resim
Nihat Özdemir
Görev:Başkan
Takım:Türkiye
Yaş:71
Uyruk:Türkiye
 • 493
  2018-2019 sezonu için "rize-galatasaray ve galatasaray-rize maçlarında hatalar olmuştur" demiş.

  peki galatasaray-konya, galatasaray-fenerbahçe, beşiktaş-galatasaray, fenerbahçe-galatasaray vs neden bahsetmemiş.

  hakemlere net mesaj veriliyor.

  aynı şeyi fikret orman da yaptı. bülent yıldırım ve suat arslanboğa üzerinden mesajlar verildi.

  kimse kimseyi kandırmasın! 23. şampiyonluk yolunda başımıza gelecekleri görebiliyoruz.

  fenerbahçe'nin şampiyon olması için her şey yapılacak bu belli oldu.

  bir de bein sports ile galatasaray arasındaki gerilimi bitirmek istiyormuş.

  yok ya?! taraflı yayıncılık yapacaklar, her fırsatta galatasaray aleyhine algı yapacaklar, şampiyon olacak olan takımdan tek oyuncuya ödül vermeyecekler sonra da iltimas mı bekleyecekler?

  mustafa cengiz geri adım atarsa büyük hayal kırıklığı yaşatır. önce bein sports akıllı olacak.
 • 1012
  (bkz: 6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçı)

  --- alıntı ---

  nihat özdemir: "derbide aşı yaptırmış 150 sağlık çalışanı vardı. bu uygulama derbiye özel deneme amaçlı yapıldı. olumsuz olaylardan dolayı bir daha tekrarlamayacağız."
  --- alıntı ---

  ne güzel istanbul.

  maçı seyircili oynat, sonra bir daha tekrarlatma.

  gördük sağlık çalışanlarını. maşallah hepsinin ağzı bozuk. fb genel kurulunda ne çok sağlık personeli varmış?!
 • 520
  bir tane babayiğit yok mu ya bu adam(!)ın karşısına çıkacak "hangi kamuoyuymuş o canım ağam" diye soracak?

  kim rahatsız oldu ulan, iki üç tane şaklabansınız sadece sınır gelmesini savunan. kim ya hangi beyinsiz güruh yabancı sınırı savunuyor?

  ulan bu kadar önemliyse maç öncesi istiklal marşını oyuncuların okuması öğretelim okusunlar aq.

  istiklar marşı da istiklal marşı.

  ulan insanı aşık olduğu milli marşına bile düşman edeceksiniz haysiyetsiz herifler.
 • 591
  https://twitter.com/...664045642866688?s=19

  12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçından sonra katıldığı televizyon programında rahmetli mehmet ali birand'a "galatasaray'ı affetmeyeceğim" diyen o günkü fenerbahçe başkanvekili, bugünün tff başkanı.

  demek ki bu adamın bütün kuyruk acısı, bize olan tüm kini ve nefreti stadlarında kupa kaldırdığımız 12 mayıs 2012 gününden geliyor. muhtemelen o kupayı kaldırdığımız anın görüntüsü hâlâ rüyalarını süslüyor olmalı. o günü hiç bir zaman unutamamış olacak ki adam federasyon başkanı olur olmaz bizden 12 mayıs'ın intikamını almaya başladı aklınca.

  "galatasaray'ı affetmeyeceğim" sözünü sarf edebilmiş bir insanın, tarafsız olması gereken bir makamda nasıl oturabildiğine kafam basmıyor benim.
 • 523
  yavaş yavaş ağzındaki baklayı çıkarmaya başlayan fanatik fenerli tff başkanı.

  önce şenol güneş bunun ağzından yabancı oyuncu sayısı ile ilgili konuştu, şimdi de kendisi. yarın rıdvan'ı ve diğerleri de başlar goy goya.

  hele bir de galatasaray dolu dizgin gider ve şampiyon olacak olursa hemen apar topar değişir sistem.

  hiç bu kural esnetildikten sonra avrupa'ya giden oyuncuların fazlalığından falan bahsetmezler.

  anca istiklal marşı muhabbeti. sanki çok saygınız var da milli değerlere?!

  galatasaray ile diğerleri arasındaki makas açılmasın diye bir taraflarını yırtacağı günler yakındır.
 • 635
  --- alıntı ---

  "fatih terim'e verilen bir ceza var. maç sonu açıklamalara verilen cezalar ağırlaştırılacak mı?"

  nihat özdemir: "bu konular hakkında bazı önemli kararlar alacağımızı tahmin ediyorum. futbolun marka değerine zarar verecek olan her konunun üzerine gitmeye kararlıyız"

  "cezalarda ağırlaştırma olacak mı?"
  tff başkanı nihat özdemir: "cezaları ağırlaştırmak değil. aynı olay birkaç defa tekrarlandığı zaman bazı kararlar almayı düşünüyoruz."

  --- alıntı ---

  bu ülkede, senin çalıştığın kulüp de dahil olmak üzere takımlar uefa'dan şike cezası aldı, ırkçılık yapıldı, başkan vekili olduğun kulübün taraftarı stadı yakıp polis arabalarını devirdi ve kimler kimler neler söyledi de ceza almadı kime göz dağı veriyorsunuz? 30 milyon taraftara sahip, ülkemizde ve avrupa'da en başarılı kulüp olan galatasaray'la ilgili konuşurken önce geçmişinizi temizleyip ağzınızı yıkamanız gerekiyor.

  söylediği sözleri dinlerken dehşete kapıldım. ne yapabilirsiniz göreceğiz bakalım çapınızı.

  https://www.cnnturk.com/...rar-verdirtmeyecegiz
  http://www.milliyet.com.tr/...si-duzenledi-1708930
  https://www.sabah.com.tr/...ir-agladi-ve-aglatti
  https://t24.com.tr/...alanina-dondu,203759
  https://www.cnnturk.com/...n-bugune-sike-davasi
  https://www.ntvspor.net/...3204c873cc3eb4266a3f
  https://www.bbc.com/...3/08/130830_besiktas
 • 1032
  --- alıntı ---

  nihat özdemir: "fenerbahçe-galatasaray derbisinde tribünde tamamı koronavirüs aşısı yaptırmış 150 sağlık çalışanı vardı. bu uygulama derbiye özel deneme amaçlı yapıldı ancak maç sırasında yaşanan olumsuz olaylardan dolayı bir daha tekrarlamayacağız."

  --- alıntı ---

  (bkz: şark kurnazı)
  fenerbahçe ile kafa kafaya vermiş, plan yapmış beyler, içeri sağlık çalışanı diye amigoları doldurup akılları sıra oyunu, hakemi, galatasaray takımını baskı altına alacaklardı.
  bunlar sanıyor ki bir kendileri akıllı, alem aptal. ama işte bir de şu var;
  (bkz: ilahi adalet)
  (bkz: 6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 1013
  --- alıntı ---
  nihat özdemir: "derbide aşı yaptırmış 150 sağlık çalışanı vardı. bu uygulama derbiye özel deneme amaçlı yapıldı. olumsuz olaylardan dolayı bir daha tekrarlamayacağız."
  --- alıntı ---

  açık açık milletin aklıyla dalga geçen federasyon başkanı. saçma açıklamasını geçtim, sağlık çalışanları olarak daha sadece ilk doz aşıyı vurulduk. ikinci doz aşıyı vurulmadı daha kimse. ilk aşıdan 28 gün sonra ikinci doz vuruluyor ve ikinci dozdan 15 gün sonra antikor oluşuyor. yani diyelim ki gerçek sağlık çalışanlarını maça almaya karar verdin, bunun için de en erken mart başını beklemen lazım. bu maçta böyle bir uygulamaya izin veren herkesin pandemi sürecine ihaneti söz konusu.
 • 522
  memleket satılırken ağzını açmayan ama ucuz milliyetçiliği kimseye bırakmayan zihniyetin temsilcisi.

