• 2
  2013 yılında çorlu bölgesindeki seçmelerde bartuğ elmaz ile birlikte seçilen 2003 jenerasyonunun 8 ve 10 numara oynayabilen oyuncusu.

  14 aralık 2019 galatasaray - ankaragücü elit u17 ligi maçını floryada amcası ile birlikte maçı izledik. amcası ve dedesi ile orada tanıştık. amcasının söylediğine göre; fatih terim, ali polat hocadan özel olarak 11 oynamasını rica etmiş. öncesinde zaman zaman sonradan oyuna giriyordu. ankaragücü maçından sonra özel olarak takip ettim pandemi başlayana kadar hep 11 başladı.

  elit u16 ligi 2018-2019 sezonunda izlerken ciddi bir mental sorunları olduğunu düşünüyordum. rakibinin sırtına tabanla kasti girip kırmızı yedikten sonra vurdumduymaz şekilde dışarı çıkarken o yaşta bir çocuk için yaptığı harekete üzülmüştüm. kendisi pek umursayan bir tip gibi gözükmüyordu. kaybettiği topun peşinden dahi giden bir oyuncu değildi.

  elit u17 ligi 2019-2020 sezonunda ise daha farklı bir oyun yapısı vardı. daha çok mücadele eden, daha çok oyun içinde bulunan birisi oldu. fatih terim kendisi ile konuştuğunu düşünüyorum.

  özel olarak konuşulacak bir oyuncu. mental problemleri olmaz, kendi gelişimine bakarsa katkı sağlayacak bir oyuncu olabilir. tekniği çok yüksek bir oyuncu ve oyun aklı da yüksek bir isim. kendi yaş grubunda çok sağlam isimler olduğu için henüz milli formayı giymek nasip olmadı.

  bir yaş küçük kardeşi var. o da antalya 2004 jenerasyonunda forma giyiyor. adı taylan aksaka.