• 5
  --- alinti ---

  tarihi an!

  futbol federasyonu olağan genel kurulu'nda başta beşiktaş olmak üzere tüm liglerdeki şampiyonlara büyük bir jest yapıldı !.. divan kurulu başkanlığına seçilen galatasaray yöneticisi mehmet helvacı, bu jesti geçen sene yapmayı planladığını, ama geçen sezon galatasaray şampiyon olduğu için "yanlış anlaşılır" düşüncesiyle bundan vazgeçtiğini söyledi.

  peki neydi bu jest? mehmet helvacı, başta beşiktaş olmak üzere profesyonel ve amatör tüm liglerde şampiyon olan takımları kutladı ve delegelerden ayağa kalkarak şampiyonları alkışlamalarını istedi. salonda hazır bulunan adnan polat ve sadri şener'in de aralarında yer aldığı delegeler de bu çağrıya uyarak ayağa kalktı şampiyon olan kulüp delegelerini alkışladı. salonda bulunan beşiktaş genel sekreteri kenan öner de bir yandan diğer şampiyonları alkışlarken, diğer yandan da tebrikleri kabul etti.

  daha sonra kürsüye gelen tff başkanı mahmut özgener de bu jestinden ötürü mehmet helvacı'ya teşekkür etti.

  --- alinti ---

  alıntı: ligtv.com.tr

  yazarın yorumu: galatasaray camiasına yakışan örnek bir davranışta bulunan mehmet helvacı'yı tebrik ediyorum.
 • 6
  1960 doğumlu olan mehmet helvacı galatasaray lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini istanbul üniversitesi hukuk fakültesi’nde bitirdi. aynı fakültenin ticaret hukuku ana bilim dalında doktorasını tamamladıktan sonra aynı kürsüde profesörlüğe yükseldi. evli ve iki çocuk babası olan prof. dr. mehmet helvacı fransızca ve ingilizce biliyor.*
 • 7
  ercan saatçi ve diğer şahsın galatasarayımıza yaptığı çirkinliğe karşı kulübümüzün dava açacağını söylemiştir. nihayet bu konuda bir açıklama geldi yönetimimizden. zira sessiz kalamayacağımız kadar büyük bir ayıpla karşı karşıyayız. sessiz kalmayalım ki galatasaray'ı ağızına istediği gibi alamayacağını unutmasın el alem. galatasaray kimsenin belaltı muhabbetinin konusu olamaz! bunu herkesin bilmesi gerekir. yok bilmiyorsa öğrenmesi, yok öğrenmiyorsa öğretilmesi gerekir. benim takımımla kimse eğlenemez! bunu da bundan sonra herkesin kavraması gerekir. yok kavramıyorsa kavratılması gerekir.

  http://www.internetspor.com/...diyor-news16766.html
 • 10
  izlerken tırnaklarımı yediğim son kale programında, ercan saatçi ile bir mağdurmuş gibi konuşup kadir çetinkali'yi, ercan ve metin'in videolarını fb tv'den sızdırdıklarını iddia ettikleri kişileri haşlayıp, ortadaki asıl konunun yani küfrün üzerini örten reha muhtar, ahmet çakar ve de serhat ulueren insanlarını verdiği hukuk dersi ile susturmuştur. kendisi konuşmaya başladıktan sonra bilgisayarı kapayıp sadece televizyona kilitlendim, tüm akşamki sinirim uçuverdi, teşekkür edilmeli.
 • 15
  --- alinti ---
  mehmet helvacı: transfere ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum

  galatasaray spor kulübü ikinci başkanı mehmet helvacı, galatasaray lisesi’nde yapılan aralık ayı divan toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  mehmet helvacı, kulüp divan kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. mehmet helvacı, “aziz bey devam kararı aldıysa olumlu bir karar almış. naklen yayın ihalesi varken, sporda şiddet yasası varken bir istifanın doğru olmadığını daha önce söylemiştim. aziz bey'in göreve devam kararı alması bence olumlu” ifadelerini kullandı. galatasaray kulübü'nün kulüpler birliği vakfı başkanlığı gibi bir talebinin olmadığını kaydeden helvacı, “bana (aziz bey dönmeseydi ne olacaktı?) derseniz, kulüpler birliği bir şekilde doğru yönetilmek adına bazı girişimlerde bulunabilirdi derim. bu da alınan geri dönüş kararıyla ortadan kalktı” dedi.

  galatasaray'da hiçbir zaman transferin bitmeyeceğini anlatan mehmet helvacı, “transferin koşulları vardır. ihtiyaçlar, şartlar ve fırsatlar transfer için önemlidir. bunlar bir arada olursa her zaman galatasaray transfer yapar. ama bu sözlerden galatasaray ocak ayında transfer yapacak diye anlam çıkartılmasın. ocak ayında galatasaray için bir fırsat görürsek elbette kaçırmayız” diye konuştu. mehmet helvacı, basın mensuplarından gelen “size göre bir transfere ihtiyaç var mı?” sorusunu da şöyle yanıtladı: “aslında sakatlıklarımız var. bunların iyileşeceği varsayımını göz önüne alırsak, transfere ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. galatasaray'ın elinde çok kaliteli bir kadro var. yetersiz olduğunu düşünmüyorum, yeterli. bir takım şanssız maçlar oynuyoruz, istemediğimiz sonuçlar alıyoruz. bunun mutlaka çözümleri yönetim kurulunda ve teknik heyetçe tartışılıyor, konuşuluyor. bir çözüme bağlanacağını umut ediyorum. takım yeterli. bir ihtiyaç anlamında bakmıyorum ama fırsat anlamında transfer her zaman mümkün.”

