• 1
  şimdiye kadar başlığının açılmamasına üzüldüğüm* şehit öğretmen, sınıf arkadaşım..

  henüz hayatının baharında, mesleğinin ilk yılında kör bir kurşunla kalleşler tarafından şehit edildi canım arkadaşım. oysa batman'a atandığında gözünü bile kırpmadan ailesini balıkesir'de bırakıp gitmişti. "toprak bizim toprağımız, vatan bizim vatanımız, oradaki çocukların da bizlere ihtiyacı var" diyerek.. o kadar şen şakrak, deli dolu bir insandı ki sabahın köründe olan dersimizde bile ders başlamadan çıkıp sınıfın ortasında halk oyunlarında öğrendiği figürleri sergiler bana da "anıl canlan hadi biraz" derdi. "daha çok bela olacağım senin başına" derdi. gerçekten bela oldu başıma sözlük.. arkasında tarifsiz bir acı bırakarak.

  şimdi hayatta değil bu kıpır kıpır, yerinde bile duramayan kız. üstelik tek işi masumları sırtından vurmak olan ve yine masumları kandırarak ya da tehdit yoluyla dağa çıkaran bu vatansızlar yüzünden.

  bu acının tarifi yok dostlar. gencecik bir öğretmeni dün memleketi çorum/osmancık'da toprağa verdik. biz sınıf arkadaşları olarak onu o toprağın içinde, ardımızda bırakmak çok zor oldu.. ama onun düşürmemek uğruna canını verdiği bayrak artık bizlere emanet. biz de tıpkı onun gibi bu vatanın her karış toprağında öğretmenlik yapmaya hazırız. teröre karşı kalemimizle, kitaplarımızla savaşmaya hazırız.

  senin adını her zaman yaşatacağız şehidim.. sen huzurlu uyu..
 • 2
  cennet mekan şehit öğretmenimiz. binbir torpille insanların gitmemek için takla attığı bir yere, güle oynaya giden bu kahraman öğretmenimizden allah razı olsun. onu bu dünyadan koparan soysuzlar iki cihanda da kahrolsun, perişan olsun. acımız tarifsiz ama ateş düştüğü yeri yakıyor. rabbim geride kalanlara sabır versin.
 • 5
  şehit öğretmenim, sınıf arkadaşım..

  seni teröre kurban vereli neredeyse 3 ay olacak.. hala hatırlarda, hala yüreğimizin en sıcak yerlerindesin..
  sevgili abilerim, kardeşlerim, şehit öğretmenimiz şenay aybüke yalçın ile özdeşleşen türküleri bu sefer kendisi için, onun anısına biz sınıf arkadaşları okuduk.. bu sadece bir anma değil aynı zamanda farkındalık videosu oldu.
  bizler öğretmenleriz. elimizde silah değil, kalem var. biz bu toprakların, bu vatanın çocuklarını vatana millete hayırlı evlatlar olarak yetiştirebilmek için and içtik.. tek gayemiz de budur. tıpkı aybüke öğretmen gibi..

  https://www.youtube.com/...amp;feature=youtu.be
 • 10
  kansız orospu çocukları tarafından şehit edilen yüzlerce, belki de binlerce devlet memurundan biri. imralı'daki köpek orada o şekilde rahat ettirildikçe kendisi, nurettin öğretmen, fırat öğretmen *, neşe öğretmen, fatih safitürk rahat yatamayacaklar mezarlarında. kemikleri sızlayacak, hatta sızlıyor bile. o it soyu hak ettiği cezayı bulmadıkça ve kendisi orada krallar gibi yaşatılmaya devam ettikçe terörle mücadele asla ne samimidir, ne de başarıya ulaşabilir bu ülkede. aldıkları ahlar öbür dünyada yakasını bırakmaz hem teröristlerin hem de o orospu çocuğunu besleyenlerin.
 • 11
  orta çağ'dan kalma feodal düzen ve bölgedeki terörün inşa ettiği korku imparatorluğu yalnızca eğitim ve aydınlanma ile yok olur. bu nedenle bu düzenden fayda sağlayanların en korktukları kişiler böyle idealist ve vatanperver öğretmenlerdir. bu fayda sağlayanlar ise işin terör kanadını kullanarak böyle nice öğretmenimizi şehit etmiştir.

  ilk değildi şenay hocam, keşke son olsaydı. allah rahmet eylesin.