• --- alıntı ---

  "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir, o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar."

  --- alıntı ---

  şu sözüyle aklınca riekerink'e etkisiz eleman yakıştırması yapmaktadır.

  ben de diyorum ki eğer sezon sonu şampiyon olursak, sen ve senin gibi futbol uleması geçinenlerin aslında birer şarlatan olduğu kanıtlanır. hatta artırıyorum ve diyorum ki tası tarağı toplayıp s... gidin limon satın ola ki şampiyon olursak. belki o zaman temiz insanlara yer açılır medyada.
 • yabancı sınırına en başından beri karşı çıkmış ve medyada dile getirebilen ender insanlardandır. hangi takımlı olduğu umrumda değil, spor medyasında görüşüne önem verdiğim birkaç insandan biridir.

  --- alıntı ---
  mehmet demirkol: "yabancı kuralının sonucu belli. iki maç ümit milli takım'da oynadı diye almanya'ya para kazandıracağız. %1 faydası yok. türk futbolcularının gelişimi körelecek. kulüpler batacak. mesele istiklal marşı ise söz ben her maça gidip okuyacağım."

  mehmet demirkol: rica ediyorum, yapmayın, etmeyin! yöneticiler bu işlere itiraz etmiyor mu? o kadar transfer yaptınız, paralar döktünüz. o yüzden tff yönetiminde futbolun içinden gelmiş isimlere ihtiyaç var.

  --- alıntı ---
 • başlığından daha önce söylediği birkaç şey yazacağım şimdi, bakalım ne kadar iyi yorumcuymuş, gazeteciymiş?

  --- alıntı ---
  tarih:18 temmuz 2011. 3 temmuz patladıktan 2 hafta sonra,

  "15 sene içerisinde tüm şike yapanlar çıksın açıklasın, bu seferlik kimseye ceza verilmesin, temiz lige başlayalım."
  --- alıntı ---

  şu laflara bak sen? şike sürecinde tek kelime demedi fenerbahçe'sine şu öneriye bak ya?

  neyse geçelim,

  --- alıntı ---

  riekerink ile sezon başında oldukça iyi gittiğimiz dönemde söylemişti,

  "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir, o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar."

  --- alıntı ---

  galatasaray'ın teknik direktörünü aziz yıldırım'ın kuklalarıyla kıyaslıyor utanmadan!

  bunu da geçelim,

  --- alıntı ---
  "galatasaray, sosyal medya cazgırlarının sesiyle yönetiliyor."

  --- alıntı ---

  dedi bu adam, bunu dediği döenmde galatasaray'ın yaptıkalrı şunlardı,

  -sabri'nin opsiyon kaldırıldı.
  -aydın'la sözleşme imzalanması engellendi.
  -yekta gönderildi.
  -podolski alındı.

  bunu da geçelim,

  sneijder ve drogba mevzu olunca en ufak maddi detayına kadar muhasebeci kesilmesi ama rvp konu olunca "ben muhasebeci değilim seyirciyim" dediğini de hatırlatalım,

  geçelim,

  "bruma'nın bonservisinin %40'ı sporting'te" demişti yakın zamanda o kadar da çakaldır. bilmeyenler için öyle bir şey yok. satıldığında karımız olursa o karın %25', sporting'e verilecek.

  bunlar hemen 5 dk içinde başlığında bulduğum şeyler, mustafa denizli ve donk güzellemeleri hatta yakın zamanda raşit çetiner'i riekerink yerine getirme çabaları unutulmuş.

  kendisi son derece zeki bir adam ve gündemi de türkiye'deki taraftar profilini de çok iyi biliyor. zaten galatasaray lisesi'nden mezun olan bir adamın boş olması beklenemez * zaten bu sebeple bazen taraftarın damarını bularak konuşur ve öcgüleri alır ama biz çok iyi biliriz ki kendisi bir maşadır ve fenerbahçe'nin medyadaki en güçlü kalelerinden biridir.

  kendisini ali ece'ye benzetenlere ise teessümlerimi sunuyorum. ali ece gibi güzel bir adamı nasıl şu sinsiyle bir tutuyorsunuz? ali ece dediğiniz adam kalbinden konuşur. mehmet demirkol ciğerinden. biz de zaten onun ciğerini biliriz.
 • bu kibirli, ukala herif hakkında iki kelam etmek istiyorum.

  ciddiyetten uzak programında rıza kocaoğlu'nun olayını konuştular. bu arkadaşta normal böyle şeyler dedi. verdiği örnekte şu; " siz başkanınıza neler yaptınız anasına bacısına sövdünüz sokağa çıkamadı adam sizin yüzünüzden siz yapınca ayıp değil ama" gibi böyle abuk sabuk şeyler zırvaladı. bir yanlışı bir yanlışla örtmenin ne kadar ayıp bir şey olduğunun farkında değil sanırım bu gerizekalı arkadaş. o kadar iyi okullarda da okusan bir sürü lisanda bilsen böyle kabadayı gibi çağ dışı zihniyetle konuşabiliyorsun işte.

  yıllarca ekranlarda yapılan yanlışlardan bahsederler herkesi eleştirirler hakemlere eyyamcı derler. kendi arkadaşlarına bir şey demezler en büyük eyyamı kendileri yaparlar. burcu esmersoy'un cüzdan muhabbetine de olur böyle şeyler haklı bence ya da ağzından kaçmıştır gibi bir şeyler zırvalamıştı.

  koskoca galatasay başkanının önünde belli ki kafası kıyak akıl sağlığı o sıra yerinde olmayan bağımlının biri küstahça hareketler yapıyor bu arkadaşta sırf o arkadaşı konuk etti diye napmış ki canım normal böyle şeyler diyor. şikeyi de böyle örtpas etmişlerdi işte bunlar ve yine olsa yine ederler.

  e sen hanımla aranız mı bozuk mu abi diyen berbere "sanane lan" diyebiliyorsun!. o hadsiz ama bu yapılanlar normal he..

  hadi canım sen de (bir demirkol atasözü)
 • --- alıntı ---

  "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir, o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar."

  --- alıntı ---

  götler tutuştu tabii galatasaray estirmeye başlayınca. fener'in kayıp geçecek yıllarında galatasaray'ın farkı açmasını istemiyor.

  merak etme sinsi kardeş, hepiniz riekerink bey diyeceksiniz!
 • yabancı oyuncu sınırı hakkında enfes yorumlar yapmıştır, yapmaktadır. eğer yabancıda sınır olsaydı sabri 5 sene daha galatasaray' da oynardı. sabri ile hiçbir problemim yok, oyunculuğuyla var. bu haliyle sabri 5 yıl daha oynardı. bunu mu görmek istiyorsunuz diye sormuş ve eklemiştir, ''bana on tane sabri lazım değil, bir tane olsun ama çok iyi futbolcu olsun'' bunun üzerine nebil de zaten her takım da bir tane çok iyi türk olsa o 18 türk seni avrupa şampiyonu yapar dedi.
 • sneijder hakkında söyledikleri üzerinden yine nefret kusulan yorumcu.

  olayı tersten okuyalım. mustafa denizli gibi demode bir adam, gerçekten demode antrenman teknikleri ve metotları kullanıyor olabilir mi? olabilir. sneijder gibi hayatı top class futbol sistemlerinde geçmiş bir adam bu durumu farketmiş ve rahatsız olmuş olabilir mi? olabilir. demirkol gibi galatasaray liseli ve çevresi hep bu kulübe yakınlarla dolu bir insan bu konuyu duymuş olabilir mi? olabilir.

  o zaman sıkıntı nerede abi? adam bunu programında neden söylemesin?

  neden kulübünüz inanılmaz iyi yönetilen kusursuz bir organizasyonmuş gibi davranıp, her olumsuz lafta "dış mihraklar" refleksine geçiyorsunuz. sizin bu tavrınız, demirkol gibileri suçladığınız "kulübü karıştırmak" vb. eylemlerden daha çok zarar veriyor kulübe. kim niye galatasarayı karıştımak için uğraşsın. bir spor yazarının lafıyla bir kulüp karışabiliyorsa, orada o spor yazarına sallamak benim aklıma bile gelmez. ona gelene kadar, 2 lafta karışacak kadar dandik bir organizasyon ve kurumsal yapı kurmakla itham edeceğim ve yerine dibine sokacağım milyon tane adam var çünkü.

  edit: sneijder yalanladı, gereken cevabı gereken kişi verdi. komplo teorilerine gerek yok yani.
 • --- alıntı ---
  galatasaray'da başkan mustafa cengiz ve teknik direktör fatih terim arasında yaşandığı iddia edilen fikir ayrılığı bein manşet'te yorumlandı. terim'in galatasaray'ın her şeyi olduğunu belirten mehmet demirkol "fikir ayrılıklarının olması normal. taraftar gözünde terim'in her alanda inanılmaz bir gücü var. ben galatasaray başkanı olsam bu durumdan rahatsız olurdum" dedi.

