• 12251
  adam 6 senedir galatasaray'da, iyi oynadığı sene sayısı sadece 2. geri kalan 4 sene yattı, 14-15 şampiyonluğunda konya'ya attığı gol dışında faydası yok ama hala vefa muhabbetleri yapılıyor.

  zaten bu vefa muhabbeti bir galatasaray'da var. farkında değiliz ama arda'nın instagramdan "ayar" vermeye çalışması bayağı pislik bir durum.

  selçuk sessiz gözükse de takımdaki en sinsi adamdır, antrenörüne küfredip de ceza almayan, bir derbide kafasına göre oyundan çıkıp hocasını zor durumda bırakıp da ödül olarak zamlı sözleşme alan bir adamdan bahsediyoruz.
 • 12252
  uğraşamayız kendisiyle. yeterince bekledik, sabır gösterdik, ne vefaymış lan, yıllık kemiksiz 3 -3.5 milyon euroluk vefa mı olur?

  başarı kazandı, parasını aldı, primini aldı sözleşme uzattı. bunların hepsinde hayal bile edemeyeceğimiz paralar kazandı. 3-3.5 milyon euro derken kolay çıkıyor dilimizden 4 ile çarpıp söyleyelim 12-14 milyon lira kazanıyor, eski parayla 12-14 trilyon lan. maç başı, şampiyonluk, tr kupası, süper kupa primleri hariç. ki 25.000 euroydu benim bildiğim maç başısı, 100k tl.

  4 sene iliğimizi, kemiğimizi sömürmüştür, bir daha vefa diyenin yedi sülalesini öperim. vefaymış, sanki bedavaya oynuyor.
 • 12253
  izliyor musun tolga cigerci'yi sayin kardesim?

  iste futbolcu dedigin boyle olur. cok yetenekli olmayabilir, harika bir futbolcu olmayabilir ama mucadeleyi verir, katkisini yapar.

  bak togla besikciye hala sempati beslemiyorum, ama boyle caba gosteren kim varsa saygi duyarim. bugun kazma dedim kendisine, 2 kere beni got etti. futbolcu dedigin adam kotu konusan taraftari got etmelidir.

  hepimizi got etsene selcuk, bugun sahaya cik, ilk geldigin yil gibi oyna, 2 mac sonra varligini bile unuttugun destek ne seviyede olur gorursun.
 • 12256
  o kadar savunmama rağmen 25 agustos 2017 galatasaray sivasspor maçında beklentimin çok altında kaldı. gerçekten takım seviyesinin çok altında kalmış. bu tür maçlarda seyirci ile barışabilirdi ama takıma ayak uydurmaktan çok uzak. bunun formsuzluk ile ilgisi yok maalesef, en azından baskıya ayak uydurup alkış alabilirdi. ayrıca seyirciyi ikiye bölmesi, pozitif enerjiyi düşürmesi ayrılık zamanı konusunda beni de ikna etti.
 • 12257
  penaltıyı gomis'e verdi diye "bakın performansı falan düştü ancak örnek bir profesyonel ve kaptan" diyeni gördüm az önce, cidden gördüm. hocasını, yanında oynayan takım arkadaşını menajeri aracılığıyla medyaya şikayet eden bitik futbolcu, hatta ne "bitik futbolcu" olmayı da geçmiş. maçın 92' dakikasında bir top sürdü adam sakatlandı, baldırı attı; böyle bir şey olamaz.
 • 12259
  oyunda bulunduğu kısa sürede hiçbir emeği olmayan penaltı atışını sahiplenmeye çalışmış, yediğimiz kontra atakta rakibin peşini bırakıp bariz gol tehlikesiyle bizi baş başa bırakmış*, maçın son pozisyonunda uygun durumda olan eren'e göz göre göre ara pası atmayıp daha kenarda olan yasin'e topu göndermiş ve yasinle beraber el birliğiyle son pozisyonu hiç etmiştir.

  edit: penaltıda topu gomis'e vermek için almış.
 • 12262
  gamsız. budur. ne eksik ne fazla...

  https://mobile.twitter.com/...s/901195140815048709

  25 ağustos 2017 galatasaray sivasspor maçı'nda kendisinden başka sahadaki hiç bir futbolcu son dakikalarda yediğimiz kontrada o topu rakibin almasına izin vermezdi. kovalamadı da.

  bir sözüm de staddaki taraftara. oğlum mal mısınız bu adamı alkışlıyorsunuz? ıslıklayın. ıslıklamaya devam! bu adamdan galatasaray'a topçu olmaz. bakteri gibi bir adam selçuk. hayatta kalmaya elverişli habitatı bulursa ortamı ele geçirir. artık bir anadolu takımının lideri olma zamanı. hala o potansiyeli var.

