• 2103
  şampiyonluğumuzun üstünden 18 gün geçiyor olmasına rağmen hala transferde tek bir somut adım atamamış olan yönetim.

  açık söyleyeyim şimdiye kadar yapılacakların % 60-70'inin tamamlanmış olması gerekiyordu. daha tek bir imza dahi yok.

  kampa daha var. en azından bonservisi elinde olan futbolcu transferlerini bitirmeleri gerek. fazla uzattıklarında nasıl panik yaptıklarını son 2 transfer döneminde gördük. son güne kalırsa yine saçmalama ihtimalleri yüksek ki papaz da her gün pilav yemez.
 • 2105
  daha transfer sezonu acilmamis, gundemde avrupa uluslar kupasi, afrika kupasi vs varken neye guvenip kime imza attiracakti bu yönetim? biraz sakin, elestirmek icin elestiri yazmadan ve yönetimi destekler nitelikte olmamiz gerekiyor. bu dönemde en önemli kriter ekonomi. o alanda da sportifte oldugumuz gibi bir numarayiz. terim ile beraber guzel bir kimya yakalanmis ve ruzgari ardina almis bir ekiptir.
 • 2106
  feridun niğdelioğu denilen iftiracı holigan devlet kanalı demeye dilimin varmadığı trt’ye yeniden çıkmaya başlamış. şampiyon olduktan sonra koşa koşa trt’ye giden başkana ve abdürrahim beye kaçıncı kez ders olacak bu konu acaba?

  bunun dışında yok hocadan habersiz transfer görüşmesi yaptılar, yok transferde somut adım yok, bunlar bağcıyı dövme hamleleri. hoca halinden memnun 5 yıllık kontrat yapmış, transfer sezonu daha başlamamış, iki üç oyuncuyla anlaşıldığı söyleniyor, ffp var. bari kamp başlayana kadar bir sabredin arkadaşlar.

  yani buradaki insanların iyi niyetine inanıyoruz da twitter’daki ibra komplocusu tayfanın yaptığı yalandan eleştirileri de siz tekrarlamayın bir zahmet.
 • 2108
  neden ve hangi sebepten dolayı bu kadar savunulduğunu ve desteklendiğini anlayamadığım yönetimimiz. muhtemelen mazlumu koruma iç güdüsü. fakat yaptıklarına baktığımızda öyle efsane başkanlık ya da çok iyi yönetimlik bir durum söz konusu değil.
  futbolda alınan başarıların sebebi %90 fatih terim. 2018-2019 sezonunda çok büyük hatalar yapmasına rağmen başarılarda çok büyük pay sahibi. fatih terim ile de arasının çok iyi olduğu algısı oluşturuluyor. peki bunlar gerçekten doğru mu? mustafa cengiz yönetimi'nin fatih terim'le arası çok iyi ve çok iyi bir yönetme gücüne mi sahipler?

  2018-2019 sezonunu henüz başlamamışken, bir dost pikniğinde, mustafa cengiz'in `bunları almazsak fallafoş oluruz diyor, öyle düşünüyorsan bırak git` sözüyle kastettiği kişi muhtemelen fatih terim'di. sezona forvetsiz başlatan, tff'nin aleni düşmanlığına ses etmeyen, hoca'ya sokak kabadayısı diyenlerle fotoğraf çektirip, aleni galatasaray düşmanı hasan kartal'a plaket veren de bu yönetimdi. takım 6 ay forvetsiz oynamasına rağmen, 2018-2019 sezonu ara transfer döneminde, pato ve alan'ı almak için dubai'ye gidip, cumhurbaşkanı dahil herkese teşekkür ederek hiç bir ilerleme kat edemeyen ve son gün 10 milyon euro gibi bir fiyata komşudan forvet alan da bu yönetimdi. bu süreçte fatih hoca'nın iki defa istifadan döndüğü haberleri de mevcuttu. bunu da asparagas haberlerden değil, fatih hoca'nın yaptığı açıklamalardan anlayabiliyoruz.

