• 1
  taraftarın genelinin farkında olduğu bir kısmının ise omuz vurup geçtiği hede. buraya taşıma ihtiyacı hissettim bu konuyu. çok basit aslında. empati ulan empati yani. geçen sene aragones gitti fenere. heriflerle dalga geçmedik mi dede diye? o psikoloji takıma yansımadı mı sonunda? 90lı yılları getirin gözünüzün önüne. fatih terim'in milli takımda yaşadığı her başarı aslında galatasaray'ın başarısı değil miydi 94-95'te? yine aynı şekilde 2008'de? emre'yi kim savunuyordu hareket çekerken? şimdi kimler savunuyor? neden savunuyor? katil dedikleri adamı neden savunuyorlar evladım ha? her argüman, her siper medyada ele alınır, saha sonuçları medyayı, medya da saha sonuçlarını etkiler. kaç yaşına gelmiş galatasaraylı rijkaard'a sallıyor! o etkilenecek de sabri arda topal balta vs etkilenmeyecek mi? bana maval okunmasın profesyonellikmiş falan diye. değil işte öyle. kitlelerin psikolojisi takımı etkiler, onu da kitleleri etkileyen kitle iletişim araçları etkiler. yeter ki taraftar taraf-tarlığını bilsin. kendini kaybedip gazeteci olmasın. gazeteci olacaksa gitsin olsun. milleti bozmasın kısaca. bu taraftar inancını kaybederse şampiyonluğu da takım kaybeder. bu psikolojik savaştır, icabında bu sözlük de harp meydanıdır. yaşasın direniş. inadına rijkaard inadına istikrar!
 • 4
  ülkemizde şeytan önderliğinde öyle güzel yapılır ki, kahpe bizans entrikaları yanıında halt etmiştir.

  1. aşama: fatih terim galatasaray'dan milli takıma giderken gık çıkarmazlar, hatta "milli takımın fatih hoca'ya ihtiyacı var" derler. gizli amaç galatasaray hocası olarak kendilerini şamar oğlanına çeviren şahsı galatasaray'dan koparmaktır.

  2. aşama: fatih terim milli takım'ın başına geçti ve galatasaray'dan koptu, o halde ikinci evreye geçebilirler. "hoca'nın oyuncu tercihleri yanlış". takımdaki "bizim oğlan"ları devreye sokarlar. "arda küskün", "selçuk'un morali bozuk" vb. haberler çıksın gazetelerde.

  3. aşama: fatih terim'i öyle veya böyle göndermeye karar verdiler. "rüştü sen sövmeye başla yavrum". dövebildiğin kadar döv surları. senin etkin azalınca oğuz girsin devreye.

  4. aşama: fatih terim galatasaray'la yeniden başarılı olmaya başlarsa mhk devreye girsin. 4. hakemler tahrik edebildiği kadar etsin, orta hakem tribüne göndersin, disiplin kurulu 2 maç ceza versin, hakemler ince ince maça tecavüz etsin.

  5. aşama: öyle ya da böyle hoca/takım şampiyon oldu. hep beraber hocayı övüyoruz arkadaş. ibnelik yönetim'de. hocanın işine çok karışıyorlar. karışmasalar şampiyonlar ligi'ni bile kazanır.

  6. aşama: "yönetim fatih terim'in karizması altında eziliyor. yeni sezonda fransiz bir hoca ile anlaşmaya vardılar" haberleri servis edilir, fatih terim ile yönetim arasına set çekilir, artık florya'da mutsuzluk hakimdir.

  7. aşama: fatih terim istifa eder veya görevden alınır.