• 37352
  "takımda her şey iyi gidiyor. burada olmaktan zevk alıyorum. yalnızca gol attığım için değil, takımın son yıllarda çıktığı seviye sebebiyle de çok mutluyum. sırbistan'da kazandığımız maç çok zordu. ancak burada da galibiyet almak önemliydi. euro2020'ye yaklaşıyoruz. yakında iki maç daha yapacağız. biri evimizde diğeri dışarıda. bu maçlardan birini kazanmamızın yeterli olacağını düşünüyorum."

  cristiano ronaldo
 • 37353
  "cezayı gerçekten garipsedim. fatih terim ne diyor; 'amatörce savaşıyorlardı, bu olay profesyonelleşti...' kimseyi ve bir kurumu kastetmiyor. aslında geçen seneki sözlerini tekrarlıyor. geçen yıl fatih terim'in aynı açıklamalarına ceza verilmedi. ancak şimdi birden 4 maç ceza geliyor. bu ceza ise benzer vakalarla bağdaşmıyor. rizespor başkanı hasan kartal, galatasaray karşılaşması sonrasında hakeme feveran ederek 'silahım olsa sahaya inip vururdum' dedi ama sadece ihtar aldı. bırakın disiplin cezasını 6222'ye göre suç işliyor. ali koç ve fikret orman konuştular ama hiçbir ceza almadılar. ancak galatasaraylı terim'e veriliyor. burada hakkaniyet ve adalet anlayışına uymaz bir tutum var. bu bana harry kewell'ın sözlerini hatırlatıyor: "türkiye'de futbol, galatasaray'a karşı oynanan bir oyundur." gerçekten böyle galiba! galatasaray'ı başka şekilde durduramayacaklarını düşünüyorlar herhalde ki, saha dışı yollara başvuruyorlar. sonuçta tahkim kurulu başkanı da bir hukukçu. ümit ederim tahkim kurulu adaletin üstünlüğünü, standardını ortadan kaldıran bu cezayı iptal eder."

  faruk süren
 • 37354
  "falcao pozitif bir adam, onu görüyorsun. para verip alacaksan böyle bir adam gelsin. olabilecek en iyi kadro bir araya geldi, artık alışmaları lazım. kasımpaşa maçı da bunun için çok uygun bir maç. falcao'nun, bir drogba etkisi değil ama bir sneijder etkisi yapabileceğini düşünüyorum. drogba da etkiliydi ama o başka bir oyuncuydu. falcao, sneijder etkisi yapar, yeter ki sağlıklı olsun. falcao'nun gelmesinin ardından nagatomo ve mariano'nun oyunu da değişebilir. galatasaray'ın oyunuyla ilgili daha fazla şey hayal edebiliriz. çok hoş şeyler olabilir. emekliliğe gelmemiş, oyun oynamak istiyor. bu durum, sahanın içindeki herkesi yükseltir.”

  mehmet demirkol
 • 37355
  “fenerbahçe, 5. yıldızı takacağım diyor. ben galatasaray yöneticisi olsam böyle bir durumda bu işin ciddiyeti kalmadı diye 4 yıldızı da çıkartırım. türk bayrağının yanına uefa kupasını koyarım öyle çıkarım maçlara. fatih terim'e verilen ceza ve türk futboluna verilen harcama limitleri. ikisi de türk futbolunun acınacak haline bir örnek. türk futbolunun bir yönetiminin olmadığının, federasyonun bir kukla, bir oyuncak, gayri ciddi bir kurum olduğunun göstergesi bunlar. fatih terim maçtan sonra elinden gelen kibarlıkla galatasaray'a karşı bazılarının ortak hareket ettiğini söyledi. ‘silahım olsa hakemi vururdum’ diyen rizespor başkanına 11 gün ceza verildi. bunu diyen galatasaray başkanı olsaydı ömür boyu hak mahrumiyeti alırdı. fikret orman geçen sene 'galatasaray'ın şampiyonluğu lekelidir' dedi mi? bu şampiyonluk lekeliyse bunun ortağı da federasyondur. federasyona bundan daha büyük bir suçlama yöneltilebilir mi? fikret orman'a ne ceza verildi? disiplin kurulu'na bile sevk edilmedi! ali koç ne dedi? ali koç ağzına geleni söyledi. federasyonun fatih terim'e avanta verdiğini söyledi, paraları haksız yere dağıttığını söyledi, onu söyledi bunu söyledi şunu söyledi. ne ceza aldı? hiç!”

