• sözlük baba oluyorum!!

  dün eşime test yaptırdık ve hamile olduğunu öğrendik, o kadar değişik bir his ki inanamıyorum, haberi bile uçurdu bizi, ailelerimiz dışında yalnızca 2 can dostuma söyledim ve bir de sizlere söylüyorum kardeşlerim, büyüklerim...*

  inşallah haziran sonu temmuz başı gibi yavru aslanım gelecek...

  allah'ım sağlıklı sıhhatli nasip eder inşallah bize ve her isteyene...

  (bkz: ağlamak istiyorum)
 • oldu sözlük. nasipse evleniyorum.

  dün ikinci yılımızı doldurduk kız arkadaşımla. yemeğe çıktık, curly ve baranakcok kardeşlerimin yardımlarıyla hazırladığım videoyu izlettim. ağlamaya başladı. sonra arka fonda şampiyon cimbombomum melodisiyle erol evgin' in "söyle canım" şarkısı eşliğinde teklif ettim ve evet cevabı aldım.

  bana bir mektup verdi, 2 yılımızı anlatan ve o mektubun içinde "biz gs sözlükte yazdığın o sevinme duvarıyız" yazıyordu. sözlüğü bıraktığımı söylememiştim ona, yutkundum, hatıralar canlandı. canını yerim dedim.

  bu sözlükteyken aşık oldum,
  (bkz: #1094815)

  bu sözlükteyken tanıştım,
  (bkz: #1109928)

  bu sözlükteyken çıkmaya başladık,
  (bkz: #1120228)

  nasipse buraya bir de edit çakıp, bu sözlükte evlenicem. bildiğin çok mutluyum lan!

  not: modlardan rica etsem benim karmamı "damat adayı" yaparlar mı?
 • bugün 9:30 itibariyle baba oldum sözlük. canım oğlum, musa eren'imi kucağıma verdiler gece 4'ten başlayan uzun ve gergin bekleyişten sonra.
  o an, onun o daha kısık kısık bakan gözleriyle "nereye geldim lan ben" diyen o bakışları, o misler gibi kokusu, minik dudaklarını oynatışı...
  o an çok acayipti sözlük.
  daha dün hagi hagi diye diye mahalle aralarında ayakkabı eskiten çocuk büyüdü baba oldu.
  omuzuma 100 kat daha yük yüklendi. ama o duygu, o heyecan ve o an.
  tarifsizmiş sözlük. 17 mayıs 2000'den de öteymiş.
  allahım herkese ama herkese nasip etsin.
 • sözlük ahalisi toplanın.

  bilen var bilmeyen var.
  ben evlilik arefesinde bir kardeşinizim. ve bugün çok mutluyum sözlük.
  evlilik kolay iş değil. evlenmeden önce bir takım şeyler planlanır falan filan.
  tecrübeli ağabey, ablalar daha iyi bilir. evlilik denince heralde herkesin ilk aklına gelen "ev" kelimesi gelir.
  evet. evlilik mevzusunda "ev" kısmı önemlidir. hem bütce'ye fazla zarar vermeyecek, hem eski veya kötü olmayacak.

  işte bugün, benim beklediğim o ev sonunda benim oldu sözlük. günlerden beri heyecan ve korku ile yaşama sebebim sonunda mutlu son ile bitti.

  biliyorum bir çoğunuzun umrunda bile değil ama sevindim be sözlük.
  bu sevincimi de sizlerle paylaşmak istedim.
 • bir haftasonu bu kadar mı güzel geçer sözlük. iki günde bittiğini düşündüğüm hayatım, tekrar yoluna girdi. önce boşanmanın eşiğinde olduğum eşimle konuştuk anlaştık, cumartesi günü aldım evimize getirdim oğlumu da eşimi de. sonra cimbomum bursanın bembeyaz çocuklarının içinden geçti :) evde sırıta sırıta maçın tekrarını izlerken wesley'in ikinci golünde kafamı bi çevirdim, an itibariyle on buçuk aylık olan oğlum, ayağa kalkmış televizyona doğru üç beş adım attı:) e bu da bi anlamda oğlumun ali sami yen arenada hacı olma zamanının yaklaştığına işaret. chelsea maçıyla siftah yaparız heralde çınar cem'imle. didier drogba chelsea'ye koyduğunda, oğlumun köşe gönderine doğru kaymasından endişeliyim sözlük )
 • evliliği hayatımın en büyük mutluluğu olarak ifade ederdim. daha da mutlu olamam herhalde diyordum.
  evlendikten 13 ay sonra bir kız çocuğumuz dünyaya geldi.

