resim
Milot Rashica
Takım:Beşiktaş
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:27
Boy:1.78
Uyruk:Kosova
 • 2626
  bizden küçük bir takıma gittiği için geçen sezon verdiği muazzam katkı da küçümsenen eski oyuncumuz. hatırlatacak çok şey var.

  takımın sağ kanadına monte edildiği anda sanki puzzle'daki eksik parçayı bulmamız ve takımın ne oynadığını bilen bir futbol oynamaya başlaması aynı zamana denk geldi. bencillik yapmadı. sadece 1 kere pas yerine vurmayı tercih ettiğini gördüm onda da kaptan(!) gomis trip yapmıştı kendisine. hep pozitif, hep çalışkandı. kendimizi kandırmayalım, bize lazım olan adamdı.

  okan hoca bile "artık raşit'i bekliyoruz" demesine rağmen onun kanadına bir sürü gereksiz oyuncu dolduruldu takımına ve beşiktaş'ı tercih etmesini yadırgamıyorum. bizim yönetim 3'ün 5'in hesabını yaptığı için bu sezon sol bekimizi avrupa kadrosuna yazdıramadık ama aynı yönetim başka oyunculara bol keseden 3-6 milyon euro maaş aralığında para gömmesini bildi. sonuç ortada. senin hocan isim verip bu oyuncuyu istiyorum dediyse aynı mostafa transferinde olduğu gibi o oyuncuyu çekip alacaksın.

  küçük takımda istediği performansı sağlayamaması onu vasat bir oyuncu yapmaz. boey bayern'de zorlanırsa, kötü oynarsa bize izlettiği efsane performansı mı sorgulayacağız yani? gedson falan hikaye, benim yüreğimi en çok burkan transfer her zaman raşit olarak kalacaktır. ha pardon bi de mert hakan.*
 • 2627
  iyi işleyen bir takımda okeydeki ara taş görevini görecek olan oyuncudur. oyunu iki yönlü oynayan, iyi niyetli ve takım arkadaşları yerine de mücadele veren, bunları yaparken de gol-asist olarak da takımını yalnız bırakmayan bir oyuncu. kendisinin eksikliğini peynir ekmek gibi arıyoruz, kendisi profilindeki oyuncu tipini peynir ekmek gibi arıyoruz. bir takımda full komutan oynayamayacağı gibi full asker de oynayamaz. ikisini de en üst seviyede olmasa da belirli bir standartta veren oyuncu her zaman değerli. kendisini almayıp kanat oyuncularına harcadığımız para, katlandığımız külfet de ortada. 4231 düzeninde kendisinin varolması ileri hattaki isimlere hücumda daha fazla özgürlük sunabiliyor.

  1. önceliğimiz: kalan 11 maçın ardından 24. şampiyonluğumuza ulaşmak, eldeki her oyuncudan katkı alabilmek, bunu ummak.
  2. önceliğimiz: 2023 yazında para harcadığımız tüm kanat oyuncularından bir şekilde çıkabilmek. maaş yükü olarak nefes alabilmek, oyuncuların maaşlarını geciktirmeden ödemek.
  3. önceliğimiz: rashica karakterinde bir oyuncuyu, oyuncuları kadromuza katabilmek.
 • 2628
  hakkındaki denklem çok basit olan futbolcu.

  geçen sezon galatasaray orta sahası torreira - sergio’dan oluşuyordu. sergio temposuz ve yavaş, dolayısıyla defansa hızlı dönemeyen ama fazlasıyla teknik bir futbolcu. torreira da okan hoca’nın sisteminde hücum preslere çıkıyor, rakip ceza sahası önlerinde top yapmaya çalışan defansı ve kaleciyi ısırmaya gidiyor. dolayısıyla bu durum başta olmak üzere kontrataklarda ya da defansın arkasına top atmaya çalışan takımların topu bekler ile çıkarma çabasında rasica bizim için çok önemliydi. rakibi kovalayarak bir nevî orta saha kurgumuzun handikapını kapatıyordu. defansta 1 kişi eksik kalmamızı engellediği gibi boey’e de alan açıyordu.

  rasica vazgeçilmez miydi? asla değildi. mevzu da bu aslında. yaz transfer döneminde galatasaray takım kurgusunun bu zaafını giderecek tek hamle vardı; torreira’nın yanında tempolu ve sert bir oyuncu eklemek. o hamle yapılsa rasica nispeten hücum odaklı izleneceği için göze bile batabilirdi. ama sen hem rasica’yı almayıp hem de son gün ndombele indirirsen oraya ondan sonra ağlarsın “bu takım neden geçen seneki patlamayı yapamıyor” “neden ilerde sete tam oturamıyor” falan diye. takımın şu anda üst üste kazanarak gitmesi ve yarışta olması tamamen okan hoca’nun mucizesi. yoksa bir yönetim takımını ancak son 2 transfer dönemi kadar sabote edebilir.

  özetle ah, vah edilecek topçu değil rasica. ama yerini dolduramadığın her futbolcuya vah edersin. dönüp dolaşıp geldiğimiz yer aynı; felaket seviyesindeki kadro planlaması. korkunç.
 • 2629
  "koşmak ve koşarak orta açmak dışında bir eylemi dışında esprisi olmayan bir futbolcu olduğu" söylenirken takımımızda tete ve zaha gibi, topla koşmayı, koşarak orta açmayı, orta açmayı ve hatta koşmayı unutmuş gibi görünen 2 açık oyuncumuzun olduğu unutulmaması gereken futbolcu.

  öyle ahım şahım bir futbolcu değildir, ama nasıl saidou gerets takımına, bülent akın lucescu takımına, engin baytar terim takımına oturduysa ve potansiyellerinin üstüne çıktılarsa o da ligin ikinci yarısında buruk takımına oturmuş ve önemli işler yapmıştır. beşiktaş'ın onu kullanamaması bizdeki çok iyi performansının değerini düşürmez. şu an sağda barış alper-rashica gibi 2 tane gidip gelen oyuncuyla arkalı önlü oynasaydık çok başka şeylerden bahsediyor olabilirdik.
 • 2630
  barış alper yılmaz varken aranmaması gereken oyuncu deniliyor.

  insan düşünmeden edemiyor peki böyle bir durum varsa biz neden tete ve ziyech’i aldık diye.

  yani sans eseri kotu bir tercihten zarar gormekten kurtulduk baris alperin form tutmasi ile.
  ama o harcanan paralar baska yere harcanabilirdi. mesela iyi bir 8 numara alabilirdik zaha ve teteye verdigimiz paralarla.
App Store'dan indirin Google Play'den alın