• 1
  patlayan meşin topları yeniden değerlendirmek için kullanılan eski bir yöntem. eskiden imkanların kısıtlı olduğu ha deyince meşin topa ulaşılamadığı dönemlerde bunu sık yapardık. top bir şekilde patlamışsa, bakkaldan alınan plastik topu havasını indirerek meşin topun içine sokar ve sibobu patlak kısma denk getirip şişirmek suretiyle yeni bir meşin topa sahip olurduk.

  yapanlar veya böyle toplarla oynayanlara selam olsun.
 • 3
  yokluk vb. sebeplerden ortaya çıkmış müthiş bir uygulama. insanoğlunun darda kalınca üretebileceği çözümlere şahane bir örnek. bir tür mühendislik uygulaması.

  bunu yaptığınızda öyle bir futbol topu olurdu ki, ne plastik top ne orjinal futbol topu. ağır ama değişik, melez bir top olurdu. ayağınızı, vücudunuzu bu yeni topa göre kalibre etmeniz gerekirdi. pas, şut şiddeti, falso komple etkilenirdi doğal olarak.

  hep geçmiş zaman kullanarak girilmiş bir entry oldu ama merak ediyorum yeni nesil hala uyguluyor mu? insan duygulanıyor. şimdi envai çeşit topla oynayabilsek de, o dönem paramız yokken bu şekilde oynadığımız oyunun zevki bir başkaydı.

  siz hiç havadan falsolu gelen topu alabilecek olmasına rağmen yükselmeyen pivot santrfor gördünüz mü? işte o benim. *
  bu top ile her babayiğit kafaya çıkamaz. kafa benim, nöron benim. *