• 45126
  --- alıntı ---

  türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi hakemi fırat aydınus'tur. hatta sonuna bir sonsuz işareti de koyuyorum.

  alp pehlivan

  --- alıntı ---

  alp pehlivan'ın ilk defa bir şeyi bu kadar net savunduğunu gördüm. her zaman 'keskin köşesiz' konuşan kişi, fırat aydınus konusunda niye coştu anlamadım.

  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçını o kadar çığırından çıkarmıştı ki, 3 futbolcumuza 14 maç, teknik ekibe 15 maç ceza gelmişti, unutmadık.

  neyse sen sev, biz hiç sevmiyoruz.
 • 45129
  "kısa sürede 4 maç oynayacağız. bu maçlara kazanma hedefiyle konsantre olacağız. biraz karmaşık bir süreç bizleri bekliyor. uluslar ligi üzerinden arka kapı üzerinden avrupa şampiyonası’na katılmak mümkün. sezon sonunda milli maçlara konsantre olmak kolay olmayacaktır. beynimize yazılması gereken şu, avrupa’da şu an maçlara çıkma izni olan oyuncular ülkelerinin en iyi oyuncuları. ben de ülkenin en iyi oyuncularından biri olmak istiyorsam tatile gitmedim, bu akşamdan kampa başladığım için kendimle gurur duymalıyım. tatil yapmak için yeterince vaktimiz olacak, kasım ayında dünya kupası sırasında 4 hafta tatil olacak. biz de bu fikirle bu maçlara hazırlanacağız."

  "almanya’da schalke'de mehmet can aydın konusunu görüştüm. 3 ay sakatlık dönemi geçirdiği için bu kez milli takıma katılmama konusunda izin istedi. daha hazır gelmek istiyor. amdouni var onunla da iletişime geçtik, kendisi isviçre 21 yaş altı defterini kapatmak istediğini ifade etti ancak a milli takım antrenörü onu isviçre mili takımı’na dahil etti. işimizin zor olduğunu düşünüyorum. turgay gemicibaşı, klagenfurt’ta onu da izlemeye devam edeceğiz. yunus akgün’ü kasımpaşa karşısında izledim. 3-0 geriye düştüler. bu hal içerisinde her pozisyonda bu duruma kızdığını, topu istediğini, vazgeçmediğini ve bir golün bile başarı olarak görülebileceğini gösteren, olağanüstü mantalite gösteren tek oyuncuydu. bunlar türk milli takım oyuncusundan bekleyeceğimiz özelliklerdir. yunus o yüzden buraya davet edilmeyi hak etti."

  "tüm teknik direktörlere, başkanlara ve oyunculara şunu söyledim, sorunuz varsa kapım her zaman size açık. karşılıklı saygıyı yitirmeden iletişim kurmamız gerekiyor. doğru şekilde iletişim kurmayı başarırsak iyi sonuç çıkacaktır. burada ithamlar ve ifade ediliş biçimi beni mutlu etmedi. bizim antrenör ekibimizin içerisinde iki tane üst düzey takımları çalıştırmış ve sertifikalı antrenörlerimiz var. seviyeleri benimle aynı. orkun, konferans ligi’nde finalde oynadı, orta sahada hakan, dorukhan, salih özcan da var. o mevkide oldukça fazla oyuncumuz oldu. kanatta da aynı şekilde. burada istatistiklere girebiliriz ama açık konuşmak gerekirse bu tartışmayı emre mor üzerinden yürütmek istemem. kendisiyle iletişim halindeyim ve milli takım kapısını açık tutmak istiyorum. irfan can için de aynı durum geçerli. genç oyuncular üzerinden bu soruya yanıt vermeyeceğim. bir sorunuz varsa lütfen doğrudan bize gelin. bu konu münakaşaya dönüşmemeli."

  "yoga’yı ilk kez mili takıma getireceğiz, oyuncuların bundan memnun olduğunu söyleyebilirim. bunun ardından bir de zihinsel çalışma yapmak üzere koçlarla çalışacağız. burada oyuncuların kendilerini değerlendirmeleri ve takım ruhuna dahil ilk adımları atmak için bu koçla birlikte çalışacağız."

  milli takım teknik direktörü stefan kuntz

  (bkz: 4 haziran 2022 türkiye faroe adaları maçı)

  kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=_7LkHmvmEDc
 • 45134
  "hazırlamış olduğumuz ada, florya, columbus, mecidiyeköy, riva, kemerburgaz, spor salonu, tesisleşme reformu, hasnun galip, alt yapı reformu, yeni araziler gibi konuları kapsayan tüm projelerimizi, cuma günü galatasaray ailemize tüm detayları ile sunacağız. asıl amacımız, mevcut varlıklarımızın günün koşullarına göre en verimli şekilde değerlendirilmesi ve kulübün sürdürülebilir bir mali yapıya kavuşturulmasıdır. bunun yanında camiamıza yeni gayrimenkuller, yeni riva'lar, yeni florya'lar miras bırakmak istiyoruz."

