• satılık bir adam değil. sadece ahmet çakar'ın ab grubuna hitap eden, belden aşağı fıkra anlatmayan, "bakın beyler" diye lafa başlamayan versiyonu.

  bu adamlar reyting için her şeyi yapar, her türlü saçmalığı hiç çekinmeden söylerler. korkusuz gazeteci imajı çizmek için dişlerine göre bir hedef belirleyip saldırırlar, demirkol gider sabah akşam "milli takım hocası böyle mi davranır" deyip fatih terim'le uğraşır, ahmet çakar arda'ya demediğini bırakmaz. ama ikisinin de tayyip erdoğan'a veya (başkanlığı kaybedinceye kadar) aziz yıldırım'a laf söylemeye asla gözleri yemez. çünkü türk televizyonlarından ekmek yemenin güç sahipleriyle iyi geçinmek olduğunu bilecek kadar kurnazlardır.

  bu yüzden uğur karakullukçu işsiz kalırken, mehmet demirkol beinsports'un baş yorumcusu olur. "yabancı sınırı aynı kalmalı" söylemiyle fenerbahçe yönetiminin sinirini bozduğunu fark edince "59 öncesi şampiyonluklar sayılsın" deyip dengeyi kurar. yarın galatasaray camiasından çokça eleştiri gelirse "bülent yıldırım'la serkan çınar'ın hakemliği iptal edilirken ali palabıyık neden maç yönetiyor" der bizim de gönlümüzü alır, her türlü gemisini yürütür demirkol.

  yürütüyor da nitekim. bu denizde çok sazan avlar daha.
 • https://twitter.com/.../1173874700553990144

  kendisini eleştirmeyeceğim de kimi eleştireceğim.
  net şekilde, bir ligi kullanıp algı kasmaktan başka bir şey yapmıyor. olay bu kadar basit aslında.

  --- alıntı ---

  ve ne kadar acıdır ki almanlar 1954 dünya şampiyonu takımın oyuncularının hiç birinin bölgesel yada yerel kupa şampiyonluklarını geçerli saymamış.. düşünün dünya şampiyonusun ama lig şampiyonluğun yok. vay vay vay...

  final maçının yıldızı helmut rahn (2 gol attı) rot-weiss essen'in oyuncusu 53-54'de almanya şampiyonluğu var ama işte nerenin şampiyonluğu belli değil.

  tabi lig 1963'de başladığı için o da güme gitmiş. çok yazık...

  --- alıntı ---

  adamlar dünya şampiyonu adamın şampiyonluğunu kuralı koyunca hiç etmiş biz lefter'in şampiyonluğunu konuşuyoruz. çok şahaneyiz.
 • http://tr.beinsports.com/...i-idare-edilebilirdi

  kendisi yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere " galatasaray lisesine ülkenin en zeki çocuklarının alındığını, o çok zeki çocukların aldıkları eğitimin de etkisiyle ortalama olduğumuz yıllarda dahi ortaya çıkardıkları idare kabiliyeti nedeniyle şampiyon olabildiğimizi" söylüyor.

  ben de kendisine soruyorum; galatasaray 14 sene üst üste şampiyon olamadığında, ya da 1959-1986 arası sadece 6 şampiyonluğu bulunduğunda galatasaray lisesinin zeki çocukları nerelerdeydi?

  galatasaray tarihini değiştiren adam önce derwall, sonra da fatih terim'dir. lisenin parlak zeki çocukları değil...

