• 1
  bir entry silme gerekçesi.

  sözlük kurallarında şu şekilde tanımlanmıştır:

  nefret söylemi

  a) bir kişi ya da zümreye, toplumdaki azıklıklara, farklı kimliklere; ait olduğu kimliği, inancı, politik görüşü, cinsiyeti ya da cinsel yönelimi gibi nedenlere saldıran; ırkçı nefret, yabancı düşmanlığı ve hoşgörüsüzlüğe dayalı türlü nefret biçimlerini yayan, savunan, haklı gösteren ya da buna teşvik eden her tür ifade biçimi galatasaray sözlük’te nefret söylemi olarak tanımlanmıştır. bu tarz ifadeleri içeren yazılar galatasaray sözlük’te “nefret söylemi” sebebiyle silinir.
 • 4
  moderasyonun katılmadığı fikirler karşısında uyguladığı ceza kesme yöntemi. madem öyle daha öncede belirttim, şimdi de üzerinden geçiyorum. moderasyon yazılacakları belirlesin, her gün için 20-30 kişi seçsin bizde onların yazdıklarını copy-paste yapalım. zira farklı bir fikre kimsenin tahammülü yok. lafa gelince de herkes akademik özgürlükten, düşünce özgürlüğünden dem vurur. karşılıklı muhabbet etmeye kalksan sana " düşündüğün gibi düşünmüyorum ama konuşma hakkını sonuna kadar savunuyorum zırvası çeker boktan boktan bahanelerle entryler silinebiliyor.

  aşağıdaki entry nefret söylemi sebebiyle silindi. arkadaş ya okuduğunu anlamıyorsun ya da silmek için bahane arıyorsun.

  --- alıntı ---

  kimse kusura bakmasın ama iki yüzlü taraftardır açık ve net. sen takım kötü oynayınca kendisine söveceksin, kendisi gönderilince de gönderenlere söveceksin. he amq he.

  mancini'nin oynattığı oyun malumun, kulübün içerisinde nasıl etkisiz bir eleman olduğunu anlatmaya gerek yok.

  herşeyden öte, beşiktaş sayesinde zar zor 2. olabildi ligde.

  ampirik ampirik transferlerle takımın içine tükürdü. süre almayan oyunculara 300-400bin euro ödedik.

  şimdi bu adam gidiyor sen ağlıyorsun, bence ağla çünkü türkiye kupası alındığı zaman da ben alıyordum sinirimden. kimse bana sus demedi ben de sana demiyorum.

  --- alıntı ---

  **fakatbunlar ise nefret söylemi dışında kalmıştır

  --- alıntı ---

  hayatımda bir insan için şöyle bir şey diyeceğimi tahmin etmezdim ama diyorum artık. ölüm haberini aldığımda sevineceğim şeydir. kendisine insan diyebilmek mümkün değildir.

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  gerçekten hiçbir canlının ölmesini istemem ama bu şahıs için farklı düşüncelerim var. çok cahilsin be emre, keşke ölsen. senin oynadığın maçları genç nesillere izletmemek gerekir. rtük ceza verse yeridir lig tv'ye. her maç ayrı bir vukuat. tiksiniyorum.

  --- alıntı ---

  kıstasınız nedir beyler?
  açıklayın aydınlanalım.
 • 5
  başlık: semih kaya

  --- alıntı ---
  kendisi söylenildiği kadar büyük galatasaraylı olsaydı bırakırdı futbolu ya da başka takıma giderdi. şahsen ben bu kadar yeteneksiz olsam galatasaray'a zarar vermemek için başka takıma giderim. ama işte izmirli değil mi her şey lafta.
  --- alıntı ---

  burak yılmaz, selçuk inan, semih kaya, emre çolak.... uzar gider bu liste. eleştiri sınırını aşıp da zarar vermekten, sinir bozmaktan başka hiç bir amacı olmayan kimi entrylerin sözlüğün akıl sağlığını koruması açısından bu kuralın denetiminden geçmesi lazım.