  dursun aydın özbek
 • 45136
  biz 1. maça gittik ve güzel bir galibiyet aldık. fakat 2. maçta sadece galatasaray başkanının yerinin belli olmamasından başka sorunlar da yaşandı. birçok üye arkadaşımız tek tek oradan çıkarılmaya da yaşandı. anadolu efes başkanı ve yönetim kurulunun bu konuda böyle bir talimat verdiğini düşünmüyorum. herhalde oradaki organizatörlerin ilk maçtan duyduğu rahatsızlık etkili olmuş olabilir. üzücü olan kendilerinin avrupa'da almış oldukları ödülü ilk kutlayan takıma böyle yapılması. herhalde galatasaray'ın o seviyede böyle bir oyun oynaması beklenmiyordu. bu oyun bazı profesyonelleri rahatsız etmiş olabilir.

  burak elmas

  (bkz: 29 mayıs 2022 anadolu efes galatasaray basketbol maçı)
 • 45138
  galatasaray’ın geleceğine daha güvenle bakıyorum. belli konuda birlik-beraberlik anlayışının benimsendiğini görüyorum. bu durumdan çok memnunum. haziran 2021’de söylediğimiz doğrultuda böyle bir beraberlik havasının oluşması galatasaray camiası tarafından kabul gördüğünü düşünüyorum. dursun özbek ile metin öztürk’ün bir araya gelmesi umut verici. keşke eşref hamamcıoğlu da bu yapı içerisinde olsaydı.

  acil çözülmesi gereken 3 konu var. bir; finansal konular... para yönetimini doğru yapmak gerekiyor. ikincisi, tff seçimlerinin sağlıklı şekilde yapılmasına önayak olma. üçüncü olarak da basketbolda elde edilen başarıyı futbolda da dizayn etmek. basketbolda erden timur’u kutlamak gerekir. futbolda benzer bir adımın atılması gerekir.

  galatasaraylılar el ele verip bu karanlık günlerden çıkar diye umut ediyorum. kısmen de olsa galatasaray için bir ittifak kurulmasının çıkış yolu olacağı kanaatindeyim.

  ışın çelebi
 • 45140
  "riva'da galatasaray'a ait 154 villa var. bu villaların tanesinin ortalama rakamı 15 milyon tl. önce 130 milyon dolar para girdisi sağlanacak. bir sonraki etapta orman arazisi, okul vs. projeleri varmış. yani galatasaray totalde 300 milyon dolar bekliyor."

  "florya'da galatasaray'ın 20 dönüm arazisi var. 40 dönüm emlak konut'un. galatasaray yönetimi 40 dönüm araziyi alarak, onu 60 dönüme çıkartacak. 60 dönüme çıkarttıktan sonra totalde 9 milyar tl'ye denk getirecek rakamlar ortaya çıkacak."

  gökhan dinç
 • 45142
  mesut özil gelirken on binler uçağı takip etti. adamı da bir havaya sokuyorsunuz. ne oldu şimdi hava? şimdi havasını atan nereye kaçacağını şaşırıyor. çocuk da ne olduğunu şaşırdı. bak şimdi jesus için yine olacak aynı şey. siz ne sanıyorsunuz, futbol 9 bilinmeyenli denklem mi? kurallarla oynanan bir oyun. göreceksiniz jesus gelince o beklenen başarı olacak mı? çünkü bir kişinin yapacağı bir iş değil bu

  yılmaz vural
 • 45143
  fatih terim, allah ömür versin ölene kadar galatasaray’ın hocası kalabilir. kim böyle bir başarıya sahip? geçen sene fatih hocaya nasıl bir imkan sundunuz ki ondan ne beklediniz? gençleşti takım, ekonomiye göre takım kuruldu. fatih hoca da bunu sürekli telaffuz etti başından beri. beklenen başarıyı getiremeyebiliriz, bize bir zaman lazım bu çocuklarla diye söyledi.

  işler ters gidince taraftardan bir bağırtı geldi mi? gelmedi. orada bilemiyorum ne oldu. sergen yalçın gittikten sonra yine sergen yalçın diye bağırdılar. camiaların benimsediği antrenörlere böyle sabırsız davranmanın anlamı yok. bırak bir süre de başarısız olsun. hep sen mi şampiyon olacaksın?

