resim
Nicolò Zaniolo
Takım:Galatasaray
Mevki:On Numara
Yaş:23
Boy:1.90
Uyruk:İtalya
 • 799
  takıma alışmak ve yeteneklerini sergileyebilmek için ihtiyacı olan maç temposuna henüz erişemeyen yıldız futbolcumuz. yakın tarihli üst üste 4-5 maç oynayabilse muhtemelen şu anda yapılan olumsuz yorumlar tersine dönecektir. form durumu olarak kendi yeteneğinin ve potansiyelinin çok altında olmasına rağmen ligde aldığı kısıtlı sürede oldukça etkili işler yapmış ve takıma +3 puan kazandırmıştır. evet beklentiler çok yüksek ama biraz sabretmemiz gerekecek. ayrıca henüz ideal hücum hattımız ile antrenman bile yapamadığını da hatırlatmak gerekiyor (kerem-mertens-zaniolo-icardi). futbolcularımızı birden gömmeyelim, birden de yüceltmeyelim, sakin olalım ve biraz sabredelim.
  (bkz: 26 mart 2023 qarabağ fk galatasaray maçı)
 • 800
  mevcut haliyle ilk 11 oynamamasi gereken futbolcu. son 20-25 dakika girip tempo kazandiktan sonra 11'e ilk yazilacak futbolcu kendisi olacaktir. fakat mevcut fizik ve form durumuyla 11 oynamasi bize ve kendisine zarar verebilir.
  bunlarin tamamindan bagimsiz olarak turkiye'ye bu yasta gelmis en ust duzey oyuncudur. kendisini almis olmamizs halen inanamamaktayim.
 • 801
  söylenildiği gibi sene sonunda 35 milyon euro falan veren varsa direkt satılsın. "form geçici, klas kalıcıdır" denir ya şu an formsuz gözüküyor ama ne kadar klas ben ondan emin değilim. kendisinin oyun aklı da beni biraz gerdi açıkçası. topu gereksiz zorlamaları ve yapacaklarının tahmin edilebilirliği, gereksiz faulleri falan bana pahalı bir barış alper yılmaz izlenimi veriyor. icardi de ilk geldiğinde bir istanbulspor hazırlık maçı oynamıştı ve koşamıyordu bile topa ancak her haliyle o klaslığını belli etmişti. alıcısı bu paralara hazırsa satılsın, daha verimli oyuncular buluruz ve çarkı döndürürüz.
 • 802
  daha önce de net şekilde söylediğim ve hala üstüne basa basa söylediğim üzere maliyetinden ötürü ilk 11 oynatma baskısı olursa şampiyonluktan olabiliriz. ileri uçta kerem-mertens-rashica-icardi ile yakaladığımız harika bir oyun vardı. maça göre barış veya yunus'un oyuna girererek desteklediği bir sistem kurmuştuk. şimdi hem mertens'in yokluğu hem de zaniolo'nun fizik ve mental olarak hazır olmayışı hücum gücümüzü çok geri götürüyor. 26 mart 2023 qarabağ fk galatasaray maçı hazırlık maçında okan hoca çok net şekilde görmüştür diye düşünüyorum. mevcut form grafikleriyle rashica'yı kesip zaniolo'yu 11'e yerleştirmek şampiyonluktan eder. aman diyim.

  kendisinin gelişine ben de çok sevindim ve hazır olduğunda harika bir futbolcu olduğunu biliyorum. ama hem içinde bulunduğumuz kirli düzende, hem de ligin şu son düzlüğüne girdiğimiz haftalarda maalesef en ufak hata yapma şansımız bulunmuyor. en garantiye oynayıp, 0,5-0 dahi olsa maçları kazanmamız gerekiyor.
 • 804
  galatasaray sözlük futbol ulemaları tarafından kellesi alınmış futbolcu. adam geleli daha 2 ay olmamış vs. hikaye tabi. gelir gelmez çılgın atması, attırması gerekiyordu. bazen bu sözlükte yazılanları hayretle takip ediyorum. 14 maçlık seri biter, okan hoca yanlış 11ile çıkmıştır, yanlış oyuncu değişiklikleri yapmıştır. icardi magazin adamı olur bonservisi alınmasınlar başlar. italya'nın altın çocuğunu 23 yaşında getirirsin ki bu adamdan ne alacağın az çok bellidir, hemen gönderilmeli, maça yedek başlamalı, çok sert, bencil, hede hödö. galatasaray yapısı gereği başarızlığa tahammül edemez evet ancak bu kadarı çok fazla.
 • 806
  fenerbahçe taraftarı joão pedro'dan sezon başından beri hiçbir verim alamazken eleştiride bulunmuyor fakat bu adam daha iki resmi maçta 45'er dakika forma giyip 1 gol atmasına rağmen yerden yere vuruluyor. anladım ki şuanda messi bu kadroda olsa ilk gol atmadığı maçta yerden yere vurulur bizim camiada.

