• ilk defa entry girmek icin 00.00'ı beklerken bi hevesle şu entryi (bkz: #2723107) girmiş, ama 23.59'da şarjı bittiği için gönder tuşuna basamayip hevesi kursağında kalmış yazar.

  bakınız efendiler! benim sözlüğün genelini ilgilendiren bazı tekliflerim var.

  bu sözlükte linnes eleştirenlere sıfır tolerans prensibi geçerli olmalıdır. amması, acıması yok bu işin. yav bu adam size ne etti kardeşim? ne gibi bi zararı olabilir şu insanın bi bakın hele. http://gss.gs/W0E.jpeg

  ulan bu adam buyuk ihtimalle sadece salatayla beslenen ve gece saat 3'e "belki gece çocugun üstü açılırsa örteyim" diye alarm kuran bi insan.

  yemekte falan önüne bi marul doğra iki ekşi sık yer onu, fazlasını istemez. ne masrafı olacak şimdi sana bu adamın.

  bu adama "kardeşim thy pahalı sen sunexpressle gel kampa" desen tamam der gıkını çıkarmaz. ne istiyorsunuz olm siz bu adamdan? kimsiniz ve kime hizmet ediyorsunuz bilmem ama ölüm pahasına sa olsa bu adamı sattirmayacagim.

  kimse kusura bakmasın kardeşim linnes kırmızı çizgimizdir.

  aq tüm gün ne güzel neşe saçıyordum etrafıma sevgi pıtırcığı gibi. hiç yapmam, mutluluktan döner yapan amcanın arkasinda kollarimla sarılıp "teşekkür ederim, çok güzeldi" dedim.

  bi de günü komboyla bitireyim bari diye uyumadan önce bi falcao gelmiş mi diye sözlüğe gireyim dedim, bi de ne göreyim? linnes'imi gömüyolar. falcao'sunun aq linnesciyiz kardeşim.

  bu baglamda başta hagi'nin onayı olmak suretiyle bundan sonra sözlüğe bazı yeni kurallar gelmesini istiyorum.

  1- fb'liler, tuvaletini yaptıktan sonra sifonu çekmeyenler, çaya 3 şekerden fazla atanlar, maç öncesi stat önünde karaborsa bilet satanlar, metrobuste arkada boş yer varken ısrarla ilerlemeyip yolu tikayanlar, izmirli 65 yaş üstü teyzeler, dursun özbek, sürekli çistak çistak elektronik müzik dinleyen hapci tayfa ve linnes düşmanları sözlüğe giremez.

  2- yazarlığı onaylanan her user sözelci dahi olsa fizik öğrenecek.

  3- yine hagi'nin başında olduğu bi bordo klavyeli dayak atma ekibi oluşturup, duyumculuk yapanların kimliğini tespit edilip sabah iş servislerini beklerken tekme tokat, krampon dişi geçirilerek dövülecek. eğer işe şahsi arabasıyla gidiyorsa evinden aldırılıp transfer sezonu bitene kadar pilot edilecek, elleri kolları bağlanıp sadece ekmek ve su verilecek.

  4- ideal 11 başlığında ekrana ilk linnes yazılacak takım onun etrafına kurulacak.

  5- linnes satılsın diye entry girenler, veya öyle bir şeyi ima edenler ilk başta ikaz edilecek ikincisinde kellesi alınacak

  6-diğer takımların başkanları ile galatasaray'ım sağ beki eşit sayılacak.

  7- bi de yeni transferlere şiir yazılsın, güzel oluyo öyle :(

  edit:mobilden yazdığım için bazı kusuralar vs. olabilir affola.

  edit2: saka bi yana ben işin biraz dalgasindayim. kendisiyle duygusal bi bağım var. hani bazı insanlar vardır ya hep yaninda olsun istersin. o yanında olunca kendini daha iyi hissedersin sana huzur verir. öyle benimkisi. o olmazsa bunalıma girecekmissin gibi sanki, ne bileyim sanki o gidince her şey boka saracak gibi...
 • 2013 yılında fatih terim başlığına yazdığı entry ile sözlük-ü sultaniye giriş yapmış, şu sıralar aniden nükseden ve kendini birden içinde bulduğu stresli, mutsuz, üzücü olaylar silsilesinde sinerjiye falan da biraz inandığından ötürü bu güzel ortama negatif bi enerji yaymamak için iş bu entry ile sözlüğe veda eden yazar.

  sayısalcı olduğum için hayatımın hiçbir döneminde kalemim öyle kuvvetli olmadı. bu yüzden sözlüğe öyle aman aman çok bir şey katmadığımın farkındayım. bu yüzden sessiz sedasız gidecektim ama -sizin düşüncelerinizi bilmem- ben hepinizi ayrı ayrı çok sevdigim için bi veda entrysi girmek istedim.

  içinde bulunduğum bu 6 senelik süre zarfında galatasaray sözlük benim en sevdiğim, içinde bulunmaktan en çok mutluluk duyduğum yer oldu. bu vesile ile başta sözlük moderasyonu olmak üzere tüm yazarlara teşekkür ederim. kimseyle tartışmaya girmeden ayrldığım için de ayrıca mutluyum.

  ilerleyen zamanlarda her şeyi yoluna sokup başka bir nickle aranızdaki yerimi alacağımı biliyorum. ben bunun için biraz acele etmeye çalışacağım. kendinize iyi bakın, hakkınızı helal edin.