  türkiye'ye baktığımızda bugün herkes futbolu bırakıp yarın teknik direktör oluyor. böyle söyleyince çocuklar da bazen bize güceniyorlar. benim derdim o değil kurallar. eğitim bir süreçtir. nuri şahin’e, emre belözoğlu’na, volkan demirel’e çok da yakışır teknik direktör olmak tabii ki. çok acele ediyorlar.

  türkiye bu imkanı veriyor. birçok arkadaşımız böyle yok oldu. dünyanın hiçbir yerinde b ve a lisansını birleştirip kimse kurs yapmıyor. bizim arkadaşlarımıza bu kursu yaptırdılar. 6 senede alacakları lisansı 15 günde verdiler. doğru değil bunlar. ben mesela nuri şahin’in bir maçtan sonraki demecini merak ediyorum. ondan duymak istiyorum. ancak sen çocuğu öyle bir duruma getiriyorsun ki sus, otur oturduğun yerde, sen demeç veremezsin ama teknik direktörsün. olmaz, onlara da günah. kurallaştırın bunları.

  mesut özil gelirken on binler uçağı takip etti. adamı da bir havaya sokuyorsunuz. ne oldu şimdi hava? şimdi havasını atan nereye kaçacağını şaşırıyor. çocuk da ne olduğunu şaşırdı. bak şimdi jesus için yine olacak aynı şey. siz ne sanıyorsunuz, futbol 9 bilinmeyenli denklem mi? kurallarla oynanan bir oyun. göreceksiniz jesus gelince o beklenen başarı olacak mı? çünkü bir kişinin yapacağı bir iş değil bu.

  jesus istediği kadar iyi antrenör olsun eğer oyuncuları iyi yönetemiyorsa, onları anlayamıyorsa, iyi yaklaşamıyorsa bir yabancının ülkede başarılı olması söz konusu olamaz. derwall'e 'bu ülkede ne öğrendiğini' sordum. 'bu ülkede başarılı olan dünyanın her yerinde olur oğlum' dedi bana. 'neden' dedim. 'bizim avrupa’da önce iş sonra insan gelir. burada önce insan sonra iş geliyor' dedi.

  bugün ismail kartal kardeşimizin türkiye’deki herhangi bir antrenörden üstünlüğü olabilir mi? bugün onun yaptığını, ortaya koyduğunu valerin ismael yapsaydı eğer ne olurdu biliyor musunuz süleyman seba’nın heykelinin yanına heykeli dikilirdi. 14 maçtan beri kaybetmeyen bir antrenörden bahsediyoruz. yabancı yapsaydı bunu bitti.

  böyle hitap ettiğim için özür dilerim ama zavallı çocuğa burada kal bile demiyorlar. işin bitti sen git. fenerbahçe şampiyonlar ligi’nde eleme oynayacak, ligi 2. bitirmiş. bu çok büyük bir başarı. ayıptır! benim için acıyor. 7 milyon 500 bin euro verecekler. 500 bin euro istesek sen ne istiyorsun derler. türkiye başka ülkeye benzemez. inşallah fenerbahçe başarılı olur tabii ki.

  türkiye ligi 20 takımlı olmak durumunda bana sorarsan. çarşamba, pazar oyna gerekirse. baba liglerin hepsi 20 takım. bir de bir sürü kupaları var arada. oynatmazsan çıkartmazsın oyuncu. 34 maç oynanan bir ligde geriye 18 hafta boş zaman kalıyor. niye 18 haftayı boş bırakıyorsun? futbolcu uzun tatil yapıyor. onu geri döndürmek için bizim anamız ağlıyor. küme düşsünler ama alttan 4 takım çıksın bence.

  yılmaz vural
 • 45145
  kampa iyi hazırlandık. sezon sonları her zaman zor geçer. bizim tek hedefimiz var. 4 maçı kazanmak istiyoruz. iyi hazırlanıyoruz. bu hedefe konsantre olduk.

  burak yılmaz uzun yıllar hizmet etti. kaptanımızdı ve gidişine üzüldük. ama yeni bir dönem başlıyor. hep birlikte en iyi yerlere gelmek istiyoruz.

  genç yaşta avrupa'ya çıktım. hayatımın en doğru kararıydı. her zaman avrupa hayalim vardı. umarım uzun yıllar avrupa'da oynarım. hedefim avrupa'da futbolu bırakmak. inşallah gerçekleşir. 3 ülkede oynadım. kendimi oynadığım liglerde geliştiriyorum. umarım bir sonraki sene daha iyi olur. artık kendimi daha güçlü hissediyorum.

