• 9
  (bkz: #2479607)

  vallahi güzel bir entry girmiş.
  özellikle tugay uefa kupasını kazandığımız sene gönderilmişti. o sezon galatasaray takımı içerisindeki konumu bu günkü selçuk inan'dan farksızdı. fizik olarak yetersiz kalıyor, futbolu da yeterince tempolu ve dikine oynamıyordu. malum o zamanlar içine iblis kaçmış gibi okan, suat, emre, hasan şaş ve hagi'li bir orta sahamız vardı. adam yeme kavramını bu oyuncular doğurdu. ilginçtir en efsane golfçünün tiger woods olması gibi... bir dönemin en ünlü rapçisinin eminem olması gibi... hah işte o kadro içerisinde tugay vasat kalıyordu. zaten yarım sezonu yedek kulübesinde geçirdi. sonra da yollandı. üstelik de neredeyse taraftarca istenmeyen adam olarak.

  sonra glaskow rangers falan derken bir şekilde gitti ingiltere'de efsane bir kariyer yaptı.

  esasında amacım entrysi ile yaşattığı keyif için küçük bir teşekkür yanında tugay'ın galatasaray'dan ayrılışı konusunda aklımda kalanları bu vesileyle eklemekti.

  (bkz: #2479467)
  (bkz: #2477670)

  benim de belhanda ile ilgili düşüncelerim kendisiyle aynı, dolayısıyla oyuncularımıza getirilen eleştirilerin geneliyle ilgili. zamanın telles'i, bruma'sı, rodrigues'i; yarının forma bulacak celil'i, yunus'u, ozan kabak'ı; bu günün sinan'ı...

  uefa kupasını kazanan galatasaray'ı izleyen nesil sanıyorum şanslı. birbirinin açığını kapamanın ne olduğunu, takım çalışmasıyla birbirinin eksi yönlerini telaffi edip artı yönlerini ön plana çıkararak iyi bir takım haline gelmenin kadro kalitesini nasıl arttırdığını gördük ve öğrendik biz.

  bu gün celil'e boyu üzerinden bile bok atılıyor ancak o kadronun orta sahasının boy ortalamasının 1,70'i bile bulmadığı unutuluyor. amaç sadece futbolcuyu yaftalamak. oysa nereye gelir kariyerinde bilmiyorum ama bu adam uzun zamandır galatasaray'da 50 metreden ayağa pas atabilen ilk oyuncu. bırakın da varsa fiziki eksiği çalışıp gidereme kadar donk ve fernando kapatsın. istiyoruz ki herkes ballack gibi komple futbolcu olsun. gerçekten istekler rasyonel değil.

  umuyorum övgülere mahzar bu entry birçoklarının kulağına küpe olur.
 • 12
  (bkz: #2479607). yazısında bazı önyargılar olsa da akıcı ve güzel tespitler yapmış.

  belhanda eleştirilerinin sneijder kaynaklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. evet sneijder gitmeden belhanda'ya 10 numaranın verilmesi taraftarda bir infiale neden olmuş olabilir. ancak bunun sebebi sneijder'e yapılan ayıp ve yönetim faaliyetlerinin aczindendir. aklı başında hiçbir taraftar bu durumu belhanda'ya yüklemez. üstelik sneijder'in galatasaray'ı "tokatlaması" da oldukça yersiz bir tabir olmuş.

  onun dışında taraftar profilini güzel çizmiş. güzel yazısı için kendisini tebrik ediyorum...
 • 13
  (bkz: #2479607)

  cok güzel entry girmiş arkadaşımız. yazdıklarına kısmen katılsamda, tepkinin bu kadar çok olmasının sebebinin futbolcuların oynadıkları oyuna değilde aldıkları ücrete olduğunu düşünüyorum. belhanda, soso veya selçuk inan senelik 1 milyon euro'ya oynasa bu kadar tepki almazdı.

  yazdığı entry istinaden galatasaray efsanesi, galatasaray ile almadığı kupa, kırmadık rekor bırakmamış bülent korkmaz internet çağında oynasaydı 2. sezonunda kapının önüne konmuştu. en tecrübeli zamanlarında çok iyi oynadığımız bir borussia dortmund maçının son dakikasında sektirdiği kolay bir top ile chapuisat golü atmış bendenizi göz yaşına boğdurmuştur. o maçtan sonra internet bu kadar yaygın olsaydı o gece trend topik #kazmabulent olmuştu.
 • 14
  (bkz: #2479607)

  doğru bir analiz yapmış. ancak atladığı bir nokta var. o da para. ben mesela carole başlığına çok az olumsuz şey yazdım. muğdat başlığına leş oynasa da yazmam. sabır önemlidir. ancak bizde bazı oyuncular o kadar yüksek paralar alıyorlar ki 2-3 maç üst üste kötü oynama lüksleri yok. ancak hal böyle iken üst üste kötü maçlar oynuyorlar. öyle oldu mu taraftar çıldırıyor.