  sayın nihat özdemir bir de çıkıp milli piyangonun 1 senelik kazancı karşılığı demirören ortaklığındaki yabancılara devredilmesi, efes harabelerinin israillilere devri, kaz dağları katliamı hakkında açıklama yapsa da görsek vatanseverliğini.

  hayır kamuoyu da bu konularda yeterince oluşmuş durumda. ha ama birilerinin tavuğuna kış dicek cesaret var mı? tabiki de yok. kendisine verilen sufleyi okumuş bize fazla kaale almaya değmez.
 • 1112
  --- alıntı ---

  nihat özdemir: "28 şampiyonluk konusu hukuksal bir konu. kulüplerimizin herhangi bir haklarının da zayi olmamasını istiyoruz, bunun için şu anda çalışmalarımız devam ediyor, inşallah da en yakın zamanda buna karar vereceğiz."

  --- alıntı ---

  daha önce reddedilmiş bir başvuru için nasıl hukuksal altyapı oluşturacaksınız acaba ? her ne planlıyorsanız bedelini çok ağır ödersiniz ileride.
 • 627
  yılmadan, usanmadan, tekrar tekrar söyleyeceğiz. kendisi fanatik fenerbahçelidir, fenerbahçe eski asbaşkanı, ali koç'un eski çalışma arkadaşı ve galatasaray düşmanıdır. iktidarın bir numaralı müteahhidi olduğu için sırtını sağlam yerlere dayayıp, kurduğu kurullarla galatasaray'a savaş açmıştır.

  hepinizden nefret ediyoruz, hepinizin ne olduğunu biliyoruz, her kararınızda bit yeniği olduğuna eminiz ama seni de koruduğun o 700 milyon euro borcu olan kulübünü de üst üste koyacağız. o kulüp için bu yıl yolun sonu biliyoruz. kaderinizden kaçamayacaksınız!
 • 1033
  --- alıntı ---

  nihat özdemir: "derbide aşı yaptırmış 150 sağlık çalışanı vardı. bu uygulama derbiye özel deneme amaçlı yapıldı. olumsuz olaylardan dolayı bir daha tekrarlamayacağız."
  --- alıntı ---

  meali şudur. biz ne medyaya ne galatasaray’a hiç kimseye haber vermeden seyirci aldık, fener’in işine gelen bir durum bu. atı alan üsküdar’ı geçti bundan sonra tekrarı olmayacak.

  edit: sinirim geçmedi biraz daha yazacağım. ulan resmen takım kayırma bu. fenerbahçe’ye haber verilmiş, taraftar toplanmış sağlık çalışanı veya değil. öbür takım eşşek başı mı? verilen hakem kararlarından var kararlarından 1000 kat daha açık bir takım kayırma durumu var. bir de gizliden yapıyorsun. hadi diyelim aşı oldular diye aldınız insanları. ee bunun daha 2. fazı var. o 2. aşılamadan bile insanların koruma sağlayacağı kesin değil. onu geçtim sokağa çıkma yasağı var sözde. nefret ediyorum artık bu düzenden her şeyiyle nefret ediyorum.
 • 607
  https://twitter.com/...649455852437505?s=09

  ilgili videonun tff başkanı olmadan önce çekilmiş olması hiçbir şeyi değiştirmemektedir. kendisinin neden federasyonun başında olduğu, üyesi olduğu ve bir dönem ikinci başkanlığını yaptığı, ağır galatasaray kompleksi bulunan zırlak camiası tarafından da çok iyi bilinmektedir.

  hepinizin oyunlarını başınıza yıkıp bozacağız.
 • 1034
  --- alıntı ---

  "tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek. halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek"

  --- alıntı ---
  bu yazdığım 17 kazım 2020 kabine toplantısında alınan karar. aynı toplantıda hafta içi akşamları ve haftasonları yasakları kararları da alınmıştı.

