• 6
  destek verilmesi gereken organizasyon, fakat imparator'un da bu desteği görüp kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. sene başından beri aklı, konsantrasyonu sahada değil. buna sebep olan ne varsa temizlemeli işini daha doğru şekilde yapmalı, ne sahada ne floryada işlerin yolunda gitmediği ortada.
 • 7
  ya gözünü seveyim hepimiz fatih terim'leyiz zaten de bunlara gerek var mı ya?

  biz fatih terim istifa etsin demiyoruz ki? kendisinde de hata arayıp, yanlışlarını düzeltsin istiyoruz. çok formsuz kendisi bilmiyor mu sanki mevcut durumu?

  elinde kimsede olmayan kadro ve malzeme var ama aşçılığını konuşturamıyor. bunun sorumlusu taraftar veya seyirciler(!) değil.

  bırakalım artık bu biat işlerini.

  fatih terim'e dışarıdan saldırılar olduğunda, algı operasyonları yapıldığında en büyük desteği verenlerdenim, sözlükte de troll olan hesapların tespiti ve uçurulması için moderasyona destek verdim, linç yedim ama halen de veriyorum o desteği, o başka bir şey.

  fakat bu kişilerle, gerçek ve doğru, haklı eleştiri yapanları niye bir tutuyoruz?

  fatih terim'in inatları ve hataları yok mu güzel kardeşlerim?

  fatih terim biraz da kendisine baksın artık? hatayı, eksiği kendisinde de arasın. bırakalım bir öz eleştiri yapsın. azıcık baskı hissetsin, belki o zaman değişim için o da kendi kabuklarını kırar.

  istediği skor olmayınca, devre arası 2 hücumcu sokan fatih terim'i, forma adaleti olan fatih terim'i, yeni şeyler denemekten korkmayan fatih terim'i istiyoruz biz.

  benim hayatımın en güzel günlerini yaşatan adam fatih terim tabii ki onunlayım ve tabii ki desteğim sonsuz ama biraz da hoca kendini sorgulayacak... tag'in ve desteğin arkasına geçip demek ki doğru yapıyorum demeyecek...

  çok şey değil ya, öz eleştiri...

  #seninleyizfatihterim
 • 8
  bilen arkadaşlar mutlaka vardır, futbol aklımın gelişmeye başladığı günden bu yana kendisini ve oyun yapısını beğenmeyen biriyim. ancak 2019-2020 sezonu başında aldığı cezadan sonra kendisinin fedaisi olmaya başladım. karakterinin neden böyle olduğunu, düşmanları olduğunu görünce anladım. şansıma kaosun içinde ilerliyoruz ancak desteğim sonuna kadar devam edecek.

  #seninleyizfatihterim
 • 10
  düşmana karşı her daim savunacağız ama saha içinde eleştireceğiz valla kusura bakmayın.

  son 2 senedir onun önderliğinde ligi zirvede bitirdik. toplamda ise 8 şampiyonluk kazandık. iyidir, hoştur, imparatorumuzdur ama kendisine bu sezon çeki düzen vermesi gerekiyor.

  linnes'i kadro dışı bırakıp, yaşlı beklere bizi muhtaç etti. bitik halde olan selçuk inan'ı ilk 11'e yazmaktan çekinmedi. çenesi kırık olduğu halde bile belhanda'yı oynatarak ıslıklanmasına zemin hazırladı. seri'nin en verimli haftalarında kızağa çekti. hak edene, hak ettiği formayı vermemesi de cabası.

  fenere, beşiktaşa, medya'ya, tff'ye, mhk'ya karşı savunalım ama ne olursunuz biraz da kenarda yaptıklarıyla eleştirelim ki kendine getirelim hocayı. sürekli şakşak olmuyor çünkü bu uğurda en çok zararı uzun vadede biz görürüz.
 • 11
  adamı eleştiren herkesi ali koç'un paralı trolü ilan eden galatsaray düşmanlarıyla dolu hashtag. fatih hoca iyidir hoştur ama sen klavye başından böyle yaptıkça sahaya gidip emeğinden, gönlünden veren taraftara küfür eden adamı sahiplenmeye devam edecek hoca. siz onu bu hale getirdiniz. siz ilahlaştırdınız. hoca kendini tanrı san aya başladı. fatih hocaya en büyük zararı yine siz verdiniz, ali koç'un paralı trolleri de sizsiniz. destek olmak öyle olmuyor. yapıcı olmayan hiçbir etkileşim hiçbir işe yaramıyor tam tersine hocayı daha da dibe batırıyor. bunu göremeyecek kadar da körsünüz. evet fatih terimleyiz ama bizim bildiğimiz fatih terimleyiz. egosu yüzünde taraftarı ezen adamın değil. adnan oktar'ın kediciklerinden farkı yok bu her hareketinde terim'i destekleyenlerin. oldu olacak tapın bu adama. hatasız kul olmaz.
 • 12
  elbette ki biz fatih terim'leyiz. acaba o kendisiyle mi? ya da bizimle mi?