  yıllarca belhanda'yı beğenenler zaniolo beğenmiyor, şaka gibi... erden başkanım çek oradan serdar dursun, bizim taraftar biraz kanser olsun da aklı başına gelsin.
 • 807
  iki üç maç sonra burada herkes hakkında şarkılar söylemeye başlayacak. henüz hazır olmayan bir oyuncuyu bu denli eleştirmek normal değil.

  savunmaya hiçbir zaman üst düzey katkı vermeyecek ama bu adam beğenilmediği 26 mart 2023 qarabağ fk galatasaray maçında bile gösterdi ki bir anda kilidi açabilecek işleri çok kolay yapıyor. fiziği oturunca her maç golü veya asisti var.
 • 808
  fiziksel olarak kendini toparlayana kadar kurtarıcı olarak değil rahat götürdüğümüz maçlarda kendisini ısındırmak için oynatmamız gereken halis muhlis dünya yıldızımız. eğer sezon sonu söylenen ayrılık yaşanırsa elde edilecek bonservis gelirine rağmen kendisini doyasıya izleyememenin burukluğu oyuncuyu bugüne kadar takip edenleri fazlasıyla esir alacaktır. işin psikolojik kısmına ise değinmeye gerek yok zira bu konuda parmakla gösterilen bir camiayız malum.

  (bkz: florya’nın suyu)
 • 809
  ben de dahil olmak üzere galatasaray taraftarlarının çoğunluğu tarafından en azından henüz galatasaray seviyesinde görülmeyen yıldız oyuncumuz. gerek fiziksel eksiklikleri gerek defansif yardım eksikliği ile oyuncunun bu kadar kısa sürede çok büyük bir sıçrama yapıp yaz transfer döneminde 30 milyon euro üstü bir bedelle transfer olmasını beklemek çok büyük hayalcilik diye düşünüyorum.

  yavaş yavaş takıma alıştıra alıştıra önümüzdeki sezon da mertens'in bir yaş daha yaşlanmasıyla o bölgenin yeni oyuncusu haline gelebilir.
 • 810
  ocak ayı transfer döneminde takımımıza katılan wonderkid'imiz.

  sürekli sert oynamasıyla eleştiriliyor, hatta bu konuda çarmıha bile geriliyor. bu eleştiriyi yapanlar, bu oyuncunun italya ligi gibi dünya'nın en sert liginden, üflese düdük çalınan bir lige geldi. alışması zaman alacaktır.

  yaptığı müdahaleler gereksiz değil, aslında normaldir fakat bizim ligimizde top oynatmak yerine zırtta bir düdük çalan hakemler olduğu için "gereksiz faul yapıyor, sert oynuyor" diye yaftalanması normal.

  alışacaktır, alışınca açılacak ve takımı da üst seviyeye çıkaracaktır. kendisine güvenim tam.

  edit: fizik kondisyon olarak bayağı aşağı seviyelerde. bunu toparlaması lazım. bu oyuncu uzun süredir futbol oynamıyordu. bu bilgi apaçık ortadayken transfer edildi. kendisi de italya, ingiltere gibi üst segment liglere gitmek isteyen bir oyuncu. bunun için de çabalayacağına inanıyorum ama bu seviyeyle transfer olması imkansız. en az 1 sene daha galatasarayımızda top koşturacağını düşünüyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın