• 1
  tarım bakanı bekir pakdemirli tarafından ortaya atılmış, yüzyılın en büyük girişimcilik örneği.

  “bekir pakdemirli niğde'de patates araştırma enstitüsü'nü ziyareti sırasında açıklamada bulundu. bekir pakdemirli, "bugün renkli patateslerimizi de gördük. artık yarınlara yönelik sarı-lacivert, sarı-kırmızı taraftar patateslerimiz de piyasaya çıkabilecek" dedi.”

  mükemmel bir fikir. ülke üzerine büyük büyük oyunlar oynayan dış patates mihraklarına büyük bir darbe vuracağı gün gibi aşikar bir patates girişimi. niğde’li bir kardeşiniz olarak gözlerim dolu dolu okuduğum haber sonrası galatasaray store ve bilumum galatasaray resmi kaynağına mail kampanyası başlatmaya karar verdim. alternatif girişimler için de bu gece 01:30 itibariyle düşünmeye başlayacağım.

  yaşasın tarımsal ve endüstriyel gelişim, yaşasın teknoloji, yaşasın kaliteli sarı kırmızı patatesler!

  sıradaki proje çeşitli renklerde meyve sebze satılacak tanzim store...

  doğrayan fenerbahçe taraftarını hüüü şeklinde ağlatacak soğan, hamsi yanına servis edilmesi için mavi renkle zenginleştirilmiş turp, bursaspor arması basılmış marullar, gözlerimizin adamları daha iyi görebilmesi için özel olarak üretilmiş yandaş havuçlar bir çırpıda aklıma gelen ürünler.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/...ya_cikabilecek_.html

  edit:500. entry’m memleketimin geleceği için yazılacakmış da haberim yokmuş.
 • 2
  ilgili patatesler ile ilgili paylaşılan haber linkinin zaytung olduğunu düşünmüştüm... meğersem ciddiymiş.

  yalnız devletimizin bekası için muazzam bir girişim. normalde patatesleri stoklayan patates lobileri, patateslerin bozulup renk değiştirmelerinden korkarak patates fiyatlarına müdahale edemez olacaklar. düşünsenize... bir deponuz var. deponuzda 30 ton sarı-kırmızı patates stokluyorsunuz. 3 hafta sonra zabıta bastığında bir bakmışsınız sarı-kırmızı-yeşil olmuş. stokçuluktan değil terör örgütüne destekten cezaevine gidersiniz alimallah.