• 29502
  "barcelona geçtiğimiz yaz messi-neymar-suarez üçlüsünün yedeği olarak beni transfer etmek istedi. iyi geçen bir sezonun ardından yeniden yedek kulübesine dönmek istemediğim için teklifi reddettim. napoli ile yeni sözleşme imzalamaya karar verdim, sonra neymar paris saint-germain'e gitti. transfer piyasası patladı ve benden daha iyi olmayan futbolcular için 100 milyon euro ödediler."

  "şimdi bazen; ''barcelona'da olsam neler olurdu?'' diye düşünüyorum. bunu düşünmeyi seviyorum, çünkü son aylarda sol kanatta kimlerin oynadığına bakınca, orada oynuyor olabileceğimi görüyorum.''

  dries mertens
 • 29503
  "belhanda konusu sıkıntılı. ben bu konuda çok iddialıyım. belhanda yerine wesley sneijder olsaydı galatasaray'ın 4 puan fazlası vardı. çok iddialıyım. belhanda sezon başından beri hangi maçta maçın adamı, kurtarıcısı oldu? hangi maçta fernando'nun verdiği, maçın skorunu değiştirecek verimi verdi? hücumda sürekliliği yok. oyun devamlılığı yok. iyi oynadığı 2-3 maç var ama sneijder için yılda 10 maç iyi oynuyor falan diyorlardı. bir de geçen seneki oyuncularla şimdikiler bir mi? gomis vardı da mı wesley sneijder asist yapmadı? diyecekler ki sneijder'in başka huyları vardı, takımı bozuyordu. bana ne ben onları bilmem, ben maçları izliyorum."

  ali ece
 • 29504
  25 kasım 2017 galatasaray alanyaspor maçı sonrası basın toplantısı,

  ''merhaba beyler. bugün çok kalabalık değiliz, kaybetseydik 50 kişi olurdunuz herhalde. şimdi 5-6 kişiyiz. hah. biraz önce de söylediğim gibi bugün 1,5 puan kazandık ve 1,5 puan kazandığımız için mutluyuz.

  sizin probleminiz ne? yani sahte bir hikaye yaratıyorsunuz. sinema yaratıyorsunuz. ya kahraman ya rezil, ya siyah ya da beyaz... ama tabi ki biz bir sinemada değiliz, bizim hayatımız futbol, elimizden geldiğince çabalıyoruz, mücadele ediyoruz, terliyoruz, kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. bazen kazanıyoruz bazen kaybediyoruz ama öyle bir algı yaratıyorsunuz ki sanki ligi kaybetmişiz gibi. neden? çünkü bunu da siz yarattınız, o zaman beyazdık şimdi siyah olduk. her şey kaybedildi. beni kötü hoca olarak lanse ettiniz, beni kötü adam olarak lanse ettiniz, benim yerime birçok isimler yazdınız. ama sonra diyorsunuz ki türkiye böyle, hayır türkiye böyle değil bunu siz yapıyorsunuz.

  ben ne beyazım ne siyahım. bir maçta iyi hocalıktan kötü hocalığa geçiş olmaz, böyle bir şey olamaz. ligin başından beri söylediğim gibi şampiyonluk son üç maçta belli olacak. ve sistemle ilgili yorumlar yapıyorsunuz. gençlerbirliği karşısında 5-1 kazandığımızda kimse sistem hakkında bir şey demedi. ardından başakşehir'e kaybettik, niye? çünkü çift forvet oynadık diye.

  veya ayhan akman ile ilgili yazılanlar... ayhan hoca bana yardımcı olmuyormuş, yeterli değilmiş, ayhan akman'ı öldürüyorsunuz ama o mükemmel bir kişilik, mükemmel bir çalışan, mükemmel bir futbol adamı. 24 saat futbolla yaşayan bir insan. onu bitirmeye çalışıyorsunuz. size göre futbol bir film ve bizler aktörüz. işinize gelense aktörleri sürekli değiştirip heyecan aksiyon yaratmak.

  bugün beşiktaş'ın 6 puan önündeyiz, başakşehir'in maç fazlasıyla 3 puan önündeyiz, fenerbahçe'nin 9 puan önündeyiz ancak öyle bir algı yaratıyorsunuz ki bugün kaybetseydik ben gidecekmişim gibi. sıfır saygı, sıfır saygı! yanlış mıyım? yanlış mıyım arkadaşım söyle bana. doğruyum. siz de bir şeyleri değiştirin. bir şeylere izin verin. 10 tane yeni oyuncu aldık, on tane messi getirsek kesin şampiyon mu olacağız? şimdi de diyorsunuz ki haklısın.

  ne istersen sorabilirsin arkadaşım ne istersen! sonuçta bugün 1,5 puan aldık ve mutluyuz(gülücük).''