  divan kurulu üyelerinin eleştirilerini önemsediklerini ve dersler çıkarttıklarını da belirten ikinci başkan mehmet helvacı, ancak kulübün kıdemli üyelerinin sorularını 1 yıl ya da 6 ay önceki verilere göre yönelttiklerini öne sürdü.

  mehmet helvacı son olarak, beşiktaş'ın şampiyonlar ligi'ndeki rakiplerinden cska moskovalı oyuncularda doping tespit edilmesiyle ilgili bir soruyu şu şekilde yanıtladı: “cska moskovalı oyuncuların dopingli çıkmasında önemli olan, bu olaydan takımın ne kadar haberder olduğudur. oyuncular kendine kendine mi yoksa bir etki altında kalarak mı o ilaçları kullanmış olmalarının saptanması lazım. etki altında kalarak bu ilaçları aldıkları tespit edilirse elenmeleri söz konusu olur. bizim arzumuz beşiktaş'ın bir üst tura çıkması ve avrupa ligi'ne gelmesi. ama kimseye de haksızlık etmek istemem. takımın angaje olduğu bir şeyse beşiktaş'ın hakkını yenmesini istemem. ama sadece sporcuların yaptığı bir şeyse o taktirde kulübü cezalandırmak anlamsız. gönlüm beşiktaş lehinde.”
  --- alinti ---

  *
 • 16
  yigit şardan'ın malum olaydan sonra istifası sebebiyle basınla olan ilişkilerde daha çok sorumluluk alan maç sonlarında göğsümüzü kabartan konuşmalar veren 2. başkanımızdır...

  ama özellikle yeni üye alınımı sırasında yaptığı konuşmayla beni tekrar kendisine hayran bıraktı... özhan canaydın 'dan sonra turgay kıran' dan sonra sizin gibileri bu yönetimde görmek beni çok mutlu ediyor be başkanım...

  işte bahsettiğim konuşma...

  --- alıntı ---

  ''çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki kökü bir eğitim kurumuna dayanıyor olsun. çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki başarıları galatasaray'ınki kadar büyük olsun. çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki enleri ve ilkleri tek başına yapmış olsun.

  çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki kendi ülkesinin kuruluş harcında herkesten çok mayası olsun. çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki türkiye'nin, türk insanın gururu olsun. işte bu yüzden bu benzersizliğin, eşsizliğin farkına varın ve buna layık olmak için, hepimiz için gayret gösterin"

  --- alıntı ---
 • 18
  8 mayıs 2010 galatasaray antalyaspor macindan sonra güzel konuşmuştur.

  --- alıntı ---

  "takımlarının en iyi ihtimalle 3. olacağını bilmelerine rağmen taraftarımız stadı doldurdu. ellerinden gelen her şeyi yaptılar, fakat her nedense takımımız kendisini alkışlamaya gelen bu seyirciyi sevindirecek bir futbol oynamadı. böyle bir futbol oynadığımız için kınanmamız icap eder. bugün ne beraberlik ne de galibiyet hakkımız değildi. antalyaspor'u kutlamak lazım. bizden çok çok daha iyiydiler. bütün taraftarlarımızdan kendi adıma özür diliyorum. çünkü sezon başından beri galatasaray'ın çok güçlü bir takım olduğunu ve şampiyonluğa gücünün yeteceğini söylüyordum. ama bu akşam burada hayal kırıklığına uğradım. galatasaray'ın gücü benim zannettiğim gibi değilmiş. ligde şampiyon olacak güçleri yokmuş. dördüncü olurlarsa onları kutlayacağım. çünkü bu maçtan sonra çok büyük hayal kırıklığı içindeyim."

  bu söylediklerim kızgınlıkla ya da bu maçın üzerine söylenmiş şeyler değil. zaten takımda bazı değişiklikler yapacağımızı son 3-4 haftadır söylüyorum. ama bu ve bundan sonraki maç takımdaki değişiklikler için birer gösterge olacaktır. bunlara radikal değişiklik değil ama galatasaray için hayırlı değişiklikler diyebiliriz"

  "hocamızla ilgili bir soru işaretimiz yok. çünkü hoca çıkıp kendisi oynamayacak. sadece teknik ve taktik anlamda takıma yardımcı olacak. baktığımız zaman kenar yönetiminin sürekli futbolculara uyarılarda bulunduğunu görüyoruz. bu da futbolcuların sahada hocanın istediklerini yapmadıklarını gösteriyor. o yüzden teknik adamlarla ilgi söylenecek bir şeyin olmadığına inanıyorum. önce futbolcular gerekeni yapacak ki, ondan sonra hocalar yargılanabilsin"

  --- alıntı ---

  alıntı:ntvspor