  --- alıntı ---

  nihat özdemir: "fenerbahçe-galatasaray derbisinde tribünde tamamı koronavirüs aşısı yaptırmış 150 sağlık çalışanı vardı. bu uygulama derbiye özel deneme amaçlı yapıldı ancak maç sırasında yaşanan olumsuz olaylardan dolayı bir daha tekrarlamayacağız

  --- alıntı ---

  bu da sevgili tff başkanımızın bugünki açıklaması. tamamen keyfi aldıkları kararı, “deneme” kisvesi altında, kamuoyuna yedirmeye çalışmaları.

  yürütme oturmuş karar almış. tff olarak bu karara ters düşüyorsun bir. orda resimden saymadım ama 150 kişiden fazla adam var iki. etik değerlere inanıyorsanız kulüplerden izin almanız lazım üç. herşeyi geçtim, insan canıyla oynuyorsunuz dört.

  sonra, dalga geçer gibi, aşı olan sağlıkçı falan diyorsun. deneme başarılı olsaydı, aşısı olan sağlıkçılar maçları izleyebilir mi diyecektiniz? bir de deneme nasıl oluyor? başarı kriteri ne? isimlere kimler karar verdi? bu adamlar sağlık çalışanı tamam ama, stada girişte özel izin mi alındı? izinleri kim aldı? bu aşı olayında millet bir aydır bağırıyor, ikinci doz aşı olduktan sonra antikor oluşumu olur diye. bu arkadaşlar ikinci dozu oldu mu? daha uzayıp gider bu. hatta sayın tff başkanının istifasına kadar gider. çünkü açıklamanın özrü kabahatinden büyük.

  galatasaray yönetimi, bu işin peşini kesinlikle bırakmamalıdır. mesele derbi değil. mesele, insan canı ve türk futbolu. çünkü her ikisinin yönetimi de keyfekeder iş yapan insanların alacakları kararlara bırakılamaz. yarın adam çıkar bir “deneme” daha der, stadı herkese açar. sonra kalkar sadece uruguaydan yabancı futbolcu gelebilir der, ligin anasını ağlatır. işin özü, bileğinin hakkı ile şampiyon olamayan takımı bir nevi “ittirmek” olduğu için, buralardan herşey beklenir.
 • 428
  --- alıntı ---

  yabancı sayısının artmasıyla süper lig ve spor toto 1.lig'de kalite yükseldi. yabancı sayısını kademeli olarak azaltmamız gerektiğine inanıyorum.

  --- alıntı ---

  mal beyanı.

  vallahi alenen taşşak geçiyorlar bizle. ya arkadaş, kalite yükseldi dedikten sonra... neyse amk, ihale zengini bir atanan için güzelim sözlük yazarlığımı yakmaya niyetim yok.
 • 1004
  umut ozan darıcı 29 ocak 2021 tarihinde hakkında şöyle bir yazı kaleme almış;

  --- alıntı ---

  fenerbahçe hisseleri elinde olan federasyon başkanı'na bir soru; geçmiş şampiyonluklar sayılırsa hisseleriniz değerlenecek mi?
  "dünya kamu ihalesi rekortmeni" nihat özdemir'in çok sevdiği kulübünün basın sözcülüğünü yapması için önünde hiçbir engel yok
  cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, 12 eylül 2010 referandumu öncesinde tüsiad'ı hedef alarak, “taraf olmayan bertaraf olur” diyerek, tüsiad'a hangi tarafta olmaları gerektiğini işaret etmişti. türkiye'nin şekil değiştirmeye başlaması ve pervasızlıkların had safhaya ulaşması, bu sloganın ardından daha da keskinleşti. o tarihten sonra hukukla bağlantısı kesilmeye çalışılan ülkede, kurumların da başlarına getirilen isimlerin geçmişleri, sicilleri, bağlantıları yok sayıldı. “taraf olan” herkes, kim olduğuna bakılmaksızın seçim görünümlü atamalarla ülkenin kurumlarına tek tek yerleştirildi.

