• 101
  2013 yılında fatih terim başlığına yazdığı entry ile sözlük-ü sultaniye giriş yapmış, şu sıralar aniden nükseden ve kendini birden içinde bulduğu stresli, mutsuz, üzücü olaylar silsilesinde sinerjiye falan da biraz inandığından ötürü bu güzel ortama negatif bi enerji yaymamak için iş bu entry ile sözlüğe veda eden yazar.

  sayısalcı olduğum için hayatımın hiçbir döneminde kalemim öyle kuvvetli olmadı. bu yüzden sözlüğe öyle aman aman çok bir şey katmadığımın farkındayım. bu yüzden sessiz sedasız gidecektim ama -sizin düşüncelerinizi bilmem- ben hepinizi ayrı ayrı çok sevdigim için bi veda entrysi girmek istedim.

  içinde bulunduğum bu 6 senelik süre zarfında galatasaray sözlük benim en sevdiğim, içinde bulunmaktan en çok mutluluk duyduğum yer oldu. bu vesile ile başta sözlük moderasyonu olmak üzere tüm yazarlara teşekkür ederim. kimseyle tartışmaya girmeden ayrldığım için de ayrıca mutluyum.

  ilerleyen zamanlarda her şeyi yoluna sokup başka bir nickle aranızdaki yerimi alacağımı biliyorum. ben bunun için biraz acele etmeye çalışacağım. kendinize iyi bakın, hakkınızı helal edin.

  (bkz: 2019-2020 sezonu şampiyonu galatasaray)
 • 108
  bence bir yere gitmemesi gereken yazar. kendi deyimiyle ''sayısalcı olmaması sebebiyle kalemi iyi değil''. negatif yazmamak için sözlüğü bırakma kararı almış. abi yazma yine istemediğin sürece gir arada fotoğraf paylaş burada olduğunu bilelim.

  sadece paylaştığı fotoğraflar için bile hiç bir yere gitmemesi gereken.

  not: bu entryi yazan da kaleminin iyi olmadığını düşünen bir sayısalcı.*
 • 109
  linnes'e olan sevgisini bildiğim için ufak çaplı biraz uğraşırım diye düşünmüştüm ama sevgili dostumuz yaklaşık 1 hafta önce sözlüğümüze buruk bir veda mesajı bırakarak bizi bir kişi eksiltmiştir.

  "kalemi kuvvetli olmak ya da kalemi kuvvetli olmamak" meselesine vurarak harakiri olayına başvurduysa beni fazlasıyla üzmüştür. sonuçta burada kalemi kuvvetli olan fazla bir insan yok şahsi kanaatimce. hepimiz farklı şekilde faydalı olup buradaki mutluluğa pay katıyorsak kafidir diye düşünüyorum. daha bir hafta önce kendisinin açtığı galatasaray sözlük amme hizmeti başlığından aradığım bir akademik kitabı indirdim. beni fazlasıyla mutlu etmişti. yeri geldi mi maç sonlarında yeri geldi mi futbolcu başlıklarında paylaştığı kaliteli fotoğraflarla da güzel işler çıkarmıştı.

  umarım yaşadığı stresli, mutsuz günler geride kalır ve üzücü olaylar kendisinden ırak olur. tekrardan aramıza katılmasını ve burada var olmasını canı gönülden bekliyor ve diliyorum.