  special thanks to: saglam bir link koyabilmem icin cırpınan cesuryurek
 • 12263
  eskiden daha önemli bir parçası olmakla birlikte hala galatasaray futbol takımının bir parçası. kendisi hakkındaki görüşlerim şöyledir:
  1-adam takımın penaltıcısı, elbette topun başına((bkz: 25 ağustos 2017 galatasaray sivasspor maçı) önce o gelecek. o da anladı kasmadan topu gomis'e verdi.
  2-arda turan mevzularından dolayı iyice itici göründüğünü kabul ediyorum ancak bu adam bizim oyuncumuz, düşmanımız değil.
  3-evet maaşı çok pahalı ancak bu onun suçu değil, yönetimin de kısmen değil(ü. aysal) çünkü yabancı sınırı vardı o dönem. yani mecburduk.
  4-ilgilenen varsa maaş yükünden kurtulmak için elden çıkarmak, yoksa da destek olmak en mantıklı durum gibi görünüyor. tempo düşüreceğimiz zamanlarda kendisinden faydalanabiliriz.
  5-kendisi fiziğine iyi bakmaz; yerli çetesi ile bir şeyler yapmaya kalkarsa yine en büyük düşmanı ben olurum, biz oluruz lakin şimdilik sempatik ve mutlu görünüyor. durup dururken düşman yaratmaya gerek yok. bu durum kimsenin suçu değil ama o dönem yabancı sınırının var olmasının ve federasyonun suçu.
 • 12264
  https://twitter.com/...s/901195140815048709

  karaktersizsin selçuk. karaktersizsin.

  peşin edit: hakaret etmiyorum. durum tespitidir. ne hücum karakteri mevcuttur kendisinde, ne savunma, ne de insan. ilgili tweetteki videoda da göründüğü üzere, formsuzluktan, isteksizlikten öte, karaktersizliktir.

  edit 2: cesuryürek arkadaşım uyardı, tweet silinmiş. hava topunu kaybetmesinin ardından rakibinin ardından koşmadığı pozisyondu tweetdeki.

  edit 3: link güncellendi.
 • 12267
  25.000 € maçbaşı ücret almakta, tüm kulvarlarda oynadığı maçlar dahil. takımın en yüksek maçbaşı alan oyuncusu. sanıyorum bir arkadaş uyarmıştı geçen hafta, yedek olduğunda da tam ücreti almakta oyuna girmese dahi.

  şimdi ne güzel "yerine altyapıdan oyuncu koyulsa olmaz mı" denilmiş; gayet de güzel olur. olur da top selçuk'un saklandığı bölgeye gelirse(pozisyondan kaçan adam) topu alıp, 3-4 saniye geçirip sağına soluna gerisine pas atsın diye 70de oyuna sokuluyor anlaşılır gibi değil. birde buna kılıf uydurmuşlar top tutup oyunu yavaşlatsın şeklinde, saçmalığın daniskası, söyleyecek kelime yok buna hakikaten daha ağır konuşmamak için zor tutuyorum kendimi, böyle bir mantık olabilir mi...

  sırf "qaptan" diye yedek kulübesine oturtulmakta, hatta oyuna sokulmakta.. hadi kulübeyi anladım da 1 tane altyapı oyuncusu koy bari.. adam 80de oyuna giriyor 85'de adelesi atıyor ben buna gülerim işte. yaptığı işi bırak altyapı oyuncusunu biraz yaşı 20-30 arasında, kondisyonu normal olan şu sözlükten rastgele adam seçsek de yapar.
 • 12268
  eğer söylendiği gibi ise 25.000 € maç başı değil, maç kadrosuna alınma primi olan futbolcu. bırakın para almayı, şu oyunu ile üstüne para verse dahi oynatılmaması gerekir. penaltı pozisyonunda topu eline almasıyla tüm cinleri başıma aldı. keşke tolga çıkmamış olsaydı da o kullansaydı penaltıyı. şimdiye kadar bir sezonda attığı en çok gol 2 olan futbolcu bir maçta hatrick yapacaktı. (o 2 golü de almanya bölgesel liginde atmış)
 • 12270
  25 ağustos 2017 galatasaray sivasspor maçında yine şaşırtmamıştır. rakip kontraya giderken takibi yarıda kesmiştir. yalnız bu adam çok ama çok zeki bir adam kabul etmek lazım. niye? çünkü asla ama asla egosunu, bencilliğini göstererek kendini sivriltmiyor. emre çolak, arda, burak gibi adamlar bu kadar zeki adamlar değiller. ne yaptı bu maçta? penaltıcı olmasına rağmen topu gomis'e bıraktı. arda olsa o topu kimseye vermezdi. selçuk ne yaptı? o penaltıdan vaz geçti. niye? çünkü zeki. ben egosu kabarık birisi değilim, fedakarım pozu kesebilmek için. kulübeye hapsedilmesi üzerine bir şey dedi mi? demedi. kim dedi? emre, arda. sizce arda selçuk'la konuşmadan böyle bir paylaşım yapar mı? yapmaz. çok zeki ve çok sinsisin selçuk. senden nefret ediyorum. sen bu kulüpten ayrılınca şampiyon olmuş kadar sevineceğim. ve şunu bilmeni isterim ki çok zeki olduğunu düşünüyorsun ama senin hareketlerine kanmayan insanlar da var.
 • 12272
  abi siz ruh hastası mısınız ya bak ciddi ciddi soruyorum kompleksli misiniz? yazmayacağım yazmayacağım dedim ama hakikaten dayanamıyorum artık, oyunda kaldığı 15-20 dk'lık süreçte neyi battı bu adamın gözünüze bu kadar? skor 2-0 iken ve oyunu tamamen ele almışken girdi selçuk ve 20 dk boyunca sahadaki her hareketi gözünüze mi battı cidden? ki çok güzel bir davranışla penaltıda topu ndiaye'nin elinden alıp gomis'e verdi, hani hafta içi sikkırığı bir denyo tarafından hakaret görüp bütün bir haftayı kendisine yapılan ırkçılığı düşünerek geçiren topçuya, hani gol atıp hem biraz moral kazansın hem de taraftarının ne kadar kendisini bağrına bastığını görsün diye. bu hareketi dahi samimiyetsizliğe yoran mı dersin, yeniçeriliğe yoran mı dersin, ne leş bir zihniniz varmış arkadaş.