  edit: unutmadan o zeki parlak çocukların idare becerilerini yıllardır darmadağın olduğumuz amatör branşlarda da görmek isteriz.
  edit:2 nick uyardı, sağolsun. 1986 yerine 1886 yazmışım.
 • faruk süren'in mustafa cengiz'in elini sıkmaması ile ilgili tek kelime etmeyip utanmadan ibra edilmemiş başkan bırakması lazım yasaları bir tarafından çiğnersek olmaz falan filan gevelemelere girişmiş galatatasaray lisesi mezunu sinsi fenerbahçeli... ne gerek varmış mahkemelere gitmeye seçimden neden kaçılıyormuş. tabi floryayı yiyemediler liseli abilerinin tekerine çomak sokuldu 2 senedir şampiyon takım bu senede iyi kötü toparladı koçun damadının planları da sarpa sardı.
  ahlaksızlık nedir derseniz tam olarak kendisinin yaptığıdır.
 • yabancı sınırına en başından beri karşı çıkmış ve medyada dile getirebilen ender insanlardandır. hangi takımlı olduğu umrumda değil, spor medyasında görüşüne önem verdiğim birkaç insandan biridir.

  --- alıntı ---
  mehmet demirkol: "yabancı kuralının sonucu belli. iki maç ümit milli takım'da oynadı diye almanya'ya para kazandıracağız. %1 faydası yok. türk futbolcularının gelişimi körelecek. kulüpler batacak. mesele istiklal marşı ise söz ben her maça gidip okuyacağım."

  mehmet demirkol: rica ediyorum, yapmayın, etmeyin! yöneticiler bu işlere itiraz etmiyor mu? o kadar transfer yaptınız, paralar döktünüz. o yüzden tff yönetiminde futbolun içinden gelmiş isimlere ihtiyaç var.

  --- alıntı ---
 • --- alıntı ---

  alanyaspor, 197 isabetli pasla maçı bitirdi. 33 orta, 12 korner ve 21 şut attılar. skor bulamamayı bir kenara bırakın, bu akıl almaz bir verimlilik. peki buna ne sebep oldu? galatasaray 20. dakikada öne geçmesine rağmen 386 isabetli pasta kaldığı için. oyunu tutamadılar. bunca -kağıt üzerinde- topa hükmedebilecek oyuncuya rağmen oyunu soğutamadılar. bunun sebebi, ben de dahil hemen herkesi çok heyecanlandıran seri ve n’zonzi’nin lemina’ya uyumsağlayamayışı... lemina bireysel olarak hemen her şeyi yapıyor. her şeyi tamyapıyor. her şeyden fazlasını da yapmaya çalışıyor. n’zonzi zaman zaman lemina’nın önünde bağlantı oyuncusu olarak görev aldı ancak o işte de istenen seviyeye çıkamadı. belhanda’nın biraz kıpırdadığını söyleyebiliriz. galatasaray’ı ayakta tutan temel oyuncuların performansı oldu. savunma hattı, ömer ve tabii muslera... ilk 25 dakika için kendi iç saha standardında olmasa da diriydiler ancak sonrası için muslera’ya teşekkür etmeliler. bu şartlarda mükemmel sonuç.

  gecenin sorusu

  seri ve n’zonzi’nin bu kadar sıradan oyunlarını neye bağlayacacağız? kiralık olmanın umursamazlığına mı? peki lemina’nın bundan hiç etkilenmeden fazlasını yapmaya çalışması hiç örnek olmuyor mu?

  maçın starı

  muslera tabii ki... her maç olduğu gibi... takımın tamamının, toplamından daha fazla katkısı var. tek başına yıkılmaz bir sur. gemileri karadan yürütsen de bir yol bulup savunmasını yapıyor.

  maçın olayı

  71. dakika... 3 korner. iki inanılmaz muslera kurtarışı ve mariano’nun bacak arasından geçen topun inanılmaz bir şekilde üst direği sıyırıp dışarı çıkışı. evet 6 pasın içinde mariano’nun bacaklarının arasından geçen top başka kimse çarpmadan üst direğin üzerinden dışarı gitti.

  kısa mesaj

  muslera marcao, donk ve lemina. temel performanslar tamam. fark yaratması gerekenler ise dökülüyor. ve buna rağmen takım yarıştaö onlar biraz kıpırdasa kim bilir ne olacak! (fanatik)

  --- alıntı ---

  (bkz: 7 aralık 2019 galatasaray alanyaspor maçı)
 • --- alıntı ---

  "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir, o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar."

  --- alıntı ---

  şu sözüyle aklınca riekerink'e etkisiz eleman yakıştırması yapmaktadır.

  ben de diyorum ki eğer sezon sonu şampiyon olursak, sen ve senin gibi futbol uleması geçinenlerin aslında birer şarlatan olduğu kanıtlanır. hatta artırıyorum ve diyorum ki tası tarağı toplayıp s... gidin limon satın ola ki şampiyon olursak. belki o zaman temiz insanlara yer açılır medyada.
 • kendisi için bugün gündem olan açıklamaları özelinde değil, daha genel bir tanımlama yapacağım. kendisi fenerbahçe solcusudur. şöyle ki, bu fenerbahçe taraftarları arasında kanı beyaz olan bir güruh var. her şeyin en doğrusunu bildiğini zanneden, şike davasında dut yemiş bülbül, yeniden yargılanma denen saçmalıktan sonra aslan kesilen, 3 temmuzda ortaya çıkarılan ve geride bırakılan sezonun ne kirli işlerin senesi olduğunu adı gibi bildiği halde kumpas diyebilecek kadar kör, galatasaray'ın adını fetö ile anmaya amiyane tabirle hükümetin ateşten kundaginda büyümüş bu şer odağını galatasaray'da görev almış eski sporcular üzerinden galatasaray'ın yararına çalışmış bir suç örgütü gibi göstermeye gayret eden, beri tarafta savcılarla yapılan halı saha maçlarından bahsettiğinizde mavi ekran veren, buldukları her fırsatta devletin kurumlarına teşekkür eden, hiç olmadı tff'yi spor bakanlığını, dahi bütün devlet erkanini göreve çağıran, bir yandan da stadlarinda gezi olaylarında canını yitirmiş 19 yaşındaki ali ismail korkmaz'ın adıyla demogoji yapmaktan geri durmayan, cumhuriyetin son kalesi fetö düşmanı (!), romantik ve gerçeklerden fersah fersah uzak, spor kültürü anlamında da futboldan daha çok basketbol bilen taraftar profilidir.
  işte mehmet demirkol tam olarak budur.
  üzücü olan şu ki bugün ayan beyan galatasaray yönetimine sallamasa bu mecrada bile bir çok seveni destekleyeni olmaya devam edilecektir. kaldı ki bir hafta sonra bir yazı yazıp yine objektif suların narin kuğusu oluverir.
  işte bu şahıs, galatasaray lisesi mezunu olması hasebiyle galatasaray spor kulübü asıl üyesi de olabilir. hatta önümüzdeki on yıllar içinde kulüpte yönetsel faaliyet de yürütebilir.
  kendisi galatasaraylı olmak ile, liseli olmanın en önemli ayırdıdır. galatasaray spor kulübünden, armaya gönül verenlerden ilelebed uzak olması yegane temennimdir.
 • başlığından daha önce söylediği birkaç şey yazacağım şimdi, bakalım ne kadar iyi yorumcuymuş, gazeteciymiş?

  --- alıntı ---
  tarih:18 temmuz 2011. 3 temmuz patladıktan 2 hafta sonra,

  "15 sene içerisinde tüm şike yapanlar çıksın açıklasın, bu seferlik kimseye ceza verilmesin, temiz lige başlayalım."
  --- alıntı ---

  şu laflara bak sen? şike sürecinde tek kelime demedi fenerbahçe'sine şu öneriye bak ya?

  neyse geçelim,

  --- alıntı ---

  riekerink ile sezon başında oldukça iyi gittiğimiz dönemde söylemişti,

  "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir, o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar."

  --- alıntı ---

  galatasaray'ın teknik direktörünü aziz yıldırım'ın kuklalarıyla kıyaslıyor utanmadan!

  bunu da geçelim,

  --- alıntı ---
  "galatasaray, sosyal medya cazgırlarının sesiyle yönetiliyor."

  --- alıntı ---

  dedi bu adam, bunu dediği döenmde galatasaray'ın yaptıkalrı şunlardı,

  -sabri'nin opsiyon kaldırıldı.
  -aydın'la sözleşme imzalanması engellendi.
  -yekta gönderildi.
  -podolski alındı.

  bunu da geçelim,

  sneijder ve drogba mevzu olunca en ufak maddi detayına kadar muhasebeci kesilmesi ama rvp konu olunca "ben muhasebeci değilim seyirciyim" dediğini de hatırlatalım,

  geçelim,

  "bruma'nın bonservisinin %40'ı sporting'te" demişti yakın zamanda o kadar da çakaldır. bilmeyenler için öyle bir şey yok. satıldığında karımız olursa o karın %25', sporting'e verilecek.

  bunlar hemen 5 dk içinde başlığında bulduğum şeyler, mustafa denizli ve donk güzellemeleri hatta yakın zamanda raşit çetiner'i riekerink yerine getirme çabaları unutulmuş.

  kendisi son derece zeki bir adam ve gündemi de türkiye'deki taraftar profilini de çok iyi biliyor. zaten galatasaray lisesi'nden mezun olan bir adamın boş olması beklenemez * zaten bu sebeple bazen taraftarın damarını bularak konuşur ve öcgüleri alır ama biz çok iyi biliriz ki kendisi bir maşadır ve fenerbahçe'nin medyadaki en güçlü kalelerinden biridir.

  kendisini ali ece'ye benzetenlere ise teessümlerimi sunuyorum. ali ece gibi güzel bir adamı nasıl şu sinsiyle bir tutuyorsunuz? ali ece dediğiniz adam kalbinden konuşur. mehmet demirkol ciğerinden. biz de zaten onun ciğerini biliriz.
 • bu kibirli, ukala herif hakkında iki kelam etmek istiyorum.

  ciddiyetten uzak programında rıza kocaoğlu'nun olayını konuştular. bu arkadaşta normal böyle şeyler dedi. verdiği örnekte şu; " siz başkanınıza neler yaptınız anasına bacısına sövdünüz sokağa çıkamadı adam sizin yüzünüzden siz yapınca ayıp değil ama" gibi böyle abuk sabuk şeyler zırvaladı. bir yanlışı bir yanlışla örtmenin ne kadar ayıp bir şey olduğunun farkında değil sanırım bu gerizekalı arkadaş. o kadar iyi okullarda da okusan bir sürü lisanda bilsen böyle kabadayı gibi çağ dışı zihniyetle konuşabiliyorsun işte.

  yıllarca ekranlarda yapılan yanlışlardan bahsederler herkesi eleştirirler hakemlere eyyamcı derler. kendi arkadaşlarına bir şey demezler en büyük eyyamı kendileri yaparlar. burcu esmersoy'un cüzdan muhabbetine de olur böyle şeyler haklı bence ya da ağzından kaçmıştır gibi bir şeyler zırvalamıştı.

  koskoca galatasay başkanının önünde belli ki kafası kıyak akıl sağlığı o sıra yerinde olmayan bağımlının biri küstahça hareketler yapıyor bu arkadaşta sırf o arkadaşı konuk etti diye napmış ki canım normal böyle şeyler diyor. şikeyi de böyle örtpas etmişlerdi işte bunlar ve yine olsa yine ederler.

  e sen hanımla aranız mı bozuk mu abi diyen berbere "sanane lan" diyebiliyorsun!. o hadsiz ama bu yapılanlar normal he..

  hadi canım sen de (bir demirkol atasözü)
 • --- alıntı ---

  "sezon sonunda galatasaray eğer şampiyon olursa türk futbolunun teknik direktör algısı tamamen değişir, o zaman aziz yıldırım'ın teknik direktörün önemi yok savı doğruluğunu kanıtlar."

