• 1
  galatasaray'da kaldıkları sürece önümüzdeki yıllarda ligi domine edip, avrupa'da ise eski günlerimize dönmemizi sağlayabilecek olan ikilidir.

  bu ikiliyi bozabilecek tek güç içeridedir. cengiz, aysal'a göre daha temkinli ve alçak gönüllü olduğundan dış bir takım güçler bu ikiliyi bozamayacaktır. bu ikiliyi bozabilecek güç, maalesef galatasaray'ın içindedir. cengiz şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da başkanlığını istemeyen genel kuruldaki malum insanlara karşı akıllıca direnir ve yoluna bakarsa bu ikiliyle şampiyonlar ligi şampiyonluğu bir süre sonra hayal olmaktan çıkar.

  arkalarında değil, yanlarında omuz omuza durduğumuz galatasaray aşıklarıdır.
 • 3
  olur da falcao transferi gerçekleşmezse ve allah korusun diagne satılamazsa başkanın üzerinde büyük bir psikolojik baskı oluşacak. her ne kadar gereksiz ve yersiz bulsam da durum böyle. yapılacak tek şey diğer transferlere yönelmek ve sahada hocamıza sonuna kadar güvenmektir. bu ikiliyi bozdurmayacağız. bu ikiliyi yedirmeyeceğiz. bu ikili 5 sene içerisinde galatasaray'ı eski günlerine kavuşturacak, tinercileri şerefli üçüncülüklere, şikecileri de loserlı ikinciliklere uğurlayacaktır.
 • 4
  her ikisini de az çok yakından tanıyan biri olarak söylüyorum olabilecek en iyi başkan teknik direktör duosudur galatasaray için. hatta bunun içine abdürrahim albayrak'ı da eklersek muhteşem bir troyka. fatih terim kişilik özellikleri itibariyle oldukça baskın biri ve başkanın da aynı karaktere sahip olması durumunda arada emir, yetki ve sorumluluk karmaşası yaşanıyor. bu yüzden mustafa cengiz fatih terim için biçilmiş kaftan, daha iyisini arasak bulamazdık.

  hakeza bunların yanısıra abdülrahim albayrak da yönetim ve teknik kadro arasında yastık görevi alıyor. yastıktan kastım fatih hocanın sinirli olduğu anlarda ortalığı sakinleştirip gerginliğin azalmasını sağlıyor, hatta futbolcu ve terimin arasını da düzeltiğini bizzat biliyorum.

  o yüzden bu ikili, üçlüye sonsuz kredi tanınmalı ve koşulsuz destek sağlanmalıdır. yok falcao transferi yapmış, alan galatasaray'a gelmemiş bunların hiç önemi yok. banega olmaz seri gelir, falcao olmaz batshuayi gelir. sırf iki günlük transfer hevesi için bu ikiliye gereksiz eleştiri yapmayalım lütfen.
 • 5
  galatasaray kulübü başkanı ve galatasaray ile özdeşleşmiş bir teknikdirektör ikilisi.
  fatih terim galatasaray içinde galatasaray ile büyümüş bir isim bir başkana saygısızlık etmemesini bilecek kadar geleneklere bağlı yerini bilen oturaklı bir karakter herhangi bir başkan hakkında ağzından olumsuz bir şey duyamazsınız. işini tutkuyla en iyi hedefiyle yapar ayrıca yerel kıstas almayacak kadar büyüktür en başarılı dönemini faruk sürenle yaşamıştır ama o dönemki başkan td sıkıntılarını bilenler bilir.

  mustafa cengiz ise tam bir devlet adamı, klüp başkanı olmayı da şuan göz önünde olmayı da kendi kibrini beslemek için kullanmayacak bulunduğu makamın büyüklüğününmakamdan kaynaklı olduğunu bilecek kadar olgun birisi ikisininde birbirine tavır olarak yanlışı olacağını zannetmiyorum çünkü ikisi de kurumun büyüklüğünün farkında insanlar.
  araları açılabilir mi? sorun yaşarlar mı? tabiki yaşarlar başarısız olursak camia ikisine de kredi tanımaz başarısızlık ihtimali oluşursa elbet stresle zarar verebilirler ama ünal aysal dönemi gibi başarılıyken sorun yaşayacaklarına hiç sanmıyorum.