  “buradan çıkan tablo şudur: diğer takım yöneticileri, başkanları, teknik direktörlerinin söylediklerine karşı federasyon sessizdir. galatasaray'a karşı ise bunlar bir şey söylesin de ceza verelim diye yaklaştıkları çok net ortada! ali şen yıllar önce 'bir şey yapıp el birliği ile galatasaray'ı durdurmalıyız' demişti. çünkü galatasaray farkı açmaya başlayınca problem olur. galatasaray'ın farkı açacak hali var mı yok mu bilmiyorum ama rakiplerine böyle bir sıkıntı yarattığı ortada. ali koç'a, fatih terim'e, mustafa cengiz'e, rizespor başkanına ceza verilsin hiç itirazım yok. dersin ki 'adalet bu, keskin şekilde futbolda şiddete karşılar'. böyle bir şey yok! ortada kendini maskara etmeye çalışan bir federasyon var. 1 günde 24 saat var. bir günde 1440 adet dakika var. 1440 dakika arasında sadece 1 tanesi 19.05. yani 19.05, 1440'ta 1 olasılık! ve ceza o saatte açıklanıyor. ne diyeyim, bu federasyon'un kuruluş amacı, geliş amacı çok net bir federasyon. arkasından federasyon denilen entrika kurumu diyor ki, 'hayır biz soruşturduk normal' bu normal ise ben bir şey bilmiyorum. neresinden tutsan elinden dökülen bir federasyon. başkan nihat abi dedikleri nihat özdemir, bu federasyonun başkanı falan değil. bu federasyonun niyetinin iş yapmak, türk futbolunu doğru dürüst yönetmek olmadığı oluşumundan belli. ben hayatımda bu kadar zayıf, futboldan bu kadar uzak, dingildeyen federasyon görmedim. bir önceki federasyon başkanı hüsnü güreli'yi neden attılar? çünkü biliyorlar ki hüsnü güreli futbolu bilen, buradaki yamuk işlere karşı çıkacak bir adamdı!"

  “fatih terim'in cezası tahkimden döner mi? dönmez. ortada büyük bir rezillik var. pfdk, yani fatih terim'e ceza veren kurum. başkanı aytaç yüksel isimli bir avukat, fenerbahçe'nin talebi üzerine. fenerbahçe tarafından önerilmiş. gelelim tahkim kurulu'na. başkanı murat balcı. murat balcı, pfdk başkanı aytaç yüksel ile ortak. aynı büroyu kullanıyorlar. göksel gümüşdağ'ın da şahsi avukatı. şıracının şahidi bozacı! yardımcısı prof. emine yazıcıoğlu. aziz yıldırım'ın avukatı... fatih terim'e ceza veriyorsan ver ama aynı suçu işleyenlere de aynı cezayı ver. ben adam öldürüyorum idam, başkası adam öldürüyor tahliye. hem de şartlar aynıyken. şaşırdığım şu, bu federasyonun acelesi var. acemi aceleciliği bu! daha üçüncü haftadan çektiler tabancaları sıkmaya başladılar. durun bari son dakikada yapın yapacaksanız. bu sefer önlemi önden aldılar. fatih terim'e bir ceza, bir ceza daha. ali koç, daha akilmiş gibi davranıp söyleyeceklerini bir takım adamlar üzerinden söyletme niyeti gösteriyor. galatasaray'da özellikle fatih terim üzerinden antipatikleşen bir kulüp havasına sokulmak istenecek. bütün bunlar iletişim taktikleri."

  fatih altaylı
 • 37358
  "dursun özbek'e yanıt vereceğim sadece. sayın özbek yine çıktı florya'yı anlattı. florya projesinin kurtarıcı proje olduğunu anlattı ve yönetimimizin bu işi yönetemediğini söyledi."

