• 24
  voleyboldan çok anlamam ama kadın milli takımımızın olağanüstü başarıları sonrası bir merak uyandı. önce onların maçlarını kaçırmadan izledim ardından da galatasaray'da durum nedir diye hızlıca sosyal medya hesaplarımıza yöneldim. yorumlara baktım.

  özellikle kadın voleybol takımının transferlerinden dolayı bir infial yaratılmış takip edenlerce. haklı gibi de duruyorlar.

  buradaki sorumlu mehmet cibara da nasibini almış tepkilerden. belli ki başarısız bir yönetici.

  umuyorum ki galatasaray, bu branşa da gerekli önemi verir ve liyakat esasıyla görevlendirmeler yapar.
 • 25
  biraz önce sponsorluk anlaşması imza töreninde ciddi anlamda infial yaratması gereken açıklamalar yapmış yöneticimiz.

  galatasaray gibi köklü ve güçlü kurumlarda en büyük sıkıntılar bakış açısı ve vizyon eksikliğinden kaynaklanıyor. bugünlerde futbol ve kulüp ekonomisi konusunda bu kadar övünç duymamızın nedeni başta erden timur olmak üzere birkaç yöneticimizin vizyoner tutumları. hal böyleyken divan toplantılarında yapılacak tesislerin büyüklüğü, altyapı takımının daha verimli ortamlarda çalışması, altyapıdan çıkan oyuncuların daha fazla oynaması için ortak kulüp satın alınması gibi konular konuşuluyor; galatasaray bir yandan yıldız oyuncular transfer ederken bir yandan da eyüp aydın, gökdeniz gürpüz gibi genç yetenekler ile takımın geleceğini düşünüyor. bu hamlelerin hepsini camia olarak alkışlıyoruz.
  bunları alkışlıyorsak tersi hareketlerinde karşısında bulunup tepki göstermemiz lazım gelmektedir.

  voleyboldan sorumlu yöneticimiz mehmet cibara kendisine yöneltilen soru üzerine biz hiçbir zaman vakıfbank, eczacıbaşı, fenerbahçe seviyesine gelmeyeceğiz sadece yetiştiren olacağız dedi. üstüne bir de galatasaray'ın voleybol altyapısı ile alakalı insan sayısı üzerinden bir gurur tablosu çizdi.

  öncelikle bir kulübün hele ki galatasaray gibi büyük bir kulübün her dönem farklı bir stratejisi olabilir. spor statik strateji kaldırmaz. fakat kendini sınırlayan kendini küçük gören bir bakış açısını da galatasaray kaldırmaz. yönetim ve camia stratejisi voleybolda yetiştirici olmak üzerine mi strateji kuruyor o zaman en iyi yetiştirici olacağız. bunun böyle olmasının gerekliliği taraftar baskısı, camia baskısından kaynaklanmıyor. kulübümüz amatör branşlar konusunda zaten her bir ferdimizi boynu bükük yaşamaya alıştırmış durumda. alacakları her başarısızlığa karşı alışkanlığımız var. fakat takındıkları bu vasatlık ve en üst seviyeyi hedeflememe tavrının galatasaray'a, galatasaraylılığa uymadığını söylemek lazım.

  mehmet cibara ve onun gibi yöneticilere söylemek istediğim şudur ki; her şeyi para veya parasızlık üzerinden harcama boyutunda düşünmeyin. çaba ile aşılmayacak güç yoktur. siz önce hedefinizi yüksek koyun ve sonra onun için akılla çalışın gerisi gelir. ayrıca galatasaray sadece -bir eğitim kurumundan çıkmış kulüp- olarak nitelendirilemez. galatasaray en yetenekli kişileri seçip onları daha nitelikli kişiler haline getiren bir düzenin kurumudur. madem yetiştirici olacağız en yeteneklileri seçip en nitelikli hale getirmek sizin boynunuzun borcudur.
 • 32
  özür dileme vakti geldi.
  sayın cibara'ya teşekkür ederim.
  ilkin'in takımda kalmasının bir numaralı faktörüymüş kendileri.

