• 39005
  "nzonzi takım arkadaşlarından özür dileme kararı aldı ve fatih terim onu takıma dahil edebilir. nzonzi'nin gidişi rafa kalktı."

  “yaz transfer döneminde de kjaer çok istenmişti. fatih hoca halâ kjaer’i istiyor. ayrıca sampdoria da istiyor. galatasaray, kjaer’in menajeriyle direkt görüştü ve bana göre danimarkalı stoper galatasaray’a gelecek.”

  veli yiğit
 • 39016
  "her ayrılık üzücüdür. bazen bazı futbolcular için hava değişimi gerçekten performans adına olumlu etkiler yaratabiliyor. bizim de kendi oyun planımızda daha da yoğunlaşmamız adına sayımızı düşürmemiz gerekiyor. yasin ve eren ilk yarı boyunca disiplinle çalıştı. ancak forma giyemediler. ikisi de antalya kamp kadrosuna dahil edilmeyecek. kadromuz kalabalıktı. bazı isimlerle yollarımızı ayırmamız gerekiyordu"

  "göztepe takımı daha iyisini yapabilirdi. özellikle son 3 haftaya baktığımız zaman 2 deplasman maçından istemediğimiz mağlubiyetlerle ayrıldık. bunlar belki puanlarla geçilseydi, ilk yarıyı iyi bir puan ve performansla bitirebildiğimizi söyleyebilirdim. ilk yarıyı özetleyecek olursak; bence ne çok iyi ne çok kötü, ortalama seviyede bir ilk yarı geçirmiş olduk"

  "ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz. ara transfer döneminde kadromuza 2 veya 3 ismi eklemeyi düşünüyoruz. belirlediğimiz oyuncular var. bunların görüşmeleri yapılıyor. transfer süreç işi. yönetim kurulumuz gerçekten çalışıyor. hücum bölgesine 2 veya 3 takviye yaparak transferi kapatmak istiyoruz''

  göztepe teknik direktörü ilhan palut
 • 39017
  "çok fazla transfer yapmayacağız. kadromuzdan memnunuz. güçlendirmemiz gereken bölgelerimiz var. belki 1-2 transferimiz olabilir ama bunun dışında fazla bir değişiklik düşünmüyoruz."

  "bu işin meyvesi, tadı ve tuzu gol. gole ve hücuma yönelik futbol oynatmaya çalışıyoruz. maçımızı izleyen herkesin keyif aldığı bir oyun oynamak istiyoruz. orta sıraların biraz üstüne çıkabilirsek bu sezon için iyi bir başarı olacak. önümüzdeki yıllarda gençlerbirliği'nde devam edecek olursak bu hedeflerimizi yavaş yavaş yukarıya taşıma arzusundayız. inşallah gençlerbirliği'ni tekrar avrupa kupalarında oynar hale getirebiliriz."

  "genç bir jenerasyon yakaladık. ülkemizin futbol adına bundan sonraki 10-15 yılını tekrar başarılarla geçireceği bir ortam mevcut. inşallah şenol hoca ile avrupa şampiyonası'nda başarılı olabileceğimize inanıyorum. birlikte oynamayı seven ve keyif alan bir grup yakalandı. hepsi de genç, istekli, arzulu ve coşkulu. birçoğu avrupa'da oynayan oyuncularımız. milli takımın başarısı çok önemli. genç oyuncularımızın dünya futboluna dahil olması ve avrupa'da oynaması lazım. bunun için de milli takımın başarısı olmazsa olmaz. milli takım bundan sonra da inşallah başarılı olacaktır ve bizim birçok futbolcumuz da avrupa ve dünya futbolunda kendini hissettirecektir."

  , "milli takımda 2002 ruhu tekrar yakalanabilir mi?" sorusuna, "yakalanabilir. şu an ortam mevcut zaten."

  "arda, galatasaray'da yetişmiş ve türk futbolu için önemli bir oyuncu. arda turan, şartlar oluştuktan sonra tabii ki galatasaray'a dönüp oynayabilir. ümit ederim ki eski performansını yakalar. arda, sadece galatasaray değil türk futbolu için de önemli bir değer. arda sadece bir örnektir. futbolun içindeki bütün değerlere sahip çıkmak ve onları korumak gerekir diye düşünüyorum. tabii onların da kendisini koruması gerekir. bunu da söylemeden geçemeyeceğim. kitlelere hitap eden insanlar her şeyiyle örnek olmak zorunda."

