• 484
    daha sahaya çıkmadan muhasebeci taraftarların hedefi olmuş futbolcu. muhasebeci dediğime de bakmayın bu muhasebe yalnızca serbest bir türk oyuncuya takım ortalamasının altında maaş verilirken yapılıyor. 1 milyon tlye anlaşsak sırf yerli diye ona da çok diyecek yazarlar var. işin öyle de ilginç bir boyutu var.

    kendisi anadolu takımlarının değil rakiplerimizin elinden kaptığımız bir futbolcu. bize gelmek için fenerbahçe'nin sözleşme yenileme teklifini reddetti, tolgay transferinde takasla beşiktaş'a gitme teklifini de reddetti ki beşiktaş kendisini çok istiyordu. bize gelmek istemese serbest kalacağı falan yoktu. 6 ay kadro yüzü göremeyeceği de yoktu.

    farz edelim ki bize gelmek için değil de fenerbahçe kendisini istemediği için serbest kaldı. bu durumda da beşiktaş, başakşehir ve trabzonspor kendisini havada kapardı. adama tutup da jem paul karacan muamelesi çekmenin bir anlamı yok.

    adamı bildiğin rakiplerimizin elinden aldık ve verdiğimiz maaş 900.000 euroya denk geliyor. ki kayseride deniz türüç 1.3 milyon euro gibi bir rakama oynuyor. anadolu'da da maaşlar sanıldığı gibi düşük değil yani.

    mevcut piyasada türkiye'de yetişmiş yerli statüsünde ve bonservissiz bir adamı gayet iyi bir rakama kadromuza kattık.