• 2451
  falcao'yu almak zorunda olan yönetimdir. berberiyle falcao pozu veren başkan da, ayağına gidip adamla yanak yanağa poz veren asbaşkan da bunun hesabını vermek zorundadır. şimdiye kadar galatasarayla ismi yazılan ve olmayan binlerce transfer olmuştur. hatta uğraşıp alamadıklarımız da olmuştur. beceriksizlikle alamamaya bile eyvallahım var. ama galatasaray apoletiyle bir şov yaptıysanız bedelini ödeyeceksiniz. bu transferde 0 bonservis ve yıllık 6 mio euro üstü her rakamı bu yönetim cebinden karşılamalıdır. yok öyle prasayı yerken kütür kütür sapına gelince mee.
 • 2452
  teoride herşeyin daha iyisi mümkündür lakin bu yönetim mevcut şartlarda net ortalama üstü transfer performansı ortaya koymuş, iyi niyetini ve azmini göstermiştir.

  falcao kardeş de olmazsa yönetim olarak bence kendilerine yazmaz. hepimiz gördük; uğraştılar. bazen sadece denk gelmez, ne yapalım! sonuçta bütün parametreler bizim kontrolümüzde değil.

  kendine ders çıkarması gereken inşallah dersini çıkarır ve hayat devam eder.

  cimbombomumuz vurur ve gol olur. hedef 23!
 • 2453
  acilen istifa etmesi gereken yönetimdir.

  falcao'yu almak zorundasınız diyen, aklınca şart koşan, şımarık, doyumsuz tiplere "yok size transfer mransfer, istifa da etmiyoruz, biraz daha canımızı sıkarsanız dursun özbekçilik de oynayacağız" demedikleri her saniye için istifa etmeliler.

  bıktım çünkü bu doyumsuz kitleden ben.
 • 2454
  falcao transferindeki hataları işin bu kadar uzamasına müsaade etmeleridir. bir noktadan sonra "bizim teklifimiz bu, şartlarımız bu, 48 saat içinde dönün" restini çekmelilerdi bence. kendilerini bu kadar yıpratmalarını anlamsız buluyorum. evet iyi topçu, evet şartları zorlayalım ama gerek yok bu kadarına. koymuşum monaco'suna da, mendes'ine de gelmiyorsa gelmesin abi. ölmedik falcao'suzluktan. uğraştık, olmadı diyin geçin olmazsa da yahu 2 güne unutur herkes. iyi niyetle çalışıyorlar, uğraşıyorlar ama yok yani olmuyorsa salın gitsin, galatasaray da kimsenin oyuncağı değil aylarca bekletilecek, gelmezse gelmesin. götüne soksun monaco da topçusunu.
 • 2456
  tıpkı fenerbahçe-batur altıparmak-roma ilişkisindeki gibi galatasaray-ahmet bulut*-monaco ilişkisinde de menajerin "bonservissiz getireceğim" lafına güvenmiş, süreç de menajerlerin işi henüz bonservissiz bağlayamamış olması nedeniyle uzadıkça uzamıştır.

  hatırlarsınız fenerbahçe daha mayıs çıkmadan kolarov ile her konuda anlaşmıştı. o günden bugüne 2.5 aydır bonservis pazarlığı yapılıyor.

  bizim de benzer bir durumumuz var. bonservis vermek istemiyoruz.

  ha diagne satılabilmiş olsaydı 2-3 milyon €'luk bir bonservis vererek kapatabilirdik ama şu an taraftar istiyor diye 2-3 milyon verebilecek durumumuz da yok.

  cengiz yönetimi de buradaki tutumuyla bence oldukça başarılıdır.
  başarısız oldukları konu dile getirildiği gibi bir b planının olmaması, varsa bile yokmuş gibi hissettirilmesi. bundan 1 ay önce 1 haftalık süre tanınmalı, 1 hafta sonunda şartlar olgunlaşmadıysa falcao'dan vazgeçilmese bile alternatiflerle görüşmelere başlanmalıydı.

  bu transfer sezonu galatasaray tarihinin en önemli transfer dönemlerinden birisidir, zorluklar ve ihtiyaç kapatma yönünden baktığımızda. asla ama asla bi falcao yüzünden bütün başarı çöpe atılamaz.
 • 2457
  falcao’yu almazlarsa kesinlikle kızmayacağım yönetimdir. seri-n’zonzi gibi üst düzey bir orta saha ikilisini çok makul fiyatlara, tereyağından kıl çeker gibi almışlardır. falcao için de büyük bir çaba içinde oldukları ortadadır lakin bu iş 3-4 gün içinde hallolmalı aksi taktirde b planı derhal devreye sokulmalıdır. ligler yarın başlıyor yeni gelecek forvet en azından şl başlayana kadar takıma adapte olmalı.
 • 2458
  2019-2020 yaz transfer dönemini adem büyük hariç kafamda soru işareti olan tek bir oyuncu bile transfer etmediler -adem büyük beni yanıltacak sanırım- en önemlisi kafamda soru işareti bırakacak ismi bizimle anılan tek bir oyuncuya bile gitmediler. falcao transferi çok kışkırtıcı bir transfer. önlerinde bir fırsat vardı yönetim değerlendirmek istedi. ellerinden gelen her şeyi de yaptılar bana göre. transfer olumlu ya da olumsuz sonuçlanması benim gözümde çok bir önemi yok bu saatten sonra. burada önemli olan koydukları vizyon. doğru bir vizyon koydular ortaya.
  yönetimin eleştirilebilir tek bir yönü var o da oyuncu satışı. onda da taraftarın yani bizim suçumuz olup olmadığında henüz tam bir karar vermedim.
 • 2459
  yönetimi falcao transferini yapmadılar diye eleştirecek, yerden yere vuracak veya bunu yapan zihniyete de çanak tutacak biri değilim. ancak, gs adası, amatör branşların durumu, stadın dış kaplaması veya düzenlenmesi ile en önemli konu olan 2019/2020 sezonunda forma göğüs sponsorumuzun ligin başlamasına 1 gün kala hala belli olmaması konusunda eleştiririm maalesef. ve daha aklıma gelmeyen bir çok vaatleri de var şuan hatırlayamadım. ayrıca, sayın mustafa cengiz başkanımız seçim zamanında ki açıklamalarında galatasaray dünya markasıdır dünyaca ünlü sponsorlarla görüşüyorum vs. gibi bazı açıklamalar yapmıştı diye hatırlıyorum (şuan bulamadım). yani uzun lafın kısası türkiye'nin en büyük, avrupa'nın ise sayılı klüplerinden biri olmamıza rağmen ligin başlamasına 1 gün kala halen formamıza bir göğüs sponsoru bulamadıysak bunu oturup düşünmemiz gerekiyor bence arkadaşlar.
  edit: düzenleme.
 • 2461
  transferden bağımsız bir talebim var kendilerinden. burayı da takip ediyorlar diye duyuyoruz madem. sayın yönetim özellikle yabancı mevzusunda kallavi bir açıklama yapmalısınız. yabancı serbestliğinin getirdiği faydaları salağa anlatır gibi anlatın lütfen. yine yabancı sınırının zararlarını da aynı şekilde.

  son olarak güya emri vaki ile şampiyonluk sayılarını manipüle eden fenerbahçe'ye de gereken cevabı nazik ama bir o kadar da sert bir dille verin. tff başkanı olacak zat alttan alttan ısındırmaya başladı bir şeyler. herkesi kör alemi sersem sanmasınlar. hukuk dedin mi galatasaray camiası 1 numaradır bu ülkede. bunu hissettirin.
 • 2463
  forvet transferleri hariç kulübü neredeyse mükemmel yöneten ekip. arada saçmaladıkları da oluyor ancak kendileri de insan. umarım seneler boyu bu mantıkla yönetiliriz. devir iktisat devri, artık bir kuruş bile çarçur edilemez.

  kendilerine kulübü kendi mallarını yönetir gibi yönettikleri için teşekkür ediyorum.
 • 2464
  mayıstan ber 19 20 sezonunda oynatılmayacağı belli olan hazırlık kampında yüzüne bakılmayan mittoglunu hala elden çıkartmamış, 14.8 milyon verdiğimiz diagne 2.5 alırken 2.75 para ödemeye devam etmemize neden olan yönetimdir.
  diagneyi de satmayı başaramamıştır aynı zamanda. elif elması geçtim önceki sezon de souza, gulliano gibi isimlerin satışının dahi yanına yanaşamadık ligin rekortmeni oyuncuda.
  ha lisecileri seviyor muyum, hayır ama bu işlerin albayraka bırakılmaması gerektiğini de anladım artık. en azından yabancı transferlere dahil olmaması gerek.
 • 2466
  sportif anlamda başarılı,ekonomik anlamda biraz daha başarılı olması gereken yönetimdir.

  galasaray adası
  mecidiyeköy'deki otel
  florya arazisi

  galatasaray'a çok iyi gelir ve prestij getirilebilecek yerleri artık kullanmalılar. bununla birlikte lig başladı ancak hala sponsor bulamadılar. bunları çözerlerse sportif başarı ile birlikte rakiplerle olan fark uçurum olur.
 • 2467
  nzonzi-seri-belhanda orta sahasını kuran, babel'i alan, emre mor gibi bir transferi bitiren yönetim. ama her gün sözlüğü sabah açıyoruz mustafa cengiz istifa, akşam açıyoruz albayrak istifa.

  yok diagne gitmemiş, yok mitroğlu gitmemiş. bıktık. neyse bu arkadaşlarla yeni mücadele yöntemim laf atıp engellemek. yaptığım çocukça mı? evet. bir nebze keyif veriyor mu? ona da evet. yeter, bıktırdınız. hayır öneri de yok he. "izdüfa edsünler". oldu.
 • 2468
  benim gördüğüm son zamanların en başarılı yönetimidir. iletişim sorunları, daha profesyonel kadrolar ile çalışmama gibi bir takım eksiklikleri var. bir de iki senedir devam eden forvet çilesi. modeste, alan isimlerinin arkalarında bir alternatif üretememiş olmaları ve forvet transferinin son güne kalması gibi. tabi ffp ile mücadele ettiklerini unutmamak gerek bu konuda taraftar çile çekti ve çekmeye devam ediyor. ancak falcao konusunda aynı hataya tekrar düşmeyeceklerini, transferinin en sonunda mutlu biteceğinden emin oldukları için bu kadar uzadığını düşünüyorum.
 • 2472
  sezona forvet yetiştirememe hastalığına yakalanmış yönetim. kendilerini severim ayrı mevzu ancak geçen sezonun ilk yarısını forvetsiz geçirdikten sonra bu sezonun da forvetsiz başlaması benim artık midemi bulandırıyor. yine bir forvetsizlik faciası yaşanırsa, idari olarak ibra edilmemelerini desteklerim diye düşünüyorum. haklarında hayırlısı.
 • 2473
  19/20 sezonuna takımımızı forvetsiz başlatmamış yönetimdir. zira hali hazırda henüz ilk haftası oynanan ligde, geçen yılın gol kralı diagne ve yedek golcü kostas kadromuzda bulunmaktadır.

  sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer anlıyorum ama forvetsiz geçirdiğimiz sezon ile aynı şeyleri yaşamıyoruz şu an. genellemeye gerek yok. ayrıca her fırsatta diagne transferi için yönetimi suçlayıp eleştiren arkadaşlar eski entrylere hızlıca bir göz atabilirler. bu sözlükte nerdeyse tapılıyordu bu adama. kesinlikle alınmalıydı birçok yazarımıza göre. şimdi alındıktan sonra istenileni veremeyince yönetim bu adamı nerden buldu diye sallamayın lütfen. tutarlı olun. yönetimin eleştirilebilecek bir çok noktası var fakat diagne ve “19/20 sezonuna forvetsiz başladık” ifadesi gerçekçi değil.
 • 2474
  hem mali hem idari açıdan çok iyi olan ama forvet özürlü olan yönetim. adamlar çatır çatır stoperler, orta sahalar getirdiler ama iş forvete gelince basiretleri bağlanıyor resmen. takıma gelen, 11 oynayıp takır takır gol atan son forveti * beğenmediğimiz dursun tutmuş kolundan getirmişti. o heriften ne eksiğiniz var da bulamıyorsunuz bir tane kalburüstü forvet kardeşim? ben taraftarım ve 2 sezondur gol atan forvet göremiyorum bir açık oyuncusu olan onyekuru dışında. ben oyun izlemek istiyorum, ilerde bana güven veren bir golcü görmek istiyorum artık. yeter.
 • 2475
  bu yönetimde de bu var, yaz aylarında forvet alamıyor. o alıyor, öbürü alıyor, bu alamıyor.
  şaka bir yana 2 yaz transfer döneminde de bence forvet transferi konusunda aşırı başarısız. 2 dönemde bir tane elle tutulur forvet alamadık. umarım falcao transferi ile bunu yıkarlar. yoksa geçen sene yarım sezonluk forvetsizlik skandalı sonrası ayrı bir komedi olur.
  onun dışında diğer bölgelere yapılan nokta ve çok kaliteli transferler ile oldukça başarılı bir performans sergilediler bu yaz.