• 276
  sanırım geldiği gibi gitmiştir bu yaz. gomis, belhanda, maicon, mariano, ndiaye ve konuşulan fernando, feghouli gibi adamların bonservisleri + maaşları en az 100 milyon euro tutmuştur. kapıyı 3-4 milyon eurodan aşağıya açan yok ne de olsa. paranın kokusunu alan menejerler, kan kokusu alan köpekbalıkları gibi saldırıyorlar. tabi götünü açıp bekleyen yönetime saldırmayıp da ne yapacaklar? yiyin efendiler yiyin.
 • 277
  hakkında şöyle bir haber bulunmakta, http://www.ajansspor.com/...a-arazisi-aciklamasi

  --- alıntı ---

  galatasaray spor kulübünün istanbul riva'daki arsası için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan fema inşaat ticaret aş & klv inş. aş. iş ortaklığının belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamamsı üzerine ihalenin en uygun ikinci teklifi sunan yılmaz inşaat taahhüt ve ticaret aş'ye ihale edilmesine karar verildi.

  emlak konut gyo'nun kamuyu aydınlatma platformunda yer alan açıklamasında, galatasaray spor kulübünün istanbul riva'daki arsası için gerçekleştirilen ihalede en uygun birinci teklifi fema inşaat ticaret aş & klv inşaat aş. iş ortaklığının verdiği hatırlatıldı.

  açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "söz konusu iş, adı geçen iş ortaklığına ihale edilerek şartname gereği sözleşme imzalamak üzere yazı ile şirketimize davet edilmiş ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 ağustos tarihi mesai bitimine kadar sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, ihale şartnamesinin ilgili hükümleri gereği, istekli iş ortaklığına ait geçici teminatın nakde çevrilerek irat kaydedilmesi işlemi başlatılmış olup söz konusu işin ihalede en uygun ikinci teklifi veren yılmaz inşaat taahhüt ve ticaret aş'ye ihale edilmesine karar verilmiştir."

  açıklamada, yılmaz inşaat taahhüt ve ticaret aş'nin ihalede verdiği teklifin, arsa satış karşılığı toplam geliri 3 milyar 808 milyon lira, şirket payı gelir oranı yüzde 25, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 952 milyon lira olduğu anımsatıldı.

  projeden elde edilecek gelirin yüzde 80'inin galatasaray spor kulübü'ne, yüzde 20'sinin ise emlak konut'a ait olmak üzere paylaşılacağı belirtildi.

  --- alıntı ---
 • 279
  ilk teklifi veren fema/klv inşaat vazgeçtiğine göre geçici teminatın ne kadar olduğunu merak ediyorum. zararımızı karşılayacağı kanaatinde değilim ama yine de ne kadar kazıklandığımızı bilmek istiyorum.

  çok daha kötüsü, sözleşme bedeli denilerek kırdırılan 508 milyon lira da süresinde ilgili bankaya ödenemezse ne kadar ek faiz yükünün bineceği. nereden baksan elinde kalıyor.

  #durmasınözbekistifa
 • 281
  üzerinde dönen oyunlara takımımız iyi gidiyor diye susmamamız gerek. çünkü bu arazi doğru kullanıldığı takdirde bizi rakiplerimizin 20-30 yıl önüne taşıyacak. tüm renktaşlarımızı sosyal medyada dayanışmaya davet ediyoruz. isyan edip her şeyin farkında olduğumuzu çakallara göstermeliyiz.

  #rivayafesatkarışmasın
 • 282
  en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesiyle galatasaray yaklaşık 600 milyon lira kayba uğramıştır. bu 600 milyon liralık kayıpla ilgili asıl sıkıntı ise başkanın kayıp yok açıklamasıdır. kulübün haklarını savunma konusunda en çok sesi çıkması gereken başkan ne amaçla kamuoyunda kayıp yok algısı yaratmaya çalışmaktadır.

  en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesiyle galatasaray ve emlak konut'un % 38 olan payı %25'e düşmüştür. proje sonunda elde edilecek toplam hasılatın 6 milyar lira civarında olacağı düşünülürse bu %13'lük kaybın galatasaray için maddi karşılığı yaklaşık 600 milyon lira'dır. böyle basit bir matematiğe rağmen kayıp yok demek ancak art niyetle açıklanabilir.

  tekliflerde hasılat tutarı 3 milyar lira civarında, bu 6 milyar liralık hasılat nereden çıktı diyenler olabilir.

  riva arazisinde galatasaray’ın geliri hesaplanırken herkes aynı hataya düşüyor ve ihalede verilen teklifler üzerinden hesap yapılıyor. ihaleye katılan firmaların tekliflerinde verilen hasılat tutarı taban bir fiyat. emlak konut’un daha önce yaptığı tüm işlerde bu tutar ihalede verilenin en az iki, bazen üç katına kadar çıkmış. örneğin ali sami yen arazisinde hasılat tutarı tekliflerde 1 milyar lira civarında iken proje sonunda reel hasılat 3 milyar lira'nın üzerine çıkmış.

