• gerizekalı insanlar tarafından kullanılan söz. açılımı açık açık ne kadar fenerli varsa anasını sikeyim demektir. siz utanmıyorsanız, ben de utanmam.

  evet, sözlükteki bazı saçma sapan insanlar da istisnası yok, ne kadar haklı söz, ne kadarda güzel söz, oh biraz da şurama burama nkfvas kafasında. cehaletinizden girip dar görüşlü oluşunuzdan çıkardım da, yarın sınavım var. *

  dayım fenerbahçeli. dayımı 21 yıldır görmediğim ay yoktur neredeyse. lise boyu sağolsun kuzenimle aynı okuldaydık, uzun süre beni bırakmıştı. ergen dönemlerimizde oğluna almayıp bana almış olduğu cd çaları bile hatırlarım. ha biz ortak kullanıyorduk o ayrı. kral adamdır. bugün istanbuldan arasam dayı gelir misin diye, 5 saate gelir alır. ek olarak annesi de anneannem olur. bu lafı eden akılsızlara göre anneannem "sikilecek" birisi. hedefte. akılsızsınız işte.

  kuzenlerim fenerbahçeli. ikisi de. kardeş gibi büyüdük, 21 yıldır onları da görmediğim ay yoktur neredeyse. yazın 3 ay bizimleler, kardeş gibiyiz. anneleri yengem olur. yengem de bugün ne istersem yapar, çocuklarından ayırmaz beni. böyle de bağlıyız birbirimize. size göre yengem de, fenerbahçeli olduğu için yengemin annesi de hedefte. "sikilecek" insanlar. akılsızsınız oğlum, çok akılsızsınız.

  annem ve halam fenerbahçeli. aslında fenerbahçeliydi diyelim. eskiden, 5-6 sene önce falan en azından sorunca fenerbahçeliyim derlerdi. ama hiç umurlarında olmazdı fenerbahçe. benden dolayı galatasaray kazansın isterdi ikisi de. bu arada annem garip şekilde 5 maçın sonucunu söylerse skor olarak, 2 tane tuttururdu. az kazandırmadı. sizin gibi akılsızlara göre annem ve halamın annesi de hedefte. halamın annesi, babaannem öldü. nekrofili akılsızlar da var demek ki. saygısızlık, dar görüşlülük diz boyu işte. ek olarak, akılsızsınız.

  fenerbahçeli arkadaşlarım, hocalarım, tanıdıklarım var. iyi insanlar. öcü falan değiller. sarı lacivert formayı sırtına geçirince bruno alves, lugano, aziz yıldırım, mahmut uslu olmuyorlar. lisedeki kimya hocam, sıra arkadaşım falan olarak kalıyorlar. ama dar görüşlüsünüz işte.

  edilen lafın nereye gittiğini düşüneceksiniz. ama efendim biz kimsenin annesini becermeyi düşünmedik ki derseniz bu laf ağızdan çıktıktan sonra, büyük ihtimalle 10 insanın 5-6 tanesinden güzel bir dayak yersiniz. geri kalanlar da sizi ne söylediğini bilmeyen, cahil insanlar olarak tanımlar.
 • fatih terim ve hasan şaş'a yapılan duble orospu çocukluklarından sonra "tartışmaya açık"tan "dokunulmaz" mertebesine erişmiş olan mottodur.

  http://3.bp.blogspot.com/...0/s1600/kadinlar.jpg

  bak hele bak, bunlara nkfvas işte... feminist yanımı da, hümanist hayat felsefemi de sikeyim, topunun ağzını yüzünü kıracaksın bunların, yavşak yavşak sırıtırlar anca...

  gerizekalının tanımı bu resimde gizli işte, hayatta bir bok olamamış, bir yere gelememiş ama sorsan bakımlı, alımlı, güzel, popüler kültürü o günün tarihinden daha iyi bilir ama içten içe kaşar ve hayata dair bir bok bilmeyen hayvan sürüsü bunlar... aşağılık ırk bunlar, düşük kalite insan, defolu mal bunlar... alacaksın hepsine soykırım yapacaksın, soylarını kurutacaksın...

  madem seviyesizliğin sınırı yok, tuzağa ilk düşen ben oluyorum, sonuna kadar şiddet, ayrımcılık, vahşet ve ilkellik işte benden, buyrun...

  bunların sivilceli götlerini bombayla patlatmadan bu dava kapanmaz... tarihe not düştüm bu orospulukları...

  **

  edit: senin de nkfvas kardeş.
 • bu mottoyla ilgili en güzel yorumu yazar arkadaşımız zamanında yapmış.