  ya bu entry'mi de 'bize selçuk mu övüyorsun ammuğğğaagoyum' diye yoranlar olacaktır. arkadaşlar selçuk kötü, selçuk bitik, selçuk yok, selçuk son 3 senedir bu formanın kıymetini bilmiyor ya bunu bence selçuk bile görüyor, görmemek için kör olmak lazım zaten.ama selçuk şu sözlüğün yarısından daha insanlıktan nasibini almış biri ya.

  işin bu yönünü bırakıp bir de futbol açısından değerlendirelim; şu yedek kulübesine bakıyorsun aha şöyle bir tablo çıkıyor:

  https://hizliresim.com/1gQnNG

  resmen dudaklarını bükerek, gözlerin kanayarak bakıyorsun. bu kadroya feghouli'nin gireceğini, asamoah'la anlaşılırsa keseceği oyuncunun(veya kendisinin) gireceğini ve birkaç da genç arkadaşın gireceğini düşünecek olursak sen elindeki her oyuncudan bir randıman almak zorundasın(eğer gitmeyeceklerini düşünecek olursak). yani elinde kaldığı zaman onu bir şekilde futbola ısındırmak zorundasın, her ne kadar artık sadece kupa ve lig elimizde kalmış olsa da... beşiktaş bunu yapıyor iki senedir işte elindeki her oyuncudan verim almaya çalışıyor şenol güneş. vasat beck, istikrarsız kerim frei, yetenekli ama sürekli yedek tolgay, asabi tosic, sakat demba ba ve dahası... yani şenol güneş'in 11 oynatmasa da randıman almaya çalıştığı, rotasyonu güçlendirmeye çalıştığı oyuncular bunlardı 2 senedir.

  velhasıl kelam nefret ve kompleks ile asla bir yere varılamaz. biraz anın tadını çıkarıp ondan sonra eleştrilerimizi kinimizden uzak tutarak yapmanın daha hakkaniyetli olacağını düşünüyorum. takdir sizindir...
 • 12274
  çok yavaş!
  el freni!
  hantal!
  ağır!
  hizipçi!
  karaktersiz!
  yuhhhhh?!

  asalım!!!

  yok vazgeçtim keselim!!!

  şerefsiz!

  utanmaz!!!

  burak'ın kankası!!

  tüüüü!

  arda'nın da kankası!

  böööö!

  iğrenç
  tiksinç!

  hah... yeniçeri bi de?
  evet beyler....gelsin beğeniler...

  adama yeniçeri deyip,
  yeniçeriliğin kitabını yazıyorsunuz.

  hadi eksileyin şimdi.

  edit: bu yazıdan önce kendisiyle ilgili yazdığım yazıyı okursanız siktir git dediğim futbolcudur.
  iş bu yazı da tatava yapmayın artık, kendisi ile yazılanlar belli demek içindir.
  kazanırız, maçın kahramanları konuşulmaz selçuk konuluştur bu sözlükte, kaybederiz maçın kaybedilmesinin sorumlusu yine selçuk.
  en beğenilen entrylerinin sayısını az bulanların, bunlara yenisini eklemek isteyenlerin en kolay yoludur kendisi hakkında olumsuz yazmak.