• 2
  tüm ülkenin örnek olarak gösterdiği buca akademiyi yaratan adam. şirketleştirip başkanı olduğu altınordu'yu ilk yılında 2. lige çıkardı. o gidene kadar tüm alt yaş gruplarında tepelere oynayan buca'nın bu yıl esamesi okunmadı. altınordu'ya giderken tabiri caizse buca'nın altyapısını da yanında götürdü. oyuncuların yanında hocalar da özkan ile birlikte altınordu'ya geçti. şirketleşen altınordu ilk yılında özkan'ın başkanlığında şampiyon olup 2. lige çıkarken özkan tesisleşme hamlelerini de gerçekleştirdi. kuşadası, selçuk civarında kulübe kazandırılan tesislerin ülke standartlarının üzerinde olduğu konuşuluyor. tesisleşme hamlesinin yanına bir altyapı hamlesi daha ekleyerek satın aldığı kulübün adını değiştirdi; gümüşordu adıyla hazırlayıcı takım yarattı. şimdi ise gümüşordu'nun yanına bronzordu'yu ekleyecek. tam bir altyapı uzmanı. çok acayip hayalleri var. süper ligde tamamı yerli altyapı oyucuları ile şampiyonluğa oynamayı hayal ediyor. yarattığı altınordu gümbür gümbür geliyor. maksimum 10 yıl içinde tüm türkiye futbol kamuoyu bu adamı konuşacak.
 • 3
  --- alıntı ---
  futbol bir hobi değil, endüstri. burada büyük paralar dönüyor. avrupa'da mücadele edecek takımların yabancı alması doğal. tff başkanı olsam yabancı kısıtlamasına gitmem. ancak altınordu başkanı olarak da kulübümü yabancılarla doldurmam. çünkü onların kalitesinde türk oyuncu yetiştirebilirim

  --- alıntı ---

  cidden vizyoner bir adam, ''büyük'' klüplerin başkanları da keşke onun gibi düşünebilse.
 • 5
  altınordu kulübü başkanı. öyle bir açıklama yapmış ki ağzım açık okudum.

