• 48216
  "şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor. 7 maç kaldı. hedefimiz 7 maçı da almak suretiyle şampiyon olmak. ben buradan büyük bir teşekkürü taraftarıma gönderiyorum. bugün ramazan. taraftarların bir kısmı oruçlu olmasına rağmen sahayı hınca hınç doldurdular. onlar büyük bir teşekkürü hak ediyor. onların desteğiyle şampiyonluk yürüyüşümüz de inşallah hedefine ulaşacak.

  gündem şampiyonluk yolundan başka bir yerlere gidiyor. bu gidişat da biz galatasaraylıları kesinlikle memnun eden bir gidişat değil. bugün şampiyonlukta çekiştiğimiz rakibimizin başkanı olağanüstü genel kurulda bizi hayretlere düşüren açıklamalarda bulundu. o kadar büyük bir kalabalığın önünde galatasaraylı başkan vekilimi tehdit ediyor. tehditin boyutu da öyle küçük bir tehdit değil, topyekün bir tehdit. bugün, yarın, bundan sonra nedir bu ya? biz nerede yaşıyoruz? hiç ülkenin huzurunu düşünmüyor musunuz? beraberce 60 milyon taraftara hitap ediyoruz. 60 milyon insanı provoke etmek suretiyle istenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyorsunuz? bu durumdan vazife çıkarsa birisi benim başkan vekilime bir şey yapsa çoluğu, çocuğu, ailesi var. tek başına aslanlar gibi dolaşıyor. başına bir şey gelse. bırakın onu geçmişte benzer olaylar yaşadık. trabzon’da daha taze olaylar yaşamışız. daha onun ateşi sönmeden tekrar tehditlere devam ediliyor.

  illa galatasaraylı bir yöneticinin değil, bir taraftarın öldürülmesi memnun mu edecekti seni? kendisine sesleniyorum, konuştuğun kelimeleri akşam gece yatmadan bir daha dinle. o tehditlere, o konuşma tarzına kesinlikle bizden aynı seviyede bir cevap gelmez. herhangi bir yorum getirmek istemiyorum. bir şampiyonluk için değer mi? bir can gitse, bir saldırı olsa. trabzon’da yaşadık. onun üzüntüsü bitmeden, onun tartışmaları bitmeden bir provokasyonla insanları tehdit eden, buradan da vazife çıkaracak insanlar olmasından dolayı çok üzgünüm. son derece üzgünüm. ben onun abisi yaşındayım. şunu bilsin ki şampiyonluklar öyle tehditle falan kazanılmıyor. şampiyonlar mertçe, delikanlı gibi sahada mücadele ile kazanılıyor. bunu bilmesinde fayda var." bu bir değil, iki değil benzer tehdidi federasyondaki bir toplantıda da yapmıştı. orada da aynı şekilde erden beyi tehdit etmeye kalktı. ben de oradaydım. gereken cevabı aldı yerine oturdu. ayıptır.

  baktığınız zaman kendisi eğitimli, yurt dışında okumuş çok önemli bir ailenin ferdi. yakışıyor mu? akşam konuşmasını bir daha dinlesin. sakin, bir akıl süzgecinden geçirsin ve yorumunu kendi kendisine yapsın. bu manada bizi zorlamasın. galatasaray spor kulübü yönetimi ve galatasaraylılar hiçbir zaman onun seviyesine inmeyecek.

  değerli arkadaşlar, söyleyecek çok şey var. burada en önemli vurgulanması gereken şey, ülkenin huzuru. 60 milyondan bahsediyoruz, ülkemiz zaten 85 milyon. 60 milyon insanı birbirine kırdırmaya yönelik cümleler duydum ben. bir ülkede bu kadar birliği, beraberliği tehdit eden bir konuşma olamaz. ben hiçbir spor adamından veya hiç kimseden böyle açık tehdit duymadım. başka bir sektörü çağrıştırıyor yapılan konuşmalar. acilen buradan cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. cumhuriyet savcıları hemen hareket etmeliler. bu konuşmanın, bu tehdidin cezasız kalmaması lazım. çok üzgünüm bir futbol adamı olarak, futbola hizmet eden kişiler olarak neyi konuşuyoruz? birbirimizi tehdit ediyoruz. bugün, yarın, gelecekte…