  (bkz: 2019-2020 sezonu şampiyonu galatasaray)
 • sezon * bitene kadar sözlüğe yazmama kararı alan yazar.

  gitmeden önce bi kaç tahmin yapacagim. aslinda tahmin değil de neyse.

  değerli galatasaray sözlük yazarları, göreceksiniz ki lig sonunda galatasarayımız 69 puanla şampiyon olacaktır. ikinci başakşehir ise 68 puanda kalacaktır.

  eğer benim adım praguerte ise 7 nisan 2019 başakşehir konyaspor maçı berabere bitecektir. göreceksiniz.

  bonus olarak o sene bu sene diye ekleyerek entrymi burada bitiriyorum.

  sezon sonu şampiyonluk kutlamalarında görüşmek üzere.

  edit: başakşehir yendi benim olay patladı. bi yerde yanılmışım galiba :(
 • (bkz: #2506120)

  evine müsait bir zamanda gelip seni gözaltına alacaklar. polis ifadeni almak isteyecek. polise ifade verip vermemek senin tercihine kalmış ancak bence asıl olay savcıya verilen ifadede. buradan sonra savcı senin gariban sade bir öğrenci(?) veya genç olduğunu düşünürse tutuklama kararı vermez, serbest bırakır. ancak hakkında cumhurbaşkanı'na hakaretten dava açılır. dava sonucunda ya beraat edersin -ki çok zor bir ihtimal cb'ye hakarette beraat emsal olur diye kimsenin vermeye gücü yetmiyor- ya da ceza alırsın 11 ay 20 gün tahminimce. hakim sana soracak ifadeni alırken hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istiyor musun? diye. ona istiyorum diye cevap ver. hagb sayesinde 5 yıl içinde hiçbir suç işlemezsen dava kaydın silinir.

  -oh be.
 • linnes'e olan sevgisini bildiğim için ufak çaplı biraz uğraşırım diye düşünmüştüm ama sevgili dostumuz yaklaşık 1 hafta önce sözlüğümüze buruk bir veda mesajı bırakarak bizi bir kişi eksiltmiştir.

  "kalemi kuvvetli olmak ya da kalemi kuvvetli olmamak" meselesine vurarak harakiri olayına başvurduysa beni fazlasıyla üzmüştür. sonuçta burada kalemi kuvvetli olan fazla bir insan yok şahsi kanaatimce. hepimiz farklı şekilde faydalı olup buradaki mutluluğa pay katıyorsak kafidir diye düşünüyorum. daha bir hafta önce kendisinin açtığı galatasaray sözlük amme hizmeti başlığından aradığım bir akademik kitabı indirdim. beni fazlasıyla mutlu etmişti. yeri geldi mi maç sonlarında yeri geldi mi futbolcu başlıklarında paylaştığı kaliteli fotoğraflarla da güzel işler çıkarmıştı.

  umarım yaşadığı stresli, mutsuz günler geride kalır ve üzücü olaylar kendisinden ırak olur. tekrardan aramıza katılmasını ve burada var olmasını canı gönülden bekliyor ve diliyorum.
 • avukat bir arkadaşımın söylediğine göre, güzel bir savunma yazması halinde ve çok ağır hakaret etmediyse para cezasıyla yırtabilecek olan yazar. ayrıca cmk'dan avukat istemeyecekmiş (ne demekse), çok önemsemiyorlarmış cmk dosyalarını. tutukluluk halini kaldıracak bir avukat tutması şartmış, olay mahkemeye giderse kendini güzel ifade eder sıyrılır işin içinden zaten diyor.
 • (bkz: #2506120)

  savunmasina " sayin baskanima omrum feda ben cahil bi insanim ergenlik yaptim, topluma sirin gozukmek istedim, iki tane like alayim diye seytana uydum, bu ulkenin baskanini elestirmek hakkim ancak hakaret etmek hakkim degildi ozur dilerim sonucta bana ayni hakaretleri yapsalar ben sineye cekemezdim hata yaptim kusura bakmayin" diye yazmasi gereken yazardir.

  olur boyle ergenlikler.