  "florya'dan kemerburgaz'a geçmek için elimizden geleni yaptık"

  "gerçekler acıdır. biz riva ve florya'yı o günkü rakamla 900 milyon-1 milyar civarında bir rakamla yapmıştık. biz ikisini birbirinden ayırmak istemedik. florya'yı neden taşımadınız? diyor. evet ihaleyi alan müteahhit ile bu işi zorluyoruz. biz de çıkmak istiyoruz. kemerburgaz'a geçmek için elimizden geleni yaptık. koca koca köpekler, mandıralar var dendi. hayır, onlar temizlendi. süreç 18 aydır sürüyor. sayın başkan'ın dinlemediği ortaya çıktı. ben şunu soruyorum: acaba eski yönetim kemerburgaz'ı florya'ya karşı alırken bir kere gidip ziyaret etti mi? orada maden ruhsatı olduğunu biliyor mu? biz bununla uğraştık, sağ olsun devletimiz bize çok yardımcı oldu. meseleyi hallettik. o zaman başbakan binali yıldırım da haberdardı. biz mücadeleyi bırakmadık, yasanın değişmesi için mücadele verdik. biz yasayı da torba kanununa sokma becerisi gösterdik ama hepimiz hazırken maden sahibi yürütmeyi durdurma kararı aldı. devlet hukuka uymak zorunda. şimdi maden ruhsatı sahibi itiraz etti. biz de çıkmayacak şekilde florya'yı geliştirelim, revize edelim dedi. bugün toplanacaktık divan nedeniyle erteledik. sonuçta görüşmeler devam ediyor."

  -"508 milyon tl olarak kırdırılan, 155 milyon € stopaj hariç 11 futbolcu transfer edildi. bugün bizim çektiğimizi sıkıntının temelinde işte bu harcama var. bunu hala bitiremedik."

  "5 milyon doları özbek'ten istiyorum"

  "gelelim otele. önünden geçerken utanıyorum diyor, evet ben de utanıyorum. mecidiyeköy’de vergi sonrası yıllık $5m gelir elde edecek kulüp denilen otel inşaatı konusunda dursun özbek, galatasaray camiasını kandırmıştır demiyorum da, taahhüt edildi. ben şimdi kendisinden o parayı ondan istiyorum. galatasaray’ın parası o. 20 ocak'ta seçimi kaybettikten sonra sportif a.ş.'nin hisselerine rehin koydu. pazartesi günü bu rehinleri bir şirketten alıp başka şirkete taşıdı. belgeli bunların hepsi. kim? yetmedi emlak konut'tan alacağımıza da haciz koydu. kim? görevden düşen yönetim, yönetme yargısını kaybetmiş bir yönetim, kendini alacaklı ve borçlu yaparsa hukukta bunun adı nedir? yetmedi bize icra yolladı, yetmedi haciz yolladı. merak ediyorum. sevgili dursun başkanım siz toplantı yaptık 'ortağım' diyorsunuz aynı zamanda avukatınız."

  mustafa cengiz

  "otur bekle"

  -konuşması sırasında kendisine karşılık veren dursun özbek'e mustafa cengiz'den, "otur bekle" cevabı geldi.

  -dursun özbek'in söz istemesi üzerine galatasaray divan başkanı eşref hamamcıoğlu: "dursun bey size söz vermeyeceğim.
 • 37360
  ''dursun özbek kulübü soyup soğana çevirdi diyorlar, el insaf! siz muhasebe bilmez misiniz? hesaptan kitaptan anlamaz mısınız? sayın başkan ile konuştuk, bana olan borcun ödeneceğini söyledi ama aradan 8-9 ay geçti, hala ödenmedi. dursun özbek, hiçbir zaman haciz işlemine başvurmamıştır. ancak dursun özbek, bu haberler nedeniyle galatasaray'a haciz uygulatan başkan olarak tarihe geçti. bu haberi yapan da başkan mustafa cengiz'in memleketlisi bir gazeteci. dursun özbek'in hangi haciz evrakı varsa çıkıp göstersinler.