  (bkz: igor tudor)
 • 29507
  "tolga ısınma sırasında sprint atarken sol arka alt adalede bir ağrı hissettiğini söyledi. onu durdurduk. iyi ki de durdurmuşuz. bugün yaptığımız mr'da ikinci derece bir zorlanma tespit ettik. onun tedavisine başladık. biraz süre alacak...

  lato maç sırasında sağ dizine bir darbe aldı ve dizinde bir esneme oldu. bu esneme ve dönme esnasında dış yan bağında bir gerilme var ve dış menisküsünde bir yırtık var. değerlendirmeye devam ediyoruz. ameliyat dahil olmak üzere tüm seçenekleri masaya yatırdık. bir an önce dönmesi açısından hangisinin daha iyi olacağına karar verip bugün-yarın gerekirse ameliyat edeceğiz. nasıl ilerleyeceğimize yarın sabah karar vereceğiz.

  jason denayer'in maçtan önceki idmanda ikili bir mücadele pozisyonunda kalçada bir gerilmesi olmuştu. bugün iyi bir durumda ve düz koşulara başladı. yarın bir testimiz var, aksilik olmazsa hafta içi takımla birlikte olacak...

  serdar'ın yüzüne gelen bir dirsek sonucu bu kez maksilla dediğimiz yüz kemiklerinden bir tanesinde bir kırık oluştu. eski burun kırığıyla ilgisi yok. serdar'ın ilk sorusu 'oynarım değil mi?' oldu. ona özel bir maske yaptıracağız. o maskeyle oynayacak. orada bir sinir var ve onunla ilgili bir takibimiz olacak. sponsor hastanemizden destek aldık ve oradaki plastik cerrah arkadaşlarımızla da tartıştık. sağolsun onların da yardımıyla beşiktaş maçına yetiştireceğiz.

  şu anda jason ve serdar'da bir problem görünmüyor ama tolga ile lato bizimle olmayacak. onların sanırım 3-4 haftayı bulan problemleri olacaktır."

  yener ince
 • 29508
  kaya çilingiroğlu:" malatya ve bu şekilde oynayan takımlar süper lige yakışmıyor.

  ali ravcı: malatyaspor'un yerini tartışmak futbolla alakası olmayan, baba parasıyla çaka satan, kendini programlara çıkartan bir şahsın haddine değil.

  futbol konuşanları iyi seçmezsek elbette şiddet ve küfür olur. saçma sapan bir yorumla 3 milyon taraftarı olan bir camiayı ayağa kaldırmaya çalışıyor.

  2 cumhurbaşkanı çıkarmış bir kentin yeri süper lig değil de neresi? bize çıksın söylesin. heralde kaya bey beşiktaş'a yenilmediğimiz için kızgın.
 • 29511
  artık büyük takımların hem atletik, hem yaratıcı oyunculardan kurulu olduğu üzerine olan muhabbet, bir yerden sonra cıvıyıp atletik ama yaratıcı olmayan, sadece koşan oyuncuları konuşmaya gelir.

  ılgaz çınar: ''düşünsene bütün takımın öyle oyunculardan kurulu olduğunu, atletik ama yaratıcılığı sıfır, sadece koşan, atletizm takımı gibi bir takım olduğunu.''

  cüneyt kaşeler: ''işte aykut kocaman'ın hayalindeki takım o.''

  kahkahalar!!!

  bu ikisinin yaptığı geyiği yapan başka spor programı yok.**
 • 29514
  25 kasım 2017 galatasaray alanyaspor maçında latovlevici'nin ıslıklanması ile ilgili:

  ''galatasaray takımı galipken veya mağlupken taraftar oyuncusunu ıslıklamamalı. iyi oyuncu, kötü oyuncu, o tartışılır. o başka bir şey. sen takımının oyuncusuna galipken de mağlupken de sonuna kadar sahip çıkmak zorundasın.''