  --- alıntı ---

  yeter be kardeşim. ayni seneryolardan bikmadiniz mi ? birebir ayni senaryoyu oynuyor adamlar. yönetimle hocanin arasini aç. bir şekilde hocayi galatasaraydan kopar.

  zati şahaneleri, galatasaray başkani olsa, hocanin taraftar üzerindeki gücünden rahatsiz olurmuş. bunun için galatasaray başkani olmana gerek yok ki. biz hocanin varliğindan bile rahatsiz olduğunuzu zaten biliyoruz.

  edit: http://tr.beinsports.com/...sam-rahatsiz-olurdum
 • --- alıntı ---
  "yönetim olsam ankaragücü maçından* sonra "bu sistemle devam edelim" diyebilirdim, mali olarak zor durumdayım çünkü, forvet alırsam daha kötü olabilirim"

  --- alıntı ---

  demiş.

  baktı ki galatasaray futbol takımı bir hava yakalamaya müsait, taraftarın sinerjisi de işin içine girince yine şampiyonluk meşaleleri yanacak.

  beyimiz hemen sinsice bir yoklama çekmiş.

  taraftarın sinerjisi için ne lazım? önce forvet transferi.

  bu tabii ki sadece sinerji için değil takım için de lazım. takımda forvet yok. kanattan bozma çakma forvetler var(sinan, muğdat)

  mehmet bey de galatasaray'ın hava yakalamasından korkmuş bir şansını denemiş ama yemezler.

  sene sonunda yine "milli takımın fatih terim'e ihtiyacı var" şenliklerine başlar.
 • tarık ongun için;''tarık ongun dünyanın en iyi yardımcısıdır. beni en çok o şaşırttı. milim şaşmaz, çok enteresan kaçırdı ofsaytı.''demiş kendisi...
  eee peki hasan alinin kolunu görmeyen tarık ongun değil miydi?
  ya da gene hasan alinin taç çizgisini geçen topu çevirip yediğimiz golü devam ettiren tarık ongun değil miydi?
  tarık ongunun hasan ali kaldırıma duyduğu büyük aşk mı milim şaşmayan gözlerine perde indiriyor da bu pozisyonları göremiyor...
  senin övdüğün hakem eyyamcıdır...tetikçidir...
 • "galatasaray, sosyal medya cazgırlarının sesiyle yönetiliyor." buyurmuş beyefendi.

  sanırım artık algıyı kendilerinin oluşturamaması zoruna gidiyor. başka bir açıklaması yok. sosyal medyanın sesiyle yapılanlar şunlar,

  -sabrinin opsiyon kaldırıldı.
  -aydınla sözleşme imzalanması engellendi.
  -yekta gönderildi.
  -podolski alındı.

  bunların hatalı kararlar olduğunu düşünme ihtimali yok, o kadar beyinsiz olamaz. bu yüzden dediğim yere çıkıyor olay.
 • bu adam 100 kelimelik futbol terimleriyle her gün program yapıyor. sinsi veya fenerbahçe yalakası gibi terimler kullanmayacağım. ne zamandır yazacağım unutuyorum.

  https://twitter.com/...s/813301593881931776

  mehmet demirkol: "halis özkahya yakışıklı bir adam, dizilerde oynayabilir ama hakemlik yapmasın." bunu halis özkahya'ya söyleyen demirkol fırat aydunus'a da söylemişti. fırat aydunus kötü hakem ama yakışıklı adam gitsin dizilerde oynasın.

  bu adamı her gün izlerim. yılladır takip ederim. hep aynı cümleler. ya birini aşırı abartılı şekilde över. ya da gider yerin dibine sokar. böyle ekmek yiyor bu adam ve gündem oluşturuyor. mehmet demirkol'un farkı ne? tabi ki diksiyonu kendini dinletiyor ve mantıklı şeyler söylediğini seyirciye inandırıyor.

  misal oğuzhan özyakup bir maç iyi oynasın. bir benzetmeleri var. sanırsın iniesta'dan coutinho'dan filan bahsediyor. ama hep aynı cümlelerle över. adamın 100 kelimelik dağarcığı var. hakemleri hep aynı cümlelerle eleştirir. oyuncuları hep aynı kelimelerle över.

  biri çok iyi kalecilik yapsın. muslera ayarında kaleci olur o kaleci. sneijder kötü oynasın. çine gitmesi lazım der. iyi oynasın. buranın kralı sneijder filan der.

  100 kelimelik diksiyonuyla iyi para kazıyor helal olsun.