  geldi ama ne geliş.
  kızımın doğduğu güne kadar sevmek, sevilmek, evlenmek, bebek dünyaya gelmesi hayatın normal bir döngüsü gibiydi benim için.
  lakin iş hiç de öyle değilmiş.

  ameliyathanenin kapısının önünde beklerken kızımın sesini ilk kez duyduğum anda akan gözyaşlarıma hakim olamadım.
  sanırım o sesini hiçbir zaman unutmayacağım.
  o gün anladım ki koskoca hayatım baba olmadan öncesi ve baba olduktan sonrası diye ikiye ayrılıyordu.
  artık hayatımızın merkezi kızımız oldu. iyi ki de oldu.
  yarın 4. ayı dolmak üzere.
  bu mutluluğu yaşamak isteyen herkesin bir yaşaması dileğiyle.

  doğduğu ilk yarım saatteki fotoğrafı: http://prntscr.com/gspyj1
  bir aylık olduğundaki fotoğrafı: http://prntscr.com/gsq0s3
  iki aylık fotoğrafı: http://prntscr.com/gsq2nt
  üç aylık fotoğrafı: http://prntscr.com/gsq8no
  bu da son fotoğrafımız: http://prntscr.com/gsq7bk

  sanırım büyüdükçe güzelleşiyor. :)
 • yaşadığım duyguya bu duvar yetmez. sözlük sevinçten aklını kaçırma duvarı, olsa oraya tam olurdu. geçen sene türkiye taekwondo poomse müsabakalarında ikinci olan kızım, dün balıkesir'de yapılan 2014 şampiyonasında türkiye şampiyonu oldu.

  iş yüzünden ne yazık ki müsabakaları izleyemedik, ama telefon edip, titreyen sesiyle, baba kazandım, der demez arabaya atladım, karımı, annemi, küçük kızımı alıp balıkesir'e koşturduk...

  allahım ne büyük sevinç. allah hepinize yaşatsın. amin.

  http://i.hizliresim.com/q9nbZQ.jpg

  ** gerek mesajla, gerek nickaltına yazdıklarıyla sevincimize ortak olan tüm sözlükdaşlarıma teşekkürler.
 • üniversite 5. sınıf öğrencisi olduğumdan harçlığımı çıkarmak için bir inşaat firmasında işe girdim. proje çalışmaları için araziye çıktıktan sonra şef ile köyün birinde gezerken 5 yaşındaki 3-4 çocuğun konuşmasına şahit olduk.
  - galatasaray bizim köye gelse bizim köy takımıyla sahada maç yapsa ne güzel olur değil mi?
  - gelmez bizim köye ağaçları sulamak için su bile yeni geliyor.
  - ben galatasaray'ı çok seviyorum, keşke gelse.
  - ben anneme söyledim bana forma dikecek.
  bunu duyduktan sonra kendi kendime "keşke imkanım olsaydı da sizlere forma alsaydım" dedim. bu olaydan yaklaşık 1 hafta geçtikten sonra bizim şefin o çocuklar için storeden forma aldığını öğrendim ve aynı köye o çocuklara vermeye gittik. çok mutlu oldular be sözlük.
  bugün o çocukların sevincini, bizim şefin onlara yaptığı süprizi asla unutmayacağım...
 • sözlük, kariyerim açısından çok güzel şeyler oluyor.

  bilen bilir sinema sektöründeyim, kısa filmler, reklamlar, diziler çekiyorum. hatta format dışı olmasına rağmen sözlükte başlığını açıp size sunduğum dizi rabarba, siz yazar arkadaşlarımdan çok büyük destek görmüştür, yeri gelmişken tekrar teşekkürler hepinize.

  dün akşam, geçen yaz çalıştığım yapım şirketinin yönlerdimesiyle çağan ırmak aradı sözlük. bir çikolata firmasının çetin tekindor ile çekeceği reklam filminin yönetmenliğini yapacakmış. bugün yapılan toplantıya asistanı olarak gittim. çağan ırmak lan bu diyorum kendi kendime gülüyorum falan. önceki çalıştığım yönetmenlere saygısızlık olmasın ama yeri ayrıdır. tanıştık çok tatlı adam. bir aksilik çıkmazsa reklam filmiyle başlayacak serüven sinema filmleriyle devam edecek.*

  mutluyum sözlük mutluyum. yeni girdim eve, sizinle paylaşmak istedim. bu aralar iş hayatım acayip yolunda gidiyor nazar değmesin.

  ayrıca şu schalke'yi bir eleyelim galatasaray sözlük belgeseli çekeceğim ulan sözüm olsun!
 • millet nasipse ikinci de yolda. birincinin mujdesini de ilk burada paylasmistim. ugurlu geldiniz. allah razi olsun. 2.5 yasinda hastalik derecesinde galatasarayli bir kizim var. abla olacak ve kardesine nasipse ilk önce "nasil cimbomlu olunur" onun adabini ögretecek.

  edit: malesef bu entrimden 3 gun sonra hanim dusuk yapti. olsun moral bozmaya gerek yok. biz daha coook cimbomlu yetistirecegiz.
 • uzun zamandir bu ba$liga bir $eyler yazayim diyordum ama dogru dürüst geçerli bir sebebim yoktu. artik var. mutluyum sözlük, rabbime sonsuz $ükürler olsun, dün saat 10.45 de aslan parçasi bir oglum dünyaya geldi. bugün e kadar hiç böyle bir duygu ya$amami$tim. $u an i$yerindeyim ve bir an önce hastaneye yanina gitmek için sabirsizlaniyorum. insan öyle her dakikasini onunla geçirmek istiyor. tarif edilmez bir duygu. rabbim herkese ya$atsin insaallah! amin!
 • çok mutluyum sözlük. dün geçirdiğim kaza sonucu kafamın sağ tarafına aldığım darbe sebebiyle sağ gözümde %100 görme kaybı, şiddetle baş ağrısı yaşadım. hatta azımdan kan geldi. ancak tomogrofi ve göz tedavisi sonucu hiç bişry bulunmadı sadece şakağımda oluşan ödem tespit edildi o da kısa sürede geçiciymiş. görüşüm düzeldi ve mersin maçını rahatça izleyebileceğim. allah'a şükürler olsun hepinizi seviyorum.
 • onu ilk kez 23 mayıs 2003 cuma günü okul gezisinde görmüştüm. ilk görüşte aşk derler ya onun gibi bir şey gelmişti başıma işte. neyse onunla tanışma fırsatına ise 26'sında erişebilmiştim. o zaman daha çocuktuk belki(ben lise 3, o lise 1 idi) ama beraber büyüdük işte. şu 10 seneye neler neler sığdırdık. hayatın zorluklarını, güzelliklerini her şeyi gördük ve birbirimize olan aşkımız bu günlere sağlamlaşarak büyüyerek geldi çok şükür. ve allah'ıma şükürler olsun ki 19 ekim 2013 cumartesi günü evleniyoruz. çok mutluyum sözlük. dolu dolu 10 seneyi geride bıraktık. çok kötü günlerimizde oldu tabii ama atlatmasını bildik, her zorluktan daha da güçlenerek çıkmasını bildik ve bugünlere geldik.

  allah herkese sevdiğini nasip etsin sözlük. evlilik bana göre herkes için bir kere, doğru insanla yaşanması gereken bir şey ve ben bu konuda çok huzurluyum. allah bu mutluluğu dileyen, isteyen herkese yaşamayı nasip etsin(amin).

  not: bu arada düğünümü şereflendirmek isteyen tüm sözlük yazarları sadece bir mesaj kutusu kadar uzaktırlar bana bilesiniz :))

  gelen sorular üzerine edit: izmirliyim ve düğünde izmir'de olacak :))