  elbette, sporda da her şeye hâkim olma duygusu kendini gösteriyordu. gezi döneminde taraftarlardan yükselen açık tepkinin ardından futbol da şekillendirilmeye ve tek elden yönetilmeye başlandı. o yüzden de sicilinde evrakta sahtecilik bulunan yıldırım demirören'le başlayan türkiye futbol federasyonu başkanlığı görevine, sicilinde muhafız alay komutanlığı binası yapımında devleti 1 trilyon liradan fazla zarara uğratmaktan hakkında dava açılan ve “mavi hat” operasyonunda "ihaleye fesat karıştırmak", "rüşvet vermek" ve "çıkar amaçlı suç örgütüne yardım etmek" suçlarıyla gözaltına alınan, ortağı tutuklanan ama kendisi serbest bırakılan nihat özdemir getirildi.

  bugünlerde muhalefetin “5'li çete” diye adlandırdığı grubun içinde bulunan nihat özdemir'in sahibi olduğu limak holding, 49 milyar dolarla dünyada kamudan en çok ihale alan şirket olarak göze çarpıyor. tabii buna bir de, son 10 yılda en çok vergiden muaf tutulan şirketler arasında yer aldığını da eklemek gerekir.

  tek bir sözünü bile yerine getiremedi
  böyle bir ismin muhabbet kuşu sevenler derneği'ne bile alınmaması gerekirken, türkiye futbol federasyonu başkanlığı'na getirilmesi büyük bir skandaldır. ama tabii 20 günlük yargıtay üyeliğinden anayasa mahkemesi'ne “süper mario” gibi zıplayanların olduğu ülkede çok da fazla konuşulmuyor.

  geçmişi bir tarafa bırakıp, icraat boyutuna bakacak olursak, nihat özdemir'in ülke futbolu için daha da facia bir isim olduğunu görmek mümkün. geldiği günden bu yana açıkladığı tek bir kararı bile uygulayamadı.

  yabancı sayısı rafa kalktı
  2020-2021 sezonu başında “yabancı sayısını düşüreceğiz” dedi, sezonun ortasına gelindiğinde, sahaya yabancısız çıkamaz hale gelen bazı takımlar için, sayının 16'da kalacağını açıkladı. oysa çok değil, bir sezon önce, sahaya 11 yabancıyla çıka takımlar için “istiklal marşı'nı kim okuyacak?” tartışmaları yürütülüyordu.

  harcama limitlerine ne oldu?
  türkiye'deki statların zeminlerinin pek çoğundan daha iyi patates tarlaları var ama futbol federasyonu, bu konuda hiçbir şey yapmış değil.

  harcama limitlerine sıkı sıkıya bağlı kalınması konusunda uzun uzun toplantılar yapıp, ilk fırsatta harcama limitleri gevşetildi.

  başında bulunduğu federasyona bağlı milli takım, küme üstüne küme düşüyor ama nihat "bey"in bu konuda hiçbir endişesi yok. ne de olsa, futbol ona, onun futboldan olduğu kadar uzak.

  mahalli başarıları şampiyonluk sayma çabası
  peki nihat özdemir ne yapıyor? kendisi fenerbahçe'nin basın sözcülüğü görevini yürütüyor, mahalli liglerde 3-4 maç yapılarak elde edilmiş kupaları, şampiyonluktan saydırmak için çabalıyor, fenerbahçe'ye transfer olmuş bir futbolcu için “mutlu” olduğunu anlatıyor.

  önce şu kupa meselesine gelmek lazım. temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp kamuoyuna sunulan “geçmiş şampiyonluklar” meselesi, kabak tadı vermeye başladı. nihat özdemir, kabağın tadını çok sevmiş olacak ki, hukukçu arkadaşlarına konuyu incelemeleri için talimat verdiğini açıkladı.

  geçmiş "şampiyonluklar" biraz iddialı
  iddia ve savunulan şu; dünyanın bütün liglerinde geçmiş şampiyonluklar sayılıyor, peki türkiye'de neden sayılmıyor?