  futbol takımı 69 puanla şampiyon oldu. bu şu demek, biz kötüydük fakat rakiplerimiz daha kötüydü. şampiyonlukta bu durumu göz ardı etmemek lazım.

  eleştirilmemesi içim mali olarak iyi işler yaptığını düşünmek; bu konuda ben de mustafa cengiz yönetimini destekliyor ve başarılı buluyorum. yönetimdeyken menajerlere verilen paralarda ve futbolcu yıllık ücretlerinde azalma oldu. bu durum gerçekten övülmesi gereken bir konu.

  amatör branşlarda ise tamamen rezalet durumdayız. kadın ve erkek basketbolda ücretlerini ödeyemediğimiz için açılan dava sayısı çok fazla. erkek basketbol takımı yarı final mücadelesi öncesinde oyuncular alacaklarını alamadıkları için antrenmana çıkmadılar. yarı final serisinde rakibimiz terlemeden tur atladı. basketbolda ayrılan bütçenin fazla olmasını isteyen biri değilim fakat, galatasaray ismine saygıdan, bu tür olaylarla haber olması gerçekten çok üzücü. bir de, yöneticilerin kadın basketbol takımının fenerbahçe ile oynadığımız ve kazanırsak finale çıkacağımız yarı final maçına gitmesi ve gövde gösterisi yapması tam şark kafası. başarıda ismim geçsin, başarısızlık benle alakası yok algısı oluşsun.

  abdürrahim albayrak'ın yaptığı yabancı sınırı, var ve tff ile ilgili yaptığı açıklamalar ve bunların devamını getirememesi de kulübümüzü küçük düşüren hatalardır. medyanın ve diğer takım yönetimlerinin göz göre göre düşmanlıklarına da ses çıkartmamaları eleştirilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi.

  ibra konusu doğrudur, yanlıştır bilmiyorum fakat, 2019-2020 sezonu transfer dönemi için içim hiç rahat değil. umarım galatasaray'a layık bir yönetim olurlar.
 • 2109
  neden bu kadar destekleniyor merak edenlere anlatayım;

  1: önceki beceriksizlerden daha becerikli olduğu için
  2: önceki müsrifler mal mal transferler yaparak, saçma sapan harcamalar yaparak kulübü milyonlarca lira zarara uğratırken kendileri uzun zaman sonra kulübü kara geçirdiği için,
  3: iki senedir aşağı yukarı daha az veya denk bütçelerle futbol takımını başarıdan başarıya koşturduğu için,
  4: kimsenin aday olmak için götü, aklı ve parası yetmezken dursun’un karşısına çıkıp, “bu oyunu bozarım” dedikleri için,
  5: fatih terim ve futbol takımına rahat bir çalışma ortamı sağladıkları için.

  yok mu kusurları, var. yalnız o kadar kusur adriana lima’da da var ve bu onun güzelliğinden birşey kaybettirmiyor.

  kendilerini şu şartlarda desteklemeyenin galatasaraylılığından şüphe ederim.
 • 2111
  başarısı, mali durumu vs. futbol şubesi bakımından işi net ortalama üstü kalitede götüren ama diğer konularda ortalama altı takılan yönetimdir. tabii medyada bir tek futbol olduğu için taraftarı arkalarına alıp tabiri caizse paçayi kurtarıyorlar. bu da bir strateji tabii, saygı duyuyorum.

  hep dediğim gibi galatasaray salt bir futbol kulübü değil de bir spor kulübü olduğu için eleştirilmesi normaldir. sadece futbol gözlüğüyle bakan biri için eleştirilmesi anlamsız gelecektir lakin farklı gözlükle bakanı da anlamak icap eder diye düşünüyorum. illa kulüpten bir çıkarı olması gerekmez.
 • 2112
  eleştiriler, yapıcı yönde tavsiyeler vs. vs. hepsine tamam ama direk ibrasızlıkla gidip yerlerine çökecek liseci avantacılara hayır.

  bir baltaya sap olamamış ama sosyetik olmak isteyenlerin masraflarını takım üzerinden karşılatmalarına hayır;
  galatasary'ın gücüyle birey olmaya çalışacak çapsız adamlara hayır,
  genel kültürü olmayan, kendine güveni olmayan sırf ayağı bir çukurdakilerin işareti sebebiyle seçtirilmek istenen kardeşlere hayır,
  menejer, gazeteci, liseci avanta zincirini yeniden doğuracaklara hayır,
  galatasaray adası'nı peşkeş çekebilecek ciğersizlere hayır,
  omurgasızlara hayır...