  galatasaray divan üyesi olarak bir önerim var. galatasaray divan'ı olarak buradan taa florya'ya, riva'ya, beşiktaş'a, kadıköy'e, kayseri'ye uzanacak bir alkış istiyorum. bu ses, divan'ın sesidir. duyan duyacaktır. yönetimi devretmemizin üzerinden 1.5 yıl geçti. bu zaman zarfında da buluşma fırsatımız olmadı. ilerleyen günlerde galatasaray'ın maddi olarak zor günler yaşayacağını gördüğüm için söz aldım. isterim ki galatasaraylılar gerçekleri görsünler. bizi bekleyen riskleri görmenizi istiyorum. çünkü siz galatasaray divan üyesisiniz.

  galatasaray'ın bir dünya devi yolunda ilerlediğini hepimiz görüyoruz. galatasaray'ın çok sağlam temellerin üzerinde oturması gerekiyor. 114 yıldan beri bu böyleyse bizim de 100 yıl daha ileri devam etmesini sağlamamız gerekiyor. sayın başkanın da bazen bahsettiği gibi riva-florya projesi, kulübün borçlarını sıfırlayacak bir projedir. satışlar gerçekleşiyor. endişemiz ne? yer teslimi yapılamıyor. ihalesi yapıldı, avansları ödendi ama teslim yok.

  paramız yok sözleri geçerli değildir. galatasaray için geçerli değildir. galatasaray tüm projelerini parayla mı yapmıştır? florya'yı bir gezsinler. konaklama tesisleri var, başka şeyler var. rakiplerimizin 3-4 kat büyük tesis yapma imkanı varken galatasaray'ın niye yok? burada niyet önemli. değerli galatasaraylılar, konuştuklarımı dinliyorum da... ben sıkıntıyı ifade ettim de yeteri kadar ifade edebildim mi acaba diye kafamda bu soru dolaşıyor. tam ifade edecek şekilde olamadım. türkçem müsaade etmedi, anlatamıyorum.

  mecidiyeköy'deki otel projesi... şahsi olarak 20 milyon dolar kredi aldım. bu otelin cephesi kapandı. inşaatın devam etmesi için deniz bank'tan kredi alındı. her şey hazırdı. mobilyası falan bile. burası harekete geçirilmelidir. sayın başkan buraya 20 aydır bir çivi çakılmadı. oradan geçerken yüzümü çevirerek geçiyorum. içeri girmeye cesaret edemedim. galatasaray'a yakıştıramıyorum. başlamış bir proje, bitirmek lazım. hala dursun özbek kefaleti mevcuttur ama sesimi çıkartmıyorum. çünkü bu bir galatasaray projesi.

  galatasaray futbol kulübü, galatasaray spor kulübü'nün anasıdır. bugün galatasaray nereye gidiyor? spor kulübü derneği, zaman zaman galatasaray a.ş'den destek almıştır. 2016 yılında bu borçlanma 55 milyon tl idi. şimdi ise 515 milyon tl... 10 misli. ne yaptık da bu oldu ya? yeni bir arsa mı aldık, ne yaptık? ne yapıldığı meçhul. belki yönetim bir cevap verir.''

  dursun aydın özbek
 • 37361
  ''dursun özbek kürsüye çıktı, riva ve florya’nın galatasaray’ı kurtarma projesi olduğunu, yönetimimizin de bunu doğru yönetmediğini açıkladı. gerçekler acıdır. riva ve florya’yı 1 milyar tl’ye yakın bir değerle yaptık. benim görüşüm ikisinin ayrılmasıydı. ben o dönemde oy kullanmadım bu projeyle ilgili. florya’yı neden taşımadınız diyor. florya ihalesini alan müteahhit de gidebileceği bütün devlet kapılarında bunu zorluyor. biz de çıkmak istiyoruz. onaylamasak bile florya’dan çıkıp kemerburgaz’a gitmek için elimizden geleni yaptık. süreç 18 aydır sürüyor. acaba eski yönetim bu kemerburgaz’ı florya’ya karşı alırken 1 gün gidip baktı mı? 40 metre kot farkını geçtim, maden ruhsatı olduğunu biliyor mu? devletimiz bize bu konuyla ilgili çok yardımcı oldu. dönemin başbakanı binali yıldırım durumdan haberdardı ama sonra başbakan gitti. böyle bir makam kalmadı. maden sahibi evvelki ay yürütmeyi durdurma kararı aldı. devlet hukuka uymak zorunda. hukuk devletiyseniz bir şeyler yapmak zorundasınız. maden ruhsatı sahibi itiraz etti. 3 ay, 3 yıl, 10 yıl, ne kadar sürer bilemem.

  biz hukuksal süreç nedeniyle çıkamıyoruz dedik. ‘para yok’ diye hiçbir zaman bir ifadem olmadı. daha mülkün zilliyetini ele geçiremedik ki yatırım düşünelim. kemerburgaz’daki durum bu. bu sefer de dedik ki, sözleşmeyi revize edelim. florya’da kalalım, riva üzerinden revize edelim dedik. sözlü mutabakat yaptık, bugün toplanacaktık ve divan nedeniyle erteledik. riva ve florya’da beklentilerimizi bulamadığımız gibi 508 milyon tl olarak kırdırılan, 340 milyon tl olarak sermaye artırımına kullanılan, 155 milyon euro stopaj hariç 11 futbolcu transfer ettik. bizim mali sıkıntımızın en temelinde bu harcama var. bu harcamayı hala bitiremedik. adnan polat’a da teşekkür ediyorum, birleşmeden bu yana ilk kez kara geçtik. iş bilmez diyor bana, hiçbir zaman tüccar, faiz ehli olmadım, paradan para kazanan biri olmadım. otelin önünden geçerken başımı çeviriyorum, utanıyorum diyor. ben de öyleyim. başımı çeviriyorum. başkan yardımcısıyken bu projeyi yapmak istedi, “2 yılda bitireceğim, yılda 5 milyon dolar net gelir garanti ediyorum” dedi ve ben de alkışladım. (bu sırada dursun özbek’in kendisine cevap vermek istediğini gören cengiz) ben seni peygamber sabrı ile dinledim. daha neler var. kendisinin verdiği kefaleti biz zaten veriyoruz. otel için verdiği kefalet şu anda yok ve yapılandırma da eridi. bütün yük spor kulübünün üzerinde. taahhüt ettiği yıllık 5 milyon dolar net geliri dursun özbek’ten bir taraftar olarak talep ediyorum. bize bu vaadi taahhüt etti, bize söz verdi.

  öyle bir anlattı ki, 'ben size para verdim, beni soruşturdular' gibi anlattı. ortağı olduğu kişi aynı zamanda avukatı. bize hem icra hem haciz getirdi. 20 ocak tarihinde seçimi kaybettikten sonra, galatasaray sportif a.ş’nin hisselerine rehin koydu. yetmedi, emlak konut’tan alacağımız 20 milyon dolar’a da rehin koydu, 3 tane de senet aldı. bizzat kendisi tazmin etti. yönetme erkini kaybetmiş bir yönetim, kendisini alacaklı ya da borçlu yaparsa, bunun adı hukukta ne? toplantı yaptığınız ortağınız aynı zamanda avukatınız. siz galatasaray’ı hacze verdiniz. yetmedi icraya verdiniz. bizim borcumuz borç. buradan 30 kez ilan ettim. 5 milyon 700 bin, faizle 8 milyon oldu ama asla kabul etmem. otel faturalarının içinde gaziantepspor var, espor takımı var. 1,5-2 milyon tl arası bir miktar. geri kalanı faiz. mail yolladım, niye cevap vermediniz diyorsunuz. biz size resmi şekilde noterden yazdık. bizim sizinle faiz alışverişimiz yok, bu nedenle kabul etmiyoruz dedik. bağış makbuzunu da kabul etmiyoruz dedik. fatih hoca’nın babasının cenazesinde de konuştuk. 12 milyon dolar ve 7 milyon euro borcumuz var kendisine. 5 milyon tl’yi kabul etmiyorum. size elimden gelenin fazlasını yaptım. bize galatasaray başkanı olarak diyorum ki, bu borcu size ödeyeceğiz. ama lütfen doğru anlatın. sizin galatasaray’dan alacağınız var, buna haciz koyuyorsunuz.''

  mustafa cengiz
 • 37362
  "yaptığımız transferlerle türk futboluna büyük katkı yaptık. allah camiamızı utandırmasın. bizi değil, camiamızı. biz utanabiliriz."

