• 2
  --- alıntı ---
  haziran ayında alınan yönetim kurulu kararı doğrultusunda, galatasaray voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi mehmet cibara resmi sitemize açıklamalarda bulundu.

  mehmet cibara, “voleybol şubemize başarılı hizmetler veren yönetim kurulu eski üyemiz sayın yalçın orhon’dan nöbeti haziran ayında alınan yönetim kurulu kararı doğrultusunda devralıyorum. sayın yalçın orhon bu görevi yürüttüğü süreçte, şubemizin gelişimine önemli katkılarda bulundu. 2009-2010 sezonunda bayan voleybol takımımız avrupa challenge cup’ta üçüncü olma başarısını gösterdi. sayın yalçın orhon’a galatasaray’a vermiş olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. tecrübelerinden yeni dönemde de faydalanmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/...ybol/haber/10355.php
 • 9
  eleman küme düşecek bir galatasaray kadın voleybol takımı kuruyor ama hala utanmadan çıkıp açıklama yapıyor. yaptığı açıklamada da kendisini eleştiren taraftara laf sokuyor, haddi olmayan bir şekilde onların galatasaraylılığını sorguluyor.

  dursun aydın özbek yönetimi ise bu adamın istifasını istemek yerine adamı başkan yardımcısı yapıyorlar.

  yazıklar olsun.

  https://twitter.com/...OBhRCJvsmHw&s=19
 • 10
  bihter'i oynatmaya yemin etmiş cigara mehmet'in bulduğu çözüm olarak transfer ettiğimiz arzum tezcan'la sezona devam ediyoruz.

  boyu uzun olduğu için, 'yahu madem liberomuz yok, o zaman blokta top geçirmeyiz' mantalitesi ile alınmış bir oyuncuya benziyor. tabii bu arada ayçin, ilkin ve sude gibi isimleri de 2. ligde bile oynamayan bir oyuncunun paslarına mahkum edip, 'bakın kızlar siz aslında pek de iyi değilsiniz' ayağı mı çekilmeye çalışılıyor anlayan beri gelsin.

  sevgili yönetim, önce libero alınız. eğer ilk karşılamalar düzgün olursa, pasör zaten görevini yapacaktır. ayçin gibi bir hücum silahı var senin elinde, çıldırtmayın adamı. bir libero bir pasör çaprazı alacaksınız. ekranı falan kıracağım artık sinirden...

  al sana rotasyon:
  tashiro ayçin p.ç.
  sude libero ilkin
  fatma beyaz(ayçin'in rotasyon)

  bu arada o koçu da değiştirin bir zahmet. cigara mehmet'in askerlik arkadaşını antrenör yapmışlar herhalde. ataman'ı gönderiyorsunuz, yerine bunu mu buluyorsunuz? adam çukurova'yla 3-0'ladı geçti bizi...

  logan'ı cuttino'yu gneating'i, bihter'i falan da verin bir yerlere. bunlar ne maaş alacak da yapıştınız kaldınız? feshedin gitsin, kanser olduk yeter...

  en başta gitmesi gereken belli. voleybol topunu görse, bomba sanacak adam voleybol'un başında. bana kadın voleybolunda efsane 10 oyuncu say desen, sayabilir mi emin değilim. bir de utanmadan taraftara laf ediyor. ışık yok, düşeceğiz, düşmesek bile ilkin, sude, ayçin gibi oyuncuları kaybedeceğiz.

  kalk artık o koltuktan.

  https://twitter.com/...OBhRCJvsmHw&s=19
 • 11
  özür dileme vakti geldi.
  sayın cibara'ya teşekkür ederim.
  ilkin'in takımda kalmasının bir numaralı faktörüymüş kendileri.

  ilkin'e de gelecek sezonda takımda kalması için iddialı bir kadro kurulma sözü verilmiş.
  bütçeyi de abartmayarak, geç kalmadan gelecek yıl için iddialı bir kadro kurarsak çok iyi olacaktır.

  bu arada vakıfbank da bize dadandı. şimdi de ayçin'in peşindelermiş. kardeşim salın bizi. ayçin de çok iyi galatasaraylı deniyor, iyi bir takım kurarsak kalacakmış.

  eğer pasör çaprazı olarak kullanacaksak, logan ve shemanova'yı bu bölgede denemeli, iyi olanını tutmalıyız. gerçi shemanova'nın kolejde dahi smaçör oynadığı da söyleniyor ama benzer şeyler yaşanır mı bilemedim.

  inşallah yasemin güveli, buket gülübay vs. de ekler devam ederiz. tuğba şenoğlu ve kuzeyboru'nun yaptıkları ortada. vakıfbank'ın ve eczacıbaşı'nın yurt dışına kaçırdığı yerli oyuncuları toparlamak da iyi olabilir.

  bu yıl artık sırtımı yaslayarak devam edebilirim. hedefimiz yok, ancak yine de bir ilk beş yaparak avrupa'ya gitmek, transferler açısından da önemli.

  transferlerin büyük bölümü bu ay içinde bitecekmiş. umarım takım mühendisliği ve ihtiyaçlar da detaylıca düşünülerek yapılır transferler. lazovic dedikodusu da çıkmıştı, umarım 2 tane yabancı smaçör almayız, malum libero'da kara delik var.

  hayırlısı bakalım.
  https://www.youtube.com/watch?v=slU4tklsS7A
 • 13
  https://twitter.com/.../1745457777810747711

  gün geçmiyor ki, yergi hak etmesin.
  gözünün önünde yasemin güveli çukurova'ya gidiyor, sen hala italyan smaçör ve orta oyuncu peşindesin.
  yabancı sınırından mı bihabersin... ülkedeki oyuncu havuzundan mı bihabersin?

