• 1362
  casper gibi yönetimdir.
  12 ocak 2019 oldu hala forvet yok forvet yok gerçekten.dünyada 1 mevkisinde hiç oyuncusu olmayan takım transfer dönemi başlar başlamaz yapar transferini bir de bize bak dönem başlayalı 12 gün oldu hala forvet bekliyoruz twıtter,ınstagram'dan link kovalıyoruz inanılır gibi değil ya haftaya lig başlıyor. parada var artık niye olmuyor transfer demek ki beceriksizler abi beceriksiz! hadi bu akşam veya bu transfer dönemi oldu bitti transferler her transfer dönemi bizi böyle bekleteceklerse bıraksınlar bu işi adam mı yok.kasimpasa diagne’yi trabzon rodellega’yi bulup getiriyorsa sizde bulup getireceksiniz.
  araba var ama yakıt yok. mümkün mü böyle bir şey?
 • 1364
  eleştirilemez, eleştirilmesi tekli dahi edilemez. galatasaray spor kulübünü sadece galatasaray futbol kulübüne indirgeyip, tek odaklanabildikleri branşı da rezalet bir şekilde yönetmelerine rağmen kendilerini eleştirenlere ofsayt basılıveriyor. amatör branşlarla ilgili tek bir olumlu tasarrufları yok, gelirse ufak/günlük başarılar kendilerine rağmen gelmekte.
  futbol derseniz içler acısı. takımın ağustos ayından beri forveti yok, hala itidal çağrısı, sabır beklentisi var, hala saat farkından dem vuruluyor. tek şansları hocanın terim olması ama hoca ne istediyse beceremediler. aralarındaki toplantıyı geçtim, basın yoluyla bile istediği kimseyi al(a)madılar. stoper ve forvet dedi, olmadı; tamam stoperi hallederim forvet alın dedi olmadı ama hala iyi niyetliler, hala çalışıyorlar muhabbeti devam ediyor.
  28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasına imza atanlara plaket verecekleri yerde transferi çoktan bitirmiş olmaları gerekiyordu. sözlükte bile "daha durun, transfer açılalı birkaç gün oldu, bu ne acele" deniyordu. işte o 4 ocak'tı geldi 12 ocak oldu. hoca bağıra çağıra 2 forvet istiyordu; alabildiler mi? hayır, stoper bölgesi de delik deşik oldu, çözebildiler mi? hayır, umudumuz var mı? ...
  süleyman rodop gibi adamlara "gece gündüz, yemeden içmeden çalışıyorlar" haberleri yaptırıyorlar. gece gündüz çalışmalarına gerek yoktu; çünkü ağustos ayından beri zamanları vardı.
  plaket plaket gezeceğine çoktan ilişkileri kurman gerekiyordu. ne kısa ne de orta-uzun vadeli planları yok. bunu ben söylemiyorum, bizzat başkan kendisi söyledi.
  "galatasaray başkanlığı benim planlı olarak geldiğim bir makam değil, üç hafta içerisinde bir tepki olarak bu göreve geldik."
  dursun'dan kurtulmak için kendilerine 4 el sarıldık ama profosyonellik ve yöneticilik hususunda çok yetersizler ve tam yeni türkiye tarzında toplaşmışlar.
 • 1365
  görev süreleri boyunca takıma forvet oyuncusu almayan yönetimdir. başta gomis’e destek için istiyorduk, uzunca bir süredir o pozisyonda biri olsun için istiyoruz. ronaldo’yu da alsalar hocaya, takıma ve taraftarlara yaşattıkları yetersizlik hissi bile afaroz edilmeleri için geçerli bir sebep. futbol takımı=forvet yok şeklinde bir denklemi bizler 3-4 aydır yaşarken neredeydi bu adamlar. fatih terim’e dayanarak şampiyon oldular, tek bir insiyatif alamadılar sportif anlamda.
 • 1368
  sadece yapılan veya yapılmayan/yapılamayan transferler üzerinden eleştirilmeleri bir illüzyonun sonucudur. bu illüzyonun sebebi de dursun özbek ve yönetimidir. bugüne kadar, dursun özbek ve yönetiminin camia üzerine yığdığı negatif etkinin oluşturduğu koruma kalkanıyla gelmişlerdir.

  öncelikle camia'yı dursun özbek ve yönetiminden kurtaran yine dursun özbek'in kendisidir. camiaya ve dinazorlara ters düşmeyip "mayısta seçim" sözünü kendisi verseydi mevkiide çöreklenmeye devam ederdi. tersini düşünelim; mustafa cengiz değil de onu yerine herhangi bir aday çıksaydı dursun özbek'e tepki oyları, adaylığını koyan herhangi birini başkan seçerdi. seçimi mustafa cengiz yönetimi kazanmamıştır, dursun özbek kaybetmiştir ki bence önemli bir ayrıntıdır.

  bugüne kadar eleştirilememeleri, eleştirenlerin "size dursun müstehak" savunmasıyla püskürtülmesi, eleştirmek isteyenlerin "aman şimdi dursuncu ilan edilirim" çekincesi gerçeklerin halı altına süpürülmesine sebep olmuştur. hataları yok saymak ilerlemenin önündeki en büyük engeldir zira yok saydığın birşeyi düzeltemezsin. "mecburen" seçilen bu yönetimin galatasaray gibi bir devi yönetmesini beklemek de biraz hayalcilik olur.

  açıkçası kendilerini eleştirebileceğim bir sürü neden varken transfer üzerinden eleştirmek bana gereksiz geliyor.

  mustafa cengiz gibi söylemek gerekirse;
  "beceriksizdirler... aman yanlış anlaşılmasın ben onlara beceriksiz demek istemiyorum... benn... beeennnn... kimseye beceriksiz demek istemem... beennn herkese saygılıyımdır... onlar da mecburen beceriksizlik yapmış olabilirler... saygı duyuyorum... ama beennn inan edin hiç iftira atmam, hele bilerek ve isteyerek aslaaa yapmam... istemeden kırdıysam özür diliyorum... beceriksiz dedim diye bana kızmasınlar... bir özlü sözün de dediği gibi "dam üstünde saksağan, güzel gider kurunun yanında soğan"

  zahmet etme güzel kardeşim, ben yolu biliyorum.
 • 1369
  dursun özbek, adnan polat gibi rezil yönetimleri, örnek gösterip kendilerini savunmak, büyük bir yanlıştır. mevcut yönetimin basiretsizliği, beceriksizliği bariz, daha kötüsünü göstererek savunma fikri ise çok sakat bir yaklaşım. bir hafta sonra, forvet bölgesinde oynatacak oyuncusu olmadan maça çıkacak olan bir takımın yönetimi bu. neresinden tutarsan tut elde kalıyor. rezillik, basiretsizlik, beceriksizlik, kifayetsizlik.
 • 1370
  tamamen iş bilmez bi yönetim ve bu durum üzülerek söylüyorum ki başkandan kaynaklanıyor.

  ara transfer dönemi ortasına geldik hala birinci önceliğimiz olan forvet transferi yapılmadı. dursun özbek olsa şu an yer yerinden oynuyordu. nedir bu yönetimin ayrıcalığı? uefa'dan ceza almadık diye mi?

  yazın para yok diye yırtınıyordu burda millet savunmak için. ee rodrigues'i okuttun baba, transferler bir ay önceden hazır dedin??? marcao ile emre mi hazırdı?

  fatih terim olmasaydı bu yönetimin çoktan bileti kesilmişti. yatıp kalkıp dua etsinler. şahsi olarak hiçbir güvenim kalmamıştır kendilerine. dedikleri hiçbir şeye de zerre inanmıyorum.
 • 1371
  haklarında uzun uzadıya yazmaya gerek olmayan yönetici görünümlü yönetemeyenler topluluğu.