  biraz şöyle, hani gitmişsin lamborgini almışsın ama aldığın arabada teknik bir sorun var. yolda seni adam 200.000 liralık arabayla poşet ediyor. ortalığı ayağa kaldırırsın değil mi? gider ben bu arabaya bu kadar para verdim 200.000 liralık arabaya rezil olmak için mi dersin.

  kendi adıma söyleyeyim benim bakış açım da birazcık bu. 3.8 milyon euro alan bir feghouli'miz var. 1.4 milyon euro alan onyekuru oynadığında ben 3.8 milyon euro alan feghouli'nin yokluğunu hissetmiyorsam feghouli'yi elde tutmak bana anlamsız geliyor.

  futbolcular sabır isteyebilirler. ancak sabredilecek bir maaş almaları lazım. kendi adıma söyleyeyim ben az para kazanan hiç bir futbolcu için bu adam derhal gönderilmeli, leş vs diye kendimi parçalamam eğer o oyuncular rotasyona girebiliyorsa. ancak bizde en az 6-7 oyuncu öyle yüksek maaş alıyorlar ki kötü oynama lüksleri yok. her maç fark yaratmak zorundalar o paraları alıyorlarsa.
 • 16
  entry'sinin aşağıya alıntıladığım bölümü, kanımca tüm inkılap tarihi enstitülerinde ders olarak okutulmalıdır.
  ben de bir hukukçu ve yüksek lisansını atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi enstitüsü'nde yapan bir türk olarak yüce önder atatürk hakkında yazdıklarını hayranlıkla okudum.
  gerçek anlamda atatürk'ü tanıyan insanların var olduğunu bilmek ne kadar güzel.
  "gerçekten atatürkçü olan hiçbir birey şu yukarıda kurduğum cümleleri kuramaz. çünkü yukarıda kurduğum cümleleri kuranlar ancak ve ancak kendi benliğini başka bir insanın benliğinden aşağı gören insanlardır. gerçek bir kemalist, muhatabı atatürk dahi olsa, öyle hizmetçilik hayalleri kuracak kadar küçük
  düşünemez. muhatabı kimse sonuna kadar, çatır çatır eleştirir, kişilere değil doğrulara ve araştırmanın, sorgulamanın kendisine meftun olur.

  ikinci bir problemse atatürk'ün tarihî şahsiyetinin maalesef bizzat kurduğu parti tarafından çarpıtılması ve kuşa çevrilmesidir.
  atatürk her şeyden evvel, bakın laiklikten, devrimcilikten vs. evvel, mütekamil bir türk milliyetçisidir. türkçüdür. türkçülüğü atatürk'ten çıkarmaya çalışırsan geriye boşluk kalır zira atatürk tüm yaptıklarını türklük için yapmıştır. bugünün atatürk'ü ise sadece laiklik ilkesi içine sıkıştırılmış, "laik olsun
  da isterse türk düşmanı olsun, kabulümdür" şiarınca hareket edenlerin ağzından düşmez olmuştur.
  temelde türk milliyetçisi olmayan hiç kimse atatürkçü o la maz. atatürk'e saygı duyabilir, millî mücadele kahramanı olarak sevebilir ama atatürkçülük en başta türkçülük demektir."
 • 17
  ulu önderimiz, başbuğumuz mustafa kemal atatürk konusunda altına imzamı atacağım bir yazı yazmış olan yazar. ilber ortaylı’ya sormuşlardı atatürk’ü ilber ortaylı da türkçüdür ve türkçü nesiller yetiştirmiştir cevabını vermişti. okuduğumuz atatürk türkçü iken bize anlatılmaya, yada gerek medya gerekse sosyal medyada, yaşatılmaya çalışılan atatürk’ün bu yönüne fazla değilnilmemesi atatürkçülüğün de içi boşaltılmaya çalışılan bir kavram olduğunu göstermekte.

  mesela zamanında atatürk’e bozkurt deniyormuş, onun adına bozkurt isimli kitaplar bile yazılmış. bugün ise bir kesim bozkurtu tamamen bir siyasi parti ile ilişkilendirmeye çalışmakta ve oysa bozkurt mustafa kemal’in ta kendisidir.
 • 19
  (bkz: #2630083)

  içlerindeki galatasaray sevgisini fatih terim ekseninde ululaştırmak sûretiyle aslında klâsik birer lider kültü benimseyicisi konumunda olan ve böylece de eleştiri kültüründen nasibini almamakta maalesef ısrarcı davranan bir kısım yazarlarımıza yönelik muazzam bir eleştiri entry'sine imzâ atmış yazar. gerçi, eleştiri mefhumundan kendine biraz bâri olsa pâye çıkarmamak için ayak direten insanlara eleştiri getirmek de, ne bileyim...*
 • 21
  (bkz: #2630083)

  kelimesi kelimesine katıldığım bir entry yazmış renktaşımız. ellerine sağlık. anlayacak zekası olanlar anlar zaten, anlamayanları da artık ciddiye almasın. sonra elin ortalama avrupa takımı gelip 18'lik bebelerle bize alan parselleme dersi falan verip dinlene dinlene dalga geçer gibi yenince yeterince üzülüyoruz zaten, bir de milletle uğraşmasın.