• 1
  27 ocak 2013 maçında bir takım kişilerin galatasaray tribununde açtığı pankart:

  https://pbs.twimg.com/...OuCAAAACAo.jpg:large

  beşiktaş camiasını; futbolcuları, yöneticileri ve taraftarları bazında bilhassa son dönemde bize karşı takındıkları tavır sebebiyle sevmiyorum. futbolcularımızın nezdinde camiamıza yaptıkları ayıbın sayısı tahammül sınırlarını aşmış olabilir.

  lakin hem de daha bir kaç sene öncesine kadar yaşadığımız maddi imkansızlıklar ortadayken böyle bir pankart açmak gerçekten benim şahsi görüşüm uc bes kisi de olsa galatasaray taraftarına yakışmamıştır. yöneticilerimizin, onlardan önce tribünde yer alan taraftarların otokontrolle bu tür pankartlara karşı hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum. kazanmak için her yolu mübah gören fenerbahçe taraftarını, erdemli duruşuyla övünüp hiçbir erdem göstermeyen ve kendiyle çelişen beşiktaş taraftarını eleştirip böyle bir pankart asmak tutarsızlıktır, galatasaray kültürüne de yakışmaz. kendi adıma bu pankartı asan kişileri kınıyorum.

  edit: yanlış anlaşılmasın, tum tribune mal etme gibi bir durum yok. tabii ki o pankartı 55 bin kişi el ele asmadı.

  pes arkadaş, elitist deyip aşağıladığını sanmak nedir; ayrıca buradaki tutumu onlar da yaptı, öyleyse ben de yaparım şeklinde savunuyorsan senin onlardan ne farkın kaldı?
 • 10
  ahlak bekçileri tarafından hemen itin götüne sokulan pankarttır. aynısını çarşı bize karşı açmış olsa ''allahım nasıl da yaratıcı , nasıl da sosyal mesaj içeriyor, nasıl da koymuşlar lafı kikikiki' diye salyaları akacak tipler eleştiriyor bir de.

  sen ali sami yen'in annesine küfret, geçen sene takım kötüyken 'cimbom kümeye' diye bağır, sahaya dal futbolcumuzun üstüne koş, maymun taklidi yap, ırkçılık yap, her şeyi yap ama sana bir şey dendi mi ahlak bekçiliğine soyun. harbi hasssiktirin gidin bir zahmet.

  az bile yapılmıştır bu pankartla. menemen vurgusu da yapsalardı, bu fedacı fakirlerin olmayan onurları daha da kırılsaydı keşke.

  'ama çok terbiyesizsinizzz, çok kırıcısınızzz,' hahaha. q7, guti, simaooo diye artistlik yaptıkları günlere saysınlar. 'yeter demirören' ile 'yetmez demirören' arasını 10 saniyenin altında koşan tipler bunlar.
 • 11
  zamanında bizi ezenleri ezmek farz olmuştur. bu pankart gibi bir sürü pankart yapılmalıdır. şerefimizle feda dedik diyenler aslında şerefine feda demiştir. bize yapılanları unutmadık, unutmayacağız.
  kendi oyuncumuzu asalım, keselim, yerin dibine sokalım yok efendim melo tükürmüş yok umut çıkarken sneijderi sallamamış, geçin bunları efendim bu kadar polyannacılık yeter. liseli edebiyatı yapalım demiyorum ama kendimizi de ezdirmeyelim.
 • 18
  bu kadar konusuluyor olmasi bile gereksiz olan pankart. bu tarz seyler olacak, olsun da. kufur yok bir sey yok, hele olmus birine kufur asla olmamali. tertemiz, kizdirmak icin, makara icin yapilmis pankart."2 ekmek 1 sut riza efendi" gibi kisileri asagilayan bir pankart da degil. elitligin de siniri var ama bazen onun da bokunu cikartiyoruz.
 • 19
  gerizekalı pankartı. galatasaray da çok değil daha birkaç yıl önce aynı sıkıntıları çekmişti. birkaç sene sonra yine aynı duruma düşüp düşmeyeceği de belli değil. "onlar da bizim için şu şu pankartı yapmıştı yeaa" tarzı yaklaşımlar bu yapılanı hiçbir zaman haklı göstermez. bilakis senin seviyenin de en fazla onlar kadar olduğunu gösterir. kötü söz sahibinindir. türk telekom arena'ya yani galatasaray'ın temsil edildiği çok önemli yerlerden birine hiç yakışmamıştır.
 • 20
  bu pankartın gereksizliğini geçtim, "elit" deyince karşısındakini küçümsediğini sanan über delikanlı taraftarımız bu tip durumlarda rakipleri baz almıyor mu, ufkunu rakiplerle sınırlamıyor mu, sinir oluyorum arkadaş.

  sen galatasaraylısın abi. beşiktaşı, feneri muhatap alacak, "onlar yaptı, biz de yapacağız" sığlığına düşecek adam değilsin. sen onların yapamadığı şeyleri yapacaksın. onların hayallerinin bittiği yerde senni gerçeklerin başlamıyor mu? kendinden düşük seviyedeki rakibiyle bu kadar çirkince uğraşan büyük takım taraftarı mı olur?

  onlar çirkinleşecek, acizleşecek. çünkü sen büyüksün. onlar ileri baktıkça seni görüyorlar. seni geri çekmek için her boku yaparlar. sen onları gördükçe geriye bakıyorsun.

