• 1
  yapılması elzem bir şeyin yapılmaması halidir. bundan sonraki süreçte skibbe den ne beklenebilir ki takımın başında kalsın. sen şampiyonlar liginden takımın elenmesine sebep olmuşsun, sen ligde olur olmaz puanlar kaybetmişsin, sen yıldızlarını küstürmüşsün, sen hiç bir zaman taraftara güven vermemişsin.
  skibbe takımdan giderse aaa niye gitti diyecek tek bir insan göremiyorum. şu şartlarda skibbe'nin tutulması demek takımın geleceğine dinamit koymaktan başka bi anlam taşımamaktadır. eğer ki kendi isteğiyle getirilen yardım hocalar için ben de fayda sağlayamadım diyorsa bir hoca, futbolcularını kendine nasıl inandırır bunun üzerinde düşünmek gerekir.
  bu saatten sonra skibbe'nin takımdan gönderilmesi halinde kaybedeceğimiz en büyük şey 1.000.000 euro'dur. halihazırda kaybedilen 15.000.000 euro vardır zaten. faydayı maksimize edebilmek adına bu para verilip gönderilmelidir.
 • 4
  yönetim tarafından anlamsızca sürdürülen politika. zaten trabzon ve olimpyakos maçlarının ardından ister istemez bu işi yapacaksın. hazır milli maç arası varken bu işi sonuçlandırmak gerekti. hoca dururken yardımcılarını göndermek de neyin nesi. tazminatını mı ödemek istemiyorsunuz? daha çok beklersiniz istifa etmesini skibbe'nin..

  ama tercih baştan hatalıydı. galatasaray'ın teknik direktörü 2008 mart ayında gönderildiğinde yenisini getirmek için önünde 3-4 ay varken sen bula bula skibbeyi getiriyorsun. adnan sezgin'in inanılmaz hatası var. ve bu tercihe göz yuman adnan polat da hatalı. alman olsun da çamurdan olsun. futbolcu transferine bir sürü para harcayıp süper bir takım kuruyorsun ama bu takımı idare edebilecek adamı bulup getiremiyorsun. zararın neresinden dönülse kardır bence derhal skibbenin gönderilmesi şart. şampiyonlar liginden elendiğin gün gönderilmeliydi. ama hala yanlışta ısrar ediliyor. trabzon maçında alınacak hezimetin ardından mı göndereceksin!!!1
 • 9
  ben hala iyi bir hoca olduguna inanmiyorum, sen boyle yavas bir defans kar$isinda * * aydin'i ve sabri'yi hic kullanmiyorsan, baros'u alakasiz bir $ekilde 78.dkda cikartiyorsan - ki cikarmasa daha da farkli olurdu mac! - bana iyi hoca oldugunu kanitlayamazsin, yemezler! ha evet $uan ba$arili * ama sporting, porto gibi takimlarin cl'de ust tura ciktiklarini gordukce ben hic affetmeyecegim skibbe'yi. daha da farkli yerlerde olabilirdik!

  inanan varsa saygi duyarim ama sonuna kadar bildiklerimi savunurum! sirf istikrar icin hocanin orda kalmasi kadar yanli$ bir du$unce olamaz, olmamali. beni umutlandiran galatasaray takimi skibbe degil!

 • 10
  ne yapmıştır skibbe de gönderilmemektedir değil mi? kaleci hatalarını kendisi kurgulamıştır. o kurgular sayesinde kalecinin basiretini bağlamış onlara abuk sabuk goller yiyin böylelikle elenelim cl'den demiştir. barış'ı mehmet topal'ı skibbe sakatlamıştır. uğur uçar'ın dizini kırması için batista'yla yine karlı soğuk bir konya akşamında pazarlık yapmıştır. yönetime zinhar sağ bek almayın demiştir. bilmem kaç kişilik kaleci listesi vermiştir yönetim de 17. kaleciyi bulup getirmiştir. yoksa skibbe 117. sıradaki kaleciyi istemiştir. öyle bir haindir o. sağ bekte de sakatlansın diye koymuştur linderoth'u. sadece o mu? tabii ki değil. futbolculara zorla "sibbe'yi seviyoruz" dedirtmiştir. zorla değilse de en fazla antrenman yaptırmamıştır ondan seviyordur futbolcular. 90 dakika nasıl koşuyorlar bunu skibbe de çözememiştir. çözdüğünde müsterih olun onu da yapamayacaktır futbolcular. lincoln sakatlansın diye elinden geleni yapmaktadır. ama olmuyor işte takım oynuyor ne yazık ki. ah oynamasa şu takım da gitse skibbe. takım uefa'da 9 puan topladı liderle arasında 1-2 puan var buna rağmen inatla göndermiyorlar adamı. bugün baros'u çıkartarak hata etmiştir bence de. sedyeyle çıkması gerekiyordu aslında. onlarca harekete kart göstermeyen 2 kart gösterdi diye linç edilecek olan bir hakem var ama olsun 431 gol atalım gerekirse baros'u da vursunlar. iyi hoca olduğunu kanıtlayamamıştır.
 • 16
  nedir bu skibbe düşmanlığı? inan bana anlamakta güçlük çekiyorum sözlük. 2000 yılında uefa kupası nasıl geldi? 4 yıl boyunca fatih terim ile devam etti galatasaray. sonra terim italya'ya gitmek istedi ve gitti. 2-3 sene daha kalsaydı belki bugün bir de şampiyonlar ligi şampiyonluğu ile övünüyor olacaktık. fatih terim ilk geldiği günlerde takımımızın nasıl futbol oynadığını herkes çok iyi bilir. o zamanlarda da çıkmıştı bazı ''sivri zekalılar''. gönderilsin fatih hoca diyenler oldu. ama yönetim ne yaptı? hocasına sonuna kadar güvendi. sabır gösterdi fatih hoca'ya. sonuç ortada işte.

  biraz araştırırsanız alex ferguson'un manchester united'ın başına geldikten 5-6 sene sonra ancak takımı şampiyon yapabildiğini görürüsünüz. bunca yıldır alex ferguson çok başarılı olduğu için mi manchester'in başında? hayır, sabır gösterildiği için kaldı orada bunca yıldır.

  yeter artık! bıkmadınız mı her sene teknik direktör değiştirilmesinden. takımı şampiyon yapmış bir teknik direktörün görevine son vermiş bir takımdır galatasaray.* hala aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor.

  bu sene şampiyon olursak, avrupa'da özlediğimiz başarıları tekrar yakalarsak merak ediyorum ne yapacaksınız. ''aslan skibbe helal sana'' diyeceksiniz biliyorum. işte o zaman hatırlatırım size bu geceyi, skibbe hakkında yazdıklarınızı.
 • 17
  arkadaşlar bu adam futbolu bilmiyor nasıl göremiyorsunuz bunları. başlık zaten yanlış bu saatten sonra başlığın "skibbe nin inatla gönderilememesi" olması lazım. yönetim gördü bu rezilliği ama yapamıyor maalesef. bu adam inanın bana futbolu bizde öğrenmeye başladı. bir maça 4 stoperle çıkmak iş mi? yenik olduğun maçta pozisyona giren tak adamını çıkarmak iş mi? kaç maçtır yol geçen hanına dönen sağ kanadı görememek körlükten de öte birşey.
  adam bilmiyor bilmiyor eminim ki yönetim bu rezilliği nasıl kapatırız diye kara kara düşünüyordur.
 • 18
  asla skibbe düşmanlığım yok. hatta hakkında gönderilsin gibi söylemlere de girmedim. mümkünse hiçbir zaman da skibbe'yi kötüleme amacı taşımak istemiyorum.

  değinmek istediğim konu şu aslında: (pek bilinmiyor olabilir gayet normaldir. ben hatırlatayım bari)
  yönetim belki de gönderecek göndermesine fakat sözleşmede bulunan maddelerden dolayı gönderilirse tazminat ödemek zorunda kalınabilirmiş.

  miktar çok büyük değil diye biliyorum. işte bu yüzden her an gönderiledebilir.
  gönderilir gönderilmesine. peki sırası mı ? bence sırası da değil. en azından uefa maratonumuz noktalanana kadar kalmalı.
 • 20
  elde bulunanlara bakarsak ;

  şampiyonlar liginden elenmiş galatasaray, ligde kötü giden ve son 4 maçta 4 puan alan galatasaray, uefa kupasında avrupa' nın en formda takımlarından biriyle deplasmanda oynayacak formsuz galatasaray, türkiye kupası' ndan elenmiş galatasaray, kazanılmış ama kart cezalarından kurtulamayan lincoln ve onsuz top oynamayan galatasaray, sürekli maç trafiğinden dolayı yorgun arda ve sakat kewell' ın durumu, sakatların sayısının sürekli artması, bunların verdiği üzüntüden dolayı gecenin bir yarısında derinlere hayale dalan ben ve bunların üzerine sadece daha iyi oynamalıyız lincoln yoktu ondan oldu diyen skibbe...

  kendisine geçen sene nerdeyse yabancısız oynadığımız ve kazandığımız maçlar olduğunu hatırlatmak isterim. zira gönderip göndermemek kararını alması gerekenler yani yönetimimiz bunu başımıza musallat ettiği için benim kadar düşünmüyorlardır. emin olun ! onlar halen geçen seneki zaferi cevat hoca' nın yerine sahiplenmekle meşguller. sene bittiğinde olan yine taraftara olur. dertler derya olunca kes kavunu kur sofrayı şeklinde bitecek gibi görünüyor. keşke tam tersi olsa eğlensek gülsek...

  (bkz: çıktısı alıp yenmek istenen entryler)

App Store'dan indirin Google Play'den alın