  30 haziran 2019 rakamlarına ve 30 eylül rakamlarına bakılırsa borç - alacak farkının devaluasyona rağmen azaldığı görülecektir.

  settlement agreement'ın 3 senesini kapsayan görev sürelerini doldurmaları gerekiyor. haklarındaki ibra davası bozulduysa işaret gelmiştir karanlık bir yerden - maksat takımın dinamiklerini baltalamak - yönetim kaldığı sürece batık fenerbahçe ve beşiktaş'a karşın hep 2 adım önde başlayacağız şampiyonluk yarışınıa. 2 sene daha şampiyon olursak 2. 4 sene üst üste şampiyonluk olacaktır...

  bu ülke ne çektiyse kalitesiz fenerbahçelilerden çekti...
 • 2114
  statüko'nun devirmek için düğmeye bastığı ve harekete geçtiği yönetim...
  sırf burada bugünkü galatasaray'ın borcu, ibra edilmeme ve yönetim başlıklara bakın, ayn gün düğmeye basılmışcasına, yaz, tatil, şampiyonluk falan dinlemeden , manipüle edilmiş ve yanlış bilgiye dayanan yorumların olduğunu göreceksiniz.
  bütün sıkıntıları, şu3 önemli olaydan önce yönetimi devirmek:
  1-) yeni üye alımı,
  2-) stad isim hakkı yenilenmesi.
  3-) transferler

  eskiden galatasaray kamuoyunu , ve de özelinde ,sözlüğü takmadan yapacaklarını yaparlardı, artık öyle değil, ibra rezilliğinde bilinçli galatasaray taraftarının gücünü gördüler.

  sağlam durmak lazım, bir daha deneyecekler.
 • 2115
  liseci zihniyetin kulüpteki ağırlığını yok etmek için dirençli olması gereken ve gayet de dirençli olan yönetimdir. sadece iki yol sonra görülecektir ki herkesin önceliği galatasaray olacaktır.

  -finansal yönden çok başarılıdır yönetim. onyıllar sonra ilk kez kar açıklanmıştır.
  -ffp konusunda çok başarılıdır yönetim. galatasaray’ı uçurumun kenarından almıştır.
  -sportif başarı yönünden çok başarılıdır yönetim. futbolda elde edilen başarıların dışında çok düşük bütçelerle basketbolda dörtlü finale kalınmış, voleybolda geçen sezondan daha iyi sonuçlar elde edilmiştir.

  daha sayabiliriz ama bunlar yeterli. eleştirmek isteyen bir kulp bulacaktır ama vicdanı hep rahatsız olacaktır. ben gönül rahatlığı içinde helal olsun diyorum.
 • 2116
  bilmiyorum medya gazlaması mı yoksa yönetim de arap piyasası üzerine mi çalışıyor ama şu araplara satarız mantığından kurtulmamız gerekiyor.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...nsfer/wettbewerb/SA1

  burada suudi arabistan transfer rekorları listeleniyor. görüldüğü gibi rekor 16.5 milyon euro.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...nsfer/wettbewerb/QSL

  burada katar ligi. en yüksek bonservis 35 milyon euro fakat ardından gelenler 15 civarı.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...sfer/wettbewerb/UAE1

  birleşik arap emirlikleri 15 milyon euro transfer rekoru.

