• 2
  2021'de sözleşmesi sona erecek 1998 doğumlu rizespor'un tunuslu stoperi.

  ligimizde değeri bilinmeyen, ismi hiç zikredilmeyen oyuncuların en başında geldiğini düşünüyorum. 2019 -2020 futbol sezonu'nda fena olmayan işler yapmıştı. sözleşmesi bittiği için steven caulker gibi isimlere yöneliyoruz fakat yönelmemiz gereken taraf talbi olmalı. takıma steven caulker gibi isimleri yedek stoper olarak alacağımıza kendisi gibi isimleri almak şu anki ekonomik durumumuz neticesinde daha akla yatkın geliyor.

  geçen sezonun caulker vs talbi istatistiğini yaptığımızda bir çok savunma istatistiğinde talbi önde duruyor. pas bağlantısında caulker önde.

  geçen sezon ki kafa takımların istatistiklerini incelediğimde, kendi oyun tarzındaki oyuncular ile karşılaştırdığımda istatistiklerde gerideydi. fakat bu gerilik çok ciddi boyutta değildi. bu sene ligde sadece 5 maça çıktı. bu 5 maç istatistiği geçen seneye göre çok çok fazla artmış durumda. kafa takımların kendi oyun tarzındaki oyuncuların yapmış olduğu istatistiğe çok çok yaklaştı. örneğin suyun karşı tarafındaki marcel tisserand'ı istatistiklerde donunda sallıyor.

  pas oyununa bir nebze olsun caulker daha yatkın istatistiğe sahipken, defansif meziyetlerde talbi çok fazla önde bir isim. genel olarak hızlı, çevik oyuncuları severim fakat talbi kısa alanda ağır, geniş alanda daha hızlı bir oyuncu. devamlı oyun içinde tam konsantre.

  düşüncem caulker yerine talbiyi alalım kesinlikle değil. caulker'i almasak yeterli. fakat talbi de yabana atılacak bir performans vermiyor. bu topraklarda olmasa bile avrupanın kalburüstü takımına bu yaz transfer yapabileceğini düşünüyorum.

  edit: yanlış yazılan kelimeyi düzeltme.