• (bkz: 2019-2020 sezonu yaz transfer dönemi/#2652574)

  entrysinde övgüsüne mahzar olduğum yazar.
  kendisine çok teşekkür ederim.

  ancak, galatasaray kulübünde yer almak, hele ki hocanın yanı başında karun kadar zengin olsanda para ile satın alamayacağın bir eğitimi almak için sadece burada kendince fikrilerini beyan etmekten fazlasını yapmak gerekir. galatasaray kulübü futbol tarihinin en köklü kulüplerinden biri, doğduğu lise ise ülkenin ordudan sonraki en eski kurumdur. orada görev almak, o sorumluluğu taşımak elbette her yiğidin harcı değildir.

  eminim ki hocanın yardımcılığını yapan çok değerli isimler fikir beyan ediyordur.
  belki sahadaki oyun onların eseridir.. bu konuda hiç bir fikrim yok ancak şunu iyi biliyorum ki yüksek donanıma sahip olmadan orada olmanın imkansıza yakın bir şey olduğudur.

  hasan şaş, ümit davala, levent şahin gibi isimler, hatta bir dönem çok eleştirilen hocanın arkasında durup, sonra italyan kondisyoner ile değiştirdiği yasin küçük de dahil olmak üzere çok değerli isimler. alanlarında kariyer yapmış, liyakat ile orada olduklarından hiç şüphemin olmadığı isimlerdir. onların yerinde olmayı her galatasaraylı istesede, onların yerinde olmak kolay bir iş değildir. yeri geldiğinde adam kovalayıp yedi maç ceza almak benim yapabileceğim bir şey değil mesela.

  sonuç olarak kendisine bana duyduğu güvene teşekkür ediyorum.
  kendisi de umarım en güzel yerlerde olur.
 • işkembeden sallayan yazar eleştirisini yapan ve nesildaşı olan yazara 'sözlükte bugüne kadar sergilediği duruşu bozmayarak' misilleme yapmak yerine gülüp geçen yazardır. neticesinde sözlük, buraya mensup olan ve olacak her yazarın galatasaray hakkında görüş ve düşüncelerini özgür iradesiyle paylaşarak kulübe değer katmaya çalıştığı platform, bir aile ortamıdır. insan ailesinden olan birisinden nefret eder mi? etmez. onun için ben de her ne kadar dili sürçmüş olsa da bu eleştiriyi yapan yazar kardeşimi hoşgörüyle, 2. ailem olarak gördüğüm değerli sözlüğü de sevgiyle selamlıyorum.