  eğer ben terim'le olmasaydım, kendisi yerinde x hoca olsa ya başka tepki gösterirdim tribünde, ya da sallamaz, eleştiriye bile değer bulmazdım.

  kendisini eleştirenlerdenim. bizi alıştırdığı standartlardan uzaklaşmaması için. hep bizimle kalması için. terim'i sevdiğim için.

  en yakınımdaki, sevdiğim insan eşim yemek güzel olmuş mu deyince beğenmediysem söyleyen adamım ben. iki yüzlü olamıyorum. ne eşimi, ne ailemi, ne diğer sevdiklerimi trollere yem etmem orası ayrı! aslan, çakala yem edilmez. sapla samanı kimse karıştırmasın.

  #seninleyizfatihterim o yüzden hatalarını eleştiririm. peki ya sen bizimle misin?
 • 14
  yanlış bulduğum akımdır. evet delicesine ofsayt yiyeceğimi bile bile yazıyorum bunları.

  sevgili arkadaşalar, geçen seneden beri yeni gelen bir akım olarak kaybedilen maçlardan sonra, özellikle de maç deplasmandaysa, takımı karşılayıp moral vermek oldukça mantıklı, yürekten ve doğru bir hareketti. bir çok taraftarımız maç sonunda takıma moral veriyor onları ne olursa olsun desteklediğini gösteriyordu. bu durum takımla beraber fatih terim için de geçerliydi. kendisine saygım sonsuzdur. başarılarımızın büyük çoğunluğu onunla kazanılmış ve en güzel mutluluklar onunla yaşanmıştır.

  ama

  hem takımda hem de fatih terim’de bu desteğin yan etkileri ortaya çıkmaya başladı. desteklendiğini bilmek çok güzel bir motivasyondur. insanı ittirir, daha fazlasını yapmaya zorlar, sınırlarını aştırır. başka ne bunu yapar biliyor musunuz ? korku. biz kötü giden takımı, kötü giden teknik direktörü destekledik. “zor günler geçecek, siz inan yeter !” dedik. geçti de, şampiyon olduk. ancak artık olmuyor. takım sene başından beri top oynamıyor. bunu oyunculara da bağlayabilirsiniz, yönetime de bağlayabilirisiniz, teknik direktöre de. ben hepsine bağlıyorum. hem kötü oynayan futbolcular, hem formuz teknik direktör, hem de -ne kadar sevsem de- boş konuşan ve pasif bir yönetim var. ve de korku yok !

  kimsede “ya ben kötü gidiyorum, bir şeyler olmasın, ya yönetim beni satmak isterse, ya hocamdan kesik yersem” korkusu yok ! takımın genelinde “aman n’olacak 3 senelik sözleşmem var, param yatıyor her türlü 11’im/yedeğim arada şampiyonlar liginde piyasa yaparım kimse de bir şey demez” fikri olduğunu düşünüyorum. sayın teknik direktörümüzün ise işine konsantre olmadığını ve bunun uzun süredir böyle olduğunu hepimiz biliyoruz. ne olursa olsun desteklemek güzel bir şey ama uzun dönemde maalesef böyle yan etkileri, eksileri oluyor. artık vakit tepki gösterme, biraz korku salma vaktidir. kötü futbolcu ıslıklanır, kötü teknik direktör yuhalanır, kötü yönetim istifaya çağrılır. burada anormal hiç bir şey yoktur. bunlar da insanlarda gerekli etkiyi bırakmıştır, bırakır ve bırakacaktır.

  sevgili renktaşlar, unutmayalım, tek bir galatasaray var ve onun da böyle bir ekonomik çalkantıda, böyle büyük paralar yatırılmışken (kurulan kadro bonservissiz lakin futbolcular öpücükle oynamıyor) başarısız olma lüksü yoktur.

  saygılar

  dipnot: farklı fikirdeki insanlara saygı duyarım ama aynısını kendim de bekliyorum, lütfen saygı sınırları içersinde fikirlerimizi belirtelim.
 • 16
  iki senedir 100 maça çıkmış ama toplasan 5-10 maçtan fazla güzel futbol izletememiş teknik direktöre verilen destek, hashtag çalışması.

  22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı sonrasında real madrid'in kadro değeri 1 milyar dolar nasıl başa çıkalım diyen, ancak lig sonuncusunu bile 3 kırmızı kart gördükten sonra yenebilen takımın antrenörü için yapılmış çalışma.