  18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı sonrası basında çıkan igor tudor'un yerine hoca bakılıyor tarzı haberlerle ve 25 kasım 2017 galatasaray alanyaspor maçı sonrası tudor'un yaptığı basın toplantısı ile ilgili

  ''bu olayı, ben gene üzerine söylüyorum, sene başında da söylemiştim* yöneticiler yaptı. igor tudor çıkarmadı bu olayı. yani, bir hocayı korumak veya bir hoca hakkında çıkan haberleri yalanlamak yönetimin işidir. 5-1'lik başakşehir maçından sonra yok toplantı yapıcaktı, yok yazılı rapor istendi, bazı yöneticiler gidecek demişti*, ya bu olayları yöneticiler çıkardı. igor tudor'u, galatasaray'ın teknik direktörünü, ya lider takımın teknik direktörünü medyayla karşı karşıya nasıl getirirsiniz! bu yönetimin yaptığı büyük hata! bir takım mağlup olabilir. yani galatasaray takımının 5 yemesini biz eleştirdik, yanlış yaptığını biz de söyledik, o başka bir şey. bunu gazeteye, kamuoyuna taşımadan direkt kendiniz de söyleyebilirsiniz. niye kamuoyuna taşıyorsunuz!''

  bülent korkmaz

  lato meselesi zaten burada yeterince tartışıldı. asıl mesele yönetim hakkında dedikleri. adam yöneticilerin ciğerini biliyor ya. yönetim hakkında konuşurken bayağı sinirlendi, dolu olduğu belli ama bein'de çalıştığından içinden geçen her şeyi söyleyemiyor tabii.

  edit: unuttuğum bir bölüm varmış, ekledim.
 • 29515
  ''yüz karası bir demeçtir. yüz karası… bir defa genelleme yapma hakkı yok. ben diyorsam bana söylesin. burada sütunum açık. göndermiş mi bana bir cevap? en ağır eleştiren adam benim. buna karşılık mesela abim öcal uluç, tudor'dan çok tudor'un savunucusu… abimle beni aynı kaba koyuyor. ikimize de hakaret ediyor genelleme yaparak. bunun adı terbiyesizliktir. galatasaray'ın internet sitesi var mı? televizyonu var mı, dergisi var mı? her türlü iletişim aracı var mı? muhatap almak istemiyorsa da oralardan cevap verebilir. hakem sayesinde, tekrar ediyorum hakem sayesinde kazandığı bir maçtan sonra kendi kazandı sanıp şımararak bütün türk medyasını aşağılaması affedilemez. fakat basın toplantısında olan benim arkadaşlarım bu laflar edilirken, kalkıp orayı terk etmedikleri için o konuşmayı hak ettiklerini gösterdiler.

  aykut hoca ile tudor'u kıyaslayamazsın. aykut hocanın avrupa'da yarı finali var, ligde şampiyonluğu var. konya'ya kupa kazandırıp avrupa'ya iki kez taşıdı. mesela şenol hoca… milli takım'da dünya üçüncüsü oldu, iki senedir şampiyonluk yaşıyor.

  fatih terim'in çalıştığı dönemde, florya'da aşçısından, malzemecisine, temizlikçisine kadar herkese ekonomik destekler yapılırdı. ama şu anda böyle bir ortam yok. ilişkiler hep kötü. tudor'un insani yönü zayıf. futbolcular da hocayı sevmiyor. başakşehir maçından sonra diyor ki, "böyle abartılı bir sonuç çıktı ama başakşehir bu sonucu hak etmedi. adebayor farkı vardı sahada…" pardon ama adebayor, tribünden mi indi sahaya? trabzon maçında yenilince de, "bunların oynadığı futbol çağ dışı" diyor. böyle egolu bir teknik direktör. kendisine hayran biri. küçük maçların, küçük hocası.

  şimdi bir hatırlatma yapayım, berbetov'un lafı var, "bizi paok'ta bitiren adam tudor'du. hem beni yönetemedi hem de futbolcularla arası çok kötüydü" diyor. aşçısından, bahçıvanına kadar florya'da bir kişi bile tudor'u sevmiyor. çünkü onlara davranış biçimi o kadar sertmiş ki, aklın hayalin şaşar.

  evet, suni bir destek. tudor basın toplantısında diyor ki, "zeki bir başkan, tıpkı benim başkanım gibi, hocasının arkasında durur". ama ben çok iyi biliyorum, özbek, "ben sana bu kadar transfer yaptım, neden sistemi değiştiriyorsun? niye maceraya yelken açıyorsun? " diye hesap soruyor tudor'dan. hırvat hoca da alanya maçını kazanınca, bir fırsat yakaladı ve böyle açıklamalar yaptı.