  --- alıntı ---

  götler tutuştu tabii galatasaray estirmeye başlayınca. fener'in kayıp geçecek yıllarında galatasaray'ın farkı açmasını istemiyor.

  merak etme sinsi kardeş, hepiniz riekerink bey diyeceksiniz!
 • https://twitter.com/...689819421184001?s=20

  su videodaki itici tavirlari bir tarafa, bir de utanmadan yalan yanlis konusmus. neymis? turgay şeren, lefter kucukandonyadis ve suleyman seba'nin ismini lige vermisiz ama sampiyonluklarini saymiyormusuz.

  valla mehmet'cim turgay şeren futbolu 1966'da birakti, 1961-1962 ve 1962-1963 (kontrol de etmedim, umarim yillari dogru hatirlamisimdir) sezonlarinda da iki kere sampiyonluk yasadi galatasaray formasiyla. turgay şeren senin liseden abin, gazeteci olan (yani isi arastirmak olan) da sensin. biz mi anlatacagiz sana bunlari?

  (bkz: ligi idini viriyirsin simpiyinligini siymiyirsin)

  usenmedim baktim editi: suleyman seba futbolculugu doneminde olmasa da besiktas baskaniyken 5 sampiyonluk kazanmis ki seba'nin ismi lige baskanligi doneminde yaptiklari icin verilmisti. lefter ise 1959, 1960-1961 ve 1963-1964 sezonlarinda fenerbahce'de oynarken sampiyonluk yasamis.

  kisacasi lige ismi verilen bu efsanelerin hepsi 1959 sezonundan itibaren oynanan turkiye profesyonel liglerinin en ust kumesinde sampiyonluk yasamis. bombos bir insansin be mehmet.
 • fenerbahçesini ve ali koç'u korumak için sürekli galatasaray ile alakalı alakasız konuları kıyas için tekrar gündeme getirme çaba içerisinde olan, üstelik bunu yayıncı kuruluşta yapan ilginç bir insan.

  var ile alakalı ne zaman bir konu gündeme gelse; ki bugünkü ali koç'un basın toplantısını yorumlamakta şu an, abdurrahim albayrak'ın geçen sene var kayıtlarının açıklanması talebimizin olduğu zamanlardaki söylemini, ''var kayıtları bende var'' sözünü gündeme getirip, fenerbahçesinin taleplerini haklı gösterme çabası içerine giriyor, ''var kayıtları bende var'' cümlesini ben kursam şimdiye çoktan bitirilmiştim diyor. buna bir çok defa rastladığım için normal karşılamıyorum.

  aradan bir iki dakika geçiyor, mhk başkanının hakemlerle yaptığı bir toplantıda ''maçta olan maçta, burada olan burada kalsın, artık basına konuşmayın'' dedi diyor, lafı erman toroğluna getirip bazı bilgileri nereden aldığı anlaşılabilir diyor. eee? abdurrahim albayrak'ın sözünü çarpıtıp ''ben söylesem bitmiştim şimdiye kadar'' diyorsun, erman hoca senin yapamadığın haberciliği yapıp bitirilememiş! sen kimsin ki kim seni bitirsin, bitirmek istesin.
 • yabancı oyuncu sınırı hakkında enfes yorumlar yapmıştır, yapmaktadır. eğer yabancıda sınır olsaydı sabri 5 sene daha galatasaray' da oynardı. sabri ile hiçbir problemim yok, oyunculuğuyla var. bu haliyle sabri 5 yıl daha oynardı. bunu mu görmek istiyorsunuz diye sormuş ve eklemiştir, ''bana on tane sabri lazım değil, bir tane olsun ama çok iyi futbolcu olsun'' bunun üzerine nebil de zaten her takım da bir tane çok iyi türk olsa o 18 türk seni avrupa şampiyonu yapar dedi.