• 8
  şahsiyetsiz ve ahlaksız hakem eskisi. ey mustafa çulcu senin gibi hakemlere yazıklar olsun. senin gibiler yüzünden insanlar gençler birbirlerine düşman oluyor.

  -jensen'in, sırf serdar aziz'in topla oynamasını engellemek için, topla oynama niyeti olmaksızın ve topa dokunmaksızın yaptığı faulü inkar etti. gerekçesi de ne biliyor musunuz? jensen ne yapsaymış topu serdar'a mı bıraksaymış. ahlaksız herif biraz futbol öğren, biraz avrupa futbolu izle. lanet olsun senin gibi mikserlere.

  -hasan ali'nin pozisyonu penaltı değilmiş. (ben bu kısmı atlamıştım uyaran arkadaşa teşekkür)

  -yan hakem, buz gibi penaltıyı vermeyip seyirciyi tahrik eden tarık ongun terbiyesizine bir su peti isabet etti diye maç tatil edilmeliymiş.

  bu ahlaksız herifin fanatik beşiktaşlı olduğunu duymuştum. galatasaray düşmanlığından anlaşılıyor ki adam utanmazın teki.

  beşiktaş'ın bir maçında üç kişi sahaya girip hakeme saldırdı kaç maç ceza aldı beşiktaş.

  fener maçında defalarca teknik direktörlerimizin kafası yarıldı, en son fenerbahçe başakşehir maçında aynı pet şişe volkan babacan'ın kafasına isabet etmişti kaç maç kapatılmıştı sahaları. daha onlarca örneği var bunların. o zaman neden ötmüyordun mustafa çulcu.

  utanmaz herif...

  not: çulcu'nun bu konuşmaları ne kadar ahlaksız ise o pet şişeyi atan taraftar da o kadar ahlaksızdır.

  edit:ekleme

  (bkz: 22 ekim 2017 galatasaray fener maçı)
 • 11
  mustafa çulcu, ersin düzen ile stadyum programında, yine hasan ali'nin pozisyonunun penaltı olmadığına türkiye'yi ikna etmeye çalıştı bugün. üstelik gösterdiği örnekler ile hasan ali'nin pozisyonunun hiç ilgisi yokken.

  öncelikle rozetti'nin, kolların doğal konumuna ilişkin gösterdiği, romalı futbolcunun hareketinin, hasan ali'nin pozisyonu ile aynı olduğunu ileri sürdü. halbuki hiç ama hiç alakası yoktu. neden;

  -romalı futbolcu şut daha çekilmeden yere yatıyor ve kolunu yere koyuyor. şut daha sonra çekiliyor ve top koluna gidiyor. halbuki hasan ali, topun bacak arasından geçeceğini anlıyor ve sırf topu kesmek için sol kolunu arkaya atarak düşüyor. yani doğal bir düşme şekli değil. doğal bir düşmede hasan ali'nin sol kolu yerde değil aksine havada olmalıydı. tabi bunu mustafa çulcu ve fenerlilere anlatmak çok zor.

  -aynı çulcu, neto'nun pozisyonunu bugün es geçiyor. değerlendirmiyor. çünkü topa sıçrarken hiçbir defans oyuncusu voleybolcu gibi ellerini havaya kaldırmaz, kaldıramaz. eller havada ise zımnen (gizli niyet) topu kesme amacı vardır. dolayısıyla pozisyon net penaltıdır. ama bu konuyu açmıyor bile.

  -serdar aziz'in pozisyonu asla penaltı değil çünkü top kısa mesafeden sekmektedir ve serdar'ın kolu vucuda çok yakındır. hatta serdar son bir hamle ile kolunu tamamen arkasına atmaya çalışmaktadır. nitekim rozetti'nin gösterdiği örnek pozisyonunda pike'nin kolu, serdar'ın kolundan biraz daha açık olmasına rağmen pozisyon penaltı değil denilmiştir.

  tabi fenerliler bunları kabul etmezler. çünkü genetik yapıları haramla şekillenmiş.

  mustafa çulcu, %90'ın faul olarak kabul ettiği jensin'in pozisyonu için de ilk gün faul yok demişti. peki bugün bu konuda bir şey söyledi mi? hayır.

  yani sadece hasan ali'nin pozisyonunu aklamak için konuştu ve rozetti'nin örnek pozisyonlarını bile anla(ya)madığını ortaya koydu.

  gidin yatın kardeşim. ayıp ediyorsunuz.
 • 12
  ben diyorum ki toplu halde bu adamı bimer'e şikayet edelim. trt'de çalıştığına göre yarı memur sayılır. yoğun bir talepte bulunabilirsek buna ayar verirler diye düşünüyorum.

  ben de bu adamın bizim lehimize bir şey söylediğine az rastladım. hayır hakemliği de öyle ahım şahım değildi. kime sordular da bunu otorite olarak kabul ettiler onu da anlamış değilim.

  kimsin sen hafız?
 • 14
  trt spor'da 10 kasım 2018 kayserispor galatasaray maçı pozisyonlarını yorumladı. izlerken kanser oldum.

  1- sinan gümüş'ün penaltı pozisyonuna darbe var ama düşmedi ilk vurduğu anda kendini yere atsa penaltı olabilir belki dedi.

  lan fenerbahçe mi bu atsaydı falan alışmışlar anasını satayım.

  2- maicon'un penaltı pozisyonuna yani işte verilebilir de verilmeyebilir de dedi.

  3- onyekuru'nun penaltı pozisyonu için çok temiz faul yok dedi. haklı adam ayağı falan kırılmadı sonuçta.

  4- ömer bayram'ın yediği tekme için ayağının altı veya üstü gelmiyor yanı geliyor hatta formaya bakın forma sallanıyor yani formaya gelmiş ayağı ömeri sıyırmış dedi.

  son olarak maçın hakemini ve var hakemlerini tebrik ettiğini, geçen hafta da çok iyilerdi bu hafta da çok iyiler diyerek programı noktaladı.

  bundan sonra yazacaklarım pilotluğa gider herkes kendine göre devam ettirebilir :)
 • 16
  bu adam bir zamanlar mhk başkanlığı yapmış. trt spor'da pozisyonları değerlendiriyor. aminu'nun iki kolunu hayvan gibi açarak, muslera'nın topa havalanmasını engellemesinde faul yok diyor. bu geri zekalı zannediyor ki altı pasta sadece kaleci topa sıçradığında şarj yapılamaz. çünkü diyor ki muslera hiç sıçramıyorki.

  bu adam mhk başkanlığı yapmış. daha kaleciye şarj sayılan halleri bilmiyor. altı pas içinde "topla oynama niyeti olmaksızın kalecinin hareket etmesini engellemek için yapılan her hareket" kural dışı şarjdır. umar aminu hiç topa bakmaksızın kollarını kural dışı açarak muslera'nın topa çıkmasını ya da topa hareketlenmesini engelliyor. hatta önce soldan geçmesine engel oluyor sonra da sağa hareketlenmesine engel oluyor.

  bir de bak diyor muslera golü kabul ediyor. güleyim mi ağlayayım mı? hakem hareketi mi izleyecek yoksa futbolcunun mimiklerini mi?

  aynı saçma gerekçe, fenerbahçe maçında ozan'ın hareketinde de ileri sürülmüştü. bu gerekçe bir hakem için utanç vericidir. çünkü pozisyonu değil futbolcunun hareket ve mimiklerini izleyen hakem sıyrıktır.

  attığımız ilk golde topun rakip tarafından bilinçli oynanmadığını, rakipten sektiğini de iddia etti. ya arkadaş olamaz bu kadarı. bu kadarı ancak yüreklerde taşınan kin ve nefretin ürünü olabilir. rizesporlu futbolcu topu rodrigues’ten kurtarmak için kendi kalesine doğru bilinçli olarak oynuyor, topun o anda ayaklar arasında gidp gelmesi bilinçli oynama durumunu ortadan kaldırır mı? neymiş ilk oynadığı an bilinçliymiş, ikincisi sekmeymiş. hadi be demek gerekiyor ama buna bile değmez.

  bu arada linnes’in düşürüldüğü pozisyona son anda penaltı demek zorunda kaldı. ilk değerlendirmeye başladığında havası, burada omuz omuza mücadele var diyecek gibiydi ama pozisyon ağır çekimde ve net olarak ekrana getirilince kıvırdı ve penaltı dedi. (hakkını yemek istemem böyle küçük şeytanların, belki de önceki saçmalamaları yüzünden ben öyle hissetmiş olabilirim, bunu da belirteyim.)

  bu arada haklı olduğu tek bir konu vardı. feghouli’nin iki sarı kartlık hareketini yakalamış ki gerçekten de doğru. maç esnasında da gördük ama hakem sarı kart bile göstermedi. keşke gösterseydi belki ikinci yarı sarı kartı var diye çıkarılır da yerine atalay alınırdı.