  tudor, yönetimden bir fırça yedi. bunun da hırsını basından çıkardı. insani yönü çok zayıf. tesislerde onu seven bir kişi bile yok. özbek, beşiktaş derbisi olduğu için böyle konuşuyor. ancak sözlerinde samimi değil. başkan'ın, tudor'a neler dediğini ben çok iyi biliyorum. en yakınından duydum, sonuçta b planı için ocak'a kadar tudor ile devam edecekler.''

  levent tüzemen
 • 29517
  25 kasım 2017 galatasaray alanyaspor maçında latovlevici'nin ıslıklanması ile ilgili:

  ''sanki latovlevici'yi karabük'ten tudor getirdi diye sanki latovlevici üzerinden tudor'a tepki gidiyor gibi.''

  şansal büyüka

  ''sen* asamoah transferi için yüklenmişsin ve alamamışsın adamı. son dakikada diyorsun ki, ya rotasyon eksik kaldı, sol ayaklı adam yok kadroda. sol bekin yok, bize bu bölgede idare edebilecek, kısa vadede çözüm bulacak, 1+1 yıl sözleşme yapabileceğimiz bir adam lazım. tudor'a sorarsan adam latovlevici derse, burada sorumlu tudor falan olmaz, kusura bakmayın yani. fernando'nun transferinin kaymağını yerken iyi transfer, maicon bizim transfer diyorsan, latovlevici de sizin transferiniz. şu yüzden anlatıyorum bunu; bunu açıkça söyleyeceğim, galatasaray tribününde bazı tepkiler vardır, anlık geliştiğini anlarsın, ama bazı tepkiler vardır organize taraftar grubunun ciddi katkısı vardır. ben bu protestoya baya baya organize taraftar grubunun destek verdiğini, bunun da boş bir protesto olmadığını, latovlevici üzerinden tudor'a gizli bir mesaj verilmeye çalışıldığını düşünüyorum. bu benim kişisel kanaatim. galatasaray organize taraftar grubu latovlevici üzerinden tudor'a bir mesaj yolladı yada mesaj yollanması istendi, bilemem. burda ben protesto hakkına saygı duyuyorum ama yapılanı bir saçmalık olarak görüyorum, hiçbir manası yok, hiçbir anlamı yok. latovlevici'yi 1-0 öndeyken takımı etkileyecek biçimde, takımın içeride, soyunma odasındaki bütün moralini etkilemenin, konuşamayacak duruma gelmesini sağlamanın galatasaray'a hiçbir katkısı yok. tamamen bir şov ve bu tepkinin de masumane olduğunu düşünmüyorum, açıkça söyleyeyim. beğenilmeyen protestolara hep organize derler, nefret ederim bu kavramdan, ama bu sefer öyle düşünmüyorum. bu sefer böyle abi, bu sefer bireysel değil bu protesto.''

  uğur karakullukçu

  şansal uğur'un bir paragrafta anlattığını tek cümlede anlatmış. tecrübe böyle bir şey işte.* işin bu kısmını geçersek, galatasaray'a yakın olan 2 kişi de aynı şeyi söylüyorsa bunun doğruluk ihtimali yüksektir. şansal zaten yönetimin kararlarını tudor'dan önce öğreniyor, uğur da şu an en iyi araştırmacı gazetecilerden bir tanesi. bu ıslık işini yönetim yaptırmış, tirbüne giden bireysel taraftarların çoğu da sürü psikolojisiyle ultraslan'a uymuş demek ki. buradan çıkan sonuç o.
 • 29521
  "kupa maçlarına iyi başlamak istiyorduk. disiplinli oynamaya çalıştık. oyun anlayışımız skora da yansıdı. rakibin ligde sıkıntıları var, 9 puanı silinen bir takım. onlar için kupa ikinci planda kalmış olabilir. lige önem veriyorlar. iyi oyuncuları da var ama bu tip takımların kupayı uzun vadede götürmesi zor. rakibin konumu ne olursa olsun, kendi oyununu oynamaya çalışan bir takım olarak kazanmayı hak ettik. skorun farklı olması oyundan kopmalara neden oldu."