  "gs tv'yi kapatmayacağız, gerekli başvurularımızı yaptık. kimse alınmasın galatasaray bir dünya devi, bunu gittiğim her yerde görüyorum. inşallah 5 yıl arka arkaya şampiyon olacağız. ancak biz görür müyüz, mahkeme kapılarında ömrümüz vefa eder mi bilmiyorum."

  "bakın arkadaşlar biz iki yıldır toplamadık kupa bırakmadık. kulübü yıllar sonra kara geçirdik. fiktif dediniz. yapmayın arkadaşlar. yapmayın."

  "uefa ile yaptığımız anlaşmalar cebimizden gittik. öyle ljublajan'lara gitmedik, tercümanlarla, arka yollardan. 3 yılda €147m zarara rağmen anlaşma yaptık uefa ile. açtığımız yoldan psg de gitti, bizim kulüpler de. bunu da bilsin herkes. yolu biz açtık."

  "galatasaray lisesi, galatasaray spor kulübü'ne sahip çıkar. aynı şekilde gerektiğinde spor kulübü de anavatanı olan liseye sahip çıkar."

  "garry rodrigues'in transferinden 5 milyon euro alacağımız var. sattığımız kulüp 'adam bir yere gidecek, para gelecek, vereceğiz' dedi. adam bir yere gitti, hani para? hala rodrigues'in parasını alamadık."

  mustafa cengiz
 • 37364
  “bakın ben siyasete girdim, çıktım. beni iyi dinleyin, bugün galatasaray’a karşı yürütülen opersayon çok ince çalışılmış, çok planlı bir harekettir. büyük bir algı operasyonu çalışmasıdır.”

  “ben fatih terim'e sahip çıkınca bana 'fetösaraylı' diye yazdılar. ben de 'siz bizi 2011'de türk ordusu'nun yarısı hapse atılırken fetöcülerle halı saha maçı yapanlarla mı karıştırdınız?' dedim.”

  “biz galatasaray olarak hatalıyız. geçen seneki şampiyonluğu ne yaptılar ne ettiler sokaktaki çocuğa ‘siz şampiyonluğu hakemle almışssınız’ dedirtecek hale getirdiler. bu büyük bir algı operasyonudur. bunun farkına varalım.”

  “biz, bize yakışmaz, galatasaraylıyız bunlara itibar etmeyiz dedik ama bize yapılanlar sessiz kaldık, suskun kaldık. hatamızdır.”

  “bunun tweetini de attım, burdan söyleyeyim: biz türk ordusunun yarısı içeri atılırken, 3 temmuz’a kadar o işi yapanlarla halı saha maçı yapıp tavla oynayan, 3 temmuz’dan sonra atatürk’ü hatırlayan bir camia değiliz. biz dün de bugün de atatürkçüyüz.”

  süheyl batum
 • 37365
  "fluminense ile fiorentina arasındaki transfer görüşmeleri çok uzun sürdü ama sonunda fiorentina gibi büyük bir kulübe transfer oldum. hafta sonu juventus'a karşı oynamaya hazırım. çok hafif bir sakatlığım vardı ama geçti. şimdi karar teknik direktörün. ben zlatan ibrahimovic'i teknik ve kalitesiyle örnek alan bir forvetim. idolüm, fiorentina'da benim gibi 9 numarayı giyen gabriel batistuta. bu iki efsanenin ayak izlerini takip etmeye çalışıyorum.

  menajerim bana fiorentina'nın ilgisini söylediği zaman çok heyecanlandım. gelenekleri olan çok büyük bir kulüp. gelince bu büyüklüğü hissettim. kendimi hazır hissediyorum. ribery ile yan yana oynamak harika olacak. kariyeri, onun nasıl büyük bir oyuncu olduğunu anlatıyor zaten. bir rüyanın gerçek olması gibi. fifa'da sürekli ribery'i seçerek oynardım.