  "ben de haberleri dinliyorum. galatasaray başkanı ile fatih hoca karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor gibi. aslında ben farklı bir pencereden bakıyorum. başkan belki de böyle bir konu olmadığı ve sürekli gündemde tutulduğu için bir açıklama yapma gereği duydu. basına mesaj vermek istedi. hem arda'ya hem de kulübe zarar veriyor diye. fatih hocanın açıklaması da oldukça yerinde. bu kulübe hizmet etmiş herkesin belli bir değeri hak ettiğini vurguladı. ikisi de doğru şeyleri söyledi. bence bir sıkıntı yok. bunun çok fazla büyütülecek, altında bir şey aranacak bir durum olmaması gerektiğini düşünüyorum. emre, fenerbahçe'ye döndü. onun imkanları ve şartları oluştu. arda'nın da dönmesinde hiçbir sakınca yok ama şartlar uygun değilse de bunu ısrarla öne koyup, kurcalamanın kimseye bir faydası yok."

  "doğru kullanırsanız var sistemi doğru bir olay. çünkü birçok hatanın önüne geçebilecek bir olay. bunu uygularken kafanız net, sakin ve sade olmalı. ülkemizde bu ortam maalesef mevcut değil. herkes bir taraftan bastırıyor. futbolun gelişiminden ziyade kendi kulüplerimizin menfaatlerinin peşinden koşar olduk. şartlar bize bunu gerektiriyor çünkü her kulüp maddi anlamda sıkıntılı süreç yaşıyor. burada kulüplerin galibiyetlerden elde ettiği gelirler önemli bir yer tutuyor. dolayısıyla herkes kazanmayı futbolun iyi olmasından daha çok istemeye başladı. bu da türkiye futbol federasyonu, hakem camiası, teknik heyetler ve futbolcular üzerinde farklı bir baskı oluşturuyor. bunun için hep beraber bir karar almamız gerekiyor. bu sorun hepimizin. hep beraber oturup, çözüm üretmek zorundayız."

  gençlerbirliği teknik direktörü hamza hamzaoğlu
 • 39023
  galatasaray şuanda üç oyuncudan haber bekliyor. onu size söyliyimm arkadaşlar.

  bunlardan biri belhanda, sıcak gelişme heran olabilir. ikinci gelişme babel'de. iki üç alternatif takım üzerinde duruluyor. babel giderse andone ile yola devam edilecek, gitmez ise andone'nin sözleşmesi dondurulucak. üçüncü futbolcu ise nzonzi. nzonzı şuanda fransa ve ingiltere'den takımlar ile görüşüyor. bu üç futbolcu ile yollar ayrılırsa galatasaray ikisi yabancı üç futbolcu ile anlaşacak ve bunlar genç futbolcular olacak. onu da size söyliyimmm arkadaşlar.

  süleyman rodop
 • 39024
  “içinde bulunduğumuz durumun farkındayız. bunu artık tekrar etmeye gerek yok ama takımın içeriğini, niteliğini, neler yapmışız bunu değerlendirmek istiyoruz. kamp aşamasında da ilk başladığımız günden itibaren takımımızın içinde bulunduğu durumu, oyuncularımızın yaşadığı moral kaybını ve neler yaşayabileceğimizi analiz ederek geçiriyoruz. hem görüşmelerimizde hem kendi çalışmalarımızda bunu değerlendiriyoruz. çünkü içinde bulunduğumuz bu pozisyon beklenmedik ve olmamamız gereken bir pozisyon. bunu değiştirmek hepimizin elinde. bunun takım bütünlüğünden geçtiğini biliyoruz. bütün çalışmalarımız bu yönde ve de iyi kadroya sahibiz. aramıza katılacak iyi oyuncularla birlikte de üzerine koyarak ligde mayıs ayı ortalarından itibaren artık seneye de süper lig’de devam edecek bir antalyaspor olacak”

  “kudryashov’u biliyoruz zaten. onun dışında görüştüğümüz oyuncular var. eksik veya tamamlanması gereken mevkilerimizle ilgili ciddi çalışmalar var. birebir görüşmeler ve direkt oyuncularla temaslar da var. tabii biraz aman alacak gibi çünkü devre arası transferi oldukça zordur biz de net ve doğru kararlar almak istiyoruz. ama transfer yapmakta kararlıyız. bu bir gerçek ama kimlerin katılacağı ile ilgili çok uzun zaman demeyeyim, kupa maçları, lig maçları 2 hafta sonra başlıyor. bu zamana kadar olan periyotta da umarım ki bu transferleri gerçekleştireceğiz.”

