• 476
  mugdat çelik ayarında bir sözleşme önerilmesi gereken yedek bek.

  benim anlamadığım bu adama senelik 3 milyon tl versen, bu çok az kardeşim yıllık 1 milyon tl'ye gider bursaspor'da oynarım falan mı diyecek?

  bu saatten sonra gidip avrupa'da çok fazla paralara oynayacak bir adam değil. yüksek bedelle sözleşme teklif edecek beşiktaş veyahut başakşehir de gündemde yok. neden 6 milyon tl? cidden merak ediyorum. nedir bu kıstas?

  yellowfriday kampanyasında storelardaki kalemlere kadar satın aldık, stokları erittik topu topu 3 milyon tl ancak para topladık. futbolculara gelince oluk oluk para akitiyoruz. yemişim sener'ini afedersin.
 • 478
  bu adama sözleşme imzalatılırken anadolu'da herhangi bir takıma gitse maksimum kaç para alabileceği üzerinden ilerlemeliyiz. bugün herhangi bir kulüpte alabileceği maksimum yıllık ücret 750 bin eur olacaktır diye düşünüyorum. bu şartlar altında basında yazan fiyatlar üzerinden anlaşma yapılması düşünülüyorsa çok büyük hata yapılır.
 • 479
  alacağı ücret 1 1.5 milyon euro aralığında olacaktır diye düşünüyorum. anadolu kulubun de daha az kazanacak olması bizde de daha az paraya oynayacağı anlamına gelmez. büyük takımın özelliği budur, fazla para verir, bunun sebebi de hem fazla maç yapması hem de o futbolcuların baskı altında geçirecekleri dönem olması sebebi iledir. marcao ve linnes ya da lyunduma daha az alıyor olabilir, çünkü onlar bize gelmeden önce az para kazaniyorlardi ve bizde düşük görünse de kendi yilliklarinda büyük para. linnes ilk gelirken müthiş bir teklif aldım reddedemezdim demişti ve bahsettiği para 900 bin euro idi. şener iyi ya da kötü olmasının dışında fenerbahçe'den geliyor daha 6 ay önce bjk 1.2 teklif etmiş, piyasası çok düşük bir oyuncu değil. 36 yaşındayım antalyaspor gel bizle bir yıl oyna dese 50 bin euro olabilir, ama gs derse kapıyı 1 milyon eurodan açarım. bu dünyanın her yerinde böyledir. oynadığın takim büyüdükçe maaşında artar.
 • 480
  --- alıntı ---

  şener özbayraklı hamlesi maliyeti açısından da sınıfı geçer artık bana göre

  yıllık 6 milyon tl
  2 senelik sözleşme

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1138576754484887552

  bu yıllık ücret konusunda küçük bir bilgilendirme yapayım. arkadaşlar 1. ligde oynayan futbolcular senelik 1,5 - 2 milyon tl ücret alıyorlar. benim 3. ligde oynayan çok sevdiğim bir kardeşim geçenlerde 900 bin tl karşılığında imza attı. şener gibi bursaspor ve fenerbahçe'de oynamış, iyi kötü milli olmuş bir adamı 3-4 milyon tl'ye oynatamazsın. bu bahsettiğim paraları anadolu kulüpleri zaten veriyor. şener iyidir kötüdür ayrı bir konu ama imza attığı rakam bizim lig şartlarında normaldir.

  (bkz: 2019-2020 sezonu yaz transfer dönemi)

  edit: he unutmadan bu adam devre arası* bjk'ye gidebilirdi ama bizde oynamak istediğini belirtip gitmedi. sözleşme de imzalamadı. derdi para olsa zaten aynı parayı bjk'den de alırdı.
 • 481
  https://twitter.com/...576754484887552?s=20

  --- alıntı ---

  şener özbayraklı hamlesi maliyeti açısından da sınıfı geçer artık bana göre

  yıllık 6 milyon tl
  2 senelik sözleşme

  --- alıntı ---

  şener özbayraklı..
  o şimdi hem galatasaraylı hem de asker...
  imzayı attı ve askere gitti
  cumartesi günü sağlık kontrolünden geçti....
  dün resmen galatasaraylı oldu, imzayı attı...
  sözleşme süresi: 2 yıllık
  bugün askere gitti
  hayırlı olsun

  --- alıntı ---
 • 482
  daha sahaya çıkmadan muhasebeci taraftarların hedefi olmuş futbolcu. muhasebeci dediğime de bakmayın bu muhasebe yalnızca serbest bir türk oyuncuya takım ortalamasının altında maaş verilirken yapılıyor. 1 milyon tlye anlaşsak sırf yerli diye ona da çok diyecek yazarlar var. işin öyle de ilginç bir boyutu var.

  kendisi anadolu takımlarının değil rakiplerimizin elinden kaptığımız bir futbolcu. bize gelmek için fenerbahçe'nin sözleşme yenileme teklifini reddetti, tolgay transferinde takasla beşiktaş'a gitme teklifini de reddetti ki beşiktaş kendisini çok istiyordu. bize gelmek istemese serbest kalacağı falan yoktu. 6 ay kadro yüzü göremeyeceği de yoktu.

  farz edelim ki bize gelmek için değil de fenerbahçe kendisini istemediği için serbest kaldı. bu durumda da beşiktaş, başakşehir ve trabzonspor kendisini havada kapardı. adama tutup da jem paul karacan muamelesi çekmenin bir anlamı yok.

  adamı bildiğin rakiplerimizin elinden aldık ve verdiğimiz maaş 900.000 euroya denk geliyor. ki kayseride deniz türüç 1.3 milyon euro gibi bir rakama oynuyor. anadolu'da da maaşlar sanıldığı gibi düşük değil yani.

  mevcut piyasada türkiye'de yetişmiş yerli statüsünde ve bonservissiz bir adamı gayet iyi bir rakama kadromuza kattık.
 • 483
  6 milyon tl maaş ile yaklaşık 900 bin euro'ya takımımızda oynayacak olan yerli sağ bek. bu maaşın tam olarak neyi eleştiriliyor anlamak güç.

  bir çok kişiye göre çoğu yerli oyuncu çöp olarak nitelendirildiği için neredeyse asgari ücrete oynamaları istenecek durumda. futbol piyasasında dönen paralar belli, ligimizde verilen maaşler belli, takımımızın maaş skalası belli. üstüne takımda oynatacak düzgün yerli oyuncu da yok. 2020-2021 sezonunda yabancı sınırının gelmesi de olası. tüm bu şartlar altında aldığı maaş çok normaldir.
 • 486
  yillik 925 bin euro ediyor guncel kurda ki bu ileride zaten dusucek, oynayacak oyuncu. bir rotasyon oyuncusu icin gayet iyi, mariano su an kendisinden elbette iyi ama iyi bir antrenmanla ayni seviyeye yaklasabilir ki, aralarindaki maas farki neredeyse 1.5 milyon euro. bu transfer ile

  1- seviyeyi 3 asagi 5 yukari koruyorsaniz
  2- yerli futbolcu getiriyorsaniz
  3- yas ortalamasini dusuruyorsaniz
  4- maas skalasinda 1.5 milyon euro rahatlamaya gidiyorsaniz

  bu kosulsuz olarak iyi transferdir, gereksiz muhasebeye gerek yok.