  siz yadıklarınızla topluma, spor camialarına yön veriyorsunuz. biraz bu konuya neşter atın. gidişatımız doğru ve iyi bir gidişat değil. cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. galatasaray olarak hukukun gereğini yapmasını bekliyoruz. bundan sonra bütün futbolseverlere itidal tavsiye ediyorum. geldiğimiz nokta çok kötü. sporu seven herkesin itidalli davranması ve kontrolsüz laflardan sakınması gerektiğini düşünüyorum. hepinize iyi akşamlar diliyorum."

  dursun aydın özbek
  galatasaray başkanı
  2 nisan 2024 galatasaray hatayspor maçı sonrası yapılan açıklama

  kaynak: https://www.galatasaray.org/...e-kazanilmiyor/55331
 • 48217
  “genel performanstan çok memnun değiliz. bunun nedenleri var. 17 gün aradan sonra maça çıktık. iç saha performansımızın altında kaldı. önde yapacağımız baskılar, rakibin üstünde kuracağımız üstünlük, ilk yarıda rakibimizin uzun topla gelmesini bekliyorduk. en büyük silahları buydu. beklediğimiz halde bu uzun topları atmalarına izin verdik. zaman zaman savunmamızın arkasına sarktılar. 1-0 sonrası genel kalitemizin artında işler yapınca ikinci golü bir türlü bulamadık.

  ikinci golü bulamayınca rakibe biraz güven veriyorsunuz. rakibe tekrar beraberlik şansını veriyorsunuz. maçın genelinde iyi bir iç saha performansı sergilemedik, kendi performansımızın altında kaldık. bunun daha iyisini yapmamız gerekiyor. oyuncular en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. bugün istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. istatistiksel olarak yine çok şut attık. şut isabet yüzdemiz düşük. 19 şutun 2’si kaleyi tutmuş. onun dışında topa sahip olmamız ve diğer şeyler olumlu gibi gözükse de lider galatasaray performansının altında kaldık. bunun üstüne çıkmamız gerekiyor. iyi bir kadroya ve oyunculara sahibiz. herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ama daha iyi olmalıyız.

  duran topta atan ve vuran çok önemli. maçtan bir gün önce hep çalışıyoruz. giren oyuncu ve oradaki parselizasyon çok önemli. son maçlarda çok etkili olduk. golü öyle bulduk. kaçırdıklarımız da oldu."

  rekor düşünerek değil kazanmak için çıkıyoruz. şimdi bir şampiyonluk hedefimiz var. 24. şampiyonluğu kazanmak istiyoruz. 5. yıldıza yürümek istiyoruz. üzerimde büyük bir sorumluluk var. bunun için oyuncularımızla birlikte çok çalışıyoruz. galatasaray’a yakışır şekilde başarılar elde etmek için çalışıyoruz. maçları kazandıkça rekorlar geliyor. geçtiğimiz sezon 14 maç üst üste kazanarak rekor kırmıştık. bu sene de iç sahada kazanma rekorunu da 19 maçla kırmış olduk. iç sahada kendi taraftarımızla muhteşem bir atmosfer oluşturuyoruz. taraftarımıza burada çok teşekkür etmem gerekiyor. galibiyetlerimizde onların da büyük payı var. oyuncularımın motivasyonu onlarla çok daha artıyor. hep beraber kırdığımız bir rekor oldu. sadece benim değil galatasaray camiasının rekoru. bu dönem ben çalıştırdığım için benim adım geçecek ama bu dönemde görev alan ekibim, futbolcularımız, stadı dolduran, bizi destekleyen taraftarlarımızla birlikte bir rekor kırdık."

  okan buruk
  galatasaray futbol takımı teknik direktorü
  2 nisan 2024 galatasaray hatayspor maçı sonrası yapılan açıklama

  kaynak: https://www.galatasaray.org/...in-calisiyoruz/55328
App Store'dan indirin Google Play'den alın