  (bkz: 8 aralık 2018 galatasaray rizespor maçı)
 • 18
  10 şubat 2019 galatasaray tranzonspor maçında attığımız penaltı için, arda’nın onyekuru’ya hareketi penaltı değil diyen sözde eski hakem. sözde yorumcu. yanlı şahıs.

  geçmişte izlediğim yorumlarından ötürü aslında televizyonda görür görmez kanal değiştiriyorum. ancak merak ettim sırf yine yanlılık yapacak mı diye bekledim. tahmin ettiğim gibi oldu, kanalı değiştirdim.
 • 19
  ahlaksız ve insafsız galatasaray düşmanı eski mhk başkanı. futbolu bilmediği gibi kuralları da bilmiyor bu allahsız.

  defalarca yazdım yine yazıyorum: kaleci rakibin koşu yolunu kapatmış ya da hareket alanına müdahale etmiş ise futbolcu onun üzerinden atlamak zorunda değildir. trabzonspor kalecisi onyekuru’nun koşu yolunu kapatıyor ve topu da engelleyemiyor. üstelik sağ ayağını kaldırarak onyekuru’nun dengesini bozuyor. yani kesin penaltı.

  duydun mu mustafa çulcu?

  üstelik bu insafsız galatasaray’ın lehine olan tüm pozisyonları geç devam derken aleyhimize olduğunu düşündüğü konularda hakem ümit öztürk’e hakaretler yağdırdı. seni allah’a havale ediyorum mustafa çulcu.

  (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı)
 • 20
  inanılmaz bir şekilde mhk başkanlığına adı geçmektedir. aman diyorum bakın bu adam azılı fenerlidir. en son oynanan 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı için onyekuru'nun pozisyonuna müdahale var ama düşmesi için yeterli değil diyen fenerli fanatiğin tekidir. müdahale var ise faul nasıl olmuyor diye de o gün bu bunağa kimse soru bile sormadı. gerekirse camia ayağa kalkmalı ve bu arkadaşın o göreve gelmesine mani olmalıdır.

  https://www.fotomac.com.tr/...02/11/cifte-standart

  yazısına bakarsanız bu adamın nasıl bir fanatik olduğunu anlarsınız. marcao'nun pozisyonunda ayağa tekme yalnızca havada varken bu adam yerde de basıldığını iddia etmiş. kesinlikle bakan körsünüz sayın çulcu!
 • 23
  kendisi hakkında yorum yapacak olursam, muhtemelen pilot olacağım eski operasyon çocuğu hakem. 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrası trt sporda tartışılan pozisyonları yorumladı. bir insan bu kadar mı manüplatif olur. inanın aynı pozisyonda formalar değişse tam tersi yorumlar yapar hissini net olarak yaşattı bana. ilgili maçta onyekuru’nun penaltı pozisyonunda temas var ancak penaltı için yeterli değil deyip, marcao’nun içinde olduğu penaltı pozisyonunda, net penaltı demiştir.
 • 24
  bu adam geçen seneki maçta* hasan ali'nin eline çarpan penaltı pozisyonuna herkes penaltı derken "sürükleme yok o yüzden penaltı değil, kolunu kaçıramamış" demiş biri. hakkında yorumlar buna göre yapılsın.

  edit: bu adamın dediğine göre ben istemeden her şeyi yapabilirim maçta demek bu. istemeden elle ceza sahasında oynarım, faul yaparım. feghouli hasan ali'nin bacağının arasında geçirecek ve yere yatıracak kaliteyi gösteriyor hasan ali kendi beceriksizliğinden penaltı yapıyor ve istemeden oluyor. benim oyuncum daha kaliteliyse benim suçum değil ki kardeşim bu?