  (menajerinin real madrid iddialarına ilişkin olarak) söyledikleri doğru. real madrid ile fluminense arasında görüşmeler oldu. o dönem sakattım ve görüşmeler de sonuç vermedi. ben fiorentina'ya geldiğim için mutluyum. hedefim tekrar brezilya milli takım forması giymek ve italya futbolunda kendimi ispat etmek."

  pedro guilherme
 • 37368
  "iyi zaman geçiriyorum, takım da çok iyi gidiyor. anı mutlulukla yaşıyorum. gol atıyorum diye değil; son yıllarda gösterdiğimiz performans nedeniyle. milli takıma yardım etmeye devam etmek benim elimde. her zaman söylediğim gibi bireysel ödüller hakkında düşünerek yaşamıyorum. bu, takım olarak kazandıklarımızın bir sonucudur. ama yalan söylemeyeceğim, ödül kazanmak iyi bir şey. yine de önemli olan takıma yardım etmekti. sırbistan'a gol atmıştım ve burada da 4 gol attığım için mutluyum. bu anı es geçmeliyiz çünkü benim en çok istediğim şey, bu şekilde devam etmek."

  cristiano ronaldo
 • 37369
  "etrafımıza benzin dökülmüş, düşmanlar ellerinde kibritle bekliyor. kalelerimiz zapt edilmeye çalışılıyor. biz burada sadece birlik ve beraberliği konuşmalıyız. şampiyon olduk, daha terimiz kurumadan şer güçleri, 'son 2 yılda şaibe var' diyor. fatih hocamızı 1 yılda 17 maça çıkamaz hale getiriyorlar. bir de cezayı 19.05'e denk getiriyorlar. 'sen şampiyon mu olmak istiyorsun, ben senin defterini dürerim' demektir bu."

  divan üyesi ibrahim özdemir
 • 37375
  falcao ile yeni hikaye başlıyor
  erman özgür, yeni transferlerle güçlenen galatasaray’daki son durumu masaya yatırdı.

  ilk 3 haftada oyun kalitesi beklenenin altında kalmasına rağmen babel ve adem büyük’ün katkısı galatasaray için en pozitif ayrıntıydı. seri’nin uyum sorununu henüz aşamamış görüntüsü, emre mor’un henüz katkı yapamaması ve stoperlerin bireysel hataları ise en negatif olanları.

  lemina sertliği arttıracak

  milli ara dönüşü ise falcao ile birlikte başka bir hikaye başlıyor. gomis’den sonra geçen sancılı santrfor dönemi falcao ile son bulur. feghouli, belhanda, babel gibi oyuncuların asist sayısının falcao’nun bitiriciliği ile artacağı bir gerçek. lemina’nın gelişi ile orta saha sertliğinin donk olmadan da sağlanabileceği ve ilk 3 hafta için top rakibe geçtiği anlardaki yumuşak kalan göbeğin güçlenmesi önemli.

  tek sorun savunma hattında

  andone ve sezona iyi başlayan adem büyük ile artık bitiricilik konusu her kulvarda sorun olmaktan çıktı. ancak savunma bloğu bütün bu olumlu ayrıntılara rağmen büyük bir sorun olmaya devam edebilir. şampiyonlar ligi için takımın orta saha ve hücum hattı ne kadar iş yapar gibi gözükse de, savunma hattında oynayan mariano ve marcao’nun top kullanma becerilerine rağmen yumuşak kalması üstesinden gelinmesi gereken bir sorun. ligde yediğinden fazlasını atabilirsin ancak şampiyonlar ligi grubunda bu mümkün değil.

  terim’in yokluğu dezavantaj

  fatih terim’in kenarda olmayışı, oyuncular üzerinde etkisi en fazla olan teknik direktörün tribüne çıkması, galatasaray için dizilişten de, futbolcu seçiminden de daha önemli bir ayrıntı. tecrübeli hocanın yokluğu çok fazla hissedilecek. özellikle de fenerbahçe derbisinde galatasaray’ın en büyük dezavantajı, fatih terim’in yokluğu olacak."

  erman özgür *