  "onlar yaptı, biz de yapalım" mantığıyla coşanlar, yarın sahaya inip oyuncuya da saldırır çünkü beşiktaşlılar yaptı, ırkçılık da yapar çünkü bazı beşiktaşlılar yaptı, stad da yakar çünkü fenerliler yaptı.

  aferin abi size "onlar yaptı biz de yapalım" diye diye galatasaray taraftarını diğerleriyle aynı hale getiriyorsunuz. ünal başkan da yarından tezi yok suç işleyip hapse girsin, onlar da yapıyo, taklit etmemiz, yetişmemiz lazım!
 • 21
  birkac yil once cektigimiz sikintilarla besiktasin su anda cektigi sikintilari bir tutanlarin olmamis diye cemkirdigi pankart.

  guzel kardesim, besiktas kulubu uefayi dolandirdigi icin bu durumda. bak tekrar ediyorum, yuz kizartici suc islemistir besiktas kulubu. sen neyi ne ile karsilastiriyorsun? galatasarayin icine dustugu maddi sikintilar ile besiktasinkini nasil ayni tutarsin?

  he iki yanlis bir dogru eder mi? eder amk, cok guzel eder. az bile olmustur sahaya dalip futbolcumuzu kovalayan takima, taraftarina. beter olsunlar.
 • 24
  galatasaray camiası da zamanında maddi zorluklar çekmiştir evet ama bunun çözümünü daima kendi taraftarında görmüştür.

  bu yılki bjk yönetimi politikası gibi, siyasal baskı ile rakibinin stadının üzerine çökmek şeklinde davranmamıştır hiçbir zaman galatasaray. ya da ikinci başkanları mıdır nedir her haltsa; hiçbir zaman onların galatasaray'ı aşağıladığı gibi tv canlı yayında rakip camiaya atarlanmamıştır hiçbir galatasaray yönetim kurulu üyesi.

  galatasaray zorluklarda çözümü daima kendi taraftarında görmüştür dedik, bahsediler maddi zorluk edebiyatına gösterilen örneklerden en barizi (hatta tek örnek) adnan polat'ın kulüp adına bağış toplaması. orada yapılan davranış günlük çözüme yönelik ani bir reflekse gelişen kampanya. yani ne bir kitlesel hareket var, ne de yönetimin arkasından topla tüfekle desteklediği fakirlik edebiyatı. kısa süreli olan adnan polat'ın kişisel yardım çabası ile, tüm bjk yönetiminin ve camiasının aylardır yaptığı çoğu siyaset baskılı taleplerini kıyaslamak en hafif tabirle ayıptır.

  hele de 'rıza efendi 2 ekmek 1 süt' iğrençliği ile uzaktan yakından alakası olmayan pankarttır. yapmayın etmeyin beyler rıza'nın pankartıyla bunu nasıl bir tutabiliriz?

  galatasaray camiası farklı bir camiadır. demirören gibi bir başkana sahip olsa* ona tepkiyi daha yolun başında koyar. 'hoop ne yapıyorsun sen babanın çiftliği mi burası?' gibisinden. veya da aziz yıldırım gibi icraatlarını detaylandırmaya gerek olmayan bir kişi için milyonlarca kişi halinde yapılan haksızlığın peşinden gitmez.

  konuya tekrar dönmek gerekirse, galatasaray maddi zorluklar çekmiştir. ama bunun sonucunda rakibin stadına siyasi baskı ile çöreklenmek yerine gidip ebesinin bilmemneyindeki stadda maç oynamayı kabul etmiştir*. kaldı ki mantıklı olan da budur. zaten esas bu pankartın temelindeki nokta da odur. bjk olimpiyata gitmeyi kabul etse, makul bi bilet fiyatlandırmasıyla muazzam gelir elde edebilir. kaldı ki benim bildiğim stadın fiziki koşulları bizim orada oynadığımız yılkinden nispeten daha iyi. şampiyonlar ligi filan sebebiyle. yani ortada böyle mantıklı ve kârlı çözüm varken, sırf bjk yönetiminin aylarca kamuoyuna pompaladığı bu işgüzarlığa yönelik bile az gelmiş bir pankarttır. stadlarındaki ırkçılık manzaralarını saymıyorum bile.

  beter olsunlar.
 • 25
  saçma sapan bir pankarttır. tüm taraftara mal edilmemelidir. ama görünen o ki bunu savunanlar da var. neymiş bir kaç sene öncesine kadar bize de aynı şeyleri yapmışlar. bunun adı intikam değil densizliktir. taraftar olarak hatta bırakın taraftarlığı insan olarak "en kibar dille" öküzlük yapana karşı öküzlük yapmak yanlıştır, gereksizdir ve onların yaptığından daha fazla öküzlüktür. o zaman zorlama bir benzetme ile fenerbahçe şike yaptı diye gidelim biz de mi şike yapalım? biz de hakem odası basalım? yapılan ayıp. bu pankartı yapanları savunmak daha bir ayıp.