  ilkin'e de gelecek sezonda takımda kalması için iddialı bir kadro kurulma sözü verilmiş.
  bütçeyi de abartmayarak, geç kalmadan gelecek yıl için iddialı bir kadro kurarsak çok iyi olacaktır.

  bu arada vakıfbank da bize dadandı. şimdi de ayçin'in peşindelermiş. kardeşim salın bizi. ayçin de çok iyi galatasaraylı deniyor, iyi bir takım kurarsak kalacakmış.

  eğer pasör çaprazı olarak kullanacaksak, logan ve shemanova'yı bu bölgede denemeli, iyi olanını tutmalıyız. gerçi shemanova'nın kolejde dahi smaçör oynadığı da söyleniyor ama benzer şeyler yaşanır mı bilemedim.

  inşallah yasemin güveli, buket gülübay vs. de ekler devam ederiz. tuğba şenoğlu ve kuzeyboru'nun yaptıkları ortada. vakıfbank'ın ve eczacıbaşı'nın yurt dışına kaçırdığı yerli oyuncuları toparlamak da iyi olabilir.

  bu yıl artık sırtımı yaslayarak devam edebilirim. hedefimiz yok, ancak yine de bir ilk beş yaparak avrupa'ya gitmek, transferler açısından da önemli.

  transferlerin büyük bölümü bu ay içinde bitecekmiş. umarım takım mühendisliği ve ihtiyaçlar da detaylıca düşünülerek yapılır transferler. lazovic dedikodusu da çıkmıştı, umarım 2 tane yabancı smaçör almayız, malum libero'da kara delik var.

  hayırlısı bakalım.
  https://www.youtube.com/watch?v=slU4tklsS7A
 • 8
  ben diyim brazzers'taki kel adam, siz deyin ali koç'un @2'si..

  --- alıntı ---

  mehmet cibaradan ali koç'a kapak
  fenerbahçe bayan voleybol takımının yerine galatasaray bayan voleybol takımının şampiyonlar ligine davet edilmesi üzerine ali koç ’’cev bizim yerimize daha önce bu şampiyonaya hiç katılmamış takımı gönderiyor.’’ demişti.

  cevaben :

  “ali koç’un bahsettiği takım galatasaray. birçok spor dalını olduğu gibi voleybolu da türkiye’ye getiren kulüp galatasaray’dır. türkiye’de her takımda galatasaray’da yetişmiş bir sporcu ya da teknik adam vardır. tamam başlarına gelenlerden dolayı üzülüyoruz ancak bu durum galatasaray’la uğraşmalarına, olayların içine galatasaray’ı çekmeye çalışmalarına izin vereceğimiz anlamına da gelmiyor. 22 mayıs saat 18.30’da cev, fenerbahçe’yi neden şampiyonlar ligi’ne almadığını açıkladı. galatasaray’la ilgisi olmayan bir durum, ancak tüm konuşmalarda galatasaray’ı suçluymuş gibi göstermeye çalıştılar. oysa ki suçu kendilerinde aramaları lazım. 1998 yılında galatasaray final four oynarken fenerbahçe daha 1. ligde bile değildi. aynı cev ve aynı federasyon 2008’de fenerbahçe’yi avrupa kupası’na wildcard’la dahil etmiştir. o zaman iyiydi şimdi mi kötü oldu? konuşurken de bilerek konuşmaları gerek. sözde ebedi dost olacaklar. galatasaray’ı bulundukları durumun içine çekmeye ve galatasaray’a saldırarak hedef saptırmaya çalışmasınlar. gereken cevabı alırlar.”
  mehmet cibara*

  --- alıntı ---
 • 29
  bihter'i oynatmaya yemin etmiş cigara mehmet'in bulduğu çözüm olarak transfer ettiğimiz arzum tezcan'la sezona devam ediyoruz.