  ülkede mevki bolluğu olan bölgeler:
  smaçör, orta oyuncu...

  ülkede mevki kıtlığı olan bölgeler:
  pasör
  libero

  ülkedeki mevki kıt kıtlığı olan bölgeler:
  pasör çaprazı...

  elimizdeki kaliteli yerlilere bakalım. ilkin(smaçör), ayçin(orta), sude(smaçör)
  sevgili cibara... şimdi gidip sen smaçör ve orta mı alıyorsun yabancı? bizi mi sınıyorsun?

  çok acil yönetime sesleniyorum. mehmet bey'e teşekkür edip yolları ayırın.
 • 14
  bıktığım yönetici.

  bir insanın yaptıkları ile söyledikleri nasıl 180 derece farklı olur aklım almıyor.

  bildiğiniz üzere, eczacıbaşı ile yasemin güveli'nin sorunlarının arşa çıktığı biliniyordu.
  sonrasında artık nasıl bir teklif yaptıysak veya büyük ihtimalle yapmadık, yasemin çukurova'ya gitti.

  şimdi o kız, ligin maç başına en çok blok yapan oyuncusu. her röportajında bizim eski antrenörümüz ataman güneyligil için 'bu adam benim babam' modunda takılıyor.

  bu sürede bizim ise italyan smaçör ve orta oyuncu ile anlaşacağımız haberleri çıktı. yetmedi üstüne polina shemanov'yu aldık ki, kız neredeyse 2 yıldır voleybol oynamıyor. burada amerika'nın lise sonrası profesyonel voleybol ligi kurmasının ancak bu yıl gerçekleştiği de göz önüne alınmalı.

  koştur koştur, shemanova aldık. her maçı izliyorum, kız sahada yok. madem neden aldınız bu kızı? antrenmanda oyuncu eksiği mi vardı?

  1 hafta önce 3 tane haber var düşen. italyan smaçör, orta oyuncu ve smaçör shemanova.

  şimdi ise, artık mehmet cibara'nın kafasına saksı mı düştü ne olduysa, doğru yola geldiğine dair ibareler var twitter'da.

  https://twitter.com/.../1752053905339425119

  bu ilki. hoş burada bile hata var da artık bunaldım yazmayacağım. ben derya cebecioğlu diye yalvarırken, vakıfbank aldı. hala daha yerli smaçör arıyorsanız, öncelik saliha şahin olmalı. sanki takımı tamamladınız da geleceğe yönelik hamle geliyor. neyse hiç yoktan iyidir. ilkin sude liza yapacaksanız, o da olur.

  https://twitter.com/.../1752023393682038872

  ikinci hamle. bizim mehmet bey'in gözüne istatistik sokmadan oyuncu almıyor galiba. selam, 1 ay önce ıskarta'ya çıkmış milli orta oyuncusu şimdilerin blok kralı. scouting'inize yanayım. alabileceğinize gram inancım yok, ama hadi bakalım.

  geldik önemli soruya. italyan smaçör ve orta oyuncuyu kaç yıllık alacaksınız da, gelecek sezona farklı bir rota çiziyorsunuz? inşallah bu anlaşmalar 6 aylıktır...

  madem acil bir ihtiyacınız yoktu, bu arzum tezcan ve shemanova'yı niye aldınız? babanızın parası mı? niye oynatmıyorsunuz?

  gelecek yıl için alexia ve van aalen'i umarım kaçırmazsınız. birisi zaten eski oyuncumuz, ilkin'in kankası...
  diğerini de vakıfbank'a yükselten koç elinizde. o kadar da kabiliyetsiz olamazsınız değil mi?

  inşallah doğru dürüst bir şeyler yapmaya başlarsınız, bunlar gaz alma seansı değildir. eğer her şey pozitif ve dediğim gibi gerçekleşirse, kulüp kazanır. yok gaz almaysa, rabbim sizi bu taraftardan korusun.

  edit: bihter'in performansı arttı, ancak kusura bakmasın yedek liberoluktan öteye geçemez. bir tane de yabancı libero umarım alırsınız.

  gelecek sene en ideal kadro:

  pasör: van aalen/?
  libero: ?/bihter
  pasör çaprazı: alexia caratasu/?
  smaçörler: ilkin/?/liza/sude
  orta oyuncu: yasemin/ayçin

  bakın yukarıdaki örnekte tek yabancı var. kalan 3 hakkınızla istediğinizi yapabilirsiniz. tabii 1 tane de ilk 6'ya libero getirirsiniz, şampiyon olamayız belki ama rekabet edebiliriz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın