• 1
  karşıyaka nın özellikle pınar ın sponsorluğunun ardından daha çok yatırım yapılan basketbol şubesi. her sene kalbur üstü kadro kurması ve ucuza alıp yüksek bedellere sattıkları oyuncular nedeniyle dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmışlardır. fanatik taraftarları nedeniyle her sene en az 4-5 maç seyircisiz oynama cezası almıyor olsalardı ligi daha üst sıralarda bitirebilme olsalıkları artardı.
 • 4
  --- alıntı ---

  bilindiği üzere geçtiğimiz salı günü akşamı kıbrıs rum kesimi’nde oynadığımız fiba eurochallenge cup g grubu son maçının ardından, asla kabul edilemeyecek ve spor ahlakına kesinlikle uymayacak olaylar nedeniyle kafilemiz zor anlar yaşamış ve görüntülerde de belli olduğu üzere ölüm tehlikesi atlatmıştır. böylesine zorlu saatler geçiren ve her şeyden önce canını korumak adına kendisini savunmak zorunda kalmış olan kafilemiz, fiziksel ve mental açıdan oldukça yorgun düşmüştür. bu nedenlerle de dün yurda ayak basılmasıyla birlikte ortaya çıkan psikolojik çöküntü sebebiyle takımımız henüz idman yapamamıştır.

  bu koşullarda hafta sonu akatlar cola turka arena’da oynanacak olan beşiktaş cola turka maçının ileri bir tarihe ertelenmesine yönelik başvuru, karşıyaka spor kulübü basketbol şubesi tarafından resmi olarak yapılmasına rağmen, türkiye basketbol federasyonu maçın oynanış tarihini sadece 1 (bir) gün ileri alarak, 25 aralık cumartesi gününden 26 aralık pazar gününe kaydırmıştır.

  bizler, sporu çok seven karşıyaka spor kulübü olarak her zaman türk gençliği’ne hizmet etmeyi amaçlayan bir yapıya ve yapılanmaya sahibiz. lakin psikolojik durumu dış kaynaklı olaylar sebebiyle dibe vurmuş sporcularımızın da sahada ne kadar olabileceği, türk basketbolu’nu yöneten kısım tarafından değerlendirilmemiştir. oysa daha geçen hafta beşiktaş cola turka takımının beko tbl’de oynaması gereken 10. hafta müsabakası, yalnızca yorgunluk sebebiyle 19 aralık 2010 tarihinden, 12 ocak 2011 tarihine ertelenmişti.

  yaşanılan tüm olaylar açıkça her yerde ortadayken, sayın türkiye cumhuriyeti devleti başbakanı, sayın türkiye cumhuriyeti devleti spordan sorumlu devlet bakanı ve türkiye cumhuriyeti devleti dışişleri bakanı’nın gösterdiği büyük ilgiye ve durumun hassasiyetine dikkat çekmelerine rağmen, var olduğu iddaa edilen türk basketbol ailesi’nin başındaki isim olan türkiye basketbol federasyonu başkanı turgay demirel’in karşıyaka spor kulübü’ne herhangi bir taziye mesajı dahi göndermemesi, kendisinin kulübümüze bakış açısını açıkça ortaya sermiş ve bizleri derin üzüntüye sevk etmiştir.

  söz konusu durumlar ortadayken türkiye basketbol federasyonu'nu almış oldukları karar nedeniyle essefle kınarken, karşıyaka spor kulübü basketbol şubesi olarak aldığımız karar ile hafta sonu akatlar cola turka arena’da oynanacak maça 94 – 95 doğumlu genç takım oyuncularımızdan oluşan 7 kişilik kadroyla katılacağımızı bildiririz.

  karşıyaka camiası’na ve spor kamuoyu’na duyurulur.

  karşıyaka spor kulübü basketbol şubesi

  --- alıntı ---
 • 6
  --- alıntı ---

  sessiz sedasız euro challenge'da final four yolunda ilerleyen takımım. bakın bugün yendiği dexia mons'un koçu ne demiş.
  "today we played against the hardest team of the group, and we lost. many times as a coach ı played against a turkish team, and today exactly a turkish team was against us on the court, with tough defense and smart offence. what ı said to my players in the locker room after the game ı honestly want to repeat; loosing a game against to such a good team as pınar karşıyaka is not a shame, only there can be lessons to get. and the lesson for today is how much a team can play an intensive basketball both at offence and defence."

  çevirmek gerekirse, "bugün gruptaki en zorlu takımla oynadık ve kaybettik. koç olarak birçok kez türk takımlarına karşı mücadele ettim ve bugün de karşımızda tam bir türk takımı vardı. sert savunma ve akıllı hücum.soyunma odasında oyuncularıma söylediğimi burada dürüstçe tekrarlayacağım böyle bir takıma , pınar karşıyaka'ya, kaybetmek ayıp değil, buradan ancak dersler çıkarabiliriz. bugünden çıkarmamız gereken ders bir takım hem hücumda hem savunmada üst düzey basketbol oynayabilir.

  gerçek gurur duyulacak sözler.

  ayrıca hem euro challenge'ın hem de geçen sene tbl'nin en çok taraftar ortalamasına oynayan takımıdır pınar karşıyaka. yine de daha çok taraftarın salona gitmesinin potansiyeli var bu takımda. 3000 yetmez.

  o gece bu sene *

  --- alıntı ---
 • 7
  bücür david holston yerine mire chatman rebound canavarı furkan aldemir yerine ise ilkan karaman takviyeleriyle sistemi çok değiştirmeden jovo stanojevic'i de elde tutarak yola devam eden ve banvit'ten sonra kendi ürünü olan yerli oyuncuları kullanan en önemli takımlarımızdan biri.

  koç hakan demir, pınar grubunun sponsorluğu ve karşıyaka taraftarıyla beraber doğru yapılanma peşinde koşan ve telekom gibi ortalığa paralar saçmadan tepe takımlarının arkasında kendine yer edinmiş ve yukarıları tırmanmak adına doğru bir yapılanma peşinde koşan altyapıya önem veren bir kulüp.
  takımda altyapı çıkışlı 5 oyuncu var. bunlara ek olarak birkan ve ilkan gibi 90' doğumlu iki oyuncuya sahipler.

  - türk statüsünde oynatmak amacıyla yola çıktıkları mire chatman'ın türk olamaması onlar için en büyük dezavantaj.
  - 4 numaraya getirecekleri yabancı oyuncu sorun oldu. önce raymar morgan'ı getirdiler sonra memnun kalmadıkları için onu gönderip brandon bowdry'le anlaştılar. bowdry türkiye kupası maçlarında çok fazla süre alamadı.
  - pota altı rotasyonu için ellerinde jovo, ilkan, bowdry ve emre bayav var. takımı tamamen chatman'a bağımlı hale getirmemeye çalışıyorlar. bunun için ikonic'in performansı da çok önemli.
  - geçen yıl karşıyaka yönetiminin tbf'yi protesto edip beşiktaş'a karşı sadece gençlerle çıktığı maçta özel bir performans sergileyen onur kentli artık rotasyonda yer alıyor.

