misler gibi kokusu, minik dudaklarını oynatışı...
  o an çok acayipti sözlük.
  daha dün hagi hagi diye diye mahalle aralarında ayakkabı eskiten çocuk büyüdü baba oldu.
  omuzuma 100 kat daha yük yüklendi. ama o duygu, o heyecan ve o an.
  tarifsizmiş sözlük. 17 mayıs 2000'den de öteymiş.
  allahım herkese ama herkese nasip etsin.
 • sözlük ahalisi toplanın.

  bilen var bilmeyen var.
  ben evlilik arefesinde bir kardeşinizim. ve bugün çok mutluyum sözlük.
  evlilik kolay iş değil. evlenmeden önce bir takım şeyler planlanır falan filan.
  tecrübeli ağabey, ablalar daha iyi bilir. evlilik denince heralde herkesin ilk aklına gelen "ev" kelimesi gelir.
  evet. evlilik mevzusunda "ev" kısmı önemlidir. hem bütce'ye fazla zarar vermeyecek, hem eski veya kötü olmayacak.

  işte bugün, benim beklediğim o ev sonunda benim oldu sözlük. günlerden beri heyecan ve korku ile yaşama sebebim sonunda mutlu son ile bitti.

  biliyorum bir çoğunuzun umrunda bile değil ama sevindim be sözlük.
  bu sevincimi de sizlerle paylaşmak istedim.
 • bir haftasonu bu kadar mı güzel geçer sözlük. iki günde bittiğini düşündüğüm hayatım, tekrar yoluna girdi. önce boşanmanın eşiğinde olduğum eşimle konuştuk anlaştık, cumartesi günü aldım evimize getirdim oğlumu da eşimi de. sonra cimbomum bursanın bembeyaz çocuklarının içinden geçti :) evde sırıta sırıta maçın tekrarını izlerken wesley'in ikinci golünde kafamı bi çevirdim, an itibariyle on buçuk aylık olan oğlum, ayağa kalkmış televizyona doğru üç beş adım attı:) e bu da bi anlamda oğlumun ali sami yen arenada hacı olma zamanının yaklaştığına işaret. chelsea maçıyla siftah yaparız heralde çınar cem'imle. didier drogba chelsea'ye koyduğunda, oğlumun köşe gönderine doğru kaymasından endişeliyim sözlük )
 • selam güzel sözlüğün güzel yazarları. nasıl ifade etsem bilemiyorum çünkü ilk defa yaşıyorum bu duyguyu. benim bir tanecik kız kardeşimin prenses mi prenses bir kızı oldu. e tabi ben de dayı oldum :) yalan yok çocuklarla aram hiç bir zaman harika olmadı lakin dünden beri onu her gördüğümde göz yaşlarıma hakim olamıyorum. çok çok çok çok çok çok mutluyum sözlük sizlerle de paylaşmak istedim.