• 3
  twitter da serkan akkoyun da yazmış haberlere de yansımış konu.

  çocuk trabzonsporlu 50 küsur maça çıkmış milli takımlarda.

  profesyonel sözleşme istiyor. bazı talepleri olmuş;

  5 bin tl aylık
  fitness dersleri
  ingilizce eğitim
  özel antrenör
  araba
  tatil masrafı

  araba ve tatil masrafını geçtim. diğerleri zaten bir organizasyonun sağlaması gerek şeyler olmalı genç oyuncu için.

  manager araya sokuyor diye trabzonspor anlaşmamış asgari ücret önermiş.

  çocukta erzurumspor ile anlaşmış.

  orta sahası boşalan trabzon şans verip parlatacağı yerde kapris yapıyor, çok acayip. seneye çocuk şans bulup parlarsa da almaya çalışırlar.
 • 6
  a takımda birlikte oynadığı arkadaşları lamborghinilerle porschelerle antrenmana gelirken kendisi kulüpten, kulübün herhangi bir personeli için zaten kiraladığı hyundai accent tarzı bir arabayı talep ettiği için eleştirilmemesi gereken futbolcu(araç markası belirtse haklıydınız). napsın? profesyonel futbol takımı oyuncusu olarak otobüsle mi gelsin gitsin?
 • 7
  5 bin tl istedigi icin yerden yere vurulan futbolcu. kulubunun onerdigi ise asgari ucretmis. cocugun istedigi yillik 10 bin euro falan yapiyor, hadi tas catlasin diger istekleriyle birlikte max 20-25 bin euro. neymis trabzonspor hakliymis gondermekte. takimdaki diger adamlarin nerdeyse ucagi varken az bile istemis.
 • 8
  bir sporcunun beslenmesi maliyetli iştir. bakın bu çocuk fitnesci falan değil. futbolcu. trabzonspor'dan ne talep etmiş? aylık 5.000 tl. zaten o para oyuncunun beslenmesine gider. yani gitmeli. bu kadar parayı oyuncu beslenmesi için harcayabilmeli. nitekim fitness dersleri, özen antrenör ve ingilizce dersleri talep etmiş. belli ki işini ciddiye alıyor.

  trabzonspor'dan araba talep etmiş. eder. 50 küsür milli maça çıkmış oyuncu kendisine araba kiralansın ister. benim 18 yaşımdan beri arabam var. arabasız şuradan şuraya gitmiyorum. kontrat imzalayacak oyuncunun araba istemesi şımarıklık değildir. pazarlık konusu bir taleptir.

  bir de tatil masrafı talep etmiş. ulan tatil herkese lazım bir şey. bizim ülkede tabi anormal algılanıyor. zaten genç milli maçlarında falan fırsat bulursa bu çocuğun yapacağı tatil 1 hafta-10 gün. gönder avrupa'ya, 2 sanat eseri görsün, müze gezsin, vizyonu genişlesin. maliyeti 10.000 tl.

  ha dersin ki oyuncunun geleceği yok. anlarım. ama geleceği olan genç bir futbolcu için bana göre talepler mütevazi. hatta vizyon sahibi.
 • 10
  sene başında ts'den yetiştirme bedeli karşılığında transfer olduğu bb erzurumspor'da süper ligde hiç süre alamadı. u19 milli takımının kaptanı. roma kulübü de yakın gelecekte ayrılan menajeri monchi aracılığı ile takip ediyorudu. trabzonspor kadrosunda kalsaydı yüksek ihtimalle bu sezon şans bulurdu.
  sefa'nın bb erzurumspor takımında serbest kalma bedeli 7 milyon euro. büyük ihtimalle önümüzdeki sezon tff 1.ligde bolca şans bulup gelişme ihtimali yüksek.