  "taraftarlarımız her maçta bize destek oldular. hiç yanlış yapmasınlar hep doğruyu yapsınlar. onlarla büyük bir sinerji oluşuyor. bugün taraftarın olması maça başka güzellik katardı. iyi futbol oynayıp güzel sahalara sahip olunca taraftar geliyor. bu hale getirildiği zaman her şeyi bitiriyoruz. statta bin 200 kamera var ama hiç seyirci yok. tuhaf bir durum var. tuhaf bir futbol anlayışı olan bir ülkede yaşıyoruz. bu işin alfabesini yeniden yazmak lazım."

  "orkan yetenekli oyuncu, öğrenmesi, algılaması, çabukluğu, çalışkanlığı çok iyi ama eksikleri var. onları düzeltince çok daha iyi olmasını bekliyoruz. umarım ortaya iyi bir yıldız çıkar."

  "negredo çalışıyor, gayreti var. takıma uyumu da gayet iyi. attığı goller önemli. bunları ligde de atacaktır."

  "belli bir skordan sonra rakip zaten oyundan kopuyor. bizde de gol atmak isteyen oluyor. belli bir durumdan sonra 50-60 metre koşuyorsun ve sakatlık riski doğuyor. ben de blokların kopmadan oynanması gerektiğini söyledim. burada sakatlık vermeden, kart görmeden oyunu tamamlamamız gerekiyordu. tolgay kart gördü. bu tip maçlar rakipler için de bizim için de zor oluyor. bazı oyuncular hızlı hamleyle hücuma gidiyor, top kaptırınca geriye dönüyor ve yoruluyor. bu da sakatlıklara sebep olabiliyor."

  "bugünkü skora bakıp mükemmeliz diyemeyiz, akhisar maçındaki skora bakıp da kötüyüz diyemeyiz. iyi oyuncular kötü maç oynayabiliyorlar. önemli olan işi ne kadar yaptığın. oyun ciddiyeti önemli. biz her maça aynı çıkıyoruz. bazen başaramıyoruz ama böyle gideceğiz."

  "akhisar maçında 3-4 tane atabilirdik. malatya'da etkili değildik. skordan sebepleri aramak doğru değil. her maçta ciddi şekilde oynamaya çalışıyoruz. ligde kayıp puanları telafi etmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. 2 mağlubiyet ve 5 beraberlik aldık, bizim için fazla bir kayıp. olmuşla ölmüşün konuşulur tarafı yok. önümüzdeki maçları kazanıp yarışa devam edeceğiz. takımın iyi niyetinde sorun yok. maç seçme yok. bugünkü iştah malatya'da da vardı ama sahaya yansıtamadık."

  "quaresma, tosic, pepe ve necip'in sakatlıkları var. durumlarına yarın bakacağız. yarından itibaren oyuncuların yorgunluk durumuna göre galatasaray maçının hazırlıklara başlayacağız."

  "talisca'ya alternatif bir oyuncu ihtiyacımız yok. bugün cenk atar, negredo atar, oğuzhan gol atar, ricardo gol atmaz, orta yapar. şampiyonlar ligi'nde de değişime ihtiyacımız var. sonuçlara bakıldığı zaman en az gol yiyen takım biziz. galatasaray 5 gol yemeseydi, o zaman en az gol yiyen takım galatasaray olacaktı."

  9-0 kazandıkları 28 kasım 2017 beşiktaş manisaspor maçından sonra, şenol güneş.
 • 29523
  "3'lü defansla oynayacağız. montella ile çok iyi ilişkilere sahibim. ama tarzlarımız farklı. o topa sahip olmayı seviyor. ben de seviyorum. ama daha direkt futbol oynamalıyız. üçlü defans, dört de orta sahayla oynayacağız. hücum varyasyonlarına ise bakacağız."

  "böyle bir kulübü çalıştırmak büyük ayrıcalıktır. bu kadro daha iyisini yapabilir. takım olmak ve sahaya takım olarak çıkmak zorundayız. savaşçı ruha sahip bir takım olacağız. puan durumuna baktığımda, adım adım önümüze bakmak zorunda olduğumuzu görüyorum. benevento maçı, dünya kupası finali gibi olmak zorunda! önceliğim, oyuncuların mental seviyelerini arttırmak olacak."

  "kulüp tesislerinde bize bu kulübün şanlı tarihini bizlere anımsatan birçok fotoğraf var. milan'ın dna'sını unutamayız."

  ivan gennaro gattuso