  sayılmıyor çünkü, kendilerini haklı çıkartmak için başka ligleri örnekler verenlerin görmezden geldiği; o liglerde bir sezon oynanmışken, fenerbahçe'nin istediği şampiyonlukların 3-4 maçla kazanılmış kupalar olduğudur.

  hak ettiklerini düşündükleri ve nihat özdemir'in de “geçmiş şampiyonluklar sayılsın” dediği başarılardan birkaçı şöyle;

  1933 yılında fenerbahçe, adapazarı iy'yi 12-0, bursa sanatkaran'ı hükmen, gençlerbirliği'ni 4-1, trabzon idman ocağı'nı 3-0, izmirspor'u yenmiş ve şampiyonluk olarak sayılsın isteniyor. bu maçlar sadece 20 gün içinde oynanmış.

  1935 yılında çanakkale türkgücü'nü 8-0, balıkesir spor yurdu'nu 5-1, adana torosspor'u 9-0, altınordu'yu 3-1 yenmiş ve şampiyonluk olarak sayılsın isteniyor. bu maçlar 14 gün içinde oynanmış.

  1944 yılında fenerbahçe, harp okulu'nu 2-1, göztepe'yi 5-1, mersin idman yurdu'nu 4-2 yenmiş, toplam 4 günde 3 maç oynanmış ve şampiyonluk olarak sayılsın isteniyor.

  üstelik bu tarihlerin tamamında başka ligler var ve başka şampiyonlar da var ama istenen sadece belli bir ligin şampiyon sayılması. sürekli kendine özel muamele yapılmasını isteyen bir kurum ve o kurumun ikinci başkanlığını yapmış olan federasyon başkanı da, bu isteğin yerine getirilmesi talebini dillendiriyor.

  fenerbahçe hisseleri elinde olan federasyon başkanı!
  son noktada bir hatırlatma yapmakta fayda var. devletin resmi ajansı olan anadolu ajansı 26.02.2016 tarihinde bir haber paylaştı. haberde fenerbahçe futbol a.ş'nin sermayesini 25 milyondan 29 milyon liraya artırdığı ve 76 milyon 520 bin 400 tl'lik hisse satışı gerçekleştirdiği yazıyordu.

  hisse alımı yapan kurumlar arasında 3. sırada yer alan limak inşaat sanayi ve ticaret a.ş. 72 bin 821 lotla üçüncü sırada yer alıyordu.

  yanıt bulması gereken sorular
  her ne kadar yeni türkiye'de sorular yanıtsız kalsa da, sormakta fayda var:

  öncelikle bu hisseler halen limak holding tarafından elde tutuluyor mu?

  fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısının 28'e çıkmasıyla birlikte hisse değerlerinin artması limak'ın sahibi nihat özdemir'in servetinde kayda değer bir artış sağlayacak mıdır?

  basın sözcülüğü görevi sizi bekliyor
  bein sports'ta bir satın alma müdürü için dünyayı ayağa kaldıranların bu konuda ne düşündüklerini merak ediyorum. ülkenin futbol federasyonu başkanı'nın, renklerine gönül verdiği kulübün hisselerini satın alıyor.

  buna normal bir durum olarak mı bakacağız? hiçbir şey olmamış gibi üç maymunu mu oynayacağız? bunun adı utanmazlıktır, bunun adı yüzsüzlüktür. her gün televizyonlarda yalanlar savuran medya şarlatanlarının, bunlar hiç yaşanmamış gibi davranması da terbiye yoksunluğundan başka bir şey değil.

  "dünya kamu ihalesi rekortmeni" nihat özdemir'in çok sevdiği kulübünün basın sözcülüğünü yapması için önünde hiçbir engel bulunmuyor. o zaman isterse 72 bin lot değil, 720 bin lotluk fenerbahçe hissesi de alabilir.

  ama eğer zerre hakkı olmadan o koltukta oturmaya devam etmek istiyorsa, tarafsız davranmaya başlaması gerekiyor. çünkü futbol, sicili kabarık, geçmişi şaibeli insanlar tarafından yönetilmeyecek kadar güzel bir oyun.

  --- alıntı ---