  boyu uzun olduğu için, 'yahu madem liberomuz yok, o zaman blokta top geçirmeyiz' mantalitesi ile alınmış bir oyuncuya benziyor. tabii bu arada ayçin, ilkin ve sude gibi isimleri de 2. ligde bile oynamayan bir oyuncunun paslarına mahkum edip, 'bakın kızlar siz aslında pek de iyi değilsiniz' ayağı mı çekilmeye çalışılıyor anlayan beri gelsin.

  sevgili yönetim, önce libero alınız. eğer ilk karşılamalar düzgün olursa, pasör zaten görevini yapacaktır. ayçin gibi bir hücum silahı var senin elinde, çıldırtmayın adamı. bir libero bir pasör çaprazı alacaksınız. ekranı falan kıracağım artık sinirden...

  al sana rotasyon:
  tashiro ayçin p.ç.
  sude libero ilkin
  fatma beyaz(ayçin'in rotasyon)

  bu arada o koçu da değiştirin bir zahmet. cigara mehmet'in askerlik arkadaşını antrenör yapmışlar herhalde. ataman'ı gönderiyorsunuz, yerine bunu mu buluyorsunuz? adam çukurova'yla 3-0'ladı geçti bizi...

  logan'ı cuttino'yu gneating'i, bihter'i falan da verin bir yerlere. bunlar ne maaş alacak da yapıştınız kaldınız? feshedin gitsin, kanser olduk yeter...

  en başta gitmesi gereken belli. voleybol topunu görse, bomba sanacak adam voleybol'un başında. bana kadın voleybolunda efsane 10 oyuncu say desen, sayabilir mi emin değilim. bir de utanmadan taraftara laf ediyor. ışık yok, düşeceğiz, düşmesek bile ilkin, sude, ayçin gibi oyuncuları kaybedeceğiz.

  kalk artık o koltuktan.

  https://twitter.com/...OBhRCJvsmHw&s=19
 • 40
  bıktığım yönetici.

  bir insanın yaptıkları ile söyledikleri nasıl 180 derece farklı olur aklım almıyor.

  bildiğiniz üzere, eczacıbaşı ile yasemin güveli'nin sorunlarının arşa çıktığı biliniyordu.
  sonrasında artık nasıl bir teklif yaptıysak veya büyük ihtimalle yapmadık, yasemin çukurova'ya gitti.

  şimdi o kız, ligin maç başına en çok blok yapan oyuncusu. her röportajında bizim eski antrenörümüz ataman güneyligil için 'bu adam benim babam' modunda takılıyor.

  bu sürede bizim ise italyan smaçör ve orta oyuncu ile anlaşacağımız haberleri çıktı. yetmedi üstüne polina shemanov'yu aldık ki, kız neredeyse 2 yıldır voleybol oynamıyor. burada amerika'nın lise sonrası profesyonel voleybol ligi kurmasının ancak bu yıl gerçekleştiği de göz önüne alınmalı.

  koştur koştur, shemanova aldık. her maçı izliyorum, kız sahada yok. madem neden aldınız bu kızı? antrenmanda oyuncu eksiği mi vardı?

  1 hafta önce 3 tane haber var düşen. italyan smaçör, orta oyuncu ve smaçör shemanova.

  şimdi ise, artık mehmet cibara'nın kafasına saksı mı düştü ne olduysa, doğru yola geldiğine dair ibareler var twitter'da.

  https://twitter.com/.../1752053905339425119

  bu ilki. hoş burada bile hata var da artık bunaldım yazmayacağım. ben derya cebecioğlu diye yalvarırken, vakıfbank aldı. hala daha yerli smaçör arıyorsanız, öncelik saliha şahin olmalı. sanki takımı tamamladınız da geleceğe yönelik hamle geliyor. neyse hiç yoktan iyidir. ilkin sude liza yapacaksanız, o da olur.

  https://twitter.com/.../1752023393682038872

  ikinci hamle. bizim mehmet bey'in gözüne istatistik sokmadan oyuncu almıyor galiba. selam, 1 ay önce ıskarta'ya çıkmış milli orta oyuncusu şimdilerin blok kralı. scouting'inize yanayım. alabileceğinize gram inancım yok, ama hadi bakalım.