  --- alıntı ---

  daha şu küfrü görüp birinin annesi aklıma geldiği olmadı . hep fenerbahçe formalı , elleriyle 6 yapan yavşak insan modeli aklıma geliyor .
  --- alıntı ---(bkz: #901613)

  burada şikeci, hapçısı, ırkçısı türkiye'nin yüz karası ve azılı galatasaray düşmanlarına bir mesaj var. yoksa elleri öpülesi annelerimiz konudan bağımsızdır.
 • ben cimbombom çocuğuyum kanaryayı (ya da fenerliyi) neyleyim - nakarat
  ne kadar fenerli varsa....... (nakarat)

  şeklinde bir tezahuratımız var bilindiği üzere. bayadır da söylenirken duymadım. vakti zamanında babası fanatik fenerli olan galatasaray'lı bir arkadasımla gittiğimiz bir maçta bu tezahurat söylenmeye başlamıştı bende canı gönülden katıldım. bunu söylerken ne yanımdaki arkadasımın babannesi geldi aklıma ne de herhangi bir tanıdıgımın anası. ulan arkadasımın babası fenerli, adam tezahurata eşlik ederken kulağıma babannem hariç kanka ;) diyip güldü geçti. bu kadar kasılacak sanki kişiselleştirilmiş bişeymiş gibi algılanacak bi durum yok yani ortada bence.

  yıllarca kadikoy inönü deplasmanlarına gittim. adamlar bütün stat hepiniz bilmem ne çocuğusunuz diye bağırdı. ne üzerime alındım ne de salladım. o maçlarda bulunan fenerli beşiktaşlı arkadaşarımada ''kanka cok ayıp ediyosunuz neden anama sövdünüz bi daha yapmayın bak s.kerim belanızı'' demedim.
 • bir şeyi gönülden sevmek iyi hoş da aşırıya kaçınca tadı da tuzu da kaçıyor bazen.

  insanlar bazen bazı şeyleri kaybetmeden onun değerini iyi idrak edemiyor. elbet siz de bir gün annenizi * kaybedince anlarsınız bu sloganın ne kadar anlamsız olduğunu. e tabi hayatta olana hava hoş istediğin kadar küfret aşağı taraf kasımpaşa ya...

  ayıp ulan ayıp. altı üstü bir spor, eğlence bu. kazanınca heyo kaybedince ananı sikeyim öyle mi?

  ben de sizin sevgi anlayışınızı sikeyim.
 • bu sözü kullanmak bence çok sapkınca. hiç günahı, suçu olmayan insanlara küfür ediliyor. belki de o kadın galatasaraylı ama çocuğun babası fenerbahçeli olduğu için çocuk fenerbahçeli oldu. ne yapsın kadın? evlatlıktan mı reddetsin çocuğunu? hoş zaten fenerbahçeli olsa ne olacak, niye küfrediyosun arkadaşım tanımadığın bilmediğin insana. bir diğer katılmadığım nokta niye annelere küfrediliyor da babalara küfredilmiyor. oysa türkiye'de çok büyük bir yüzdeyle çocuklar babalarının yönlendirmesiyle takım seçiyorlar. bence suç babaların yani. aslında yine tanımadığımız adamlara küfretmek saçma. ben direk fenerbahçe'ye küfrediyorum. kendisi tüzel bir kişilik olduğundan cinsiyeti yok, annesi yok, babası yok, ona küfrettim diye sinirlenemez çünkü bilinci yok. bence temiz iş yani. illa deşarj olmak için küfrediyorsanız ki biz türküz ederiz, direk fenerbahçe'ye edin.
 • bunu yazanin hiç mi fenerli arkadaşı yok , hiç mi sevdigi yok gibi anlamsiz yorumlara maruz kalan kisaltmadir. bu sloganı küfür sanan bazı hümanist arkadaşlar ; '' seni sevmeyen ölsün '' diye tezahürat yaparken , galatasaray'li olmayan ve galatasarayi sevmeyen hiç mi tanidiklari sevdikleri eşi dostu yok? onlarin gebermesini istemek daha mi masum? bunlarin hepsi birer slogan ve reel anlamlariyla dusunulmemelidir.