  yarım sezon oynatıp, küme düşen takıma sattığımız ozan 11 milyon euro bonservis geliri getirirken transfer satış stratejimizin araplar üzerine olması çok hatalı olur. yönetim ne düşünüyor, nasıl ilişkiler kuruyor bilemiyorum tabii fakat basına yansıyan haberler hep araplar üzerinden olduğu için böyle yazıyorum. menajerler aracılığıyla kulüpler türkiye'de çok soyuldu, soyuluyor. bu konuda yönetim gibi ben de menajerlerden hoşlanmıyorum fakat ingiltere, almanya gibi piyasalara oyuncu satabilmek için nasıl ilişkiler gerekiyorsa, o şekilde adımlar atmalarını diliyorum, gerekiyorsa menajerlerin komisyonlarını da versinler. çünkü çok açık şekilde oyuncu satamıyoruz. tüm futbol aklımız, ucuza transfer yapalım, fatih terim takımı adam etsin, taraftar kayıtsız, şartsız takımı desteklesin, biz bir şekilde şampiyon oluruz. beşiktaş'ın ve fenerbahçe'nin olmadığı bir yarışta taraftarsız bir takıma karşı şampiyon olduk diye havaya girmemek lazım. şampiyonlar ligi büyük bir vitrin. hem genç oyuncu alırken, hem elimizdeki mevcut oyuncuları satarken muazzam derecede bize katkı sunuyor. malesef yönetimin bunu etkin bir şekilde kullanamadığını düşünüyorum. dediğim gibi ayıp değil, network dünyadaki en önemli ihtiyaçların başında geliyor. bruma, telles, onyekuru, ozan bunlar hep galatasaray'dan oyuncu alınır algısına olumlu katkı yapmış oyuncular. scout olarak iyi oyuncular buluyoruz, altyapı da fena oyuncu çıkartmıyor ama şu anda görünen en büyük sıkıntı futbolcu satma konusunda. umarım yönetim daha iyi satışlar yapar.
 • 2118
  en sonda söyleyeceğimi şimdi söyleyeyim. hiç mahkeme kararını beklemeden transfer sezonu bittikten sonra 2019 eylül ayına seçim koymaları iyi olur. kendilerine yapılan haksızlık konusunda bende herkesle aynı fikirdeyim. bir mücadele içine girdiler bunun da farkındayım ama bu süreç kulübe epey zarar verecek. karşılarındakiler kulübün içine yerleşmiş kişiler ve bu işin peşini bırakmayacaklar. diğer taraftan artık taraftar da olayı müdahil olacak ve ortaya hiç de hoş olmayan şeyler çıkacak. bu durumdan ancak seçim ile çıkarız. ve yapılacak seçimda yine 2.500'e yakın üyenin oyunu alacaklardır. diğer taraftan "kardeşim seçim kararı almıyorum. ben sonuna kadar mücadele edeceğim, mahkeme tedbiri kaldırıp seçime girmemi engellerse engellesin" diye tavır koyarlarsa buna da saygı duyarım. üzülerek söylüyorum ki kötü günler bizleri bekliyor. inşallah ben yanılırım.

  edit: 11 temmuz'da mahkeme tedbiri kaldırıp seçime gidin derse, hem aday olamazlar hem de kulüp daha çok krize girer. ama kendi alacakları karar ile seçime girerler ve rahat kazanırlar. bu tüzük olduğu müddetçe mart 2020'deki olağan mali genel kurulda aynı şeylerin yaşanmayacağını kim garanti edebilir.
 • 2121
  seçim kararı alması gerektiği konusunda entry'ler okuduğum başkan ve yönetim kurulu..

  bu entry'lerdeki argümanlarda haklılık payı var aslında, mahkeme kararını beklemeden genel kurul kararına göre hareket etmek her yönetime yakışır, doğrudur. ya da mevcut yönetim kurulunda kendisine verilen görevlere zaman ve enerji ayıramayan üyeler olabilir, yerlerine daha faydalı olacak üyelerin seçilmesi için de bir fırsattır, bu da doğru..

  ancak 2010'dan beri hiç bir başkan süresini tamamlayamadı, hep erken seçim..

  seçim kararı başta sponsorlar olmak üzere oyuncular, kredi kuruluşları, tedarikçiler gibi diğer paydaşları evet belki felç etmiyor ama kendi açılarından haklı olarak işleri daha ağırdan almalarına neden oluyor.. seçim kararı bile değil, seçimin özellikle mustafa cengiz tarafından telaffuz edilmesi bile bunu tetikler, dolayısıyla 2019 yazının planlandığı gibi gitmemesi dışında pek bir işe yaramaz..