  geldik önemli soruya. italyan smaçör ve orta oyuncuyu kaç yıllık alacaksınız da, gelecek sezona farklı bir rota çiziyorsunuz? inşallah bu anlaşmalar 6 aylıktır...

  madem acil bir ihtiyacınız yoktu, bu arzum tezcan ve shemanova'yı niye aldınız? babanızın parası mı? niye oynatmıyorsunuz?

  gelecek yıl için alexia ve van aalen'i umarım kaçırmazsınız. birisi zaten eski oyuncumuz, ilkin'in kankası...
  diğerini de vakıfbank'a yükselten koç elinizde. o kadar da kabiliyetsiz olamazsınız değil mi?

  inşallah doğru dürüst bir şeyler yapmaya başlarsınız, bunlar gaz alma seansı değildir. eğer her şey pozitif ve dediğim gibi gerçekleşirse, kulüp kazanır. yok gaz almaysa, rabbim sizi bu taraftardan korusun.

  edit: bihter'in performansı arttı, ancak kusura bakmasın yedek liberoluktan öteye geçemez. bir tane de yabancı libero umarım alırsınız.

  gelecek sene en ideal kadro:

  pasör: van aalen/?
  libero: ?/bihter
  pasör çaprazı: alexia caratasu/?
  smaçörler: ilkin/?/liza/sude
  orta oyuncu: yasemin/ayçin

  bakın yukarıdaki örnekte tek yabancı var. kalan 3 hakkınızla istediğinizi yapabilirsiniz. tabii 1 tane de ilk 6'ya libero getirirsiniz, şampiyon olamayız belki ama rekabet edebiliriz.
 • 28
  eleman küme düşecek bir galatasaray kadın voleybol takımı kuruyor ama hala utanmadan çıkıp açıklama yapıyor. yaptığı açıklamada da kendisini eleştiren taraftara laf sokuyor, haddi olmayan bir şekilde onların galatasaraylılığını sorguluyor.

  dursun aydın özbek yönetimi ise bu adamın istifasını istemek yerine adamı başkan yardımcısı yapıyorlar.

  yazıklar olsun.

  https://twitter.com/...OBhRCJvsmHw&s=19
 • 34
  yaptığı açıklamalara empati yapıyorum. erden başkanun takıma katkısı çok yüksek ama yönetime girip kendince birşeyler yapmaya çalışan diğer kişilerin emeklerini de taktir etmek lazım. erden başkanı korumak için herşeyi onun yaptığını kabul etmenin anlamı yok.sonra niye yönetime kimse girmiyor diye hayıflanıyoruz. biz erden timur'u korurken amacımız sadece onu korumak değil yönetimde onun gibi 10-20 erden timur olmasını sağlamak.bu arada bu açıklamalarda asıl amaç başkaysa ona bende tepki gösteririm.
 • 38
  kendisini çok eleştirmiş biri olarak açıklamalarına hak verdiğim yönetici.

  erden timur çok çok değerli bir yönetici. ben kendisinin herhangi bir yerde 'ilkin'i ben galatasaray'a kazandırdım' diyeceğini de düşünmüyorum. peki o zaman bu haberleri kim yaptırıyor? ya ergen sosyal medya yangıcısı taraftar, ya da suyun öteki tarafı. suyun öteki tarafı bu kadar akıllı değil, zaten.

  şimdi ergenlere sesleniyorum. erden timur'u yüceltmek için yapmadığı işleri yapmış gibi göstermeyin. adamı camia içinde nefret objesi yaparsınız.

  mehmet cibara'nın saçmaladığı tek durum var, bu açıklamayı daha düzgün bir şekilde yapabilirdi. daha doğrusu erden timur'un adını dahi geçirmeden, 'ilkin transferinde ben ve dursun başkan dışında kimsenin dahli olmamıştır, ilkin de çok iyi bir galatasaraylıdır' dersin, biter.
App Store'dan indirin Google Play'den alın