  “oyun için takımla bütünleşmenin ve de o karakteri ortaya koymanın açıkçası biraz eksiklik ve kırılganlığını gördük. bunu sağlamanın yollarını tabii ki biliyoruz. sonuç almak farklı bir şey, sonuçları almak için tabii bu transferlerle tamamlamak istiyoruz. ama eksiklerin tüm analizlerimizdeki takım ile ilgili yani kaleden başlayarak forvete kadar, rakiplerin aldıkları pozisyonlardan ortaya koyduğumuz disiplinlere kadar her şeyin tamamen farkındayız. bunu oyuncularımız da biliyor çünkü bu süreci tamamen ona ayırdık. çalışmaların içeriği de bunlarla geçiyor. ve de oyuncularımız da neden bunların olmadığını, üst sıralarda ve iyi puanlar toplayamadığımızın farkında”

  “tabii ki o maçlardaki hazırlıklar, o süreç, oyuncularımızla ilgili hem o bütünlüğün hem de geri dönüşle alakalı bize vereceği iyi yönleri hakkında fikir sahibi yapabilir. ama lig başka, gerçekten farklı. ben de bu tür tecrübeleri yaşadım teknik adamlığım boyunca. son haftalara kadar süren, hiçbir zaman düşmemeniz gereken oyun, ruhen, zihinsel olarak düşmemeniz gereken bir lig oynuyoruz. bu ligi de iyi oynayacağımızı düşünüyorum. ikinci yarı bence antalyaspor’un ilk yarı yapmadığı ya da az yaptığı birçok olayı daha üst seviyeye çekeceği bir lig oynayacağız”

  “ilk yarıdaki veriler ve de gerçekleştirdiğimiz futbol adına bu sene ligde kalma yönünde bir hedef olmuş durumda. herkesin hedefi sezon bittiğinde bu ligde devam eden bir antalyaspor olması. biz de bunu gerçekleştirmek için buradayız. düşme adayı bir takım görüntüsünden artık düşmemiş olan bir takım olmak istiyoruz.”

  antalyaspor teknik direktörü tamer tuna
 • 39025
  "bunları söylemek istemiyordum. kameralar karşısında ilk kez söylüyorum. biz fakir bir ülkede büyüdük. ben 6 aylıkken babam çalışmak için amerika'ya gitmişti. ben annemle kalmak zorunda kalmıştım. 11 yaşına geldiğimde annem, babamın yanına gitmek zorunda kaldı. o dönemlerde futbolu, futbolcu olmak için oynamıyordum. futbol oynamaktan zevk alıyordum, kendimi mutlu etmek için oynuyordum. futbol oynamaya gittiğim alan otobüsle 6-7 saat sürüyordu. böyle bir dönemden, süreçten geçtim yani. babamı ilk kez 17 yaşında gördüm. o zamana kadar sadece telefonla konuşuyorduk."

  "bazen annem ve babamla telefonda saatlerce konuşuyorum. arkadaşlarım, böyle bir şey olamaz, bu kadar konuşacak ne buluyorsun, diyorlar. aile bağlarını koparmak düşünülemez bile. annem, babam, kardeşlerim ve akrabalarım benim için her şeyler. benim buradaki başarımın sebebi onlar. hayata tutunmanın sebebi de onlar. onların sayesinde buralara geldim. bu saatten sonra da onlarsız olmaz."

  "takım içinde arkadaşlarla 'afrika birliği' diye bir esprimiz var. bifouma, chebake, chaalali, farnolle; böyle bir birliğimiz var, biz zaten hepimiz aynı dili konuştuğumuz için. takımdaki herkesle aram çok iyi, herkesle çok iyi anlaşıyorum ama ancak bu isimlerle aynı dili konuştuğumuz için biraz yakınlık hissediyoruz birbirimize."

  "sergen hocayı övmek ya da anlatmak benim haddim değil. tüm türkiye ve dünya biliyor ki sergen hoca bir efsane. hatta konyaspor döneminde 5'e 5 bir maç yapıyorduk. hoca da oyuna girmişti. sol ayağıyla göremeyeceğiniz bir aşırtma gol attı. müthiş bir aşırtmaydı. orada kendi kendime dedim ki sergen hoca futbolcu olarak doğmuş."

  moryke fofana