  cengiz ünder
 • 45149
  galatasaray'ın geleceğini belirleyecek çok önemli günlerden geçiyoruz. kulübümüzün dertleri çok büyük ama biz zoru gördük diye boyun eğecek değiliz. çünkü galatasaray'ın şanlı tarihinde en zor anlarda bile mücadele etmek var. bu zor durumlardan herkesin kıskandığı başarı hikayeleri çok. ben, galatasaray'ın sorunlarını birbirimizle kavga ederek değil birlikte hareket ederek çözüleceğine inanıyorum. bunun için 1.5 yıldır adayları birleştirmeye çalışıyorum. 2021 seçim öncesi adaylarla görüştüm. 5 adaylı seçimin faydası olmaz, zararı olur dedim. çeşitli nedenlerle birleşme olmadı. 30 nisan öncesi de eşref hamamcıoğlu ve metin öztürk ile yine görüştüm. bu dakikadan sonra elimi taşın altına koymam gerekiyordu. bu çağrımı yeniledim. metin kardeşim büyük bir öz veride bulunarak, bu yolu birlikte yürümeyi kabul etti.

  benim bir tane amacım var. o da galatasaray'ı mali açıdan güçlü, sürdürülebilir sportif başarıya sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek. ekonomik durumun bozulması galatasaray'ı bazı mecburiyetlere itti. bunlardan en önemlisi bankalar birliği anlaşmasıdır. bu anlaşması o dönem gerekliydi. o dönem kulübün hareket alanını arttırmaya yönelikti ve iyi bir şeydi. bugün geldiğimiz noktada bu konuda çözüm üretmemiz gerektiğini düşünüyorum. bankalar birliği anlaşması nedir; kulübün bütün gelirleri konsorsiyumun liderliğini yaptığı bir bankada toplanıyor, kulübün diğer bankalardaki hesaplarına bir lira dahi gitmiyor. konsorsiyum, devlete ait vergilerini tahsil ettikten sonra, kime ödeme yapacaksan bana bildir diyor kulübe. yani nakit akışı, başkalarının emrinde. ayrıca federasyonda iki tane yetkilisi var, turnuvalara katılmak için lisans almanıza karar veren kişiler. temel değerlerinde özgülük olan bir kulübün bu durumu kabul etmesi mümkün, bu kabul edilebilir bir şey mi? bizim bu prangadan kurtulmamız gerekiyor. bu şartlarda sportif başarı kazanmamız mümkün değil. bu nedenle öncelikli hedefimiz kulübü yeniden mali bağımsızlığını kazandırmak.

  2023'te hedefimizi paylaşmak istiyorum. galatasaray, 2023'te, cumhuriyetimizin 100. yılında tüm branşlarda en çok kupayı alan spor kulübü olacak. artık barışalım. galatasaray en fazla ihtiyacı olan şey barışmaktır. biz büyük galatasaray ailesiyiz, barışmaya ihtiyacımız var. eğer seçilirsek, barışmayı sağlayacağımın sözünü veriyorum.

  asla küçülmeyeceğiz, değerini bulmayan hiçbir futbolcuyu satmayacağız. bütçe disiplininden vazgeçmeyerek heyecanımızı yeniden canlandıracak transferleri yaparak direk şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız. galatasaray'ın haklarını tüm futbol ailesi paydaşları nezdinde koruyacağız. maksadımızın türk olmayan takımları da yenmek olduğunu unutmayarak avrupa'da tekrar başarılı olmayı hedefleyeceğiz. altyapıdan yetiştirilecek futbolcular ile sürdürülebilir gelir elde etmeyi planlıyoruz. ana faaliyetimiz olan futboldan her zaman kâr etmeyi amaçlayacağız. sahada ve masada güçlü olacağız.

  dursun özbek
 • 45150
  "fatih terim ve necati ateş, oğulcan çağlayan olayını yumuşatmak için yunus akgün'ü rizespor'a göndermek istiyordu! hatta necati'ye de kızdım, 'neden yunus'a baskı yapıyorsun?' diye... yunus akgün, 'ben gidersem adana demirspor'a giderim.' dedi ve geldi.

  beşiktaş maçındaki var konuşmalarını öğrendim! barış alper saka'nın hakkını yemişim! gökhan inler'in pozisyonunda çağırmış ama ali şansalan var'a gitmemiş. böyle şey mi olur?

  jorge jesus'un maaşı gerçekten 3 milyon euro mu acaba? kap'a bildirilen maaşı 3 milyon euro! yani... zaten %40 vergisi var, 3 milyon euro olsa bile 5 milyon euro ödeyecekler."

  murat sancak
App Store'dan indirin Google Play'den alın