  riva arazisinde işin sonunda hasılat tutarı en az 6 milyar lira olacak. bu tutar ihaledeki tekliflerden ve işi yapacak firmadan bağımsız. burada yapılacak proje ekoköy projesi olarak uzun zaman önce hazırlandı; kaç villa yapılacağı, kaç bin m2 inşaat alanı olacağı zaten belli idi. dolayısı ile ihaleyi hangi firma alırsa alsın aynı proje uygulanacak ve aynı sayıda villa yapılacak. ihaleyi alan firmanın taahhüt ve pazarlama kabiliyeti en fazla % 5’lik marjda bir kayıp yaratabilir. zaten dursun özbek de ihale sonrası yaptığı açıklamada burada 900 villa inşa edileceğini ve reel hasılat tutarının 6 milyar lira’yı bulacağını beyan etmişti.

  http://emlakkulisi.com/...esini-anlatti/542352

  dolayısı ile galatasaray’ın gelir hesabı yapılırken reel toplam hasılat tutarı minimum 6 milyar lira olarak alınmalı.

  burada galatasaray’ın geliri konusunda asıl belirleyici olan hasılat paylaşım oranıdır. çünkü galatasaray, ihaleyi kim alırsa alsın değişmeyecek reel hasılat tutarından, bu hasılat paylaşımı oranında payını alacaktır. bu oran ihaleyi kazanan firmanın teklifinde % 38 iken; bu firmanın ihaleden çekilmesiyle ikinci en yüksek teklifi veren firmanın oranına, yani %25’e düşmüştür.

  bu haliyle galatasaray’ın %13’lük bir kaybı vardır. bu kaybın reel hasılat tutarı üzerinden karşılığı; (6 milyar lira x % 13) = 780 milyon lira’dır.

  bir anlamda, en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesiyle, bu 780 milyon lira galatasaray ve emlak konutun cebinden alınıp yüklenici firmanın cebine konmuştur.

  bu meblağdan emlak konut’un % 20’lik payı da düşüldüğünde, en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesinin galatasaray için maliyeti yaklaşık 600 milyon lira’dır.

  riva ihalesinde galatasaray’ın beklentisi % 50’ler civarında bir hasılat paylaşım oranı idi. % 38 bile yetersiz bir oran derken mevcut durumda hasılat paylaşım oranının % 25’e düşmesi tam bir skandaldır.

  galatasaray’ın riva arazisinden işin sonunda en az 6 milyar lira gelir elde edilecek ve emlak konut payı da düşüldüğünde galatasaray bu gelirin sadece % 20’sine sahip olacak. galatasaray camiası genel kuruluyla, yönetimiyle, divan kuruluyla ve taraftarıyla bu ihalenin iptalini talep etmelidir.

  bugün köprü ve kanal projeleri sonrası m2 satış fiyatları kadıköy, florya gibi semtleri yakalayan riva bölgesinde hiç bir inşaat firması %20 gibi bir oranla iş alamaz. hiç bir arsa sahibi de böyle saçma bir orana arsasını vermez. istanbul'un en ücra köşelerinde bile böyle bir oran kalmadı artık.

  tekrar altını çizmek gerekirse, galatasaray'ın gelir hesabını ya da ne kadar kaybı olduğunu hesaplarken gerçekçi bir sonuca ulaşmak istiyorsanız lütfen 6 milyar lira'lık reel hasılat tutarını kullanın. ihalede verilen tutarlar sadece taban değerler. bu değerler emlak konut'un hiç bir işinde bu tutarlarda kalmamış, bazen ikiye bazen üçe katlamış. dursun özbek de ihale sonrası yaptığı açıklamalarda bu durumu teyit etmiş. bu doğrultuda hesap yapıldığında, en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesiyle galatasaray'ın kaybı yaklaşık 600 milyon lira'dır.
 • 285
  bildiğiniz üzere ihalesi yapılan bu en büyük gayrimenkulümüzden arsa üzerindeki ipoteklerin kaldırılması ve aktifbank ile denizbanka ödenmesi gereken borçlar için 508 milyonluk ön ödeme alıp bunu kırdırıp 342 milyonunu bankalara anında ödedi. emlak gyo ile anlaşmamız %80 gs - %20 emlak gyo olduğundan aldığımız bu 508 milyon %80’lik hesabımızdan düşecek.

  ihalenin ilk kazananın kesin teminat mektubunu getirememesi sonucu idarenin müteahhite ait geçici teminat mektubunu irat kaydetmesiyle bize riva'dan kalacak olan meblağ aşağı yukarı belli oldu (kendimizi kandırmanın bir lüzumu yok) o da 760 milyon lira ki bu yıllar içinde gelecek yapmamız gereken emlak gyo’dan kalan hakkımızı istihkak olarak kırdırmalarını talep etmek ki daha önce yaptığımız gibi özel bir bankaya %33 ile kırdırmamalı (haksızlık etmeyelim orada tefeci faiziyle alacaklının eline muhtaçtık); örneğin ziraat bankası gibi bir kamu bankasına %20 ile kırdırmalı ve elimize tek seferde 608 milyon gibi bir tutarı blok haline geçirmeliyiz.