  ben de seviyorum kendisini, hem geçmişine hem de bugününe saygı duyuyorum. ancak galatasaray'da eleştiri kültürü vardır; biat yoktur.
  gitsin de demiyorum. ama kaybettiği maçtan sonra da çıkıp bize fırça atmasın.
  biraz da kendisine baksın.
 • 17
  taraftarın hoşnutsuzluğunu göstermesi gerekirken koşulsuz seninleyiz demesi, biz oynanan futboldan da, gidişattan da, sonuçlardan da memnunuz demektir ki fatih terim neden hala aynı şeyleri yapmaya devam ediyor diye kimse sızlanmasın sonra. ciddi derecede durum kötüyken hala koşulsuz desteklemek ne kadar mantıklı tartışılır ama takım seneye şampiyonlar ligine gidemezse, işte o zaman çok büyük dertlerimiz olur.
 • 18
  bu sezonki oyundan memnun değilim, başka bir hoca olsa emin’im taş gibi top oynatır lakin başarı gelmez neden mi florya kontrolü beğenseniz de beğenmeseniz de en iyi terim ve albayrak ikilisinin olduğu dönemlerde olmuştur. futbolcular maaş alamayıp antrenmana çıkmadığı maça çıkmadığı veya rijkaard’ın gitmesi için oyuncuların bilerek yenildiği dönemler oldu. fatih terim bu konularda galatasaray’da bunu başaran ve florya’dan dışarıya haber çıkartmamak için uğraşan birisidir. geçen yıllarda tudor ve riekerink basın toplantısında dövülürken ses çıkarmayan taraftarları hatırlatırım. basında beğensenizde beğenmesenize fatih hocanın bir gücü vardır. yönetimin sesi çıkmadığı için galatasaray’ın hakkını yedirmemek için saha dışı açıklamalarda bulunmak zorunda kalmıştır. zamanında aynı hatayı ünal aysal döneminde yaptık belimizi doğrultamadık.
 • 20
  ülkemizde uçlarda yaşadığımız için, bu tarz başlıklar bana normal geliyor.

  mesela burada fatih terimi eleştiriyoruz, ancak eminim ki istifa etmesi gerektiğini düşünen insan sayısı çok da fazla değildir. kaldı ki istifa etmesini isteyen insanların olması dahi normaldir, binlerce kişinin olduğu yerde görüş ayrılıkları olması normal hatta sağlıklıdır.

  hocanın tabi ki yanındayız. kendisinden her sene büyük başarılar bekliyoruz ancak kendisi de başarısızlık kredisi en yüksek insanlardandır.

  ben de hocayı eleştiriyorum, çünkü 2019-2020 sezonu başından beri; federasyona salladı, rakip başkanlara salladı, kendi yönetimine salladı, hızını alamadı uefaya salladı en son da içinden biri olduğu taraftara sallamaya başladı.

  ben şahsen kendisinden artık bir yorum duymak, birileriyle kavga ettiğini görmek istemiyorum. kendisi kavgalara çok karışmasın, çıksın sahada versin cevabını, mesela isme göre değil de adalete göre dağıtsın formaları istiyorum.

  mesela 4141 sevdasından vazgeçsin istiyorum.

  sonra, sezon öncesi kampında tam kadro çalışamamaktan yakınırken mesela sezon öncesine katılan serinin marianun marcaonun durumunu açıklasın istiyorum. mariano bu kadar kötüyken linnesin kadro dışı kalmasının nedenini öğrensem keşke diye aklımdan geçiriyorum.

  özetle hocanın eleştirilecek çok fazla şeyi var, kendisinin dikkati çok dağınık, çok formsuz ve ne yazık ki her anlamda çok formsuz.

  ancak bu eleştirilerim demek değildir ki ben hocayı sevmiyorum.

  her zaman dedim en kızgın olduğum zamanda bile tekrar ederim, kendisinden başkasını galatasaray hocalığına yakıştıramıyorum. kendisi keşke hep bizimle olsa.
 • 22
  (bkz: nerede kalmıştık) yaşayan efsane. bu vasat takımla bile real madrid’e, psg’ye kafa tutuyorsun. senin yerinde başkası olsa en az beşlik olup geri dönmüştü. seninleyken kaybetsek bile maçı izlerken içimde hep bir umut oluyor. senin bize kattığın en büyük şey inanç. her sene acaba şampiyonlar liginde ne yaparız diye düşünüyoruz. kadromuzu kainatın en iyi takımı olarak görüyoruz. bize buna inandırıyorsun. her zaman seninleyiz..
 • 23
  linnes konusunda hata yaptığını ocak ayında söyleyip linnes'i oynatırsa, mariano'yu kadro dışı bırakırsa, belhanda'yı oynayacak başka hiç kimse kalmayana dek kulübede tutup kışın gönderirse, falcao iyileşene kadar babel-andone forvet ikilisini denerse, adem'i rotasyona katarsa, emre mor'u çürütmezse, evet seninleyim fatih terim.

  ancak şartlarım var. kimse kusura bakmasın, ne aklımı kiraya verdim ne de zamanım değersiz. ben sevdiğimi iyi görmek istiyorum. yeri geldi mi mecburiyet kitabında ferdinand'ın karşısına dikilen paula gibi sert durmak gerek. sevdiğiniz için bazen sizin sert durmanız gerek.

  ben hocayı da galatasaray'ı da seviyorum ancak mariano ile, belhanda ile devam edecekse onunla olamam. doğruları yapması gerek.