  ağustos'ta gomis'i fatih terim'e yalan söyleyerek gönderdiler, ağustos ayından bu yana halen bir forvet almayı bile beceremediler.

  bu entry anından tam 1 hafta sonra takım ankaragücü karşısında 2018 - 2019 sezonu 2. yarısının ilk maçına çıkacak.

  mustafa cengiz bey özlü sözleri çok seviyor bir tane de ben ona söyleyeyim: "aynayı nereden tutarsan traşı oradan net görürsün."
 • 1373
  galatasaray'ın 1 değil 2 tane forvete ihtiyacı vardı 3 ay önce de. en azından bir tanesini her ne pahasına olursa olsun kampa yetiştirmek lazımdı. gerekirse 30 kişi bu iş için seferber olmalıydı.

  isterse şu anda luis suarez'i alsınlar, net olarak başarısız bir yönetimidir benim için artık. bu sene başarısız olursak tek ama tek sorumlusu bunlar. şampiyonluk gelmezse derhal istifa etmeliler.
 • 1379
  transfer ettiğini resmi olarak açıkladığın bir oyuncunun eski takımında maç oynamasına izin vermek çok büyük bir skandaldır.

  başkanımızın, yöneticilerimizin kameralar karşısındaki hal ve hareketlerine, konuşmalarına tavırlarına bakıyorum acemi ve iş bilmez oldukları görülüyor. gene de kendi kendime idari işler söz konusu olduğunda bir kurumsal akıl falan devreye girer bir şekilde halledilir diye bekliyorum ama olmuyor maalesef. yani nereden buluyoruz bilmiyorum ama yıllardır bu kadar beceriksiz insanların galatasaray yönetimlerinde yer alması çok sinir bozucu bir durum. her transfer hamlesinde bile istisnasız kazıklanıyoruz yahu.

  bunun tek istisnası ünal aysal dönemiydi. o da egosuyla kendisini göndermek isteyenlerin ekmeklerine yağ sürüp gitmişti.
 • 1380
  özhan canaydın, dursun özbek yönetimlerinden sonraki en basiretsiz yönetim olmaya koşar adım ilerleyen topluluk,

  benim anlamadığım nokta ise; hadi şuan ffp falan var, euro uçuk, fiyatlar fahiş tamam da, bu kadar büyük olan galatasaray klübünde 20 sene önce de para yoktu. oyuncular maaş almadan uefa kupasıını almışlardı. 2006 şampiyonluğu yine ücretler 4 ay ödenmemiş halde, gelmişti, bu galatasaray'da neden hiçbir zaman para yok kardeşim ??? bunu çok merak ediyorum ..
 • 1382
  eğer maaşların zamanında verildiğini düşünüyorsanız ( yönetimler verildiğini söylese bile) ,kurumları iyi tanımıyorsunuz demektir. galatasaray kulübü bu ülkedeki en şeffaf kurumlardan biridir ama bu herşeyi kamuoyuyla doğru paylaşıyorlar anlamına gelmiyor( amaç kamuoyunu yanıltmak değil, ffp için yapılan anlaşma).
  çıkarım yaparak neyin doğru yada yanlış olduğunu anlamaya çalışacaksınız. mesela ben fenerbahçe ve beşiktaş'ın borcunun basında galatasaraydan daha iyi olduğu deklere edilmesine rağmen bu söyleme hiç inanmadım. bunu nerden mi anlıyorum. çünkü basın ve futbol kurumları ağırlıklı fenerbahçeli ve son zamanlarda beşiktaş ağırlıklı. galatasaray hedef tahtasına konularak hem kendi taraftarımızın tepkisini, diğer takım taraftarların ise gazını almaya çalışıyorlar. bütün bunların yanında bir an önce forvet transferi açıklaması gereken yönetimdir :))