• eski takım arkadaşı daniel güiza ile bir resmi;

  http://i.tmgrup.com.tr/...314/826362468768.jpg

  edit: zamanında bizzat köpek taklidi yapmış olan kendisidir;

  http://www.haber50.com/images/news/235742.jpg

  bu olaya gönderme yapan esprili bir yazı sadece... köpek denen hayvanın dilimizde aynı zamanda kötü anlamlar taşıması talihsiz, fakat bu yazının içeriğiyle de tamamen ilgisiz bir durum, sonuçta bu taklidi bilinçli olarak yapan mehmet topuz'un ta kendisi. kuş taklidi yapmış olsaydı elinde kuş olan güiza koyardım.
 • yaklaşık yarım saat önce süleyman hurma ile yaptığım görüşme neticesinde 2 kilo turşu , 4 kilo hurma , 2 paket maltepe , 10 yumurta , 2 ekmek ve yarım kilo tahin helvası karşılığında bonservisini alarak galatasaray sözlük halı saha futbol takımı kadrosuna dahil ettiğim futbolcu. kendisine konuyu ilettiğimde "abi manyak mısın sen? ben 6 yaşımdan beri galatasaray sözlük yazarıyım, 6 yaş mı dedim abi ben? pardon abi heyecandan dilim sürçtü 6 aylıktım galatasaray sözlük demeye başladım" demiştir. böyle önemli bir değeri aramıza kattığımız için mutluyuz, gururluyuz, sözlüğümüze hayırlı uğurlu olsun.
 • 22 nisan pazar gunu işeyen köpek sevinci ile gol sonrası ilginç anlar yaşattı. merak ediyorum acaba bir baska maçta da çiftleşme sevinci yapar mi, yapsa da kendine partner bulabilir mi:) bulsa bile bu olayi kimse ayiracak mı? ayirdilar diyelim, acaba lig tv bu goruntuleri +18 ibaresi ile yayinlar mı? not: bildiginiz gibi çiftleşme uzun sürer ve ciftlesen köpekler sıcak su ile ayrılır.
 • anlama özürlü futbolcu. yanlış anlamışsın be mehmet. soyadından utanıyorlar fark ettin mi, etmedin tabii.

  --- alinti ---

  olaylı transferi nedeniyle yaz aylarına damgasını vuran mehmet topuz, maçlarda adının fenerbahçeli mehmet şeklinde anons edilmesinden büyük gurur duyduğunu belirtti.

  şükrü saracoğlu stadında attığı gollerden sonra yapılan anonsu duyunca büyük mutluluk yaşadığını belirten genç futbolcu, beni bu kadar kısa sürede sahiplenen taraftarımıza ve futbolcu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. bu anonsu duyabilmek için evimizde oynayacağımız her maçta gol atmak istiyorum diye konuştu.
  --- alinti ---
 • hiç kimse değinmemiş ama 17 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçının gizli provokatörlerindendi.

  melo'ya sinsice attığı dirsek ve melo'nun gösterdiği tepki sonrası abartılı şekilde kendini yere atması beklendik bir kadıköy provokasyonuydu. görevini iyi yerine getirdi ama evdeki hesap çarşıya uymadı. 5-6 sene sonra kimse tarafından hatırlanmayacak vasatın altı orta saha futbolcusu seni. ibişşş.
 • yalandan beşiktaşlılık rolü yapmakta olan futbolcudur, daha dün fenere veya beşiktaşa gideceğim diye beyanat vermiştir. şu anda böyle davranmasının tek nedeni dün gece bjk için mukavele imzalamış olmasıdır, yani fenere gidemeyecek çünkü zaten bjk ye imza attı, bu şekilde davranıp fenerin kendisinden vazgeçmesini sağlamaya hem de çarşıya yaranmaya çalışıyor. hangisine giderse gitsin futbolculuğu ile mutlaka bazı artılar katacaktır ancak karaktersizliği ile çok şey götürecektir.
 • haberi , izni vs olmadan bonservisi x bir takıma verilemeyecek olandır. transferi konusunda bildiğin kural ihlali yapılmıştır. ayrıca kendisi istemediği, haberi olmadığı, imzayı atmadığı düşünülecek olursa fenerbahçe'nin adını kullanarak bizde demesi üzerine dava açmalıdır.

  ayrıca i.aziz yıldırım'ın konu ederek yine transferimizi piç etmesine sebebiyet veren futbolcudur.*
 • katiyen galatasaray'a gelmemesi gereken futbolcuydu öyle de oldu çok şükür. mağara adamı tarzı futbolcuların galatasaray forması giyip basına türkçe iki kelimeyi bir araya getirememesi canımı çok yakıyor zira. ayrıca karaktersizin de dik alasıdır. 2 günde kamuoyunu salak yerine koydu güya bu önceden akıllı.

