• 1
  selçuk inan'ın kendisiyle özdeşleştiği ve kendisine ait olduğu düşüncesiyle, bu isimli bir telefon markası olan samsung'a dava açma sebebi.

  mahkeme sonuçlanmış ve selçuk inan bu davayı kaybetmiş.

  mahkeme "sayılar ve harfler kimsenin değildir, herkesindir" demiş.

  ekleme: ocgunsson gönderdi, "hatta ek olarak samsung galaxy s8'i 2010'da tescil ettirmiş. selçuk'sa markayı 2013'te kullanmaya başlamış."
 • 2
  selçuk inan'in türk patent enstitüsü nezdinde 2013’te kendi adına tescil ettirdiği markası. ayni cr7, by17 gibi... ayni zamanda samsung'un bir telefonu olan galaxy s8'in kisa soylenis biçimi. ayni zamanda audi'nin bir otomobili. neyse gundeme gelmesinin nedeni selçuk inan'in tpe'den tescilli markasini korumak icin istanbul fikri ve sınai haklar mahkemesi onunde actigi bir davadaki tedbir talebinin reddi olmustur. mahkemenin ret gerekcesi basinda aciklandigi uzere "sayilar ve harfler kimsenin degildir"den ibaret degildir. ornegin bugun vestel cikip da "s8" diye bir telefon cikartsa samsung ona bir dava acip kazanabilir zira o urun samsung'un piyasaya surdugu urunu cagristiracak ve tuketiciyi yaniltabilecektir. oysa ki samsung galaxy telefonlar ile selçuk arasinda boyle bir sorun yoktur. keza bugun adi servet olan ve 8 numarali forma giyen bir futbolcu ayni seyi yapmak istese mahkeme yine selçuk'u hakli bulur vs.

  selçuk inan'a daha iyi bir avukat diler, kendi kamusal imajini dogru duzgun yonetmesini temenni ederim. akli olan samsung ile reklam anlasmasi falan yapmayi denerdi.
 • 6
  selçuk inan'ın kızkardeşlerini yılbaşı öncesi four angels'ta yine ziyaret ettim. burada yazılanlardan selçuk'un haberi yok arkadaşlar ve ayrıca gerçekten samsung'u koparabileceklerini düşünüyorlar...çok ünlü bir hukuk firması aklına girmiş bunların:) tabii ki selçuk'un kendini sahte 8 değil de süper 8 olarak görmesi bundaki en büyük etken:)
 • 7
  s8’i görunce fakirlerin aklina selcuk inan’in gelmesini saglayan harf ve rakam. oysa ki benim aklima mesela audi s8 geliyor. neden? cunku zenginim. pis fakirler sizi! bunlar mesela a4’u kagit veya mouse da saniyordur kesin.

  saka bir yana da hayatimda bu kadar sigirca bir dava görmemistim. audi’ye de dava ac selcuk efendi belki koparirsin 3-5 kurus oradan. hatta özellikle davayai kaybedip taksim’de s8 yakacaksin ve tazminatin tamamini madeni para ile ödeyeceksin.