• 1
  hem sahada hem de saha dışında koca sezonun kaderinin belirlendiği, yaklaşık 2 aylık kritik dönem.

  saha içinde yapılan idmanlar ve hazırlık maçları hem oyuncuların uyum süreci hem de taktiksel olarak son derece önemli. kondisyon yükleme çalışmaları da 3 günde bir maç oynayacak takım için hayati değer taşıyor.

  saha dışında ise akılcı transferlerle gelecek sezonu yapılandırmak, bu dönemin sorunsuz geçmesini sağlamak işin aslı.

  saha içinde de, dışında da 2018/19 sezonu hazırlık dönemini iyi geçirmediğimiz rahatlıkla söylenebilir.

  eksiklerin temmuz ayının sonu itibariyle giderilmemiş olduğu, hatta arttığını herkes görüyor. stoper mevkisinde bir azalmışken, hali hazırda işleyen kanatlarımızda iki arttık. ayrılan yok, ayrılacak gibi gözüken yok, ffp var, kaynak yok.

  üç kulvarda mücadele edecek takımda yedek forvet yok, mevcut as forvetin durumu belirsiz. stoperde güvenebileceğin adam sayısı yalnızca iki. sol bek ve ofansif orta saha mevkileri alternatifsiz, orta saha iki oyuncu dışında kara delik gibi ve tolga'yı da kaybederek bir azaldık.

  ayrıca hazırlık maçlarının da isviçre, sakarya, tunus, yunanistan gibi alakasız lokasyonlarda ve yakın tarihlerde oynanması oyuncular için sorun teşkil ediyor diye düşünüyorum. sürekli yolculuk hali ve farklı iklimler dengelerini bozabilir, alınmaması gereken bir risk.

  sözün özü 7 gün sonra süper kupa maçına çıkıyoruz ve bugüne kadar geçen hazırlık dönemi pek iç açıcı geçmedi. yönetime, fatih hocaya güvenimiz sonsuz. doğru hamleler geç de olsa atılmalı.
 • 2
  yeni transferlerin ve yedek oyuncularımızın kendilerini göstermesi için uğraşmaları gereken en önemli dönem. hem kendileri için hem de takımımız için çok faydalı bu. 3 kulvarda yarışacağımız için rotasyon yapacağımız maçlarda hocanın güvenebileceği bir kadro ile çıkması fazlasıyla önem taşıyor.. hatta ilk onbiri zorlamalı hepsi. rekabetin olduğu yerde başarı geliyor zaten.

  18-19 sezonunun başlamasını dört gözle bekliyorum. bir an önce eksik bölgelere transferler yapılıp takım hazır hale getirilmeli.