 • bu tezahürata "sizin hiç mi fenerbahçeli arkadaşınız, akrabanız yok" mantığıyla yaklaşanları gerçekten anlamıyorum. "piç" veya "orospu çocuğu" laflarının yeri geldiğinde olumlu anlamda kullanıldığı bir ülkede yaşıyoruz. sen hiç herhangi bir fenerbahçe maçında rakip tribünlere dönerek "hepiniz orospu çocuğusunuz" diye bağırmadın mı arkadaşım? o fenerlilerin içinde belki senin en yakın arkadaşın, belki kuzenin, belki işyerinde yanındaki masada çalışan adam da var. sen öyle dedin diye orospu çocuğu mu oldu? benim eşim, kayınbiraderim ve eşimin tüm ailesi fenerbahçeli ama bunu söylediğim zaman aklıma hiç kayınvalidem gelmiyor, gelmesi için ruh hastası olmam lazım. böyle şeylere takmayın. ha, sen bunu düşüncesiz buluyorsan söyleme, ama söyleyenlere de laf giydirme çabası içinde olma. son olarak,

  n.k.f.v.a.s.
 • bu mottonun şahsımla ilgili gelişimi şöyle olmuştur:

  mağlubiyetle kapanan bir fenerbahçe maçımız sonrasında;
  fenerli enişte1:lan staywithus, geçmiş olsun nasıl yendik?
  staywithus*: olsun şampiyon oluruz. önemli olan o.
  fenerli enişte2: olm bi yenemiyonuz bizi. bak gel fenerli ol.
  s: yekyaaa, rerererarara galatasaray galatasaray cimbom bom.
  enişte1: lan niye sinirleniyon (yavşak bir gülümsemeyle)
  s: ya allam ya
  enişte2: aha ağlıcak gene (daha yavşak ve daha salak bir gülümseme)
  s: (bkz: nkfvas vol.1)

  galibiyetle sonuçlanan bir fenerbahçe maçımızdan sonra:
  staywithus*: şampiyon cimbombomum ne istersen iste bizden...
  fenerli arkadaş: lan biz sizden daha çok şampiyon olduk, sizi daha çok yendik.
  s: lan sığır, koymadık mı daha dün gece? küçük takımsınız, biz avrupa'yı hedefliyoruz, bekle uefa geliyo bu sene.
  fenerli arkadaş2: biz size hep koyuyoz. bizim stadımız, taraftarımız daha iyi. (göklerde yıldızmış gönüllerde ay diye başlayan beyinsizce hazırlanmış tezahüratı söylerler.)
  s: (bkz: nkfvas vol.2)

  galibiyetle kapanan bir başka fenerbahçe maçı sonrasında;

  staywithus(yatılı lisede): çıkın lan ortaya fenerliler. fare deliğinde misiniz? konuşuyodunuz nooldu? hani sikiyodunuz? koyarız böylee. şampiyon fener, en büyük fener, güldürmeyin ulan ibneleer.
  fenerbahçeli olan 5 arkadaş *: pata küte, çat çut.
  s: lan amk çocukları tek tek gelin. (bkz: nkfvas vol.3)

  (bkz: 14 mayıs 2006 denizlispor fenerbahçe maçı)
  bu sezon zaten komple (bkz: nkfvas vol.4)

  http://www.youtube.com/watch?v=TxNAf5spGIs
  (bkz: nkfvas vol.5)
  ...

  günümüzde de;
  123413 senedir yenemiyonuz balonu, 10 yaşındaki veletin samsun maçında kameraya eliyle 6-0 yapma saçmalığı, aziz yıldırım babamızdır ve şike yapmamıştır yalancılığı, cemaatin oyunları bunlar paranoyası, tapeler sahte gerçekten inşaat ve tarla konuşmalarıymış onlar ümitsizliği, siz de şike yaptınız çamurculuğu, elimizden zor kurtuldunuz * yüzsüzlüğü, kafasını yardığı adamları protesto etmek için alnına bant yapıştırma utanmazlığı, hasan elini kesmiş alnına sürmüş çirkefliği...

  ve daha aklıma gelmeyen binlercesi. (nkfvas vol.52134)

  işte bu yüzden bu mottoyu destekliyorum, arkasındayım, söylüyorum da. stadda da o halı gibi asil atkıyı ne zaman görsem yanına gider fotoğraf çektiririm. bu mottoyu söyleyen herkesin tıpkı benim gibi, birçok fenerli akraba ve yakını olmasına rağmen bu sözü söyleyecek noktaya geldiği bir süreç olduğuna inanıyorum ve tabi ki, kimsenin onun bunun bilmem kaç yaşındaki annesiyle ilgili bir fantezisi olmadığını da düşünüyorum. o yüzden bu efsane mottoyu doğru veya güzel bulmayanlara saygılıyım ama her fırsatta söylemekten geri kalmamam konusunda aynı saygı ve anlayışı da onlardan beklerim.
 • tahammül edemediğim rezil slogan. tuttuğum, gönül verdiğim verdiğim takım taraftarlarınca dile getirilmesi bir utanç sebebi.

  ekleme : küfür etmeye karşı falan olan bir tip değilim, fenerbahçe'ye küfretmek en zevk aldığım şeylerden biri ama bu tezahüratı yapınca tanıdığım ve sevdiğim fenerbahçeliler aklıma gelince kendimi kötü hissediyorum nedense. benim sevmeme sebebim bu. *