• 1
  inanmak ile olsaydı ülkemiz dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olmuştu, malum inanan ve destekleyen ciddi bir kesim var.

  şahsen ben ucundan, kıyısından dünyayı takip etmeye çalışan biri olarak bunun gerçeklikten uzak bir hedef olduğu düşüncesindeyim. takımımız için ortaya konan hedefler ise bir o kadar ayakların yere sağlam basmadığı, tutarsız ve bireylere son derece bağımlı. uzun vadeli plan zaten teknik direktör mahareti ile oluşturulacak birşey değil. nedeni ise şu; kendi koltuğu olası bir başarısızlıkta tehlikeye düşeceği için kısa süreli hedef kovalar sürekli. bizde başkanlar bile orta ve uzun dönem hedef belirleyecek kadar rahat değil. tam işi öğreniyorlar başkan değişiyor. özbek* hariç o öğrenemez.

  hoca tarafına gelirsek, bu işin oyuncu tarafında olduğu gibi değerlendirme performans odaklı olmalı. siz bir önceki işinde başarısız olmuş, ekibinde kargaşa yaşanmış bir yöneticiyi daha fazla maaş ile başka şirketin kaptığını gördünüz mü? futbolcu için de geçerli; köybaşı mesela 2 milyon alıyor diyelim, beşiktaş tekrar teklif yapıp; al sana 3 der mi? ayrıca teknik direktör için yabancı kuralı da yok. net bir şekilde şunu söyleyebilirim hoca artık o özlemini duyduğumuz futbolu, takımı bize sunamıyor. geçmişin ekmeğini daha kaç yıl yiyecek merak ediyorum? benim beklentim sadece şampiyonluk değil, iyi futbol da oynayan özellikle avrupa'da denk takımlara karşı iyi mücadele eden galatasaray.

  bu kadar çok bireysel hata ile gol yediğimiz başka bir sezon hatırlamıyorum. bu yetersiz görüldü ki semih alındı. transfer (özellikle henry'i ilk 11 olarak yeterli gören kim ise selamlar), kondisyon rakip analizleri de bir o kadar fiyasko. oyuna müdahale ve teknik-taktik esneklik soru işareti. geleceği olan, çalışkan bir hocaya şans vermeliyiz artık. umarım okan buruk gibi bir profil yakın zamanda takımın başına geçer.

  (bkz: 3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçı) en kritik maçlarından biri ve sen muhtemelen sene sonu küme düşmüş olacak rakibine üstünlük sağlayamıyorsun. helva gibi orta saha var, top ileri gelmiş de kostas atamamış gibi değişiklik yapıyorsun.

  edit: imlâ
 • 3
  örnegin ne olabilir inanmak ? (bkz: 3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçı) 'ndan sonra ataturk havaalanina gece saat 00.00'da gidip ; kimilerine gore sahada tel tel dokulmus , (bkz: 20 ekim 1999 chelsea galatasaray maçı) nda chelsea'den 5 yemiscesine yerin dibine sokulan berbat takimi karsilamak olabilir mi ?
  bence gayet tabi olabilir.

  bu berbat futbol oynayan tu kaka takimin 21. sampiyonlugunun fitilini ; yine dun geceki gibi soguk bir gecede , gençlerbirliği'ne kaybedilen (dun gibi hatirlarim isteksiz , pasif ve tabiki yine bugunku gibi berbat oynadigimiz) bir mactan sonra ve yine ataturk havaalani ic hatlar gelis terminalinde yakmamismiydik ?

  inancina ragmen yenilmek/kaybetmek baska birsey , inancini kaybetmek baska birseydir dostlar.

  bugun trt radyo 1 in spikeri ilk yariyi anlatirken su cumleyi kurdu : (evet radyo, zira her aslanin bir totemi vardir.)
  - erzurumda -3 derece hava , suan turkiyenin herhangi baska bir ilinde oldugu gibi.

  spiker arkadasin o ilim irfan dolu zihninin yansimasi şu ki "yani galatasaray soguk dedi gunduz oynanmali dedi amma hava gayet normal bosuna husnu kuruntu yaptilar".

  ben buradan sunu anlarim biz yani galatasaray ve galatasaray'lilar sampiyon olmak icin sadece top oynamayacagiz. medyasindan tut federasyonuna kadar kurulan bu tezgahi da yenmemiz gerekmekte.

  durum ve ahval bu iken benim kanima dokunan ne berbat futbol ne baska birsey. uzuntu verici ki ; sampiyonluga olan inanc kayiplari.
 • 6
  ben başakşehir’in puan kaybedeceğine yüzde yüz eminim. iç sahada da deplasmanda da zor maçları var. en önemlisi vodafone park ve tt arenaya gelecekler ki puan alabileceklerini sanmıyorum bu iki maçtan, rakip puan kaybetmesine kaybeder de ben takımın haline bakıyorum inanmışlık yok, savaşan takım yok sahada ayrıca oyun da çok kötü. özetle başakşehir 10 puan kaybetse biz 3 kaybederiz şampiyonluğu veririz. 2-3 tane oyuncunun ekstra performansı olmasa fark 8 değil 18 olmuştu çoktan.