  evet tahminen 2.500 veya üstünde oy alır gerçekten de ama muhtemelen zor ve yıpratıcı bir seçim sürecine gerek yok, çünkü yeni bir seçim olursa işler baya çirkinleşecek.. ve sonuç hiç de bugünden belli değildir, seçimi kaybetme ihtimali hiç yok değildir, 2000'de uefa kupası'nı alan faruk süren'i gönderdi bu camia, unutmayalım..

  2019 yaz hazırlıklarının düzgün gitmesi 2019-2010 stsl sezonu'nda gelmesi için yeterli zemin bulunan 23. şampiyonluğu zora sokabilir..

  umarım seçime gidilmez..
 • 2122
  mustafa cengiz zaten ilk seçiminin ardından söz verdiği gibi 6 ay sonra erken seçime gitti. rakiplerini de tokatladı ve 3 yıllık başkan oldu. hangi akla mantığa yatırıp yauv tekrar erkem seçin yapsın tekrar girsin diye fikir beyan ediliyor. 300 kişinin sikinin keyfine darbe yapmaya çalıştığı durumu desteklemek oluyor bu düşünce. çocuk oyuncağı mı galatasaray başkanlığı ve yönetimi.
 • 2123
  seçimle falan uğraşmayıp işlerine bakmaları lazım. işler kızışacaksa kızışsın. taraftar eskisi gibi değil. fatih terim ile birlikte kenetlenirlerse bir avuç liseli kuyruklarını kıstırıp köşelerine çekilirler. 2 yıl sonraki seçimlere 4 şampiyoluk ile girerlerse karşılarına çıkacak rakipleri ortaya çıktıklarına pişman eder bu taraftar.

  hele transfer engellemesi gibi olaylara maruz kalırlarsa geri adım atmamalılar. taraftarı arkalarına alıp düzeni değiştirmek için çalışmalılar.
 • 2124
  kesinlikle seçime gitmemesi gereken yönetimdir. adnan polat'ın aldığı emsal karar ortada dururken liseciler işi oldu-bittiye getirip hukuku bypass etmeye çalışıyorlar. bunu da hukukun üstünlüğünden dem vurarak yapmaları ayrı bir rezalet.

  ekleme:

  futboldaki başarılarla gelirleri artırdığı ve zararı kara çevirdiği için birilerinin canını sıkıyor bu yönetim. şimdi de çıkmış diyorlar ki "ama florya sayesinde bu gelirler". ne sayesinde olacaktı? sen hangi ülkede yaşıyorsun güzel kardeşim? senin yayıncı kuruluşun zarar ettiğini ifade ederek kulüplerden indirim bekliyor. bu yönetim geldiği gün euro kuru 4,66'ydı. şimdi ise 6,55. sen ne anlatıyorsun yahu? insanları salak zannetmeyin.
 • 2125
  gidişinin fatih hocayı etkilemeyeceğini düşündüğüm başkan.

  fatih hocaya onlarca yalan söyledikten sonra sürekli kendi pr'ını yapan megaloman. gelir getirici başarısı da yoktur. finanstan biraz anlayan birileri florya ve rivadan akan ana paraların makyajlanarak dönemin kurtarıldığını bilir. basketbol'a en büyük sponsorluk deyip defalarca transfer cezası aldırmıştır.

  kırmızı çizgim fatih hocadır. fatih hoca'da bu yönetimden bir tek abdürrahim albayrak'a ihtiyaç duyabilir. sebebi basit florya'da futbolcuların isteyeceği acil para akışının temini.

  tansel abi saygı duyduğum gs'li bir büyüğümüzdür. twitter'daki açıklamalarıyla'da görüşüm sabittir durum bence de net olarak böyledir. bunun adı lisecilik değildir. doğru okumasını bilene fatih hoca çok mesaj vermiştir.

  --- alıntı ---
  https://twitter.com/.../1139457037312696320
  --- alıntı ---