  takımın çekirdeği chatman-ikonic-birkan-ilkan-jovo bu 5 oyuncuya kenardan gelip katkı verebilecek oyuncu sayısını artırdıkları zaman geçen yıl yaptıklarını tekrar edebilirler.
  - hucum anlamında chatman ve jovo gibi oyuncunun bulunması büyük avantaj. jovo oyundayken topu içeri indirmek en iyi yöntem. jovo sadece sırtı dönük oynamayı bilen bir uzun değil ayrıca çok iyi bir pasör. bu sene bol bol onun alçak postta ilkan'a asistlerini izleriz.
  - jovo stanojevic'in parkede bulunduğu anlarda takımın en önemli ihtiyaçlarından biri dış şutör ama kadroda net bir şutör yok. bunun çok fazla sıkıntısını çekeceklerdir.
  - mire chatman gibi kullanma kılavuzu çok kalın ve karmaşık bir oyuncuyu nasıl kullanacakları çok önemli. chatman'ın tempoyu artırabilme özelliğini kullanıp daha hızlı bir takım olma seçeneği mevcut ama bu defada jovo'dan istedikleri verimi alamazlar.
  - chatman'ı sadece oyun kurucu olarak kullanmanın da bazı sakıncaları var. chatman'ın tek başına taşımaya çalıştığı beşiktaş'ta bunu gördük. beşiktaş chatman'ın yanına oyun kurucu olarak birini monte edemediği için bunun sıkıntılarını yaşadı.
  - ahmet erdoğan'ın son oyak sezonunda gösterdiği performans geçen sezona pek yansımamıştı. bu sezon yine umut bağlıyorlar ahmet erdoğan'ın durumu belirleyici olabilir.

  ligin başaltı takımlarından biri. play-off'da kendilerine bir yer bulmaya çalışacaklardır. kendi sahasında az maç kaybeden bir takım olacağını söyleyebiliriz.

  2011-2012 kadrosu

  (bkz: mire chatman)
  (bkz: ahmet erdoğan)
  (bkz: onur kentli)
  (bkz: goran ikonic)
  (bkz: alper saruhan)
  (bkz: orhun gungoren)
  (bkz: birkan batuk)
  (bkz: onur calban)
  (bkz: ilkan karaman)
  (bkz: brandon bowdry)
  (bkz: emre bayav)
  (bkz: jovo stanojevic)

  coach hakan demir
 • 17
  iyidir hoştur takımını destekler falan tamam da. konfeti ve koreografi şov yapıp galatasaray taraftarına ana avrat kufur edip bilmemnecocukları diye ustumuze saldırıp maçın * devre arasına girer girmez ''büyüdüm büyüdüm pınarla büyüdüm'' çalması nedir aga. bu nasıl bi tezattır ironidir metafordur.
 • 21
  bu takımdan zamanından beri nefret ederim. elimde olsa bunların salonunu da, rezil taraftarını da, çirkef basketbolcularını da bir napalm bombası vasıtası ile yok etsem, zerre vicdan azabı duymam. 8 aralık 2012 pınar karşıyaka galatasaray basketbol maçı'nda bizi yenebilmek için her türlü itliği, ibneliği yaptılar ya allah belasını versin topunun.
 • 23
  maç başlar başlamaz sahaya yabancı madde atarak, normal hakem kararları sonrasında dahi ellerine ne geçerse hakemlere ve bizim oyuncularımıza atarak maçı almalarına katkı vedilerse, alıp götlerine soksunlar öyle katkıyı.

  edit: ofsayt veren içimizdeki glikozlu bira takımı ve gizli karşıyaka taraftarları burada yazma yüzsüzlüğüne aynen devam etsinler. ancak eğer ki adamlarsa ortaya çıkar delikanlı gibi ben yaptım derler ama nerde onlarda o göt.

  edit: pınar karşıyaka taraftarı başlığına yazacakken, asabiyet nedeni ile bu başlığa yazmışım. olsun uysa da kodum, uymasa da.
 • 25
  izmirli kompleksine sahip taraftarlardır. işler kötüye giderken olay çıkarıp, maçın akışının nasıl değişeceğini herkese gösterdiler. son periyot sahaya eline ne geçerse at, rakipten önce sahaya gel, o boşlukta ısın ve rakibin ısınmasın. olaylardan etkilenen hakemler takdir haklarını olay çıkaran takımından yana kullanmaya başlasın, doğal olarak maçı kazan, federasyon 1 maç saha kapatsa ne yazar? içerdeki ilk maç aliağa petkim gibi zayıf rakiple olduktan sonra değil mi?