  böylece 2017 yılının 2. çeyreğinde kapa yaptığımız bildirimimize göre borç alacak farkımızın (kısa ve uzun vadelerin toplamı) net eksi 880 milyon liradır. 880-600 milyon desek 2018 başında kalan borcumuz 280 milyon olur yukarıdaki floryadaki son gelişmelere göre (rayici yakın başka bir arazinin satın alınması) afaki de olsa 150 milyonu daha düşersek kalan borcumuz net 130 milyon olur. her ne kadar bir başka entrynin konusu olsa da son yaptığımız sermaye arttırımı, 2017-2018 sezonunda gelen başarı ve artan taraftar sayısıyla gelen kasa kolaylığı ve önümüzdeki sezon hak kazanacağımız olası şampiyonlar ligi gelirleri 2018 yılı bitmeden borçlarımızı sıfırlama ihtimalini ortaya koyuyor.

  riva arazisinin bize borç ödeme kabiliyeti kazandırması dışında burada bir galatasaray akademisi ve imar çıkmayan ormanlık alanımızın da selahattin beyazıt başkanımızın adının verilmesi ve olası mülkiyeti bize ait bir gs store da bu gayrimenkulden edinebileceğimiz diğer maddi manevi kazanımlar olup başta büyük başkan selahattin beyazıt olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürü galatasaraylılar olarak bir borç biliriz.
 • 286
  galatasaray spor kulübüne ait olan bir malın galatasaray düşmanları tarafından nasıl yağmalandığını ve buna nasıl sessiz kalındığını en iyi gösteren gayrimenkümüzdü(r).

  bu yağmayı başarı olarak göstermek en hafif tabiriyle pişkinliktir, galatasaray spor kulübünü aciz göstermektir.
  şu an yaşanılan kısa vadeli nakit girişi ile anlık rehavet durumudur, futbolda da başarı gelince herşeyin üzerine bir sünger çekilmiştir.

  (bkz: #2216231) arkadaşımızın tesbiti acı da olsa gerçektir.

  umarım florya metin oktay tesisleri arazisi için aynı şeyleri konuşuyor olmayız ancak bu yönetim ve bunu destekleyen şahıslar etrafımızda olduğu sürece finansal açıdan daha çok saç baş yolacağız demektir.

  amacım kişisel bir tartışma başlatmak veya insanları rencide etmek değildir ancak şapkamızı önümüze koyalım, yapılanların en basit tabiriyle soygun olduğunu görmeyenler bu külübe en çok zararı verenlerdir.
 • 287
  sözde galatasaraylı dursun özbek denilen herif tarafından türlü dalaverelerle birilerine! peşkeş çekildi. bu satışın ülkenin çok yanlış bir döneminde, 70 yaşına gelmiş hayatımda gördüğüm en yalancı, içinin pisliği yüzüne vurmuş bir galatasaray başkanının dönemine denk gelmesi çok üzücü. buradan gelecek para galatasaray'ı çok ama çok rahatlatabilirdi.
 • 289
  yıllarca riva var riva var diye gezindiğimiz bu arazi miymiş ? neden bir allah'ın kulu da çıkıp açıklamıyor. şuan herhangi bir ilin merkezinden bu büyüklükte bir arsa alsan zaten bu paralara satılıyor. resmen hiç uğruna bir kaç kişinin cebine kalan bozuklar da bazı bankaların faizine gitti. başkan da umudu kesmiş sanırım ki artık bu konuda hiç sesi çıkmıyor. yazık.
 • 293
  https://youtu.be/_x5oZANTt1M

  gerçekten çok ilginç bir dönemde yaşıyoruz. fetö'nün kanalında kapanana kadar program yapan candaş tolga ışık, galatasaray'ın riva ve florya protokolleri ile ilgili utanmadan yalan yanlış açıklamalarda bulunabiliyor. sağolsun ali abi de bu şahsa çok net cevaplar vermiş. hem de riva ve florya protokollerini açıklamış*.

  nasıl bu tıynette olabiliyor şaşırıyorum doğrusu. bir insan, bile isteye, rakip camia üzerinden nasıl algı üretmeye çalışır aklım almıyor. kıskançlık, haset gözlerini bu denli kör etmiş demek ki. ha bir de bu karakterde(!) insanlara son 3-4 yıldır yaşadıklarımız ile alıştım ama insan her seferinde şaşırıyor işte. umarım meslek hayatım başlayınca bu adam ve türevleri ile muhatap olmak zorunda kalmam.