• 1045
  kendisinin yazışmalarının paylaşılması ne etiktir ne de galatasaray karakterine uymaktadır. çirkefçe, çirkin bir harekettir.

  kendisine gelecek olursak, fenerbahçe ile gerçekten 10 haziran'a kadar görüşmediği iddiaları doğruysa transferinde pek bir sıkıntı görmediğim futbolcudur. son on yılda galatasaray ve fenerbahçe arasında kalıp feneri seçtiği için mutlu olan futbolcu sayısı çok azdır. ayrıca tuttuğu takımda oynayamayacaktır. bu kendi kararı, kendi kariyeri. kendisine başarılar dilemek istesem de umarım kaçan balık büyük olmaz vedat muriqi transferindeki gibi.
 • 1049
  transfer tarihimize geçmiş orta saha.

  bu kadar sansasyonel hadise çok yaşanmadı açıkçası ,elbette 3 büyükler çok futbolcu kapmıştır birbirlerinden, hatta kaçırmıştır bile ama bu transferde bambaşka şeyler oldu.

  karakter suçlamaları, güven-guvenmeme meseleleri ifsalar iddialar davalar vs ve daha birçok şey soylenebilir bu transferde.

  ancak şundan eminim bu olanlar sadece turkiyede olur ve bu olanları hiçbir türk futbolcu kaldıramaz. mert hakan sahaya her çıktığında bacaklarinda 5 er kiloluk prangalar ve ruhunda onlardan daha ağır yükle çıkacak. kariyerinin sonunda da paradan daha önemli olan şeyleri umarım anlayacaktır.
 • 1050
  çok sıkıldım kendisinin muhabbetinden. alt tarafı bir tane orta saha oyuncusu. evet söz vermiş, sonra başka yere gitmiş. tamam, yolu açık olsun.

  galatasaray kulübün vizyonu, gayesi nedir? neden sürekli bir oyuncuya mütemadiyen her gün laf sokuluyor? galatasaray köklü, vizyoner bir kulüptür. yöneticisi de, takım idarecisi de buna yakışır davranmalıdır.
 • 1051
  boş olan galatasaray orta sahasında forması neredeyse garantiyken elli tane orta saha topçusu olan fenerbahçe’yi seçmiştir. bu mantıksız hareketi insana sadece para yaptırır. şimdi kimse bize masal okumasın...

  hakkında fazla mevzu çevirip herifi ekstradan motive etmeye de gerek yok. bu işin sonu tolgay’la soyunma odasında 150 gr et döner dürüm, turşusuz, bol patatesli...
 • 1052
  hakkımızda "dürüst olmayan ve sözünü tutmayan" derse yazdıklarının paylaşılmasında etik olmayan hiçbir durum yoktur. efendi gibi imza atıp, kulübüme faydalı olmak istiyorum deseydi, bir şey mi diyecektik? daha sahaya çıkmadan baskıyı yedi. pandemi sonrası sivas performansına bakarsak bu baskıyı kaldıramaması hiç sürpriz olmaz. tercihleri kendini bağlar, fakat konuştuğu lafa dikkat edecek.
 • 1053
  transfer meselesinde "parayı seçti" yorumuna hepten inanılmaması gereken futbolcudur. zira bir suser kardeşimiz vedat muriqi transferi ile ilgili pm yoluyla ilginç bilgiler vermişti. doğru yanlış tartışılır tabi fakat biraz ortada durmanın hepimiz için faydası vardır kanımca.
  edit: parayı seçmesi büyük ihtimalle asıl sebep. ben genel olarak temkinli yaklaşmayı tercih ediyorum. transfer ile alakalı siz renktaşlarımdan fazla bir bilgim yoktur.
 • 1054
  benim anladığım kadarıyla;

  -pandemi öncesinde, ocak ayında mert hakan’la anlaştık, sözleştik.
  -nisan mayıs gibi pandemiyi öne sürüp, anlaştığımız fiyattan yüzde 20-30 indirim talep ettik.
  -mert hakan bu indirimi kabul etmedi, pazarlığa başladı.
  -fenerbahçe bu anda devreye girdi, bizim pandemi öncesinde ödemeyi vadettiğimiz ücreti veya onun çok az fazlasını önerdi.
  -mert hakan’ın menajeri bu durumu bizim yöneticilere söyledi, bari en azından ocakta söylediğiniz fiyatı verin, bakın fener de bizi istiyor dedi.
  -bizimkiler bunun blöf olduğunu düşündü veya gerçekten de artık ocaktaki parayı verecek bütçemiz yoktu, pazarlığa yanaşmadı.
  -mert hakan fener’e imza attı.

  bence mert hakan’ın fener’e imza attıktan sonra söylediği, sözünü tutan kulübe geldim lafı, bizim ocakta yaptığımız teklifi nisanda azaltmak istememize bir göndermeydi.

  yönetimin pandemiden dolayı indirim talep etmesini anlıyorum, ki kadrodaki mevcut oyunculardan da indirim istendi. bu çerçevede, henüz imza atmayan oyuncudan indirim istemek de mantıklı. ama bence keşke senelik birkaç yüz bin euro için mert hakan’ı kaçırmasaydık. çok ofsayt yedim mhy yüzünden, çoğu yazar arkadaş katılmıyor ama bence kaçan balık büyük olacak.
 • 1055
  (bkz: #2947357)

  yukarıda şükrü hanedan başlığında belirttiğim gibi, bizim camiayı kızdıran imza töreninde fenerin gazına gelip koca galatasaray camiasını dürüst olmamak ile suçlamasıdır.

  şimdi de klasik fener modeli olarak mağdur edebiyatı yapmaktadır(lar) .
  fenerbahçe futbol dünyasının akpsidir, hem en güçlü kendisini sayar hemde en mağdur.
  işine geldiği gibi bir anda atmaca gibi saldırgan, eğer rüzgar tersine döner ise dünyanın mağdur camiası kılığına bürünürler.
  hem tff limitlerini önceden hesaplarlar, sonrasında topculara milyonlar verip, dakika sonra mağdura yatarak limitler bizim aleyhimize, bize oyun oynanıyor derler.

  kapısından giren topcular aynen bu kabın şeklini alır, şaşırmamak lazım
 • 1056
  transferi sonrasında kullandığı ifadelerin tamamı aşağıdaki linkte mevcut;

  https://www.youtube.com/watch?v=we_ryDQgP0E

  benim anladığım, parasını versek bize gelecekmiş, ki gönlü de bu yöndeydi fakat işin içine para ve menajer faktörü girince çark etmiş. bunun yanında da ancak tek sezonluk çıkış yapmış ve hayatında milli takım yüzü görmemiş dandik bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.

  (bkz: tarık çamdal)
 • 1057
  bize gelmesi gelmemesi o kadar da önemli olmayan, ama mesajlaşma ifşalarını hiç yakıştıramadığım futbolcudur. adamın daha iyi şartlara başka takıma imza atması zerre kadar ayıp değildir. daha önce gs'lı olması, fener'e gitmesi falan son derece normal durumlar. koskoca gs kulübünün de açıkladığı transferlerde, başkan düzeyine kadar, devamlı bu arkadaşa laf çarpıtması çok ağrıma gidiyor, arkadaş başka işimiz mi yok, kimdir mert hakan? hayır messi olsa ne farkeder, 115 yıllık camia bir futbolcuya mı kalmış?
 • 1060
  açıkçası fener’e transferinde galatasaray adına bu transferleri yönetenleri başarısız buluyorum. öncelikle mert hakan olmayan orta saha rotasyonumuz için oldukça kaliteli bir oyuncuydu. türk olması, galatasaraylı olması, tempolu olması, çift yönlü oynayabilmesi ve skor katkısının olması olumlu yönleri; tek sezonluk performans göstermesi ise olumsuz bir yönü olarak duruyor bir kenarda. mert hakan ısrarla “bana verilen sözler tutulmadı” diyor ali koç da aynı şeyi tekrarlıyor. bu şimdi durduk yere mi çıktı? kimse de yalanlamadı. bence emre akbaba’dan çok daha faydalı bir oyuncu olabilirdi galatasaray için ama yöneticiler de galatasaray’ın menfaatlerini korumak adına daha önce anlaşılan maaşında indirim talep ediyorlar sonra mert hakan bunu kabul etmiyor. bu adamın para kazanacağı 3-4 sene var önünde ve o süreçte de kazanabileceğinin maksimumunu kazanmak yahut belli bir miktarın altında kazanmamak istiyor. şimdi mert hakan ilk önce bizimle anlaşırken araya başka kulüpleri koyup fiyat yükseltmeye çalışmış olsa “paragöz” denilebilirdi ama anlaştığı fiyattan aşağı düşmek istememesi “paragözlük” değildir. yani bu aşamaya kadar iki taraf da suçlu gözükmüyor.

  bu aşamadan sonra bence galatasaray indirim talebinde diretmeyip transferi bitirebilirdi. fenerbahçeye yıllık maksimum 12 milyon tl’ye bonservis yahut imza parası olmadan imza atmış; bence yabancı sınırının da geleceğini varsayarsak mert hakan için yüksek rakamlar değil. mert hakan ise imza töreninde söyledikleriyle gerçek karakterini ortaya koymuştur.
 • 1061
  mhy, bence fb’ye gitmesinden çok transfer dönemi öncesinde galatasaray için o kadar çok konuşmak konusunda hatalıydı. klasik cahil ve hazımsız türk futbolcusu kimliği devreye girdi bu noktada. biraz arda gibi. oyuncu profesyonel bir sporcu ve ödeme olarak fb daha uygun gelmişse orayı seçmiştir fazla üzerinde durmaya gerek yok. sonrasında yine konuşmalarıyla batırdı.
  bizim tarafa gelecek olursak özel mesajla yapılan konuşmaların medyaya servis edilmesi ayıp ve hukuken de suçtur. bu açıdan mahkemeye başvurmuş olması maalesef doğrudur. mhy’nin hatasına hatayla cevap vermeyi gereksiz buluyorum.
 • 1062
  profesyonel bir futbolcu olarak kendisine daha fazla para öneren kulübe gitmesi normal, burada bir sorun yok. bence yönetim de bunu çok takmadı, neticede bir teklif vardı ve oyuncu bunu kabul etmedi eyvallah.

  ancaaaak sen başka takıma imza attığın an galatasaray için "karakter, sözlerin tutulmadığı yer" falan gibi şeyler söylersen orada dur derler. zaten ünal aysal gittiğinden beri fener'inden beşiktaş'ına, ağaoğlu'ndan üç kuruşluk anadolu kulübü yöneticisine kadar ağzı olan konuşuyor, nasılsa karşılık veren yok diye. yönetimin karşılığı o yüzden doğrudur; holdinglerin holigan veliahtlarına yaranmak için galatasaray'ı ağzınıza dolayamazsın mesajıdır. şimdi ortalık karışır ama bir daha adının geçtiği anadolu topçuları senin için öyle konuşamaz.