• 4
  sözlüğe siyaset karıştırmaya çalışan ama bunu kardeşim ben başlığı yukarı taşıdım saçmalamayın mantığıyla yapan 5.nesil yazar.

  yapma kardeşim. fikirlerini kendine sakla seninki farklı benimki farklı, milletinki farklı. gerek yok. sonra biri evet başlıklarını çıkaracak yine ortam piç olacak.

  duzeltme: kendisi bu ulkenin ozerk olmasi gereken tff baskaninin siyasi soylemler yaptigini bu yuzden yaptiklarinin yasal oldugunu vurguluyor. bu ulkede boyle oldu biri hata yapti diye siz de yapabilirsiniz. mesela katil gordunuz dışarıda geziyor siz de öldurun ya da bir hirsiz.

  velhasil kelam kendisi kendisi minareyi calan kilifini hazirlar sozunun karsiligi olmustur.

  iyi forumlar.
 • 5
  böyle insanları benim fikrimde olsa da olmasa da anlamıyorum. ne yapıyorsun kardeşim? kendine sorsak eminim kılıfına uydurmuştur. 100 kere uyardı moderasyon bu konuda.

  bırak evet veya hayır tercihini, farklı dinlere inanan insanlar bile var burada, olabilir de. bizim buradaki kimliğimiz sadece galatasaray taraftarıdır. ne ırk ne din ne de siyasi görüşlerimiz değil. herkes kendi görüşünün propagandasını sözlük kurallarına uydurarak yaparsa 3 güne kalmadan bölünürüz zaten. üstteki arkadaşın da bahsettiği gibi biri de evet başlıklarını canlandırsa şu güzel maçların olduğu cumartesi günü sözlüğün amına koyulur afedersiniz.
 • 7
  fikirlerini neden kendine saklaması gerektiğini anlamadığım yazardır. yazması yönünde bir engel mi var? hayırlı başlıklara yazınca yapılan propagandadan rahatsız olmak bana biraz mantıksız geliyor. sen kendi fikrince söz konusu meselenin salt siyasi görüşten ibaret olduğunu düşünüyor olabilirsin fakat karşındaki bundan daha fazlası olduğunu düşünüyor olabilir. yapmak istiyorsan sen de kendince bir şeyler yapabilirsin sol framede. ayrıca ortam bozuluyor diyorsan bas ofsaytı geç. zorla mı okutturuyorlar başlıkları içerikleri sana?

  velhasıl kelam yazdıkları başlıklara uygun şeyler değilse eğer ancak o şekilde moderasyon tarafından silinebilir. yok eğer yazdıkları başlıkla alakalı ve formata uygun içerikteyse kimse kimseye karışamaz. ben aylardır televizyon izlemiyorum 50 kanalın 45'i aynı konuşmaları gösteriyor diye onu ne yapacağız? siyaset tüm hayatımıza sirayet etmişken "hepimiz galatasaraylıyız ne gerek var bunlara?" demeniz biraz abes geliyor bana.
 • 9
  istediği başlığa istediği şeyi yazmakta özgür olan yazar. sol frame konusunda sözlük kuralları içerisinde getirilmiş olan tek kısıtlama açılabilecek maç başlığı sayısının 5 ile sınırlandırımasıdır. o sayıyı aşabilmek için de başlıkların sol frame'e doğrudan düşmeyeceği tematik mod ile entry girmek gerekir. zaten aynı gün oynanıp başlığı açılan maçlar gündem tuşu ile görüntülenebilmektedir. onun dışında yazarları, formata uygun entryler girmek koşulu ile, istediği başlığa istediği sayıda yazmak konusunda özgürdür.
 • 10
  sözlük kurallarına aykırı bir şey yaptığını düşünmediğim yazar.siyaset gündelik yaşamın her saniyesine hatta takımımızın içine kadar işlemişken taraftar olarak bizlerin siyasetten uzak kalması çok olası değil fakat bu ortam tabiki siyasi düşüncelerimizi tartışmak için uygun değil. shevek'de daha önce yazılmış başlıklara kendince espride katarak yorumlar yaparak sesini duyurmaya çalışmış ki bunda insanlara saygısızlık yapmadıkça sıkıntı yok diye düşünüyorum . hoşuna gitmeyen verır ofsaytını ilerler.
 • 11
  kimi zaman ben de kendimi çok zor tutuyorum buraya siyasi şeyler yazmamak için. görüşlerim medyada yer almıyor, ülke bir süreçten geçiyor ve bu süreçte güçler dengeli çarpışmıyor, tartışamıyor. içimi dökesim, kendimi aktarasım geliyor ama çoğu zaman frenliyorum. bu kardeşimiz işte bunu yapamamış, dünyanin en insani şeyidir bu.

  galatasaray sözlük anayasası'na bugün itibariyle girdiğim bir entry'de özellikle seçim dönemlerinde en azından bir başlık açılıp insanlar kendi görüşlerini burada aktarabilir, kendini ifade edebilir diye bir öneride bulunmuştum. şu dakikaya kadar pek karşılık bulmuşa da benzemiyor. (bkz: #2145510)

  nasıl ki (bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi) başlığı sözlükte mevcut ise, bir (bkz: referandum 2017) başlığı da açılabilir. insanlar da görüşlerini saygılı bir şekilde, kimseye cevap vermemek şartı ile aktarır ve hem içlerini dökerler hem de medyada görülemeyecek şeyleri insanlara aksettirmiş olurlar. iş eğer sözlükte durum siyasete girmemeli, burası galatasaray ile alakalı bir sözlük durumuna geliyor ise 15 temmuz ile ilgili olan başlık da gayet galatasaray ile alakasız ve siyasi bir başlıktır. fakat ülke için çok önemli bir zamanın gündemi ve güncelin olgusu olduğu için kaldırılmamıştır ve bulunması da gereklidir. şimdi de büyük bir referandum sürecine giriyoruz, başkanlık oylayacağız, 15 temmuz'dan daha az mı değerli bu durum? bir de bu açıdan bakmak gerekir diye düşünüyorum.