  -------------------------------------alıntı-----------------------------------

  ey kendilerinin profesyonel bir “iş” yaptığını zannedenler,ey paralı askerler,ey lejyon takımı,ey a takım oyuncuları,
  benim yazılarımı altınordu internet sitemizden okumadığınızı biliyorum.okusaydınız zaten bugün bu yazımı “iyi bayramlar” şeklinde yazardım !..
  beni içinizde orta halli tanıyan var veya az buçuk tanıyan var ama hiç biriniz beni çok iyi tanımıyorsunuz !..şimdi bu yazımla, artık içinizde beni tanımayan kalmayacak..
  babanız yaşlarda, 61 yaşımdayım..20 ila 40 arasında sadece para kazanmaya odaklandım.40 ila 50 arası ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum ile uğraştım..50'den sonraya ise, yani inişe geçmeye başlarken, kendime bir misyon koydum..
  50 yaşımdan sonraki hayatım'a anlam katmak adına “ya herru ya merru” şeklinde daldığım bu misyon ;
  – evet, nedir bu misyon ?bu toprakların çocuklarından “gerçek” profesyonel futbolcular yetiştirmek..– “gerçek” ne demek ?– mış gibi yapmadan yaşamak demek !..– “profesyonellik” ne demek ?hayatını namerde muhtaç olmadan yaşamak demek..– futbolculuk ne demek ? > (lütfen kısa cümlelerle olsun ki, herkes anlasın..)1. futbol dünyada en yaygın spor dalıdır. çok basit kuralları vardır, bu sayede neredeyse herkes bilir..2. futbol ayakla oynanır, arada sırada kafayla da vurulur..3. ama kafalarının içindeki beyinleri salata olanların en üst liglere kadar tırmanmalarına imkan tanımayan bir üst düzey rekabet branşıdır !..
  – bu tanımlamalara göre, misyonum'un açılımı şöyle oluyor ;bu toprakların çocuklarından, – mış gibi yapmadan, namerde muhtaç olmadan, ayakla oynanan bir sporu beyinlerini kullanarak üst düzeyde yapabilecek insan yetiştirmek..
  yani benim için sizler, eski jenerasyonsunuz, geleceğe dair sizlerle işim yok benim..sizler bizim yetiştirmekte olduğumuz “evlatlarımız”dan önceki, “ucuz, semiz, temiz” kriterlerimize göre seçilmiş öncü grup'sunuz..altınordu forması ile işiniz bittiği zaman, zaten biz söylemeden kendiniz gidin kardeşim..
  1989 yılından itibaren, yani 27 yıllık futbol yöneticiliği geçmişimde, benim yönetimimdeki tüm takımlarımız daima coşkulu ve tempolu takımlar olmuştur..en canlı örneği hemen yanınızda sedat kaptan.. anlatsın dinleyin..
  bu futbolculuk uğraşısı ( çünkü henüz ülkemizde iş veya meslek olarak görülmüyor) 20'lerde başlar, 35'lerde biter.. en babası 15 yıllık ömrü vardır..bütün hafta çalışan çalışır, -mış gibi yapan çalışıyormuş gibi yapar, çalışmayan kılım döndü diyen montofon ineği gibi yatar !..sadece hafta sonları, o da hepi topu 1,5 saatliğine arena'ya çıkılır..arena'da yenersen, önündeki 7 gün kebap yapabilirsin..ama yenilirsen, gelecek haftaya bakacağız artık, klasiğini çalıp, gelecek hafta biraz sıkarsın, olur biter, hayat ta böyle –mış gibilerle geçer gider..o eskidendi, yani arena dediğin, sonunda aslanlara yem olmak falan yoktur artık !..
  bandırmaspor maçında altınordu a takım formasını temsil eden futbol emekçileri,siz altınordu futbol kulübü'nün ülkemiz için ne kadar değerli olduğunun farkında değilsiniz !..– olsaydınız bu kadar miskin, silik ve korkak maç çıkarmazdınız !..altınordu misyonu'nun yüklendiği değerler'in de farkında değilsiniz !..– olsaydınız coşkulu, tempolu ve cesur futbol oynardınız..
  benim sizinle işim bitmiştir.beni uyandırdığınız için, bu hamlemi 2 yıl önceye çekmeme neden olduğunuz için, hepinize teşekkür ederim.
  2016 yılının son maçına kadar bu formayı giyin, ama adam gibi giyin ve ara transferde hepiniz gidin. nokta.
  2017 yılında bizi “evlatlarımız”la baş başa bırakın !..
  1 ocak 2017 altınordu organizasyonu için yepyeni bir dönem başlayacak..önce geri çekileceğiz, sonra “evlatlarımız”'la iyi hazırlık yapıp bir daha geri adım atmamacasına ileri hamle yapacağız..
  hayatın anlamı olacak.. patinaj yapıp durmayacağız..– 05.01.2007 > kazmayı ilk vurduğumuz gün idi.. bir sürü şahit ve fotoğraf var..– 08.01.2017 > “evlatlarımız”ı ilk 11 süreceğimiz ilk gün olacak.. belki o gün eskişehir'den 5 yiyeceğiz..
  ama bir gün tarih şöyle yazacak ;– evet, bu avrupa şampiyonu altınordu a takımı öz kaynak futbolcuları, 7 yıl önce çıktıkları ilk profesyonel maçlarında 5 yemişlerdi..
  ya rab duy sesimi, o günü göster ve sonra beni yanına al ya rab..
  seyit mehmet özkanaltınordu yediemini

  -------------------------------------alıntı-----------------------------------

  adamı çok severim zaten de bu kadar zehir zemberek püsküreceğini tahmin etmezdim. bahsettiği bandırmaspor maçı da 1-1 bitmiş yani adam sonuç odaklı konuşmuyor 5 falan yememişler. ikinci takımım benim altınordu. o kadar benimsiyorum ki anlatamam. adamların internet sitesinde en üstte iki ibare yer alıyor.

  1-) iyi birey iyi vatandaş iyi futbolcu

  2-) altınordu, sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda bir futbol eğitim kurumudur.

  sporcunun vizyonunu ve misyonunu çok net belirlemiş adamlar ve altyapılarda gümbür gümbür geliyorlar. dediğin gibi başkan umarım bir avrupa şampiyonu çıkar takımından biz de o günleri sevinçle ve coşkuyla yaşarız.