  şimdi şöyle bir şey var arkadaşlar, dostlar. biz türk halkı ve kamuoyu olarak yüz yıldır salak yerine konmaya alışmışız ya bu da öyle bir mevzuat.

  bu mehmet topoğlan beşiktaş'ın kendisiyle irtibat kurmasından 1 gün önce basına verdiği beyanatta '' beni kayseri kime verirse ben o takımın formasını giyeceğim'' '' ben burdaki misyonumu tamamladım artık kayserispora maddi olarak en büyük kazancı sağlayıp kariyerime devam edeceğim'' yani mehmet beşiktaşlı falan değil gayet kayserisporlu bir kimse gördüğümüz kadarıyla. ayrıca bütün ipleri kayseri yönetimine bırakmış transferi konusunda.

  hoop aradan 1 gün geçiyor beşiktaş ilk hamleyi direkt mehmet topcan'a yaptığı için bu saloz da heyecanlanıp '' beni beşiktaş aldı ooh mis ya dünya varmış lan'' tribi atıyor. kayseri yönetimi de bir bakıyor ki mehmet topgücü efendi 2 dakkada yemiş söylediği sözleri. fenerbahçe de beşiktaş gibi alçak bir biçimde topcan'la anlaşmak yerine gerekeni yaparak kulüple anlaşma yoluna gidiyor. kayseri mehmet'i fener'e veriyor. mehmet söylediği sözleri bir anda unutuyor, 2 gün önceki sözleri de unutuldu sanıyor ve başlıyor zırıltıya '' beşiktaşlıyım ben fenerde oynamam'' lan sen ne adammışsın hafız. alen markaryan kesildin bir anda yahu.

  geçin kardeşim bu beşiktaşlıyım fenerde oynamam geyiğini 4 senedir bilinen bir adamsın bir kez beşiktaşlı olduğun duyulmadı bir anda ne patladı lan bu aşk. şampiyonlar ligili olmayasın sen. iyice bir düşün bakalım.

  ek: sevgili suser kardeşlerim. bu transferde fenerbahçe'nin izlediği yol ve bulunduğu konum gayet ahlaki ve doğru olandır. 1 gün evvel mehmet efendi bir beyanat verip ''beni transfer edin hemen gelin kayseri yönetimiyle anlaşın'' diyor fenerbahçe yönetimi de gereğini yapıyor. burada ipnelik varsa beşiktaştadır ve mehmet topuz gevşeğinin kaypaklığındadır.

  galatasaray bu adamın tarafına bakmayarak derin bir oh çektirmiştir.
 • sanırım bir ben bu olayın çok başka bir olay olduğunu inanıyorum. o kadar çok şampiyon olduğumuzdan dolayı hangi sene olduğunu tam hatırlayamıyorum ama sanırım 20.45 senesiydi. galatasaray'ımız şampiyon olduğunda, aziz yıldırım istifa ediyorum demiş, uzun süre gündemleri meşgul etmiş, galatasaray'ın şampiyonluğu basında yeteri kadar yer bulamamıştı bu haberden dolayı. 1 hafta sonra yönetimdekileri ricası üzerine istifasını gerçi çekmişti. ben mi çok komplo teorisi üretiyorum bilmiyorum ama bence mehmet topuz olayının fenerbahçe tarafından bu kadar büyütülmesinin asıl sebebi frank rijkaard transferimizi gölgede bırakmak olduğuna inanıyorum. görün bakın frank rijkaard haberleri dinmeye başladığında fener bu futbolcudan vazgeçecektir. zaten haberi cuma 17.00'dan sonra duyurmalarının nedeninin borsaya haber vermemek olduğunu da düşünmekteyim. bilmiyorum belki de ben çok komplo teorisi kuruyorum...
 • 2 yıl önce kendisi beşiktaşla anlaşmış, herkes oraya gitmesini bekliyorken fenerbahçe aniden devreye girip kulübüyle anlaşarak transferini bitirmişti. bunun üzerine insanlar günlerce tartıştı bu olayı, kendisi de ailesiyle basının önüne çıkıp, beşiktaş forması ile birlikte "beşiktaş'tan başkasına gitmem" demişti. yalnızca 2 gün sonra aziz yıldırım kendisini özel jetiyle alıp istanbul'a getirmiş, ertesi gün de fenerbahçe formasıyla basının önüne çıkarmıştı.

  bugün mehmet topuz çok göz önünde olmasa da, takımı için kilit bir rol üstlenmiş durumda. yabancı kontenjanının uygulandığı bir ülkede, defans bölgesinde 3 yabancı kullanan fenerbahçe, çuvalla para döktüğü stoch ve dia'yı çoğu zaman kulübeye mahkum etmiştir ona güvenerek. skor anlamında çok dikkat çekmese de, oyun anlamında takımını oldukça rahatlatmış, diğer iki yabancıdan da çok daha iyi bir performans göstererek takımının bu yılki şampiyonluğunda ciddi katkıda bulunmuştur.

  bugün bir kişi var mı "aa bu adam beşiktaş'a gitmek istiyordu" diyen? kimin aklına geliyor? daha da önemlisi, kendisinin bile aklına geliyor mu acaba? hatta şöyle sorayim, beşiktaş'a gitse bu 2 yılda daha iyi oynar mıydı? bence dağınık beşiktaş takımında oynayamazdı. kayseri'deki "lider" rolünden, takım oyuncusu rolüne evrilemezdi.

  bu aralar ersan gülüm de onun gibi bir şey yaşıyor. gerçi o basın önüne formayla çıkıp şebeklik de yapmadı. dünya üzerindeki futbolcuların yarısından fazlasının yaptığı "gönlümde şu takım var" açıklamasını yaptı yalnızca. fatih terim otursun, yarım saat konuşsun kendisiyle, hemen imzayı atar. galatasaraylılığın ne olduğunu bilen adamların yanında 1 sezon geçirsin, seneye bizimle beraber transfer duyumu kovalar. aynen mehmet topuz'da olduğu gibi, kendisinin de vaktinde beşiktaş sevdası olduğu hatırlanmaz bile.
 • of'lu hocaya soruyorum;

  bu "adam" geldi, stadın ortasında seyirciyi tahrik etmek için işeyen köpek taklidi yaptı ve tahrik etme konusunda da başarılı oldu. buraya kadar herşey normal. önümüzdeki sene ali sami yen arena'da oynanacak ilk maçta yaptığı terbiyesizliklerin doğal tepkisi olarak bu "adam"ın ve annesinin yiyeceği küfür yüzünden günah işler miyiz?edilen küfürler caiz midir?

  edit: oflu hoca mesaj attı; bacısını da eklerseniz olur dedi. ben yine de küfüre karşıyım.
 • şaka maka bir zamanlar türkiye'de fırtınalar koparan bir transfer sürecine sahip olan ve bu transfer süreci sonunda geldiği fenerbahçe'de 6 yılda tek yaptığı şey kadıköy'e kangal getirmek olan oyuncu.

  bir de bu adam için imza töreni düzenlenmişti. tören sırasında kendisine sorulan bir soru üzerine verdiği "şu an tek isteğim tatildir" cevabı da hala ne zaman aklıma gelse güldürür beni. allah iyiliğini versin.
 • kayserispor'un başarılı orta saha oyuncusu. tanımımızı yaptık şimdi söyleyeceklerimizi söyleyelim, bence kayserispor yönetimi bu futbolcuya aşık, herhangi bir şekilde kulüpten ayrılması gündeme geldiğinde "sert çıkmak"tan bıkmadılar. dün de trabzonspor'un yattara'yı sattıktan sonra mehmet topuz'u alması gündeme gelince, "sert bir çıkış" yapmışlar. yeter be, ne kadar tutacaksınız bu adamı kulüpte, mehmet inadına kontrat yeniliyor kayseri ile, bir insan kayseri'yi ne kadar sevebilir ki. her futbolcu daha büyük bir kulübe gitmek ister herhalde. kayseri yönetimi paranoyak oldu zaten.

  - başkanım mehmet'i istiyorlar dışarıdan.
  + lan! çabuk basın toplantısı ayarlayın, sert çıkalım da kayserispor'un büyüklüğünü anlasınlar.
  - yok başkanım, arkadaşları gelmiş iki tek atalım diyorlar.
  + oğlum öyle desene, yüreğim ağzıma geldi. gökhan gitti zaten kalçamdan vurulmuş gibi oldum, mehmet burada kalacak. sat-mı-yo-rum.
  - tamam başkanım, he başkanım, öyle başkanım.*
 • bu arkadaşın başına muhtemelen şu olasılıklar gelecektir;

  1) bjk'ya gider oynar;
  a- fenerbahçe medyası bu arkadaşın üzerine oynar,
  b- yurtdışına gidemeyeceği için (yeteneğini göz önünde bulundurarark söylüyorum) türkiye'deki futbol hayatını zehir ederler bazı güçler.

  2) fenerbahçe'de oynar;
  a- fenerbahçe medyası emre belözoğlu'nu kabullendirdiği gibi bu arkadaşı da kabullendirir
  b- milli takımın değişmez ismi olur, hatta fenerbahçe'de yavaş yavaş kaptanlık bandını alır
  c- aziz yıldırım'ın emri ile ilk maçta arma forma öpülür taraftar genişlik gösterir bağrına basma numarası yapar eskişehirspor'a bursaspor'a 1 gol atar herşey süt liman olur,

  3) kayserispor'da kalır;
  a- mundar olur,
  b- tezkere mantığıyla gün sayar,
  c- kayserispor'da çıkıp oynar, avrupa liglerinin 7. sırasından daha altta olan herhangi bir takımına gider, sonra tekrar geri döner kayserispor'a
  d- kayserispor'da başarısız olur bjk ve fb arasında konuşup mehmet topuz'u almaz o zamanda g.t olur.

  bana göre mehmet topuz yalancı bir insandır, önce fenerbahçe başkanını aramıştır, yüz bulamayınca bjk'yı aramıştır sonra yediği "şey"in farkına varmış ve beşiktaş'ı tutuyormuş gibi yapmıştır, iş forma giymeye gelince de beşiktaş'tan başka hiçbir seçeneği kalmamıştır, fenerbahçe'ye gidip hain olacaktı, kayserispor'a gidip mundar olacaktı, beşiktaş'a gidip kahraman olmuştur.