• 3
  en gıcık olduğum tartışma. ekşide de gördüm aynısını. zamanında fatih hocamda da oldu aynı muhabbet. yazılanlara baktığımda da bazıları hocaları suçlayan tonda bazıları da milli takımın bir devlet kurumu olduğu sanrısı üzerine. oysa değil.

  tartışmanın odağı yanlış. devlet futbolla iç içe mi? iç içeyse ne kadar ve bu olmalı mı? doğru bir tartışma olur. bunu sportif bir platforma getirirsek ise soru: "türk milli takımı hangi bedeldeki bir hocayla çalışmalı?"

  tff şenol güneş veya diğer hocalar arasındaki ilişki iş veren-çalışan ilişkisidir. burada çalışan vasfını devam ettiren hocalara yükleniyor insanlar. oysa kendilerine biçtikleri ve talep ettikleri ücret bu, ve bu çok doğal bir süreç. burada tanımını aşan bir yer varsa o da tff. böyle bir durum varsa da yüklenilmesi gereken de tff, hocalar değil.
 • 4
  fatih terim'in maaşı kadar konuşulmayandır.

  terim'in maaşı için soru önergesi verenler şenol güneş olunca susuyor?!

  üstelik fatih terim zamanında euro bugünkü kurun yarısıydı en fazla.

  3.2 m euro = 26.304.000 tl.

  yılbaşı büyük ikramiyesi gibi para.

  milyonlar bu paranın hayaliyle bilet alıyor. tüm hayatını kurtaracağı hayaliyle.

  adam bunu bir yılda kazanıyor.

  hayır yerli oyuncular tl kazanacak dediniz. şenol güneş'e 8 milyon tl verdiniz de kabul mü etmedi? bu milli görevi?

  ne oldu hani millilik? hani vatanseverlik?

  nasıl bir iş yapıyor ki şenol güneş bu kadar para kazanıyor?

  8 milyon tl alsa kalan parayı da tff tesis yapımı için harcasa da şenol güneş oyuncu yetiştirse ya o tesislerde? büyük öğretmen?

  alayınız kompleksli. hem galatasaray hem fatih terim kompleksi bu, başka bir şey değil.
 • 5
  özerk bir kuruluş olan tff'nin verdiği maaştır. özerk kuruluş; kendi döner sermayesi olan, kendi gelir kalemleri olan, tüm gider ve harcamalarını buradan karşılayan topluluk demektir. yani şenol güneş'in maaşı bu kurumun bütçesi tarafından karşılanıyor. zamanında hiddink ve fatih terim'e yapılan 'vergilerimizle maaşınız ödeniyor' goygoyu yapılması saçmalıktan öte değil. o zaman da değildi, şimdi de değil.

  tabi tüm bunlar görünen yüzü. yani bu bütçeye el altından, sponsor gelirleri adı altında veya başka bir gelir kalemi olarak bir para girişi yapılıyorsa orasını bilemem.

  siz diyorsanız ki, şenol güneş bu ücreti almaya değer bir hoca mı diye, orası için bir şey diyemem elbette.
 • 8
  rakamı belirleyen faktörlerin ne olduğunu bilmiyoruz, anlamsız geliyor en azından yabancı para cinsinden ödenmesi ve vergiden arındırılmış rakamın bu olması elbette avro 9 tl ye doğru ilerlerken ister istemez insanların gözüne batıyor.. hiddink için de konuşuldu zamanında, fatih hoca için de.. hadi hiddink der ki:'' benim kariyerim bu, işte cv de yazıyor kaşem bu ! işinize gelirse...'' peki sayın güneş'e yıllık 1 milyon avro önerilse, 2002 de dünya üçüncüsü yaptım yine yapmamı istiyorsanız kaşem bu mu? dedi...
 • 9
  tff'nin harcadığı paraları görünce şaşırtmamış durumdur.

  basın gelince evdeki alkolleri toplayıp kutuya kaldıran, yalandan kafasını sardıran, istanbul'un havası kirli diyip koşa koşa istanbul'a gelen, kısaca girdiği kabın şeklini alan şenol hoca'nın 3.2m euro maaşı da tff ile tam örtüşmüş. iyi para, afiyet olsun, iyi tokatlamışsın hocam.

  nasıl şenol güneş'in 3.2m euro maaşı abartılı ve yanlışsa, fatih hoca'nın alacağı 18 milyon da yanlıştır. böyle paralar artık bizim futbolumuzda olmamalı. bunu da belirtmek lazım.